PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

jedrzejzgierz

New member
Tez kiedys mialem problem z napisami. mkv2vob wywalal blad zaraz na poczatku. Problemem okazaly sie zle przerobione napisy na srt. Nie wiem jak moglo to sie stac, ale po przerobieniu jeszcze raz tych samych napisow problem zniknal (przerabialem tym samym programem).
 

figufago

New member
Witam.
Przerabialem pare filmow z *.mkv na AVCHD, ktore pozniej z powodzeniem ogladalem na PS3. Niestety przy niektorych filmach, ktore nie maja standardowej rozdzilczosci, po przerobieniu na ekranie wystepowaly zielone pasy. Czy mozna je jakos zlikwidowac?
Do przerobki uzywalem programu Advanced_High_Definition_Disk_Creator_v2.9B_by_Gherudos.
Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Te kosmetyczne różnice to właśnie przyczyna problemów.

@figufago
Skorzystaj z mkv2vob.

Pozdrawiam,
 

emot

New member
A co zrobić gdy film jest za duży by wszedł na płytę? Nie chcę go dzielić bo wyjściowy mkv ma rozmiar ok 4.37 GB, czyli w sam raz na płytę, a jak tworze dysk AVCHD to wychodzi np 4.7 GB. W jaki sposób wyciąć fragment filmu, np końcowe napisy? Z tego co wyczytałem w internecie, to demuxując na kawałki mkv dostaniemy surowy plik H264, który za cholere nie otworzymy w virtualdubie. Jest narzędzie, avc2avi, które zmienia kontener na avi, ale nie mam pojęcia czy to działa? Sprawdzał ktoś? Jest jeszcze możliwość przerobienia DTS na AC3. I jak zmienić rozdzielczość mkv na 720p? Strasznie żmudna robota z tymi mkv, gdy coś nie działa to trzeba sie bawić i bawić ;)
 

emot

New member
Widziałem jeden release grupy THDP w necie i w nim bylo napisane, że rekodowali fragment napisów końcowych by uzyskać miejsce na wmuxowanie napisów SRT. W jaki sposób można zrobić by film miał 95% np bitrateu 6000 a napisy np 600? :)
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Czy jedyną możliwością wgrania pliku wideo (do ps3) jaki przeczyta ps3 to pen drive na usb itp, a plik nie większy niż 4GB?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Możesz wrzucić z płytki, skopiować przez media server - nawet pliki większe niż 4 GB.

Pozdrawiam,
 

A_ndy

New member
media server

Witam,

Całkiem przypadkiem :D córka dostała na komunię PS3, teraz dokupuje jeszcze lapka za ok 2500. I mam pytanko, czy na takim laptopie da się ustawic sprawnie funkcjonujący media server?
Jaki lapek dobrac, w sensie lepszy procek kosztem zintegrowanej karty, wyjsc itd, vista czy XP?
Proszę o pomoc, zależy mi oczywiście na możliwie komfortowym obsługiwaniu mkv po wifi, jeśli to możliwe?

Pozdrawiam, A_ndy
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Po WiFi muxowany materiał nawet 720p może przycinać, o 1080p należy zapomnieć.
Lapek do MS żeby dobrze transkodował w locie to jak najmocniejszy procek dwurdzeniowy albo 4rdzeniowy ;)

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
wyszla jakas aktualizacja do mkv2vob. zmienia to cos?

i jeszcze jedna sprawa:
zastanawiam sie nad kupnem dysku twardego na usb do kompa i ps3.
aby ps3 widzialo dysk, to domyslam sie, ze musi on byc w systemie FAT32.
chcialbym zapytac, czy na taki dysk bede mogl zgrywac pliki jedynie do 4GB (tak jak na pendrive)?
z gory dzieki:)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Aktualizacja zmienia mało; sprawia, że niektóre programy antywirusowe nie uznają więcej pliku loader.exe za trojana :)

Limit 4 GB dla FAT32 obowiązuje nawet na księżycu ;)
W M2V ustawiasz file splitting i jedziesz.

