[Nasze Zestawy AV] Projekt Kino 2016

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spróbować można, ale jeśli dane pomieszczenie jest skopane pod względem akustyki to choćby nie wiem jak dobry system tam wstawić z bardzo dobrym oprogramowaniem korekcji i kalibracji to tego nie zdoła naprawić.

O tym piszę. Są też w salonach ludzie którzy się tym zawodowo zajmują i to samo mówią.
Są też pokoje w których nic nie trzeba robić, po za podstawowymi poprawkami.
"Milion" czynników na to wpływa.

Jak są problemy z akustyką, to szkoda sprzętu i inwestycji. Lepiej wezwać fachurę i jemy zapłacić.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie w pokojach umeblowanych podstawowymi rzeczami codziennego użytku to tak jak mówisz niekiedy nie trzeba nic już poprawiać. Dokładnie ze sztuką rozstawie sprzęt i się cieszyć dzwiekiem.
Sytuacja zmienia się diametralnie w tzw. nowoczesnych aranżacjach gdzie salon jest tak naprawdę pusty, wypoczynek kilka obrazów i TV. Zero dywanów, zasłon, półek z książkami , itd. I nagle sprzęt za gruba kasę już nie gra tak jak w sklepie ciekawę czemu... :)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wrzucam jak mniej więcej się rozmieszcza absorbery do odsłuchu stereo. Zamiast tych absorberów/pochłaniaczy szerokopasmowych można dać rozpraszacze lub hybrydy w zależności do chcemy osiągnąć.


Usytuowanie_absorber_w_w_pokoju_ods_uchowym.jpg
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
.
Natomiast u Ciebie Lolo jest puste poddasze i dodatkowe skosy. Ja u ciebie zaczynał bym od wprowadzenia ustrojów w miejscach pierwszych odbić a następnie bym stopniowo dokładał jak by nadal nie grało tak jak trzeba.


Bipo ruzne fora, rozne opinie... ale powoli powoli zasmiecam salke. Natomiast po wypowiedziach salonow od akustyki to odnoszenie wrazenie ze lepiej na pale nic nie wstawiac. A jak zapytalem o jakies widelki cenowe ustroi akustycznych ktore ma szymon lub rafal m. to cale szczescie ze siedzialem na dupie bo nie bylo sensu nawet tego komentowac.

Na auudiosteereo nawet maja kwiaty audiofilskie i juz sie w nie zaopatrzylem :) heheh

Drunk sorka za ten spam akustyczny w twoim watku, no ale "niejako" ciebie sie to tez tyczy :) sprzet masz baje pozostaje dopieszczanie.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Spoko, nie przeszkadza mi to, akustyka jest u mnie całkiem dobra już. Najważniejsze, że pozbyłem się dudnienia basu, które uniemożliwiało głośne odsłuchy.

Z P-3000R w stereo będzie już miodzio, bo ampli gorzej gra w stereo jako pre-amp niż oppo podłączony bezpośrednio do końcówki, co nie znaczy ze źle ale po prostu gorzej, więc z P-3000R powinno być już jak należy.

Wczoraj na ruszt zarzuciłem Prometeusza. W kinie robi ten zestaw na mnie ogromne wrażenie. Nie warto żałować na surroundy i zakładać małych pierdziawek, byleby coś tam skrobało bo sporo się na tym straci. Najbardziej podobał mi się moment z burzą, podczas której przez pokój przetoczył mi się niezły huragan, a surroundy robiły świetną robotę i doskonale współpracowały z przodem.

Ogólnie pod względem realizacji, fabuły i ogólnie całościowo to Prometeusz > Obcy Przymierze na którym się zawiodłem, bo myślałem że będzie co najmniej na tym samym poziomie, a okazał się (przynajmniej jak dla mnie) taki nijaki jakby napisany na kolanie bez przemyślenia z oklepanym motywem mordowania po kolei każdego z członków załogi.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Na jakiej głośności testowałeś i w jakiej skali.
Ja u siebie oglądam 55db w skali 0-80db
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
U mnie 60 - 65db to jest ciche sluchanie (jak dzieciaki spia) a jak chce glosniej aby mega swietnie wczuc sie w swiat to ponad 70db. (Ale nie pamietam teraz do ilu jest skala wydaje mi sie ze do 98db). Tylko przy 70db jak jest burza czy wybuchy to dostaje smsy abym sciszyl bo dzieci obudze :)

Drunk ma onkyo wiec pewnie jeszcze insza skala glosnosci niz u nas. Ale tez jestem ciekaw czy nie musi rozkrecac ampli na 70 - 80% aby bylo ok.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Filmy oglądam zawsze na 65% (skala od 0 do 100) głośności, więcej powodowałoby już dyskomfort dla uszu, a przy tej głośności jest w sam raz.

