Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ja wolę plastik. Mam oba i ten plastikowy jest przyjemny w dotyku i wyprofilowany.
f5e6ff860f7a3c9ce47f0060f9054c22.jpg
27ee1b60c8d85cbb9fa9c26498685c85.jpg
Naprawiałem już kilka razy tego metalowego (najgorzej działał przycisk w lewo) i w końcu wyrzuciłem go przez okno :grin:
Później miałem jakiegoś uniwersala i też poleciał przez okno :grin:
Dzisiaj przyszedł ten :
Wyświetlają się wam od czasu do czasu (u mnie bodajże drugi raz) reklamy w menu tv?

Wczoraj miałem ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Odbyliśmy rozmowę i powiedziałem mu co się stało z jego poprzednikami :grin:
Zobaczymy,czy zostanie w chacie do momentu wymiany TV ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie już nie korci, a jak dodamy do tego WebOS i tego pilota od LG, to rzekłbym, że mnie irytuje.
Musiałem pogrzebać w menu serwisowym Oleda LG, żeby wyłączyć ściemnianie obrazu, a nie jest to takie proste, żeby powiedzieć, że bez wejścia w menu serwisowe niemożliwe.

Na PC wygląda to tak:

15% ciemniej po 1min
20% ciemniej po 2min
40% ciemniej po 20min

Na nic ustawianie ogólnodostępne - wyłączenia jakiś oszczędzaczy energi, AI jasności, wypalania itd.
Na dłuższą mete przeszkadza, co mi z ładnego obrazu, jak ekran ma całą masę zabezpieczeń które irytują (piszę tu o użytkowaniu PC)
Zresztą od groma opinii na temat irytującego dimmimgu Oleda.
Tv/monitor ma służyć mi - jak wół roboczy, a nie ja jemu.
Chce 3h patrzeć w białe okno na ekranie, to ma być białe.
Chce włączyć komentarze na YT (białe tlo) na 1h, to chce widzieć białe.
Tak można wymieniać...

Tak czy inaczej, gdyby ktoś chciał wejść w menu serwisowe LG Oleda, bez serwisowego pilota, to wpisujemy w wyszukiwarkę (na tv):
http://webosapp.club/instar i wpisujemy kod 0413

Następnie wyłączamy TPC i GSR
W koncu z tv/monitora można korzystać jak ustawa przewiduje.
Sporo w sieci takich zaleceń, ale jak ktoś się boi, że mu się tv wypali, niech nie korzysta. Ja mam to w poważaniu.

1000008902.png
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie narzekaj,oni lepiej wiedzą,co jest dla Ciebie dobre :grin:
A tak serio,to czytałem o ASBL i przyciemnianiu obrazu oraz bawieniu się z tym w menu serwisowym...

Mi się coś poprzestawiało i pilot nie reaguje na przytrzymywanie niektórych przycisków.
Gdy chcę np. przewinąć filmik na YT,muszę się naklikać,a nie tylko dłużej przytrzymać "w prawo/lewo".
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
C2 ma ten sam problem, czyli generalnie taka przypadłość Oledów.
Szkoda, bo dla kogoś, kto faktycznie chce pracować na Oledzie, to upierdliwe.
Obraz peterda, ale nie jest pozbawiony wad.
Odbicia, ściemnianie i ew. wypalanie - a jak wyłączymy ściemnianie, to ochrony nie ma żadnej, więc podejrzewam, że kwestia czasu jak się pojawią kwiatki ma ekranie.

Korci mnie, żeby wypróbować The Frame Samsunga.
Można go katować od rana do wieczora, wrzucić jakiś mix tapet/zdjęć i zostawić na pół dnia bez obaw, nic nie odbija, nic nie ściemnia, świetny design i matowa matryca, idealna do dokumentów, czy www. Gorzej z filmami.

Ten 43" LS03A rozni się czymś od 43" LS03BAU ?
Będą teraz wprowadzane w ogóle jakieś nowsze modele?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem, wiem, do moich potrzeb wystarczy.
Właśnie oglądałem w sklepie i prawie z nim wyszedłem, ten mat robi niesamowitą robotę, nawet jak przyświecimy lampką.
Do tego można fajnie przytulić do ściany. Nie ma co porównywać do jakości Oleda, ale mimo wszystko....

Wiadomo jakie będą ceny The Frame nowych modeli 2023 - bodajże marzec?
 
Do góry