Ps4 czy warto

vectra1

Member
Bez reklam
Przecież to porażka, wychył to największa bolączka w dualu.
Ty chcesz go jeszcze zwiększać? Skoro tak, to nie ma się nad czym zastanawiać, dla mnie osobiście to jest poroniony pomysł ; )
Pomyśl lepiej o nakładkach anty poślizgowych.

Bardziej myślałem o zwiększeniu precyzji i nie wiem czy to marketingowy bełkot czy naprawdę takie nakładki coś wnoszą, oraz o zabezpieczeniu mechanicznym,.
https://youtu.be/mMSxln-HNuU
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skoro ktoś twierdzi, że jest dla niego lepiej, to widocznie tak jest - dla jakiejś części osób. Ja do nich nie należę, wolę mniejszy skok.
Przy większym skoku, robi się wajcha dyndająca na lewo i prawa, mi to przeszkadza, ale u Ciebie może być odwrotnie.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Idąc za ciosem, chciałem lepiej i szybciej, więc złożyłem PC. No i nie ma co porównywać, już sama grafika to lata świetlne do przodu, ale trzeba trochę wybulić. Niestety, ale wiesz za co płacisz.
Nie przesadzaj, lata świetlne do przodu to masz tu
[youtube]yUAGzURl0Kg[/youtube]

a nie tu
[youtube]s0zkZ9X37vc[/youtube]

Owszem na PC, są nieco ostrzejsze tektury, czy rysowanie odległości jest większe, ale jakie lata świetlne??? Ja tutaj renesansu w oprawie graficznej nie widzę, tak jak w przypadku pierwszego filmu, a porównywany jest sprzęt za 900 zł z tym za kilka tysięcy. Na plus tego wszystkiego wyższy i stabilniejszy framerate. Wydawać by się mogło że różnice będą bić po oczach, ale po porcie z konsoli nie można oczekiwać cudów. Gdyby gra powstawała od samego początku z myślą o PC, byłoby zapewne dużo lepiej. Niestety jest inaczej. Teraz nie robi się prawdziwych gier pecetowych jak kiedyś (Project IGI, Dreamfall, Half Life, Serious Sam, No One Lives Forever) a najlepsze co obecnie dostajemy na tą platformę to konsolowy port, bardzo często z wadami jak chociażby wspomniany Dishonored 2 i Batman. Bug na bugu bugiem podparty. "Terabajt" patchy nie uratował tej gry. Podobnie było z GTA IV czy AC Unity, nowym Deus Ex, PES 2017 działa i wygląda na PC jak kupa w porównaniu do konsolowej wersji. Quantum Break w wersji na PC w ogóle nie działał. Nie miał początkowo opcji powrotu do pulpitu, a w opcjach widniały przyciski z kontrolera Xboxa. Przerywniki filmowe budujące fabułę do pobrania osobno i samemu z sieci :) I pomyśleć że robiło to studio pracujące dla MS.

Nie zgodzę się też w kwestii długich loadingów, czy instalacji gier. PS4 pro w trybie boost przyspiesza loadingi, a jak komuś mało to zawsze można zamontować sobie SSD i będzie jeszcze szybciej. Nintendo również działa szybko i sprawnie. Raz wczytana mapa w Wiedźminie, czy Horizon (bo to właśnie w sandboxach są najdłuższe loadingi) wystarcza na jedną sesję z grą. Później nie ma mowy o jakimkolwiek dodatkowym doczytywaniu. Proces instalacji większości gier przebiega w tle. Aktualizacje można pobierać i instalować przy uśpionej konsoli, a grę można zacząć od razu, a ta dalej instaluje się w tle. To jest akurat niemożliwe na PC. Tam trzeba odczekać kilkadziesiąt minut oglądając w tym czasie chcąc nie chcąc głupawe banery Nvidii i Intela, nawet jeśli posiada się sprzęt od innej firmy. Potem kolejny etap i szarpanie się z konfiguracją. Jak masz mocny sprzęt to ok, ustawiasz ultra i jedziesz. Gorzej natomiast jeżeli takiego nie posiadasz. Tutaj trzeba się już zastanawiać co wyłączyć żeby płynnie działało.

