PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

gianbuffon

New member
heh juz bylem zdecydowany na dysk usb, ale na forum ps3 pisza, ze lepiej kupic dysk wewnetrzny a ten z konsoli 80GB wrzucic do obudowy usb.
kurcze ale mam metlik w glowie :p

a mam takie pytanie: czy mozna te filmy AVCHD trzymac na konsoli? czy to tylko dziala jak mam podpiete cos przez usb? bo jakby mozna bylo stworzyc strukture multiavchd na konsoli i zgrywac sobie tym dyskiem 80, to chyab lepiej byloby jednak kupic dysk wewnetrzny...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
AVCHD tylko z zewnętrznego.
Też mam 320 w konsoli a 40 jako przenośny, ale myślę o ponownej zamianie :)

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
czyli wedlug Ciebie trzymanie duzego dysku w konsoli jest zbedne?
skoro chce ogladac filmy AVCHD, to chyba lepiej miec dysk usb, tak?
kurcze juz nie wiem co robic. na forum ps3 wszyscy mi pisali, ze lepiej kupic normalny dysk do ps3, ale nie wiem do czego by mi sluzyl taki duzy dysk. moglbym wtedy trzymac sobie filmy na dysku, przenoszac mniejszym dyskiem, ale znowu bede musial robic file splitting.
z drugiej strony dysk wewn. jest 2x tanszy.
hmm ciezka sprawa :/
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zależy dla kogo.
Ja i tak korzystałem tylko z AVCHD USB czyli dysk zewnętrzny większy tutaj bardziej się przydaje niż w konsoli.

Co rozumiesz przez to, że dysk wewnętrzny jest dwa razy tańszy?
Jako zewnętrznego też możesz przecież użyć 2,5".

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
dysk usb 320GB kosztuje od 250zl, a wewnetrzny 150zl.
no wlasnie ja tez chcialbym korzystac z AVCHD USB, bo szybciej trwa przerobka, nie musze dzielic pliku.
dlatego chyba lepiej brac usb? nie wiem wlasnie do czego by mi sluzyl duzy dysk w konsoli. przeciez na dema, troche muzyki i game data wystarczy max. 40 GB. a filmy chyba jednak miec w AVCHD, stworzyc ta strukture multi i gitara.
pisales, ze myslisz o ponownej zmianie, czy to z tego powodu, ktory napisalem? zastanawiam sie do czego dysk 500GB sluzy tym osoba, ktorzymi doradzali kupno wewnetrznego:)
 

gianbuffon

New member
no to juz wiem, ze do konsoli na pewno nie bede kupowal :)
wole przerabiac AVCHD USB.
ale kurcze teraz znowu wpadles na ciekawy pomysl heh to by bylo dobre, bo wewnetrzny ma lepsze przesylanie danych, ale znowu bedzie on duzy :/
a jak zastanawialem sie nad dyskiem usb, to bralem pod uwage tylko 2,5''
hmm jak rozwiaze jedna sprawa, to przychodzi kolejna :p
i w koncu nic nie kupie hehe ale serio, to dzisiaj musze podjac decyzje, moze wyblagam na dzien dziecka :D
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Coś kolego mylisz zupełnie pojęcia.
Wewnętrzny lepsze przesyłanie danych?!
Duży?

Do środka konsoli wkłada się dysk 2,5", IDENTYCZNY można sobie podłączyć jako zewnętrzny w obudowie.

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
to znaczy chodzi mi o predkosc zapisu/odczytu.
jak mam dysk wewnetrzny sata 320GB i dysk usb 320GB, to w ktorym szybciej zgram pliki?

no to jak kupie do konsoli dysk 2,5'' i do tego obudowe na usb, to bedzie on takich rozmiarow jak np. ten usb samsunga co Ty masz??
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Oba dyski są takie same, oba są na SATA.

Zgrasz pliki z czego na co?

