Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mnie już nie korci, a jak dodamy do tego WebOS i tego pilota od LG, to rzekłbym, że mnie irytuje.
Musiałem pogrzebać w menu serwisowym Oleda LG, żeby wyłączyć ściemnianie obrazu, a nie jest to takie proste, żeby powiedzieć, że bez wejścia w menu serwisowe niemożliwe.

Na PC wygląda to tak:

15% ciemniej po 1min
20% ciemniej po 2min
40% ciemniej po 20min

Na nic ustawianie ogólnodostępne - wyłączenia jakiś oszczędzaczy energi, AI jasności, wypalania itd.
Na dłuższą mete przeszkadza, co mi z ładnego obrazu, jak ekran ma całą masę zabezpieczeń które irytują (piszę tu o użytkowaniu PC)
Zresztą od groma opinii na temat irytującego dimmimgu Oleda.
Tv/monitor ma służyć mi - jak wół roboczy, a nie ja jemu.
Chce 3h patrzeć w białe okno na ekranie, to ma być białe.
Chce włączyć komentarze na YT (białe tlo) na 1h, to chce widzieć białe.
Tak można wymieniać...

Tak czy inaczej, gdyby ktoś chciał wejść w menu serwisowe LG Oleda, bez serwisowego pilota, to wpisujemy w wyszukiwarkę (na tv):
http://webosapp.club/instar i wpisujemy kod 0413

Następnie wyłączamy TPC i GSR
W koncu z tv/monitora można korzystać jak ustawa przewiduje.
Sporo w sieci takich zaleceń, ale jak ktoś się boi, że mu się tv wypali, niech nie korzysta. Ja mam to w poważaniu.

View attachment 21785
Jak mi się uda to wyrwę ten TV za śmieszną cenę. Pytanie czy z perspektywy czasu wziąłbyś go drugi raz? Chciałem 42", ale szkoda mi kasy jak na PC mało co siedzę, za 2800 zł i to na raty 0% to już inna sprawa, więc będę próbował.
 

matifcb

Member
a jak z kupowaniem przez ebay.com z USA? ktos probowal? maja dosc duzo tv 85 cali w okolicach 1000$ czy jakies clo, ciekawe ile wysylka i czy sie chce bawic w ogole sprzedawca...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak mi się uda to wyrwę ten TV za śmieszną cenę. Pytanie czy z perspektywy czasu wziąłbyś go drugi raz? Chciałem 42", ale szkoda mi kasy jak na PC mało co siedzę, za 2800 zł i to na raty 0% to już inna sprawa, więc będę próbował.

Masz na myśli Oleda 48" do PC?

To powiem tak:
Do moich obecnych warunków pecetowych nie kupiłbym już nic co ma błyszczącą matryce, choćby to był Micro Led.
Zamiast pięknej jakości, widzę w ekranie Oleda odbijające się i latające ptaki za oknem, sroki, wiewiórki i inne gady - DOSŁOWNIE.
Nie da się na tym pracować i normalnie korzystać - jak jest okno na przeciwko, mimo 5m (mowa o porach dziennych).
Zresztą w ogóle odbija wszystko i to drażni.

Doszło do absurdu, bo o ile uważam, że 48" ma świetną przekątną do 4K (wielkość czcionki bez skalowania, czyli 100%) to już miałem brać 42" Oleda C2, tylko po to, żeby zasłonić SOBĄ i fotelem ekran (czyli mniejszy od 48"), ale to dalej byłoby na psu budę.

Co mi z jakości, czerni, kolorów i kontrastu, jak zamiast okna Windowsa, widzę okno balkonowe i to co za nim się dzieje.
Równie dobrze mógłbym kupić uszkodzony tv z pionowym paskiem, lub zbitą matrycą. Bo taki efekt dają odbicia od ekranu.

Wkurzyłem się, kupiłem zwyczajny monitor (na testy) 32" 4K i... odżyłem.
Nie ma nawet co porównywać do jakości Oleda, ale co z tego, jak finalnie korzysta mi się z niego o NIEBO lepiej jak z Oleda.

Chociaż nie, jest co porównywać - jeżeli gorsza z natury matryca monitora świeci i oddaje lepiej treść, jak "perfekcyjna" matryca Oleda, która odbija cały syf, to które ekran jest lepszy? No właśnie.

  • słońce, nie słońce: widzę wszystko, mogę pracować kiedy chce, jak chce i ile chce - na tym powinienem już zakończyć.
  • załączony od rana do wieczora, monitoringi, jaskrawe tapety, cokolwiek... nie trzeba tłumaczyć w perspektywie kilku lat
  • o ile lubię błyszczące (lub pół błyszczące) matryce w TV, to jednak przy PC matowa daje efekt a'la e-papieru. To jest dokładnie to o czym pisałem w przypadku "The Frame".
  • nic mi się nie ściemnia i nie wygasza
  • dokupiłem uchwyt do ściany i mogę go przybliżać, wyginać i obracać. 48" to kawał kloca, więc odpadają takie atrakcje i zawsze musi stać w jednym miejscu.

Czy polecam Oleda do PC? Tak, bo to przyszłość. Jak chociażby matowy Asus.
Nie polecam natomiast, jak masz żródła światła na przeciwko, dla mnie to udręka.
Zresztą w ogóle zraziłem się do błyszczących matryc jako monitory - szczególnie jak nie gramy.

Żeby nie być gołosłownym, screenshoot z testu C2 42" Oleda, dokładnie tak to wygląda u mnie, a nawet gorzej.
Jak odpalimy windowsa, to na matowym mamy pięknie wyglądającą "kartke" dokumentu i komfort pracy, a na oledzie nie jest w stanie się przebić światło i więcej odbija, jak wyświetla z ekranu.

