Ps4 czy warto

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wczytywanie na konsolach to dramat, idea "konsoli" już dawno została zatracona.
Przychodzą znajomi, chcesz pokazać online, a tu aktualizacja.
Szybciej odpali kompa z win10 i steamem jak to samo na konsoli.
Teraz to nic innego jak uboższy pecet, nie licząc kilku exów, ale i te ma PC.
Kiedyś to było coś, MGS, Sheamue na DC, Tekkeny... kto by tam grał na PC?
Była konsola i nie ma zmiłuj.
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Wczytywanie na konsolach to dramat, idea "konsoli" już dawno została zatracona.

Masz rację ale konsole są znacząco słabsze niż dobry pecet, nie wspominając o parametrach dysków.
Druga kwestia jeżeli grasz np. w Wieśka z otwartym światem to musi trochę pomielić, żeby wczytać niemałą mapę.
Na przykładzie Wieśka właśnie poczekać te 20-30 sekund nie jest dla mnie żadnym problemem biorąc pod uwagę, że później grasz praktycznie bez przerwy.
Zawsze możesz wrzucić ssd i czasy skrócą się znacząco.
To nie te czasy i tytuły nie ważą już 6gb tylko 40-50gb.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza się. Wiem ile czekałem w GTA5 na PS4, a grałem 2 lata namiętnie, bo to jedyny tytuł od wielu lat który mnie wciągnął.
Idąc za ciosem, chciałem lepiej i szybciej, więc złożyłem PC. No i nie ma co porównywać, już sama grafika to lata świetlne do przodu, ale trzeba trochę wybulić. Niestety, ale wiesz za co płacisz.
To czekanie, aktualizacje i drogie gry, to był gwóżdż do trumny. W pewnym momencie nie wiedziałem co mam, konsole z którą jestem związany od najmłodszych lat - czyli wrzucasz płytę i grasz, czy PC.
 
Ostatnia edycja:

FoX88

New member
Zgadza się. Wiem ile czekałem w GTA5 na PS4, a grałem 2 lata namiętnie, bo to jedyny tytuł od wielu lat który mnie wciągnął.
Idąc za ciosem, chciałem lepiej i szybciej, więc złożyłem PC. No i nie ma co porównywać, już sama grafika to lata świetlne do przodu, ale trzeba trochę wybulić. Niestety, ale wiesz za co płacisz.
To czekanie, aktualizacje i drogie gry, to był gwóżdż do trumny. W pewnym momencie nie wiedziałem co mam, konsole z którą jestem związany od najmłodszych lat - czyli wrzucasz płytę i grasz, czy PC.

Ja się tylko z kwestią gier pozwolę nie zgodzić, bo ceny w ciągu ostatnich 2 lat gier premierowych na PC poszły znacząco w górę. Dochodzi ostatnio do anomalii takich, że gra na PC jest w tej cenie co na konsolę, ale wymaga obowiązkowej rejestracji na Steam lub EA Origin lub w przypadku Ubisoftu UPLAY.

Promocja z dzisiejszego dnia nawet na Torment nowy. Na PC droższy niż na XONE/PS4:

https://lowcygier.pl/promocje-pudel...t-tides-of-numenera-od-6765-zl-w-gameshop-pl/

Parę razy mnie konsola 'uratowała' tym, że grę mogłem odsprzedać, bo się okazało, że niewiele ma wspólnego z zapowiedziami, na PC nie miałbym wyboru, nie dałoby się odsprzedać.

Są oczywiście na to dwa wyjścia:
1. Po prostu nie kupować gier nowych, a czekać pół roku+ na dobre przeceny i wtedy kupić.
2. Przed zakupem włączysz jakieś Let's play i faktycznie koło bitych 2 godzin oglądać jak ktoś gra żeby mieć pewność.

Sam tej drugiej opcji nie lubię, psuje mi to frajdę później z gry jak są sceny, które widziałem już u kogoś. Często sprawdzam jakieś videorecenzje IGN czy AngryJoe, ale i to nie chroni przed nietrafionym zakupem.

Tyranny na PC kupiłem na premierę i kompletnie do mnie nie trafiło, 110 zł poszło w las.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na aukcjach masz wszystkie nowości od 1zł do kilkunastu.
Kupujesz w ramach "dema", pasuje - kupujesz.
Nie pasuje, zapominasz.
Skoro wydawcy boją się wypuszczać dema swoich gier, bo często wydają niedopracowane gnioty i buble po 100-200zł, to proceder kwitnie.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Wczytywanie na konsolach to dramat, idea "konsoli" już dawno została zatracona.
Przychodzą znajomi, chcesz pokazać online, a tu aktualizacja.
Szybciej odpali kompa z win10 i steamem jak to samo na konsoli.
Teraz to nic innego jak uboższy pecet, nie licząc kilku exów, ale i te ma PC.
Kiedyś to było coś, MGS, Sheamue na DC, Tekkeny... kto by tam grał na PC?
Była konsola i nie ma zmiłuj.


