Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

skoczk00

New member
Przybek napisał:
Podaję swoje nastawy :
Tryb - film
Podświetlenie - 3
kontrast - 80
Jasność - 45
Ostrość - 70
kolor - 45
Odcień - Z50/C50
Ustawienia zaawansowane:
Tonacja czerni - ciemna.
Kontrast dynamiczny - niski
Gamma - 0
Balans Bieli:
Przes.R - 17
Przes.ziel - 15
Przez. nieb.- 11
Wzm. R - 7
Wzm.ziel. - 15
Wzm.nieb. - 30
Ocien skóry - +1
Uwydatnianie krawędzi - wł.
xvYCC -wł.
Ton kolorów - ciepły2
Tryb firlm - auto2
100Hz Motion Plus - wyraźny

witam.
Zastosowalem te ustawienia do grania na ps3 i wychodzi to bardzo ciemno.Czy ktos z Was ma jakies lub potrafi ustawic telewizor zeby dobrze gral z ps3, ja nie znam sie natym i moge jedynie poprzelaczac cos jak mam instrukcje powyzej
dzieki wielkie
 

thugnigga

New member
ork10 napisał:
Mam do Ciebie jeszcze pytanie, dlaczego nie reklamujesz tv u sprzedawcy, w zasadzie nie mam pewności, ale powinieneś chyba reklamcje złożyć tam gdzie kupiłeś tv. Czekam jeszcze na efekty Twoich zmagań, bo mam zamiar w poniedziałek oddać tv do serwisu. Jeszcze jeśli możesz to napisz, czy Twój serwis sobie sam przywiózł tv, czy Ty im go zawiozłeś?

Wiesz co mialem tak zrobic ale pomyslalem ze skoro te tvki maja to do siebie ze czesto trafia sie na trefne modele, to wydawalo mi sie ze lepiej je bedzie oddac do serwisu zeby to zrobili niz ludzic sie czy za ktoryms razem mi przywiozą w koncu tv bez wad.. jak widac sie mylilem.
serwis sam zabiera i przywozi tv, przynajmniej 46''
Mi serwis tylko trzymal 30 dni tv, tak naprawil ze jest jeszcze gorszy dzwiek, a flashlightingu nawet nie ruszyli bo pan serwisant mimo uwag ze strasznie widoczne to jest w ciemnych scenach, testował uporczywie na kolorowych tłach gdzie tego nie widac.
 

Max123

New member
Może ktoś pokrótce "streścić" test UE46B6000, bo testy pozostałych TV mnie nie interesują.
Chodzi mi o końcową ocenę tzn. zalety i wady tego modelu.
 

Pieczara

New member
Witam

Na początku chciałem się przywitac. Nie będę ukrywał, że do zarejestrowania się zmusił mnie problem który mam ze swoim telewizorem, a którego nigdzie nie widzialem na necie.

Kupiłem dzisiaj Samsunga UE 40B7000. Pierwsze wrażenia są pozytywne jednakże nie umiem sobie poradzic z jedną sprawa. Wkładam do gniazda CI moduł dostępowy Cyfry + wraz z karta. modul jest widoczny przez telewizor w ustawieniach, jednakże nie moge do niego wejśc i otworzyc żadnego programu.

Czy ktoś może wie jak sobie z tym poradzic? Czy to mozliwe, ze slot CI jest zepsuty?
Z gory dziekuje za pomoc
Pozdrawiam
 

ork10

New member
Bo to chyba jest moduł dostępu dla tv naziemnej, nie wiem może się mylę, ale tv nie ma zaszytego tunera sat.

Cyfrowej tv naziemnej kodowanej, której u nas chyba jeszcze nie ma, przynajmiej tu gdzie ja mieszkam.
 

ork10

New member
skoczk00 napisał:
witam.
Zastosowalem te ustawienia do grania na ps3 i wychodzi to bardzo ciemno.Czy ktos z Was ma jakies lub potrafi ustawic telewizor zeby dobrze gral z ps3, ja nie znam sie natym i moge jedynie poprzelaczac cos jak mam instrukcje powyzej
dzieki wielkie

Ja też je sobie ustawiłem, ale uznałem że są za ciemne i kolory kiepskie. Długo próbowałem znaleźć jakiś kompromis pomiędzy odpowiednio ciemnym obrazem, a nierównym podświetlaniem o którym pisał @Thugnigga.
Jutro za dnia podeślę Ci na PW moje ustawienia, może Ci pomogę i będzie ci odpowiadał "mój" obraz. Powodzenia.
 

ork10

New member
edii2 napisał:
W jaki sposob wlaczyc xvYCC ?

W instrukcji obsługi (img_2_0_7) jest wyraźnie napisane: dostępne w trybie film dla wejść HDMI i component.

Sorki wychodzi, że 3 posty po kolei, ale nie wiem jak edytować i dodawać cytaty.
 

lelus1

New member
Mam prośbę do tych wszystkich forumowiczów, którzy uruchamiali filmy z pena i zachwycali się możliwościami swoich TV w tym zakresie. Podzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniami, a zwłaszcza proszę o odpowiedź czy ktoś porównywał jakość tego samego filmu uruchomionego z pena i następnie z DVD. Czy w obu przypadkach obraz wypełniał całą przestrzeń ekranu?
Mam jeszcze pytanko odnośnie funkcji PIP. Mam dwa źródła obrazu: telewizja kablowa - połączona w gniazdo antenowe i wideo - połączone przez złącze EURO. Próbowałem uruchomić PIP ale bez powodzenia. W menu głównym funkcja PIP nie jest "podświetlona" i nie ma możliwości jej ustawienia i uruchomienia. Czy dla funkcji PIP potrzebne jest jedno źródło w postaci odbioru sygnału naziemnego z anteny zewnętrznej?
 