Nie faworyzuję tutaj konsol, ale piszesz jak to na PC jest cudownie pomijając te zasadniczo bardzo ważne kwestie. Ja sam do 2008 bardzo dużo grałem na PC ale obecnie ta platforma do mnie nie przemawia i coraz rzadziej używam komputera do gier. Brakuje mi też dobrych gier na wyłączność jak kiedyś. W tym temacie jest bieda i tutaj PC nigdy nie dogoni konsol. Chyba ze kogoś jarają RTSy i symulatory ale daleko temu do konsolowych exów, a tylko czekać aż Nintendo Swith rozwinie skrzydła. Jeżeli ktoś nie gra "w grafikę" to będzie oczarowany nową Zeldą, podobnie też jest z Persona 5. W dodatku te absurdy na PC jak przymusowe przypisywanie gier do konta, brak możliwości odsprzedaży, a ceny praktycznie takie jak na konsoli. Nier Automata na PC tańszy o 20 zł LOL:> To już nie te czasy co kiedyś że ta sama gra na konsolę kosztowała 250zł, a na PC 99 zł. Gry pudełkowe, a w środku kod na pobranie zawartości. Dajcie spokój, totalna kpina.

Lubię konsole i zawsze będę im kibicował, ba będę je kupował, ale nie jestem ślepy i nie lubię fanboystwa, chyba, że ktoś oficjalnie się do tego przyznaje, jak chyba kiedyś Seizo
Yep

pc_gaymer.jpg


Panowie prosiak na pokładzie.
Zdążyłem tylko zrobić Uncharted 1 z kolekcji i stało się.... Wiesiek mnie pochłonął.
Pytanie z innej beczki, przeglądałem dostępne akcesoria i znalazłem nakładki na analogi.
Grzebiąc trochę znalazłem kilka tematów gdzie użytkownicy opisują, że dość szybko się wycierają, jest to niby zależne od wersji i zostało poprawione, rzekomo Sony wymienia pady na nowe w okresie gwarancji.
Jakie jest wasze doświadczenie w tej kwestii ?
Znalazłem nakładki firmy Kontrolfreek, patrząc na wartość pada nie są tanie ale bardziej ciekawi mnie, że niby zwiększają wychył gałki i przenoszą rozgrywkę na nowy poziom :wink:
Ciekaw jestem tych czarów, może ktoś testował ?
Dostałem kiedyś takie nakładki jako gratis do jakieś gry. Jak szybko założyłem, tak szybko je zdjąłem. Mi one nie odpowiadały. Mój pad ma ponad 3 lata, a gumki są jak nowe. Nic się nie dzieje, nic nie wyciera. Problem z gumkami był podobno z pierwszej rewizji konsol. Potem to podobno poprawili.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego się nigdy nie zrozumiemy.
Jak Ty nie widzisz różnic w GTA5 względem tego co masz wyższej rozdzielczości i wysokim settingu na PC, a co za tym idzie, wrażenia z rozgrywki są zupełnie inne, to szkoda mojego czasu.
Podobnie jest w BF1.
"Nieco ostrzejsze tekstury", dobre.
No chyba, że Ty piszesz o FHD, bo ja pisze zupełnie o czymś innym.

Odpaliłem ten film z YT, to wygląda jak kupa przy tym co mam u siebie.
Oglądanie na YT, jest tym samym, co kupowanie sprzętu audio, po odsłuchach na nim.

Co do samych gier, to kwestia gustu.
Dla mnie te konsolowe, to już zwyczajna dziecinada dla nastolatków. Całe życie w to grałem i już mi bokiem wychodzą te cukierkowe gry. Zelda? Proszę Cię. Lubisz graj. Nie moja sprawa.
Nie rajcują mnie te wspaniałe "exy" pokroju Horizon. Innych nie rajcują Pecetowe exy.
Cała reszta to multiplatformery, więc bez znaczenia, po za tym, że ja wolę każdą grę odpalić na PC z uwagi na jakość jaką oferuje, po za fifą czy czymś pokroju tekkena. Tutaj zawsze się sprawdzi konsola.

Zresztą nie chce mi się pisać, niech każdy robi co uważa za stosowne, ale fanboystwa w tym wątku nie będzie, a jak komuś się nie podoba, to niech idzie na żenujące psite czy coś w ten deseń.
Piszemy o różnicach, a nie chwalimy to co mamy. PC jest droższy i z natury oferuję inną jakość, ale dla kogoś z kasą, wybór jest prosty. No chyba, że chce pograć w te "cukierki".

Pomijając kwestie gier, piszemy o jakości wizualnej. Jak kogoś to nie interesuje, to niech dalej żyje w ciemnogrodzie i cieszy się tylko z gameplayu.
Samo w sobie 30fps to żart, do którego nikt nie wraca po 60fps.

Btw. Co do ustawień, to trwają kilka sekund, po za tym, że nic nie trzeba ustawiac, z automatu setting ustawia pod sprzęt, więc to następny mit.
 
Ostatnia edycja:

FoX88

New member
Dlatego się nigdy nie zrozumiemy.
Jak Ty nie widzisz różnic w GTA5 względem tego co masz wyższej rozdzielczości i wysokim settingu na PC, a co za tym idzie, wrażenia z rozgrywki są zupełnie inne, to szkoda mojego czasu.
Podobnie jest w BF1.
"Nieco ostrzejsze tekstury", dobre.
No chyba, że Ty piszesz o FHD, bo ja pisze zupełnie o czymś innym.