Nie przesadzasz ?

Minuta,dwie to nie tak dlugo . Swiat zasuwa ale jeszcze nie az tak , aby odczuc bolesnie taka strate ;)

Z tym drugim rowniez sie nie zgadzam.
Konsola sie sprawdza i zawsze znajdzie swoich zwolennikow, ktorych nie jest, nigdy nie bedzie malo .

Gry sa zoptymalizowane , co sprawia ze wygladaja naprawde dobrze a pograc w nie moze zwykly przecietny zjadacz chleba , ktory nie musi wyrzucac kilkudziesieciu tysiecy na peceta , bo tylko taki z wyzszej polki pociagnie wiekszosc dostepnych tytulow .

A ze graficznie gierki wygladaja slabiej w stosunku do tych pecetowych , to nie powinno dziwic.
Jezeli konsola kosztowalaby te 5/6tys to wygladalyby rownie cudownie jak te pecetowskie .


Za 1000 zl dopadasz chocby Slima , podbijasz pod tv i mlucisz .
Taki sam manewr z pc jest niemozliwy .
Aby pograc w gry , ktore beda smigaly z tymi samymymi parametrami jak te z konsoli, trzeba wyrzucic juz kilka/nascie tysiecy , a nie kazdy ma na to ochote - i wlasnie w glownej mierze dla tej grupy przeznaczona jest konsola .


Konsola w swym zalozeniu ma byc tania,dostepna dla kazdej grupy spolecznej i dawac duzo przyjemnosci .
Nic nie stoi na przeszkodzie aby stworzyc/zbudowac cos na wzor super peceta , gdzie grafika jest zjawiskowa , ale kto wtedy sobie pozwoli na takie cacko ...

No i jeszcze jedna sprawa a mianowicie przewaga konsoli nad pc - na niej gram do konca , do poki sie nie rozlozy lub nie wyjdzie kolejna nowa generacja . Na kompie pogram ile ? Max 2 lata
Po tym czasie musze juz wymieniac kolejne podzespoly , w przeciwnym wypadku dupa z grania :p
 
Ostatnia edycja:

FoX88

New member
Nie przesadzasz ?

Minuta,dwie to nie tak dlugo . Swiat zasuwa ale jeszcze nie az tak , aby odczuc bolesnie taka strate ;)

Z tym drugim rowniez sie nie zgadzam.
Konsola sie sprawdza i zawsze znajdzie swoich zwolennikow, ktorych nie jest, nigdy nie bedzie malo .

Gry sa zoptymalizowane , co sprawia ze wygladaja naprawde dobrze a pograc w nie moze zwykly przecietny zjadacz chleba , ktory nie musi wyrzucac kilkudziesieciu tysiecy na peceta , bo tylko taki z wyzszej polki pociagnie wiekszosc dostepnych tytulow .

A ze graficznie gierki wygladaja slabiej w stosunku do tych konsolowych , to nie powinno dziwic.
Jezeli konsola kosztowalaby te 5/6tys to wygladalyby rownie cudownie jak te pecetowskie .

Za 1000 zl dopadasz chocby Slima , podbijasz pod tv i mlucisz .
Taki sam manewr z pc jest niemozliwy .
Aby pograc w gry , ktore beda smigaly z tymi samymymi parametrami jak te z konsoli, trzeba wyrzucic juz kilka/nascie tysiecy , a nie kazdy ma na to ochote - i wlasnie w glownej mierze dla tej grupy przeznaczona jest konsola .

Konsola w swym zalozeniu ma byc tania,dostepna dla kazdej grupy spolecznej i dawac duzo przyjemnosci .
Nie ma zadnego problemu aby stworzyc cos na wzor super peceta , gdzie grafika jest zjawiskowa , ale kto wtedy sobie pozwoli na takie cacko ...

Wydaje mi się, że znowu przesadzasz w drugą stronę.

Jakie kilkadziesiąt tysięcy?

i5-2500K podkręcony sprzed 6 lat nadal nie ustępuje niczym i nie wymaga wymiany.

