Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

piotrkol

New member
?

Czy ktoś z użytkowników B6000 ma podobny problem - mianowicie przy próbie odtworzenia czegoś w rozdzielczości 720p pojawia się komunikat - nieobsługiwana rozdzielczość - może jest to do rozwiązania?
 

wojsoft

New member
Krzychu1 napisał:
@wojsoft , @ork 10
U mnie w trybie standby, też puka, a co ciekawe w tym momencie zapala mi się /niebieska i potem czerwona/ dioda na podpiętym dysku zewnętrznym 2,5".
Czyli jakby dostawał jakiś impuls napięcia... ;)

@wojtsoft, jak wgrasz ten nowy soft, ... napisz z łaski swojej ,.... co on wnosi nowego... :eek:k: ,,,, może daje PIP-a ze źródła EURO... ;) , bo to kompromitująco straszna jego wada, aż wstyd się przyznać, że taka banalna funkcja nie działa.

Wgrałem ten soft i jedyne co zauważyłem to pojawiło się YouTube.
Jeszcze jedna kwestia.
Po wgraniu softu zniknęły wszystkie programy i ich ustawienia, trochę sie zdenerwowałem.
Czy jest jakaś możliwość żeby przy następnym wgrywaniu softu jakoś zachować te ustawienia programów?

Pozdrawiam
Wojtek
 

Max123

New member
Dodałem w kompie do Ulubionych w YouTube film pełnometrażowy pt. HOME (FR), ale... nie widać go w pasku Ulubione TV Samsung? Inne pozycje są widoczne...
Czy są jakieś ograniczenia długości filmu?
 

megon

New member
Osoby, które chcą podłączyć moduł Ci do gniazda - musze zmartwić. Moduły Ci telewizji cyfrowej muszą być podpięte do DVB streamu (czyli sygnału z satelity )- tak aby mogły uzuskać dostęp i odkodować sygnał.

Samsung zastosował gniazdo Common Interface z uwagi na jego małe gabaryty i szerokie zostosowanie.

Pamiętacie modemy PCMCIA - niby po podłączeniu go do samsunga mamy Fax i Telefon w TV :) no niekoniecznie. To tylko standard złącza o szerokiem zastosowaniu.

Podejewam, że Samsnung używa CI do swoich potrzeb. Choć nie wykluczone, że w przyszłości pojawią się karty DVB-T właścnie w CI. Być może nawet DVB-T i DVB.

czytając cały wątek - dodam, że swój B7000 kupiłem z uwagi na fakt ilość wejść - raczej dokładnej analizy wyświetlanego obrazu nie mogłem przeprowadzić - gdyż nie zwracam na to aż takiej uwagi.

Tv polecam każdemu kto szuka tv multimedialnego. Obraz jak najbardziej mi odpowiada. Ilość ustawień bardzo dużą - uważam że powinny być tryb ustawień Basic i Profi. - ale to szczegół który może się w przyszłości pojawić. Ktoś pisał, że oprogramowanie oparte jest na dystrybucji linuksa - miejmy nadzieje, że w przyszłośći pojawi się alternatywny soft stworzony przez grupy społeczne np takiego forum jak to.

Swoj UE40B7000 kupiłem wczoraj w MM za 4999,18 zł
 

Max123

New member
megon napisał:
Osoby, które chcą podłączyć moduł Ci do gniazda - musze zmartwić. Moduły Ci telewizji cyfrowej muszą być podpięte do DVB streamu (czyli sygnału z satelity )- tak aby mogły uzuskać dostęp i odkodować sygnał.
O co chodzi? Przecież to gniazdo służy po włożeniu modułu CI wraz z kartą dekodującą do odbioru kodowanych kanałów (w przyszłości) naziemnej telewizji cyfrowej...
Obecnie jest nieprzydatne :)

"Samsung zastosował gniazdo Common Interface z uwagi na jego małe gabaryty i szerokie zostosowanie"??? jakie szerokie zastosowanie?
 