Odpaliłem ten film z YT, to wygląda jak kupa przy tym co mam u siebie.
Oglądanie na YT, jest tym samym, co kupowanie sprzętu audio, po odsłuchach na nim.

Co do samych gier, to kwestia gustu.
Dla mnie te konsolowe, to już zwyczajna dziecinada dla nastolatków. Całe życie w to grałem i już mi bokiem wychodzą te cukierkowe gry. Zelda? Proszę Cię. Lubisz graj. Nie moja sprawa.
Nie rajcują mnie te wspaniałe "exy" pokroju Horizon. Innych nie rajcują Pecetowe exy.
Cała reszta to multiplatformery, więc bez znaczenia, po za tym, że ja wolę każdą grę odpalić na PC z uwagi na jakość jaką oferuje, po za fifą czy czymś pokroju tekkena. Tutaj zawsze się sprawdzi konsola.

Zresztą nie chce mi się pisać, niech każdy robi co uważa za stosowne, ale fanboystwa w tym wątku nie będzie, a jak komuś się nie podoba, to niech idzie na żenujące psite czy coś w ten deseń.
Piszemy o różnicach, a nie chwalimy to co mamy. PC jest droższy i z natury oferuję inną jakość, ale dla kogoś z kasą, wybór jest prosty. No chyba, że chce pograć w te "cukierki".

Pomijając kwestie gier, piszemy o jakości wizualnej. Jak kogoś to nie interesuje, to niech dalej żyje w ciemnogrodzie i cieszy się tylko z gameplayu.
Samo w sobie 30fps to żart, do którego nikt nie wraca po 60fps.

Btw. Co do ustawień, to trwają kilka sekund, po za tym, że nic nie trzeba ustawiac, z automatu setting ustawia pod sprzęt, więc to następny mit.

Wrócę na moment do dyskusji sprzed 2 stron, którą prowadziłem z inną osobą odnośnie konieczności wydania na sensowny PC kilkunastu tysięcy.

Faktycznie w swoim przypadku musiałeś wydać na PC kilkanaście tysięcy? Wydawało mi się, że nie ma takiego sensu i różnice powyżej pewnej kwoty mogą być tylko kosmetyczne albo z jakimiś wodnymi chłodzeniami, bo nawet przy zakupie GTX 1080Ti wraz z najnowszym i7 oraz całą resztą komponentów nie ma możliwości dobicia do kilkunastu tysięcy normalnie, ale może się mylę. Sam już nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A skądże, jakie kilkanaście tyś, za hardware?
Cały mój osprzęt kosztuje sporo, ale monitor 21:9 za 4k służy do pracy na oknach i nie był kupowany tylko pod gry. 90% to praca. Podobnie jest z głośnikami Harmana za 3k. czy obudową za następne kilka tyś. Tego nie można liczyć jako składową, podobnie jak klawiatury za 1000zł.
To co siedzi w środku, jest warte nie wiele. Jak zaczynałem, to miałem zwyczajną obudowę za 400zł i z czasem sobie robiłem upgrejdy, jak chociażby chłodzenie Corsaira o którym mało kto pisze na naszych forach PC, a za granica 90% na nich jedzie. Tacy znawcy.
Inna sprawa, że ja kombinowałem przy składaniu, a nie rwałem się na ceny sklepowe. Obecnie (od 2 lat) nie widze sensu upgrejdowania czegokolwiek, bo wszystko wygląda świetnie i nie ma żadnych problemów, jak się zaczną, to pomyśle.

Lubię inwestować w PC, głównie w peryferia. Podobnie jest z konsolami, zawsze kupowałem podstawki, ładowarki do padów itp. Cieszy i tyle, a przy okazji dobrze wygląda.
Jedyne czego jeszcze nie miałem, to VR.
 
Ostatnia edycja:

FoX88

New member
A skądże, jakie kilkanaście tyś, za hardware?
Cały mój osprzęt kosztuje sporo, ale monitor 21:9 za 4k służy do pracy na oknach i nie był kupowany tylko pod gry. 90% to praca. Podobnie jest z głośnikami Harmana za 3k. czy obudową za następne kilka tyś. Tego nie można liczyć jako składową, podobnie jak klawiatury za 1000zł.
To co siedzi w środku, jest warte nie wiele. Jak zaczynałem, to miałem zwyczajną obudowę za 400zł i z czasem sobie robiłem upgrejdy, jak chociażby chłodzenie Corsaira o którym mało kto pisze na naszych forach PC, a za granica 90% na nich jedzie. Tacy znawcy.
Inna sprawa, że ja kombinowałem przy składaniu, a nie rwałem się na ceny sklepowe. Obecnie (od 2 lat) nie widze sensu upgrejdowania czegokolwiek, bo wszystko wygląda świetnie i nie ma żadnych problemów, jak się zaczną, to pomyśle.