Jedynie GPU co 1-1.5 roku należałoby zmienić, a zakładając, że sprzedajemy starą (a ciężko mi sobie wyobrazić, że ktoś wrzuca ją do piwnicy zamiast sprzedać), to zazwyczaj jakieś 25-30% więcej tylko trzeba dopłacić względem starej karty graficznej.

Gram głównie na PS4 Pro, ale w takiego Wiedźmina 3 chociażby wolę na PC.

Powod? Jest to gra na 150h+ w wersji z dodatkami wszystkimi i czas wczytywania przy SSD na PC jest znacznie krótszy niż na PS4 Pro, co przy tak długiej grze naprawdę się odczuwa.

Jeśli jest jakaś gra krótka - przygodówka/platformówka czy po prostu FPS z fabułą na 8-10h, to nie ma tego problemu, bo nawet jak trzeba poczekać na wczytanie gry, to i tak czas ogólny jest stosunkowo krótki.

Jakbym miał % mojego grania podać, to w sumie wyglądałoby to mniej więcej tak:
PS4 - 55%
PC - 40%
XONE - 5% (w zasadzie tylko Forza Horizon 3)

A komputer składałem w całości za 1900 zł.
Przez ten czas wymieniałem tylko kartę graficzną oraz dokupiłem ~2 lata temu SSD Cruciala MX100 256GB, nic więcej.

A specyfikacja to Intel Core i5-2400 na najtańszej możliwej płycie głównej z 8 GB RAM DDR3 1333Mhz i Radeon RX 470. Zasilacz AeroCool VP450, obudowa już trochę się rozlatuje, ale nadal jest SCP Brutus 410.

RX 470 w najlepszej wersji czy MSI Gaming kosztował mnie w listopadzie 2016 ~750 zł. (40 zł zwrotu z retailmenot oraz sprzedaż kodu na Hitmana Full Expansion +140 zł na Allegro.
(Allegro prowizję doliczyłem za sprzedaż Hitmana)

Tutaj link do tamtej akcji:
https://www.pepper.pl/promocje/najlepsza-wersja-rx-470-4gb-w-swietnej-cenie-hitman-gratis-31453

Starą GPU sprzedałem za przyzwoitą kwotę, szczerze mówiąc zakupu karty nawet nie bardzo było jak odczuć.

No i ta kombinacja RX 470 + i5-2400 daje mi w Wiedźminie 3 45-47 FPS na wysokich ustawieniach graficznych wraz ze wszystkimi procesami włączonymi (on lub max) poza NVIDIA HairWorks, bo to obciąża w chory sposób całą grę.

Na benchmarku ta karta z lepszym prockiem i ramem osiągnęła minimum 47 FPS, średnia 53 FPS na 'Ultra':
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/msi-radeon-rx470-test/strona/26765.html

Także potencjał jest, ale póki komputer działa, to szkoda mi wymieniać całą podstawę dla +5-6 FPS, nawet jeśli minęło już 6 lat od złożenia zestawu.

Na PS4 Pro mimo lepszej budowy konsoli i tak 30FPS blokada jest nałożona, a jak nic nie pomyliłem to ustawienia graficzne odpowiadają mniej więcej średnim z PC, więc nawet niżej.

W Wiedźmina 3 na PC oczywiście grałem/gram na padzie, XONE bezprzewodowo. Także kwestia sterowania w zasadzie identyczna.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
W glownej mierze odnioslem sie do slow Armaniego , ktory lubi super detale tzn.4k przy 60fps ;)

Sredni pc kosztuje 1000 zl ? ...

Na srednim pc pogram rok a pozniej zaczynaja sie problemy.


Bez urazy , ale jestes typowym pecetowcem , ktory co jakis czas musi cos zmieniac/kombinowac , wymieniac by moc pograc , cos podkrecic itp itd .

Mnie takie rozwiazanie nie jara .

Z konsola nie mam tego typu problemow .
Siadam , odpalam i gram .
Nie bawie sie w zadne instalki , pacze itp .

Sorry , ale 6 letni komputer to shrot .To zapasc technologiczna uwzgledniajac nawet wymiane karty graficznej .


"A komputer mam złożony za 1900 zł 5 lat temu.
Przez ten czas wymieniałem tylko kartę graficzną, nic więcej" - a daj spokoj !
 
Ostatnia edycja:

FoX88

New member
W glownej mierze odnioslem sie do slow Armaniego , ktory lubi super detale tzn.4k przy 60fps ;)

Sredni pc kosztuje 1000 zl ? ...

Na srednim pc pogram rok a pozniej zaczynaja sie problemy.


Bez urazy , ale jestes typowym pecetowcem , ktory co jakis czas musi cos zmieniac/kombinowac , wymieniac by moc pograc , cos podkrecic itp itd .