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
tak wlasnie myslalem :/
ale jak ustawie file splitting, to musze wybrac tez file, a nie avchd. i co wtedy zrobic, zeby dzwiek pozostal w dts-ie? w avchd zawsze mam dts, a jak wybieram file, to mam ac3
a tak w ogole to oplaca sie kupowac do ps3 dysk usb? :p jeszcze chcialbym zapytac, czy kazdy bedzie sie nadawal, czy trzeba na cos szczegolnego zwracac uwage? tak, zeby nie uszkodzic konsoli :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
W AVCHD USB dzielenie na pliki zgodne z FAT32 odbywa się automatycznie.
Obecnie DTS można zachować i przy File i przy AVCHD.
Dysk jak to dysk. Chcesz kupić 2,5" czy 3,5"? 2,5" nie wymaga dodatkowego zasilania w przeciwieństwie do 3,5".
2,5" to obecnie największe 500 GB, 3,5" można już dopaść 2 TB.

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
aha rzeczywiscie przeciez na avchd tez mozna przerobic i zmieniac tylko nazwy pliku :)
w sumie za bardzo na tym sie nie znam i nie rozgladalem sie jeszcze za dyskami, ale jak piszesz, ze 2,5'' nie wymaga dodatkowego zasilania, to chyba taki lepiej kupic. myslalem nad 250-320 GB. wiekszy chyba mi nie bedzie potrzebny, bo z uwagi na FAT32 raczej bedzie sluzyl tylko PS3 do trzymania filmow w m2ts
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nazw plikom nie trzeba zmieniać, wszystko zrobi za Ciebie mkv2vob.
Dyski 2,5" 320 GB to chyba obecnie najlepszy stosunek ceny do pojemności.

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
tak, mkv2vob zmienia nazwy, ale po przerobce jest folder z nazwa xxx a w nim AVCHD. a jak chce ogladac z pena, to musze wrzucic na niego dopiero ten drugi folder. inaczej film sie nie wlaczy.
i chodzilo mi o to, ze jak zgram na dysk 10 filmow, to tylko jeden bedzie dzialal, ten z nazwa AVCHD. a 10 filmow nie moge tak samo nazwac i bede musial zmieniac nazwy.
nie wiem, moze jest inaczej, jesli tak to mnie popraw i wytlumacz jak to bedzie dzialac. czyli jak bede mogl otworzyc kilka filmow z jednego dysku :)

co do zakupu dysku, to masz racje. wlasnie przegladam allegro i roznica w cenie jest minimalna. wiec chyba rozgladne sie za jakims 320 GB :)
tylko nie stac mnie na jakis dobry i drogi dysk. czy te najtansze za 250-280 zl wystarcza? czym mam sie kierowac w wyborze dysku? gdzies czytalem, ze do ps3 lepiej te z obrotami 5400, bo konsola mniej sie grzeje.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Możesz skorzystać z multiAVCHD.

Ten nowy dysk chcesz włożyć do konsoli czy korzystać jako z zewnętrznego przez USB?

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
multiAVCHD - czyli robi mi 1 folder, w ktorym mam kilka filmow AVCHD? fajnie, nawet nie wiedzialem, ze tak mozna :) a dlugo takie cos sie robi? jak to wyglada po podlaczeniu do ps3, jakie foldery wyskakuja i co sie robi?

ten dysk ma sluzyc jako zewnetrzny, bo chcialbym sobie przenosic filmy z PC na PS3.
kurcze szkoda, ze nie mozna zmieniac systemu z FAT32 na NTFS bez utraty danych :p 320GB na same filmy do ps3 to troche duzo, ale coz jak juz kupowac, to tak zeby sie oplacalo, tak jak napisales, 320 ma najlepszy stosunek cena/poj. :)
 
Do góry