Ostatnia edycja:

sovis

New member
napisy do filmów

Witam, mam problem z odtwarzaniem plików napisów do filmów z pena. W sklepie powiedziano mi, że plik filmu i napisów muszą mieć taką samą nazwę. Wszystko się zgadza i nadal mi ich nie odtwarza, jedynie sam film bez napisów. Czy ktoś może miał podobny problem i wie jak go naprawić?? :hmm:
 
Ostatnia edycja:

megon

New member
CI nie służy tylko do DVB-T to standard już istniejący od parunastu lat - przykład terminale NOKII do tv sat (stare dBoxy) . A czy naziemna cyfrówka będzie kodowana to się okaże.

Na forum ktoś napisał, że wlożył moduł dostępu z Cyfry+ ( seca mediaguard 2.x ) i chciał oglądać odkodowany sygnał - dlatego napisłem.
 

iwba

New member
Kolu napisał:
B7000 46" i 40" był do kupienia w MM, 2 maja, odpowiednio za ok. 6100 i 5500 zł.




w piątek kupiłam b 6000 w media za 5739 - kupuj bez watu , obraz zwykły cyfrowy bez kabla hdmi bardzo dobry , nie widzę żadnych nierówności w podświetleniu ale się przyjrzę, głos faktycznie słaby wg mnie najlepiej gra w trybie użytkownika , proszę napiszcie czy wasze obudowy też się szybko porysowały , ja kupiłam z ekspozycji i jest niestety bardzo porysowana - mam możliwośc oddania , ale trochę mi szkoda bo cena dobra ,a może ten plastik taki jest tandetny i szybko się rysuje:eek:k:
 

Max123

New member
megon napisał:
Na forum ktoś napisał, że wlożył moduł dostępu z Cyfry+ ( seca mediaguard 2.x ) i chciał oglądać odkodowany sygnał - dlatego napisłem.
I sobie nie pooglądał :)
Wcześniej na forum ktoś napisał " tv nie ma zaszytego tunera sat." i ma rację. Tuner sat. i DVB-T, to zupełnie dwa różne urządzenia, a to że kartę wykryje, to nic dziwnego skoro kieszeń, jak i karta do siebie pasują.
 

skatedo

New member
Po zainstalowaniu nowego firmware filmy z pendrive chodzą jak marzenie :eek:k:
Jednak przy plikach .mkv często pojawia się komunikat "nierozpoznany kodek audio". Wie może ktos czym jest to spowodowane lub jak to naprawić?
 

megon

New member
Porysowany platik...
Z uwagi na to iż zajmuję się szkłem - mam środki do polerowania szkła - tlenek ceru. Bardzo dużo osob kupuję ode mnie ten środek do polerowania reflektorów plastikowcych a autach. Jego zaletą jest fakt ze nie matuje powierzchni. Być może jest to rozwiązanie problemu porysowanych powierzchni. Narazie nie mogę tego sprawdzić u siebie bo nie mam rys. Ale jeśli problem będzie i u mnie sprawę to. Koszt tlenku ceru to 15 zł - 35 zł - do tego potzrebny jest jeszcze filc.
 

ork10

New member
skatedo napisał:
Po zainstalowaniu nowego firmware filmy z pendrive chodzą jak marzenie :eek:k:
Jednak przy plikach .mkv często pojawia się komunikat "nierozpoznany kodek audio". Wie może ktos czym jest to spowodowane lub jak to naprawić?
Zobacz sobie instrukcję img_6_12_2. .mkv to kontener, ale co tam siedzi sprawdzisz sobie programem np. mediainfo. Jeśli tv tego nie obsługuje to albo przekonwertuj, albo sciągnij sobie inny plik .mkv, albo może nowe oprogramowanie tv coś da.
 

thugnigga

New member
skatedo napisał:
Po zainstalowaniu nowego firmware filmy z pendrive chodzą jak marzenie :eek:k:
Jednak przy plikach .mkv często pojawia się komunikat "nierozpoznany kodek audio". Wie może ktos czym jest to spowodowane lub jak to naprawić?


przekodowanie dzwieku na inny niz DTS - bo DTS niestety ten telewizor nie odwarza.
lub sciagniecie wersji w dd
 

megon

New member
mam pytanie który parametr należy podciągnać aby zmienić obraz w przypadku gdy tło jest ciemne a w środku kadtu jest mały element np reklama Orange i jej logo - mam bardzo ciemne logo - problem pojawia się w innych podobnych sytuacjach - nie jest to może jakiś wielki problem ale może da się to wyeliminować.
 