Mnie takie rozwiazanie nie jara .

Z konsola nie mam tego typu problemow .
Siadam , odpalam i gram .
Nie bawie sie w zadne instalki , pacze itp .

Sorry , ale 6 letni komputer to shrot .To zapasc technologiczna uwzgledniajac nawet wymiane karty graficznej .


"A komputer mam złożony za 1900 zł 5 lat temu.
Przez ten czas wymieniałem tylko kartę graficzną, nic więcej" - a daj spokoj !

6-letni komputer to szrot, a 4-letnia konsola to nowa myśl technologiczna? :p

Nie wiem czy z tym typowym pecetowcem to do mnie czy do Armaniego, ale jeśli ten pierwszy przypadek, to chyba ciężko o takie stwierdzenie jeśli wyraźnie zaznaczam, że i tak w większej mierze na PS4 Pro gram.

Po prostu rozumiem zalety i wady obu rozwiązań.

A, że na PC wychodzą czasem porty totalnie skopane to też fakt, taki Batman AK czy Dishonored 2 na premierę były dla niektórych niegrywalne na topowych zestawach. Dopiero po wielu miesiącach udało się sprawę rozwiązać.

Natomiast udajesz mega obiektywnego, a piszesz, że na PC trzeba kilkadziesiąt tysięcy, przecież to nawet nierealne.

Nikt o zdrowych zmysłach, do gier, nawet do 4K nie wydaje więcej niż powiedzmy 8000 zł na całą jednostkę, a później tylko zmiany poszczególnych części w dłuższym okresie czasu.
 

pantomima

Banned
4 letnia konsola pociagnie kazda gierke , ktora zostanie na nia wydana .
6 letni pecet nie da rady , dlatego w stosunku do konsoli bedzie zawsze szrotem technologicznym .

Jestem obiektywny , bo to wszystko co powiedzialem na temat konsoli jest prawda .


"Nikt o zdrowych zmysłach, do gier, nawet do 4K nie wydaje więcej niż powiedzmy 8000 zł na całą jednostkę, a później tylko zmiany poszczególnych części w dłuższym okresie czasu." - chyba nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile wlasnie w tym momencie osob obraziles, nawet na tym forum.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odniósłbym się do każdego zdania, ale mi się nie chce ;)
Piszesz Panto do konsolarza z krwi i kości - nie zapominaj o tym, jeszcze nie tak dawno, to ja byłem na Twoim miejscu i to samo tłumaczyłem pececiarzom, miałem w sumie z kilkaset gier na konsole i na każdej premierze byłem pierwszy w sklepie, a na tym forum jedyny na premierze PS4 w Wawie pod salonem Sony, ale ja nie jestem już konsolarzem, jestem graczem który lubi jakość.

To tak jak z użytkownikami TV, do pewnego momentu oglądasz na 55-65", potem dowiadujesz się, że można to samo na projektorze, ale też nie w każdych warunkach - podobnie jak z PC. Bo przecież nie zabiorę na działkę PC, a właśnie konsole.
Ja to rozumiem.

Jeżeli moje GTA wygląda dużo lepiej na PC, to gram na PC.
Jest droższe? Jest. Ja nie porównuje w kontekście ceny, a w kontekście grania, bo oczywistością jest, że 5x tańsza konsola nie jest w stanie równać się z PC.

Dla mnie też mitem stał się slogan: siadasz - grasz. To było moje słowa na tym forum, jak jeszcze nie miałeś konsoli, ale to się zmieniło.
Teraz to samo mam szybciej na PC, a konsola stoi obok i się kurzy.
Nie ma żadnych problemów z driverami, jakiś wyimaginowanych problemów, wiecznych łatek, zwiech i tego wszystkiego o czym piszą niektórzy, a jak są to dokładnie te same co na konsoli i o tym właśnie pisałem. PC to już maszyny do grania.
Jest też sporo rozwiązań w obudowie wielkości konsoli, nie wiele droższych od niej samej i w lepszej jakości. Sporo tego w sieci, właśnie jako alternatywa dla konsol.

Lubię konsole i zawsze będę im kibicował, ba będę je kupował, ale nie jestem ślepy i nie lubię fanboystwa, chyba, że ktoś oficjalnie się do tego przyznaje, jak chyba kiedyś Seizo. W takim wypadku rozumiem.
Życzyłbym sobie, żeby ktoś kto nie widział jak wyglądają gry na PC, a dalej myśli, że to sprzęt biurowy do pracy, siadł i porównał - tak jak ja kiedyś, całkiem nie dawno.
BF1 na PC wygląda jak film, stałe 60fps, jakość tekstur, coś niesamowitego.
Będziesz kiedyś, to zapraszam. Bez spiny, w ramach krajoznawczo - poznawczych ; )
Być może jest ktoś kto ma kase, a nie wie, że może mieć "trochę" lepiej.