Screenshot_20230131_100307_YouTube.jpg
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Cholera to mnie zmartwiłeś. Mam teraz matowe Eizo :D Fakt, że okno jest za monitorem to może nie byłoby tragedii. W obecnym miejscu nie przymierzałem się do TV zamiast monitora. Robiłem to w innym pomieszczeniu, ale tam panował półmrok cały czas. Miałem też Vivobook z OLEDem i było super, ale tylko w nocy. W dzień wolałem starego Acera z matowym ekranem. Skończyło się na tym, że Vivobook poszedł na sprzedaż, bo nie dało się go używać. Laptopa mam na dole, a za nim jest duże tarasowe okno.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to sam widzisz, w ogóle trudna decyzja. Z jednej strony petarda jak są warunki, z drugiej dawno się tak nie zraziłem.
Najlepsze (lub najgorsze) jest to, że obecny monitor, zaczął mnie po przesiadce równie cieszyć, jak początkowo Oled ; )
 

matifcb

Member
jest to oled wiec chyba ok. A jak z jakoscia obrazu bo tylko na tym mi zalezy? Wiem od Pana ze mial kalibrowany ten tv ale to chyba w innym pomieszczeniu itd u mnie sie nie sprawdzi. Pan pedant wiec technicznie telewiszor niecale 2 lata ma i nie ma ryski niby.
 

matifcb

Member
Ok dyskwalifikuje go to? Jak uważasz z plazmy się na takie coś przesiadać? Mi zależy tylko na obrazie no i wielkości czy to warte jest 6k?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mati poczytaj trochę. Wyciągnij wnioski i pytaj o konkrety. Masz ode mnie radę. IMO nie warty jest 6k TV, który może zaraz je*nąć. Równie dobrze możesz mieć szczęście i działać naście lat... Nie przewidzisz. Do tego podobnej klasy TV masz teraz za 9500 w Euro lub pierwszym sklepie na Ceneo za 8700 zł z ratami 0%. Jak inflacja się utrzyma to po 20msc cena prawie zrówna się z tą jaką teraz wydasz jednorazowo.
 

matifcb

Member
Każdy może je*nać. Kupisz w sklepie nowy i też może paść a w praktyce oddasz na serwis tv zostaniesz na tygodnie z niczym i się bujaj. Oczywiście zawsze to loteria ale każda plazmę kupiłem od typowego handlarza i od lat działają wszystkie 3.

Koles kupił tv 2 lata temu ma papiery od niego, rozwodzi się z żoną i spienięża elektronikę.

Na używkę jestem nastawiony bo dużo taniej kupię tv który jest na wyższym poziomie. Nie śledzę tych technologii i nie wiem jak takie Samsungi serii q70t wypadają dlatego pytam o opinie i szanuję i cenie wasze wskazówki.

Problemem z tv jest to że nie da się przeczytać rzetelnych informacji. Co czytam to ahy ohy jakie to super jakościowo nie są. Czysty marketing i obrazki z pięknymi widokami.
Plazmę kupując już ludzie się rozpływali było wiadomo jakie są minusy i plusy ( tu poczytałem o OLED i qled) i kupiłem sobie dwuletnią czy trzy bo i tak można w menu godziny sprawdzić ale zepsuć się mogła jak każda inna rzecz.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wracając do Oleda LG jako monitora, to jest jeszcze jedna "drobnostka" o której warto wspomnieć, bo dla mnie to kompletne nieporozumienie.
Otóż taki model LG jak C2, czy A2, nie posiada już gniazda "mini jack".
Poprzedni model A1 i C1 posiadał, obecny już NIE!

Piszę o tym w osobnym wątku, bo borykam się podłączeniem moich głośników do TV/Monitora po mini jacku i nie mogę!
Stoją moje "ukochane" GLA55 na biurku i się kurzą, za to mam audio z jakiś pierdziawek w TV. Nie ma gniazda, nie ma grania.

To samo jest w nowym monitorze/Tv Samsunga. Brak gniazda mini jack.
To jest jakiś zupełnie nowy rozdział i moda. Wszędobylski trend bezprzewodowości i kastrowanie gniazd - i o ile rozumiem pozbywanie się jakiś scart, czy vga, ale mini jacka?

Dlaczego żaden z opłaconych recenzentów o tym nie wspomina w tych elaboratach na YT.
Najlepsze jest to, że sporo z nich testuje te Oledy jako monitory (Samsung to samo), a na biurku u nich widzę głośniki które mogą być połączone tylko po mini jacku/czincz.
 
Ostatnia edycja:

matifcb

Member
Tyle są warte tę recenzję. A może optyk do czegoś jak Prodigy cube DAC to się chyba nazywa i od niego słuchawki? Używałem tak dźwięku.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardzo chętnie, tylko do czego ja podepnę tego optyka?
Mój obecny (wszystkomający) Smart Monitor, nie ma gniazda optycznego.

LG Oled ma, więc zostaje "jedynie" bagatela dokupienie jakiegoś DAC'a za parę stówek , ale Samsung monitor/tv którego obecnie uzytkuje, nie ma żadnego gniazda, ma za to niezliczoną ilość funkcji smart - łącznie z możliwością przesyłania bezprzewodowego video z drugiego tv, nie wspominając o łączeniu bez kabla laptopa, czy DEX Samsunga.

No, ale głośników nie podłączysz....

Tutaj więcej pisze, ale coś czuje, że temat wyczerpany:

 

matifcb

Member
Właśnie to jest argument jak to idzie w złym kierunku dalej. Jakieś przesyłanie między tv, podejdź z telefonem i na tv masz od razu obraz. Kurde taka abstrakcja, kto tego używa... A żeby głośniki po minijacku czy słuchawki podłączyć to ciężko im port zrobić...
 
Do góry