Resident Evil 5

Carbon_

New member
Bez reklam
RE4 również był mało "residentowy", również nie było możliwości chodzenia i jednoczesnego strzelania.. co nie przeszkodziło grze być jedną z najlepszych ubiegłej generacji. Ja jestem spokojny o tą grę.
 

Szczupaczek

New member
Co Wy z tym chodzeniem i strzelaniem, ta gra nie ma klimatu i to najbardziej boli.Nie muszę mieć hiper super grafiki , byle by dobry klimat był w grze.
Takie mam wrażenie że kiedyś gry były do GRANIA a teraz są do oglądania...
 

darkmajin

Member
Bez reklam
to ze niema klimatu to wiadomo od RE 4 .. dla mnie seria sie zakonczyła na re3 a to jest bardzo przyjemna strzelanka na bazie histori RE z bardzo przyjemnym coopem :)
 

arsenal

Moderator
VIP
Może i w RE4 klimatu strachu nie było ale zaszczuty i przytłoczony człowiek się czuł. Chcecie się bać to pozostaje ściągnąć demo F.E.A.R2 i podkręcić głośność. Silent Hill przy tym wysiada.
 

mataman

New member
Bez reklam
dienekes' shade napisał:
Grałeś w demo na ps3? Jak różnice względem x boxa?

Ps. X box już naprawiony?

Tak grałem. Różnic wiekszych nie widzę, może troche inna paleta kolorów ale to norma w różnicach między x'em a ps3. A x jeszcze w serwisie niestety :(
 

mietek099

New member
arsenal napisał:
Chcecie się bać to pozostaje ściągnąć demo F.E.A.R2 i podkręcić głośność. Silent Hill przy tym wysiada.
Zależy który. Generalnie Silent ma jak dla mnie niedościgniony klimat. FEAR i Resident Evil bazuje na strachu generowanym przez szybkie i nieoczekiwane akcje np. z duchami, zombiakami. W Silent Hill natomiast, autorzy starają się by człowiek odczuwał przez cały czas to, co w wyżej wymienionych seriach czuje w określonych przeze mnie chwilach. Różnica klimatów i "dorosłości" fabuły jest kolosalna.
 
Ostatnia edycja:

supergonzo

New member
Demo ma pokazywać możliwości, ma zaciekawić i zachęcić do zakupu. Cięzko się wkręcić w klimat podczas dwóch krótkich misji. W tych sie liczy rozwałka.
 

Dawidowski1000

New member
Wczoraj porównywałem dwie wersje RE5 X360 i PS3.

X360 : Kolorystycznie jest inaczej niż na PS3 (nie lepiej, nie gorzej poprostu inaczej) Gra klatkuje a framerate jest nierówny, małe problemy z aliasingiem

PS3 Kolorystyka jak wyżej. Gra chodzi płynnie, nic nie klatkuje a framerate jest równy, brak problemu z aliasingiem! Co ciekawe to właśnie PS3 miała przeważnie problemy z aliasingiem, ale nie tym razem.

Po raz pierwszy gdybym miał wybierać platformę na której chciałbym "szarpać" w grę wydną na 2 różne platformy, to tym razem wybrałbym wersję na PS3.

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Mi tam nic nie szarpie na 360 :???:
Wersji ps3 jeszcze nie widziałem konsola w serwisie :(
Ja byłem nastawiony na stary typ sterowania ,demo bardzo mi sie podoba :eek:k: Osoby które nigdy nie grały w Residenta mogą miec problemy, ja nie mam :p
 
Ostatnia edycja:

Dawidowski1000

New member
Jak PS3 wróci z serwisu, odpal dwie wersje i porówanaj je. Dojdziesz do tych samych wniosków co ja. Na PS3 jest poprostu troche lepiej i nie faworyzuje tu żadnej konsoli, dla mnie ważna jest gra i jak wygląda a na jaką platforrmę została wydana?? "Doesn't matter"

Pozdro
 

Ogr

New member
Bez reklam
Dawidowski1000 napisał:
Jak PS3 wróci z serwisu, odpal dwie wersje i porówanaj je. Dojdziesz do tych samych wniosków co ja. Na PS3 jest poprostu troche lepiej i nie faworyzuje tu żadnej konsoli, dla mnie ważna jest gra i jak wygląda a na jaką platforrmę została wydana?? "Doesn't matter"

Pozdro
Ja tez mam to gdzieś na jaką;) Mi po prostu nic nie klatkuje itp. Nie potrzeba porównania konsol zeby dostrzec taka wadę !
 
Ostatnia edycja:

Mefju

New member
Hahaha niezłe , ale to wszystko ich wina bo nie podłączyli Sonki pod HDMI , czyżby ps3 nawalało w AV?:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

mataman

New member
Bez reklam
Ogr napisał:
Ja byłem nastawiony na stary typ sterowania ,demo bardzo mi sie podoba :eek:k: Osoby które nigdy nie grały w Residenta mogą miec problemy, ja nie mam :p


Też grałem we wszystkie residenty ale mamy 2009 rok i jakieś usprawnienia w mechanice gry by się przydały. Dobrze napisali w nowyn N+, grafa git ale sterowanie z minionej epoki.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Zgadzam się ale nie zniecheci mnie to do kupna gry :)
Zabawa jest przednia :D
P.S mataman klatkowało ci na 360 ?
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
mietek099 napisał:
@ Dawidowski1000:
No fakt, na prezentowanym filmiku widać różnice. Małe, ale są. Jak zwykle na PS3 jest gorzej :razz:
to samo było POP;) a w rzeczywistości okazało się że na ps3 wygląda lepiej
lubią coś zawsze pomotać i podniecić się ze gorzej niż na xboxie

ciekaw jestem kto tak lubi manipulować i za ile :razz:
 

lighthammer

New member
No nie wiem czy RE5 na PS3 wygląda lepiej. Porównywałem tekstury domu (tego, w którym zuuważają Nas zombiaki) i chyba jednak tekstury w PS3 są gorszej jakości. To samo z filmami i tym efektem "ziarnistości". Jeszcze raz to sprawdze dzisiaj.

Jeśli chodzi o grywalnośc, to zgadzam się że lepiej gra się na PS3. Bohater nie jest takim sztywnym kołkiem jak w wersji X360. Poza tym gra jest bardziej dynamiczna.

Z tym, że to są wersje development - czyli nie w pełni ukońcozne. Zobaczymy jak będzie z finalem.
 
Do góry