Będzie nawet mniejszy, zależy jaką obudowę dopadniesz.

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
no to czym sie bedzie roznic normalny dysk w obudowie usb od zwyklego usb?

jesli chodzi o zgranie plikow, to np. zgranie filmu w AVCHD na dysk. czy tyle samo czasu bedzie to zajmowalo w przypadku obu dyskow?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Niczym.

Nie istnieje coś takiego jak zwykły usb i normalny dysk w obudowie usb :confused:

Zgranie filmu AVCHD na dysk ten zewnętrzny USB?
Bo zgrywanie na dysk wewnętrzny konsoli nie ma sensu.

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
Masta_J napisał:
Nie istnieje coś takiego jak zwykły usb i normalny dysk w obudowie usb :confused:
no to ja to nazwac :p przeciez jeden jest na usb, a drugi zwykly i dopiero jak dokupie obudowe, to bedzie usb :p
http://www.allegro.pl/item640452522_dysk_zewnetrzny_toshiba_2_5_250gb_wawa_sklep.html
http://www.allegro.pl/item639566450_seagate_320gb_16mb_ncq_satai_sataii_st3320613as.html

ale przegladam allegro i takich dyskow, ktore moglbym wlozyc do konsoli, czyli 2,5'' jest zaledwie kilka. najtanszy 320GB:
http://www.allegro.pl/item645399763_hdd_seagate_320gb_2_5_8mb_piaseczno.html
265 zl, czyli tyle ile dyski usb 2,5''

a 3,5'' i obudowe chyab nie ma sesnu kupowac. wiec chyba najlepiej dysk usb 2,5"??
kurcze juz sie powoli gubie :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dysk z drugiego linka to 3,5" więc do konsoli się nie zmieści.

Dyski z pierwszego i trzeciego linka to jest to samo, różnią się producentem.
Jeden jest już w obudowie, drugi nie.

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
aha juz rozumiem :)
w takim razie chyba nie oplaca sie kupowac dysku 2,5" bez obudowy, gdyz cena jest taka sama jak tych w obudowie oraz na allegro jest ich zaledwie kilka (albo ja nie umiem szukac:p). a do konsoli tez nie ma sensu wkladac i co chwile wyjmowac, zeby zgrac filmy w AVCHD.
a czy te dyski w obudowie usb, jak ten z pierwszego linka, maja wymienna obudowe, czy na stale? czy moglbym taki dysk wlozyc do ps3, po wyjeciu z obudowy?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pisałem Ci, że nagrywanie AVCHD na dysk wewnętrzny to nonsens bo i tak nie pójdą jak należy - muszą być odtwarzane z dysku zewnętrznego.
Dlatego dysku z konsoli nie wyciąga się nigdy - chyba, że właśnie przy wymianie dysku.

Teoretycznie byś mógł ale takie firmowe z reguły nie mają możliwości prostego wyjęcia z obudowy a nawet jakbyś wyjął to tracisz gwarancję.
Dlatego przed zakupem najlepiej się upewnić czy dysk jest łatwo-wyciągalny z obudowy i czy nie traci się przez to gwarancji :)

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

gianbuffon

New member
no to tak: wewnetrzny do konsoli mi niepotrzebny, bo chce ogladac filmy na AVCHD. zwykly 2,5" + obudowa tez odpada, bo sie nie oplaca. 3,5" za duzy :p
wiec wracamy do punktu wyjscia i zostaje dysk zewnetrzny 2,5" :D
zgadzasz sie ze mna? :p
jeszcze jak bys mogl to napisz swoje wrazenia odnosnie swojego dysku usbi czy to jest ten samsung, co wczesniej pokazywalem? interesuje mnie glownie: jaka jest glosnosc pracy, jak dlugo taki dysk moze byc podlaczony, zeby sie nie przegrzewal oraz czy to wyglada tak jakbym podlaczyl pendrive'a?
 
Do góry