Tak chodziło o rzekome kilkanaście tysięcy za jednostkę, dlatego tak mnie to zdziwiło i skomentowałem, a podobno pisząc później:

"Nikt o zdrowych zmysłach, do gier, nawet do 4K nie wydaje więcej niż powiedzmy 8000 zł na całą jednostkę, a później tylko zmiany poszczególnych części w dłuższym okresie czasu" obraziłem tym samym ileś ludzi tu na forum. Stąd teraz mam zagwozdkę. :p

Tam jest zakończenie tej dyskusji:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1382458-post2951.html
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nawet gdybym zainwestował 20k w sam hardware, to nie czułbym się obrażony. Czym? Ja sam sobie wszystko składam i analizuje co mi to da.
Natomiast moja karta, proc, ram, płyta to kwota rzędu 3-6k?
Trzeba policzyć. U mnie kasa poszła w inne duperele, które mnie cieszą i dobrze wyglądają - dla mnie. Obudowę którą mam obecnie szukałem kilka lat, no i w końcu się udało. Tyle.
Do PS też zawsze szukałem dodatków, wszystkie move, kontrolery czy kolorowe pady itp. Każdy kupuje na co ma ochotę.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dlatego się nigdy nie zrozumiemy.
Jak Ty nie widzisz różnic w GTA5 względem tego co masz wyższej rozdzielczości i wysokim settingu na PC, a co za tym idzie, wrażenia z rozgrywki są zupełnie inne, to szkoda mojego czasu.
Podobnie jest w BF1.
"Nieco ostrzejsze tekstury", dobre.
No chyba, że Ty piszesz o FHD, bo ja pisze zupełnie o czymś innym.
W takim wypadku zgoda. Myślałem że fantazjujesz o 1080p. Nie wyłapałem momentu w tym wątku od kiedy zacząłeś pisać o 4K. Tak czy inaczej, nie mam zamiaru wchodzić z Tobą w dalszą dyskusję w tym temacie, bo jak sam stwierdziłeś - nie zrozumiemy się i mamy zupełnie inne upodobania w tej kwestii. Dla Ciebie liczy się graficzka, a stawiam na gameplay i przyjemność z rozgrywki. Ty lubisz takie gry, a ja inne. Dlatego też często sięgam po produkcje z PS2, czy Nintendo, gdzie grafika jest jaka jest.
Owszem fajnie by było gdyby każda gra która wychodzi była ładna, płynna, grywalna i miała głęboką fabułę ale niestety nie wszystko da. Kwestię fanboystwa możemy sobie podarować. Nie jestem oddany jednej marce. Grałem i gram na wszystkim. Nawet na PC, ale o bolączkach tej platformy też trzeba jawnie napisać, a nie udawać że tam wszystko jest cacy. Niestety ale nic nie jest idealne. Wszystko ma swoje wady i zalety. Koniec.

Tymczasem nowe info od Rockstara.
Red Dead Redemption 2 Is Now Coming Spring 2018 - Rockstar Games
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla Ciebie liczy się graficzka, a stawiam na gameplay i przyjemność z rozgrywki.

Ja stawiam na masochizm, gra ma męczyć i obowiązkowo musi być infantylna, za to grafika minimum 8K, którego jeszcze nie mam, ale już złożyłem preordera.

Owszem fajnie by było gdyby każda gra która wychodzi była ładna, płynna, grywalna i miała głęboką fabułę ale niestety nie wszystko da.

Eee...
 

pantomima

Banned
To ja tutaj bronie PS4 Pro,a Ty.... :mrgreen:

Niektóre gry na Prosiaku mają natywne 4K,jednak są one raczej mniej wymagające sprzętowo :
PS4 PRO 4K native games (will update the list everytime there is a new game) - NeoGAF

Z kolei sporo innych,już tych 'poważniejszych" ma np. rozdziałki 1440p,1620p,1800p czy inne,ale poprzez skalowanie (szachownicy itp.) dobijają do 2160p :wink:

Edit :
No nie wierzę,że ktoś się poskarżył :wink:

Eeee no , ktos mi posta wykasowal ! To Ty ? :D

Niektore maja pasywne , prawie wszystkie w ogle nie maja .
Takie fakty .

Mi tam to nie przeszkadza ani troche .
Gram w to co jest dostepne i nie marudze ;)
 
Do góry