Resident Evil 5

darkmajin

Member
Bez reklam
a tam samemu zapraszam na coop online po 16 :) majin_pol

a tak po drugie to tego goscia sie chyba nie da zabic.. w tej "planszy" trzeba poprostu przezyc :)
 

mietek099

New member
Faktem jest, że Capcom wprowadziło trochę mało zmian do rozgrywki, ale generalnie ja nie mam nic przeciwko przeżyciu raz jeszcze takiego "RE4 w HD" ;] Giera jest ok. Gameplay emocjonujący, o grafice od dawna było wiadomo, że będzie żyletka. Czekam na premierę.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
darkmajin napisał:
a tam samemu zapraszam na coop online po 16 :) majin_pol

a tak po drugie to tego goscia sie chyba nie da zabic.. w tej "planszy" trzeba poprostu przezyc :)

ok, ja sie pisze na co-op'a po 16. Na jakim koncie grasz: Eur., czy USA? Czy ma to jakiekolwiek znaczenie?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
chyba niema znaczenia chyba ze wersja dema USA , EU ale chyba gdzies slyszalem ze niema podziału na regiony ..


co do coopa zapros mnie na psn ( majin_pol ) albo wal na gg :cool:
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ok, po 16 h. bede Cie szukal, heh
mam demko sciagniete z jap. ps store, wiec moze je skasuje i sciagne z Europ.
moj nick to drosophilia albo drosophilia2, w zaleznosci od konta, czy USA, czy Europ.
 

Banzai

New member
Mnie demo też przypadło do gustu. Rzeczywiście sterowanie z początku jest całkiem odmienne od tego do jakich przyzwyczaiły mnie ostatnie tytuły na ps3. Ale z czasem można się oswoić i rozgrywka w pełni satysfakcjonuje. Co do zmiany sterowania to są w opcjach cztery możliwości. A w zasadzie to dwa, podstawowe. Chodzenie tylko lewą gałką i drugie, chodzenie lewą gałką i wybieranie kierunku prawą. A różnice są jeszcze w sposobie umiejscowienia ataku, używania przedmiotów.
 

Szczupaczek

New member
Wszyscy piszą o grafie ale zapomnieli o klimacie...w tym demku go nie ma...Mam nadzieje ze w pełnej wersji będzie klimat z pierwszych części RE. Zawiodłem się ale liczę się z tym ze to tylko demo.Chociaż jak sięgam pamięcią domo RE 2 wbiło mnie w fotel..
 

darkmajin

Member
Bez reklam
nie bedzie niestety to sie zrobila strzelanka a od kiedy zombie moga strzelac , rzucac juz to jest mniej straszne :) proponuje dead space.. poczolem sie jak przy re1,re2 :)
 

mietek099

New member
Dokładnie. Seria Resident Evil zmieniła klimat już od dawna. Miejmy nadzieję, że nie bez powrotnie. Moim zdaniem najlepsza pod kątem klimatu była jedynka. Kolejne też były ok, ale tamten klimat opuszczonej rezydencji już nigdy do serii nie porwócił.
 

dienekes' shade

New member
Szczupaczek słusznie podniósł brak tego, co w grach survival horror powinno przyprawiać o ciarki. Ot, kroczymy po afrykańskich slumsach i rezamy tubylców, z subtelnie odmienioną fizjonomią ;) Zwykły shooter z makabrycznie zjeb*nym mechanizmem walki.

Gdzie tu horror, zaszczucie, efekciarskie, acz skuteczne "szokery"? Plaża.

Śmieszą mnie próby usprawiedliwienia fatalnego rozwiązania strzelania przeszłością serii. Jak coś kuleje, należy to zmienić, a nie podpierać się popełnionymi błędami (sic!!!) i uwielbieniem fanów.

Wiem, wiem są i wielbiciele wbijania sobie gwoździ w oko, ale nie oznacza to, że warto kultywować takie zagrywki.

Fakt, iż bohater nie może oddać strzału w trakcie poruszania się to absurd :roll: , a nie ukłon w stronę "horroru", chyba że ktoś stawia znak równości pom. kaszaną i horrorem właśnie. IMO, nie tędy droga - złe sterowanie nie straszy w grze, a od niej odstrasza, a to ogromna różnica. O dziwo, ludzie z Capcom, jeszcze tego nie trybią :rolleyes:

Mam nadzieję, że w pełnej grze, mimo wszystko, zostanie zaimplementowane współczesne, sensowne rozwiązanie - strzelanie/ celowanie w ruchu. Ostatecznie, skoro w realu tak można, to dlaczego nie w grze :hmm:
 

Mefju

New member
Ehh Panowie , jak tak czytam wasze recenzje to myślę , eh następna kicha np.(FC2,MGS4 itp.) , niby demo , ale chyba w full wersji nie zmieni się sterowanie , klimat i możliwość strzelania podczas chodzenia.Trudno , jak będzie mi się chciało pograć w dobry horror to kupie DS:mrgreen:

Pewne gry według mnie , które na pewno będą hitami to:
-God Of War III
-Final Fantasty XIII
-Uncharted II
-Killzone 2 oczywiście

3/4 to nasze exclusivy więc jest ok :d
 

dienekes' shade

New member
Zgoda :) ale... widziałeś ten wywiad? Kurcze, jestem skonfundowany taką polityką i przy tym, zniesmaczony. Grałeś w demo na ps3? Jak różnice względem x boxa?

Ps. X box już naprawiony?
 

Bobok

New member
darkmajin napisał:
nie bedzie niestety to sie zrobila strzelanka a od kiedy zombie moga strzelac , rzucac juz to jest mniej straszne :) proponuje dead space.. poczolem sie jak przy re1,re2 :)
Dokładnie tak jak piszesz z RE zrobiła się strzelanka , począwszy od czwartej odsłony. Niepowiem że to zła gra bo 4 część skończyłem z wypiekami na twarzy ale...
była niestety tylko strzelanką to już nie jest mój ukochany RE2:(
 

darkmajin

Member
Bez reklam
o moze dla odmiany ps3 dostanie jakis exclusive DLC ... czemu nie

"Shawn Baxter of Capcom has posted the following up as a message on the official Playstation blog concerning the article about the launch of the Resi Evil 5 demo on PSN - "Alright, so I did some digging about some of your questions around here. So far mums the word on DLC, but I will say there’s some exciting content coming for PS3 users… More on that soon." Sounds like exclusive content is on the way..."
 
Do góry