Ja się dowiedziałem o tym właśnie przez takie wpisy.
Nie przez fanboyów pecetowych, bo tych nie trawie, a właśnie przez obiektywne spojrzenie.
 

pantomima

Banned
Jasne ze bez spiny ;)
Zgadzam sie z tym wszystkim co mowisz .

Chodzi mi tylko o to , ze konsola zawsze znajdzie swoich zwolennikow , bo jest to tanie rozwiazanie dla tych , ktorzy chca sobie pograc .

Ci , ktorzy pragna mega jakosci beda musieli zastapic tanie rozwiazanie jakim jest kosnola, budzetowym pc.
No napewno nie takim 6 letnim :p
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Wydaje mi sie,że z czasem różnice w grafice pomiędzy PC a konsolami będą się zacierać i za jakieś 2-3 lata na PS5 może być bardzo podobnie jak na Piecu (no może oprócz kl/s...) ;-)
 

Kamil_89

Member
Wydaje mi sie,że z czasem różnice w grafice pomiędzy PC a konsolami będą się zacierać i za jakieś 2-3 lata na PS5 może być bardzo podobnie jak na Piecu (no może oprócz kl/s...) ;-)

Niestety będzie to też miało drugie oblicze, nowe konsole będą wychodzić coraz częściej żeby "doganiać" PC. Przez co idea konsoli będzie traciła. Na PC co chwilę wychodzą nowe karty, procki itd. Konsola zawsze będzie w tyle albo będzie wychodzić co roku.

Mnie również denerwują wszystkiego rodzaju instalki i aktualizacje. Po to w nowych konsolach są napędy BD żeby sprzęt wczytywał materiał z płyty tak jak to było w PS2. A nie żeby czekać jak się nowe oprogramowanie zainstaluje.

Hit kiedyś mi opowiedział znajomy, kupił nowego X-Box'a dla Syna.
Syn jakby mógł to by odpalił H.A.L.O. jeszcze w aucie, wchodzą do domu podłączają, uruchamiają i "zabawa" się zaczęła:

Chcesz pobrać aktualizację?
Tak
Pobieranie.. (20GB na łączu typu neostrada 4Mbit/s - pozdro 500, dziś nie pogramy)
Na następny dzień: pobrane, zainstalowane, uruchomione, no to gramy... nie tak łatwo..
Aby uruchomić grę, musisz pobrać aktualizację... kolejne kilka GB

Dzieciak dwa dni musiał czekać bo "aktualizacja systemu".

To jest jak z nowymi telefonami:
Jak wygląda korzystanie z telefonu z Androidem - studium przypadku - Joe Monster :)
 
Ostatnia edycja:

wwns

Member
Zgadzam się z większością wypowiedzi, dodam tylko od siebie że najważniejsze w grach to 60 klatek fullhd to za świat, nigdy nie przyglądam się grafice bo gram na min 55 cali z 6m i skupiam uwagę na rozgrywce jak gra jest tempa i fizyka w dupie to uruchamiam i kasuje.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Panowie prosiak na pokładzie.
Zdążyłem tylko zrobić Uncharted 1 z kolekcji i stało się.... Wiesiek mnie pochłonął.
Pytanie z innej beczki, przeglądałem dostępne akcesoria i znalazłem nakładki na analogi.
Grzebiąc trochę znalazłem kilka tematów gdzie użytkownicy opisują, że dość szybko się wycierają, jest to niby zależne od wersji i zostało poprawione, rzekomo Sony wymienia pady na nowe w okresie gwarancji.
Jakie jest wasze doświadczenie w tej kwestii ?
Znalazłem nakładki firmy Kontrolfreek, patrząc na wartość pada nie są tanie ale bardziej ciekawi mnie, że niby zwiększają wychył gałki i przenoszą rozgrywkę na nowy poziom ;)
Ciekaw jestem tych czarów, może ktoś testował ?
DSC_0592.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przecież to porażka, wychył to największa bolączka w dualu.
Ty chcesz go jeszcze zwiększać? Skoro tak, to nie ma się nad czym zastanawiać, dla mnie osobiście to jest poroniony pomysł ; )
Pomyśl lepiej o nakładkach anty poślizgowych.
 
Do góry