thugnigga

New member
ork10 napisał:
Ja też je sobie ustawiłem, ale uznałem że są za ciemne i kolory kiepskie. Długo próbowałem znaleźć jakiś kompromis pomiędzy odpowiednio ciemnym obrazem, a nierównym podświetlaniem o którym pisał @Thugnigga.
Jutro za dnia podeślę Ci na PW moje ustawienia, może Ci pomogę i będzie ci odpowiadał "mój" obraz. Powodzenia.

ja mam xboxa360, troche sie bawilem i uwazam ze udalo mi sie dobrac calkiem przyzwoite ustawienia, czern rewelacyjna, kolory takie jakie powinny byc (moze uciupine za mocne ale ja tak lubie) takze podczas grania w fife09 kolor murawy wypala oczy (w pozytywnym sensie) :> kolorek jak zywa trawka
aha ja mam wylaczone 100hZ podczas grania... lub ustawione max na WYRAŹNE - inaczej wokol ruszających sie obiektow jest widoczna rozmazana obwódka (taki efekt jak w nieudolnie skompresowanym filmie)
Fear2 rowniez prezentuje sie wysmienicie - niektore pomieszczenia są tak ciemne ze az strach wchodzic.
 

Pieczara

New member
ork10 napisał:
Bo to chyba jest moduł dostępu dla tv naziemnej, nie wiem może się mylę, ale tv nie ma zaszytego tunera sat.

Cyfrowej tv naziemnej kodowanej, której u nas chyba jeszcze nie ma, przynajmiej tu gdzie ja mieszkam.

Czyli mam rozumieć, że tuner DVB-T nie przyjmie sygnału płynącego z SmartWi. Aby go odberać muszę zaopatrzyć się w odpowiedni dekoder tak? A czy tuner DVB-S, DVB-C może go odebrać? Mam w domu Loewe Xelos i Spheros i oba bez problemu odbierają sygnał z SmartWi. A one te tunery mają
 

ork10

New member
lelus1 napisał:
Mam prośbę do tych wszystkich forumowiczów, którzy uruchamiali filmy z pena i zachwycali się możliwościami swoich TV w tym zakresie. Podzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniami, a zwłaszcza proszę o odpowiedź czy ktoś porównywał jakość tego samego filmu uruchomionego z pena i następnie z DVD. Czy w obu przypadkach obraz wypełniał całą przestrzeń ekranu?
Mam jeszcze pytanko odnośnie funkcji PIP. Mam dwa źródła obrazu: telewizja kablowa - połączona w gniazdo antenowe i wideo - połączone przez złącze EURO. Próbowałem uruchomić PIP ale bez powodzenia. W menu głównym funkcja PIP nie jest "podświetlona" i nie ma możliwości jej ustawienia i uruchomienia. Czy dla funkcji PIP potrzebne jest jedno źródło w postaci odbioru sygnału naziemnego z anteny zewnętrznej?

Poczytaj instrukcję, PIP nie działa z EUROzłączem.
 

lelus1

New member
Dzięki ORK10 za odpowiedź. Instrukcję czytałem ale z tego wniosek że niezbyt uważnie. Czy masz jakieś doświadczenia odnośnie uruchamiania filmów z pena?
Mam z tym też mały problem.
 

OLRO

New member
Ue32b7000

Jeśli ten wątek przegląda jakiś użytkownik modelu 32 calowego (B7000 lub B7020), to proszę o opinię o tym produkcie. Domyślam się, że z powodu mniejszych rozmiarów nie ma raczej nierównomiernego podświetlenia możliwego czasem do zauważenia w większych modelach w ciemnym pomieszczeniu?
Interesuje mnie w szczególności subiektywna ocena, jak to cacko z ultrasmukłą obudową wygląda na ścianie - zwłaszcza z wieszakiem ściennym Ultra Slim. Szukam bowiem czegoś do sypialni, mało odstawającego od ściany (miejsce eksponowane i przechodnie).
 

wojsoft

New member
Dziwne działanie

Witam

Zakupiłem Samsunga 40B7000 i w zasadzie wszystko chodzi bardzo dobrze poza jedną dziwną sprawą, kiedy telewizor jest wyłączony zdażają mu się pojedyńcze pyknięcia. Częstotliwość tego to 2-3 razy nq dzień.
Wiem że to może być błachostka, ale chciałbym wiedzieć czy to jest normalne.
Jeszcze jedna rzecz, nie mogę namierzyć gdzie się odpala You tube, wszystkie widgety zainstalowałem z Yachu. Czy coś jest nie tak.
Przymierzam się też do upgrade firmware, co on poprawia.

Pozdrawiam
Wojtek
 

wojsoft

New member
ork10 napisał:
Mój też sobie puka, wersja 46b7000, ale to nie największa jego wada.

Pewnie że nie jest idealny, ale dla mnie jest OK.
A co z tym "You tube" którego nie mogę znaleźć?
Właśnię ciągnę firmware ze strony Samsunga i wgram wieczorem to zobaczymy czy się pojawi.

Pozdrawiam
Wojtek
 

Krzychu1

New member
@wojsoft , @ork 10
U mnie w trybie standby, też puka, a co ciekawe w tym momencie zapala mi się /niebieska i potem czerwona/ dioda na podpiętym dysku zewnętrznym 2,5".
Czyli jakby dostawał jakiś impuls napięcia... ;)

@wojtsoft, jak wgrasz ten nowy soft, ... napisz z łaski swojej ,.... co on wnosi nowego... :eek:k: ,,,, może daje PIP-a ze źródła EURO... ;) , bo to kompromitująco straszna jego wada, aż wstyd się przyznać, że taka banalna funkcja nie działa.
 
Do góry