Stereo w przedziale 55~60%

Jako ciekawostkę dodam, że na Rubiconach nawet jak skręci się głośność na 30% to odbiór pozostaje nadal dokładny i wszystko słychać idealnie tylko że cicho ;)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Może Lolo i masz racje z 0-98.. :)
Ja u siebie max 57-60db bo już mega głośno i mnie męczy. Na chwilę tak ale na dłuższą metę 55, w nocy na 47db.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tu pewnie i tak najwieksze znaczenie ma akustyka pomieszczenia oraz duzy czy maly pokoj. Ja mam ciut wiekszy od waszego to pewnie musze ciut glosniej rozkrecac (okolo 64m^2)

Ale widac ze skala jest podobna i nie ma znaczenia ze Drunk puszcza przez koncowki mocy 7.1 a ja czy ty atmosa (5.1.4 / 7.1.4) z jednym wzmacniaczem.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Lolo2
A nie jest przypadkiem tak, że dB zmniejszają wartość im jest głośniej? Nie ma mnie teraz w domu i nie mogę sprawdzić, a nie pamiętam, bo ja mam ustawione w amplitunerze tą drugą opcje.

Drunk
Super jest ta końcówka stereo, ale czy podświetlenie jest w takim samym kolorze co wyświetlacz w RZ?

Pamiętam też, że w moim starym Onkyo 608, była jedna głośność, na której zapalał się dodatkowo znaczek, lub wyświetlał się napis (skleroza :) ) THX.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo2
A nie jest przypadkiem tak, że dB zmniejszają wartość im jest głośniej? Nie ma mnie teraz w domu i nie mogę sprawdzić, a nie pamiętam, bo ja mam ustawione w amplitunerze tą drugą opcje.

.

Tak masz racje.
Skala 0 - 98 to "normalna skala bez dopiskow db ta mam ustawione i podejzewam ze Bipo o te chodzilo - mam nadzieje :)

Druga skala to ta z db. Od -79,5 do +18.
Jak przelaczylem na nia to 70-80% glosnosci to okolo -11db
 

rabit

Active member
Bez reklam
O qrcze. To ja zazwyczaj sobie słucham na 39 w skali od 0. Gdy oglądam filmy, czy koncerty, to i tak zazwyczaj nie przekraczam 50. Ale ja mam 30m.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
O qrcze. To ja zazwyczaj sobie słucham na 39 w skali od 0. Gdy oglądam filmy, czy koncerty, to i tak zazwyczaj nie przekraczam 50. Ale ja mam 30m.

W tej skali 0-98? Sluchasz na 39? Dziwne ze az tak nisko.

Wartosc przy wlaczaniu marantza ta bezpieczna to poziom 30, gdzie wogole nie slychac dzwieku, glosniej buczy wentylator od kompa.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Kiedyś też lubiłem głośniej zagrać, ale z czasem wolę żeby grało ciszej a dobrze. Choć nie powiem, są utwory które trzeba podkręcić gałką, choć i tak na 99,99% nie słucham głośniej jak 50. U mnie 30 to już normalne granie. Może po prostu moje kolumny są bardziej skuteczne, albo kalibracja inaczej ustawiła kolumny? I nie czarujmy się, 30m to nie to samo co 63. :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolo to Cię załamę, razem z żoną sluchamy radia na 30 a jak ona jest sama to spada do 20... :)
U mnie na 30 to już jest w miarę głośno i można na spokojnie cały dzień sluchać bez zmęczenia.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Już w ramach zwykłej ciekawostki.

Tak wyglada harakterystyka u mnie przy pozycji volume na 30 - muzyka stereo skoczna hip hop z basem.
Jest napisane ze glosnosc jak w "bibliotece" srednia 43db



A tak wyglada przy volume na 60 - jezeli chodzi o stereo to przyznam ze jest juz ciut glosno ale w filmie napewno nie bedzie za glosno.



Aplikacja z telefonu: Sound Meter.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Super jest ta końcówka stereo, ale czy podświetlenie jest w takim samym kolorze co wyświetlacz w RZ?

Pamiętam też, że w moim starym Onkyo 608, była jedna głośność, na której zapalał się dodatkowo znaczek, lub wyświetlał się napis (skleroza :) ) THX.
Wskazówki podświetlane są jasnym światłem wchodzącym w biel bym powiedział, w sumie jest mi to obojętne bo mam je wyłączone na co dzień.

Kiedyś z trybem THX tak było, że miał ustawioną głośność na poziom referencyjny, teraz można ustawić dowolną głośność.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Przetestowałem w weekend porty głośnikowe i jest standardowo, czyli dolne są od nisko-tonowych. Przy okazji wywaliłem blachy, a że miałem w zanadrzu kawałek kabla VDH Clearwater, to zrobiłem z niego zworki i różnicę słychać od razu. Czemu producent zaleca podłączenie do górnych portów? Pewnie dlatego, że oryginalne blachy degradują dźwięk na tyle, że lepiej wpiąć się bezpośrednio w górę.

Docelowo cały przód podpięty będzie kablem VDH The Wind MK II Hybrid(spróbuję podłączyć go na przelot przez oba porty), a następnie w kolejnym etapie P-3000R podepnę za pomocą VDH The First MK II do M-5000R i powinno być cacy. Na razie podpięte mam kable Cordial 2x 2,5mm i nie jest źle, jednak wiem jaka jest różnica między nim a przyzwoitym kablem bo sprawdzałem ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
VDH do onkyo - powinno być ok :- ) - dobrze że dopisałeś że sprawdzałeś bo już niektórzy zaczęliby pisać o wierze itp sprawach :- ) a tak to cóż wina słuchu że słyszysz różnice na plus :- )
 
Ostatnia edycja:
Do góry