PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

sidnej

New member
1.
Czy ktoś wie czy da się obraz z płyty blu ray wrzucony na dysk sieciowy (struktura katalogow bdmv) odtworzyc wlasnie poprzez ten dysk na ps3? tak aby psc widziało to jako płytę blu ray?

2.
Mam plik mkv o wielkości 8 gb po przerobieniu go mkv2vob na mpeg lub na m2ts plik ma wielkość tylko 3,7 gb zakładam że dużo tracę na jakości a tego bym nie chciał, i nie wiem co źle robię

ps. przepraszam jeśli napisałem to nie w tym temacie w którym powinno to się znaleźć
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
Dzieki @kurczak80 za ten program - DZIAŁA!!!.

Jeszcze jedno pytanie - czy film przerobiony na AVCHD - DISC i nagrany w UDF 2.50 odczytywany jest np. przez zwykłe odtwarzacze DVD lub BLU_RAY, czy to już jest przywiązane do PS3 na zawsze?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
sidnej napisał:
1.
Czy ktoś wie czy da się obraz z płyty blu ray wrzucony na dysk sieciowy (struktura katalogow bdmv) odtworzyc wlasnie poprzez ten dysk na ps3? tak aby psc widziało to jako płytę blu ray?

2.
Mam plik mkv o wielkości 8 gb po przerobieniu go mkv2vob na mpeg lub na m2ts plik ma wielkość tylko 3,7 gb zakładam że dużo tracę na jakości a tego bym nie chciał, i nie wiem co źle robię

ps. przepraszam jeśli napisałem to nie w tym temacie w którym powinno to się znaleźć
1. Nie da rady, Wyłączyli taką możliwość już w Firmware 2.10
2. Ten film 3,7 GB to jest tylko jego fragment, nie cały film, masz uszkodzonego mkv.

@gianbuffon
A nie zastanawiałeś się, że to może tak właśnie ma działać?
Dzięki temu, że wczytujesz gotowy projekt to nie musisz już tych poprzednich filmów wczytywać ręcznie i tyle.

@Redundantor
Jak sobie wyobrażasz, że zwykłe DVD odtworzy film FULL HD 1080p?! :hmm:

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
@Masta_J - a na Bluray?.
O DVD pytałem, bo wiele z nich ma przecież tzw. upscalling - teoretycznie wypuszcza w zwiększonej rozdzielczości.
Pytam, bo zastanawiam się, czy film, który nagram na DVD i skasuję MKV jest stracony np. jak PS4 ;) nie będzie obsługiwać takich filmów.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Na BluRay to sobie musisz sam sprawdzić, nie można odpowiedzieć za wszystkie możliwe odtwarzacze na świecie.

Upscaling? Kompletnie mylisz pojęcia.
PS4 będzie obsługiwać 'wszystko' :D

Pozdrawiam,
 

drypsiak

New member
Panowei mam taki problem przelecialem cale watek
konsole mam podłączona po optyku do zewnetrznej karty creativa extigy ma ona dekoder dd ale nie ma dts. Wiec film po przerobieniu do avchd usb z dzwiekiem dts nie bl odtwarzany a po przelaczeniu na linear bylo tylko stereo .kolejnym razem zaznaczylem opcje allways transcode dts i nadal konsola i media info widzi dts i dziweku 5,1 nie ma Prosze o rade w tej srawie
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Dlaczego jak chcę przerobić film, który ma ponad 8,20gb, w połowie operacji muxowania przerywa i niby jest complete, ale zmuxowało tylko połowe filmu jakieś 4,5gb ? O co biega?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Prawdopodobnie kontener jest uszkodzony, spróbuj zmuxować samym tsMuxeRem i zobaczysz jaki będzie wynik.

Pozdrawiam,
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Tylko, że wcześniej przerabiałem ten sam film i było ok. Problem się pojawił kiedy zaktualizowałem MKV2VOB do wersji 2.4.6.
 

Redundantor

New member
U mnie po zainstalowaniu mkv2vob 2.4.6. zauważyłem z kolei, że czasem film po przerobieniu zamiast 2 czarnych pasów na dole i na górze ma tylko jeden szeroki pas na dole. Niby wychodzi na to samo, ale potrafi zdenerwować.
 
Do góry