thugnigga

New member
megon napisał:
mam pytanie który parametr należy podciągnać aby zmienić obraz w przypadku gdy tło jest ciemne a w środku kadtu jest mały element np reklama Orange i jej logo - mam bardzo ciemne logo - problem pojawia się w innych podobnych sytuacjach - nie jest to może jakiś wielki problem ale może da się to wyeliminować.

zmienic telewizor na taki ktory ma local dimming :>
to niestety wada edge led'ow. pomoc moze tylko wylaczenie dimming w service menu ale to spowoduje inne kwiatki.. wiec musisz to jakos przebolec.
 

lisekg

New member
Parametry TV -zakup->ceny spadają... :)

Witam szanowne grono ekspertów... Od niedzieli stałem sie właścicielem 40b7000 ( tylko dlatego, ze mi 21" telewizor sie spalił :D... a dokładnie wyleciał powielacz i przy okazji uszkodził karte sieciowa w kompie... od tak dla zabawy :( naprawiłem dziada ale po 24 godzinach grania znowu cos z fonia sie stało... wiec w końcu po ponad 2 latach zastanawiania sie los przycisną mnie do sciany.... poszedłem i kupiłem miał być SONY 40W5500 ale zuciłem moneta i wypadł Samsung.... ;) ) więc nie będę sie rozpisywał o jakości.... cena za jaką wyrwałem 40" 7000 to 5327 zł brutto ( kupiony w Media - Marku w promocji: "bez watu" :-D co by to miało znaczyć więc ceny spadają ). Co prawda podczas zakupu jeden "starszy Pan" zwracał identyczny TV bo mu sie co 30 minut wyłączał... no i trochę mnię zmroziło :confused:...... Wszystkie funkcje u mnie śmigają :) siec... ( myślałem że są strony www ale ich nie widze :( ) no i odczyt MP3/ Dvix z PC-ta smiga....jakość lepsza niz na PC-cie lub DVD... dziwne ale takie jest moje odczucie.... niestety nie potrafię dodać plików sciągniętych z Samsunga do galerii - TV nie widzi ich - jakiś dziwny format...

Pytanie moje do tych co już wszystko wiedzą... jakie są najbardziej polecane ustawienia? Ja mam te z testu tego TV na innym forum....

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Max123

New member
lisekg napisał:
niestety nie potrafie dodac plików sciągniętych z Samsunga do galerii - TV nie widzi ich - jakiś dziwny format...
Pozdrawiam
Dziwny, bo dotyczy serii A z 2008 roku, a Samsung Polska o tym nie wie...
Musisz wejść na stronę angielską Samsunga i stamtąd z zakładki 2009 rok pobierzesz odpowiednie pliki (dodatkowe galerie). Po rozpakowaniu i przeniesieniu na pendrive`a zapisz w CL.
 

skoczk00

New member
witam!
czy podciagnal juz ktos obraz na maxa pod jakies konsole?
zauwazylem ze jak jest biale tlo to w rogach jest troszke ciemniej ;/ czy da sie to jakos ustawic?
I jeszcze dlaczego jak wlaczam ps3 wyskakuje mi @60Hz?
 
Ostatnia edycja:

thugnigga

New member
skoczk00 napisał:
witam!
czy podciagnal juz ktos obraz na maxa pod jakies konsole?
zauwazylem ze jak jest biale tlo to w rogach jest troszke ciemniej ;/ czy da sie to jakos ustawic?
I jeszcze dlaczego jak wlaczam ps3 wyskakuje mi @60Hz?

a ile ma Ci wyskakiwac ? 200Hz ?:)
jakbys przeczytal uwaznie ten watek to bys wiedzial ze wlasnie tyle ile Ci sie pojawia, ma sie pojawiac.

ja na x360 przez component nie mam ciemniejszych rogow - przy bialym tle obraz mam perfekcyjny. ps3 przez hdmi bede mial na dniach to sprawdze.
 
Do góry