[Nasze Zestawy AV] Projekt Kino 2016

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Po co czekać :)

...

Ale brzydkie, wez je oddaj spowrotem. :)

A tak na serio.
Gratulacje, wkoncu cos normalnego a nie jamo :) Jak podlaczysz podlogowki dali zamiast jamo (a podejzewam ze te twoje sa podobnej jakosci co moje jamo s608h) to spadniesz z krzesla jak uslyszysz roznice.

Gratulacje
 

Drunk

New member
Bez reklam
Kolega rzeczywiście się sparzył tą marką ;) Ja tam nie narzekam, w swoim budżecie w kinie radzą sobie bardzo dobrze(o czym też świadczą liczne recenzje), pod warunkiem że sub jest stosowny. Zostaję póki co w Duńskim obozie i to raczej na długo teraz.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Jakbym miał zmieniać elektronikę to raczej nie gruszkę na jabłko tylko coś z wyższej półki ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolo ja w kinie miale jamo s606 i powiem Ci że to fajnie się spisywalo, jak bym nie szedł w lepsze stereo to jamo by dalej było w kinie.... :) Wiele osób je kupowało do małych pomieszczeń i było rozczarowanie. Te kolumny potrzebowały przestrzeni aby zaprezentować swoje walory. Do stereo się nie nadawały ale do kina dla osób które zaczynają zabawę w kd z mocno ograniczonym budrzetem jak znalazł.

Drunk co to za kartony dawaj fotki kolumn.... :)
Z czym porównywałeś set który zakupiles, czy był to zakup stricte ukierunkowany już?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Fotki będą w poniedziałek ;)

Porównywać miałem zamiar z MA gold i Heco Celan i dopiero chciałem wybierać się na odsłuchy, gdyż planowałem zmianę dopiero za 5 lat. Niespodziewanie jednak trafiła się okazja i 13k zostało w kieszeni w porównaniu do ceny detalicznej za taki set, więc głupio byłoby nie kupić i świnka skarbonka poszła pod młotek.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo ja w kinie miale jamo s606 i powiem Ci że to fajnie się spisywalo, jak bym nie szedł w lepsze stereo to jamo by dalej było w kinie.... :) Wiele osób je kupowało do małych pomieszczeń i było rozczarowanie. Te kolumny potrzebowały przestrzeni aby zaprezentować swoje walory. Do stereo się nie nadawały ale do kina dla osób które zaczynają zabawę w kd z mocno ograniczonym budrzetem jak znalazł.

Drunk co to za kartony dawaj fotki kolumn.... :)
Z czym porównywałeś set który zakupiles, czy był to zakup stricte ukierunkowany już?


Bipo do kina nie jest zle, ale jednak to nie to. Zreszta mozna przeczytac moj "placz" ze musze miec system 3.1 jamo aby w salonie "80m2" jako tako sluchac normalne tv, marudzilem co nie miara. Kupilem Heco MS1000 i spadlem z krzesla. Sub i central wypierdzielony a i tak jest lepiej - duzo lepiej. Do stereo to wogole sie nie nadawalo.

Aczkolwiek jakbym mial kupic kino do 20 - 30m salki i mialbym na glosniki max 1500zl to wtedy zainteresowalbym sie jamo nie mowie nie. Ale jakbym mial wiecej $ napewno frontow nie kupilbym jamo. Zreszta central c60 tez pozostawia wiele do zyczenia Intro Metalica wogole nie ogarnial.

Teraz uzywam jamo podlogowek jak boczne surround i tam w porownaniu do heco ms200 zdaja egzamin.


Fotki będą w poniedziałek ;)

Porównywać miałem zamiar z MA gold i Heco Celan i dopiero chciałem wybierać się na odsłuchy, gdyż planowałem zmianę dopiero za 5 lat. Niespodziewanie jednak trafiła się okazja i 13k zostało w kieszeni w porównaniu do ceny detalicznej za taki set, więc głupio byłoby nie kupić i świnka skarbonka poszła pod młotek.

Ahhh... szkoda....
Bardzo ciekawe bylyby to porownania :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No niestety, ale dla mnie 606 to też była zupełna porażka.
Kompletny brak dynamiki, przestrzeni, dudniące irytujące niskie. Kompletna klapa jak dla mnie. Jeszcze gdzieś na początku była jakaś "przyjemność", ale potem się tego słuchać nie dało w KD, bo o stereo już nie wspomnę.
Łączyłem ze starszymi klockami po 20tyś, nowszymi, wzmacniaczami i nic.
Dzisiaj wolałbym dobrego soundbara jak 606. Da o wiele więcej przyjemności.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czyli to Ty buchnąłeś mi zestaw 7.0 sprzed nosa ;) Żart :)
Gratulacje. Jeśli miałbym kiedyś zmieniać to na ten sam zestaw Rubi, z różnicą, ze na boki i tyły plaskacze ;)
Czekam na prezentację po rozpakowaniu i umiejscowieniu ;)
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Ja właśnie kupiłem "płaskacze" LCR jako boki i tyły (bo bardziej płaskich z serii rubicon już nie ma z tego co wiem), u mnie będą obrócone do góry "nogami" żeby wysokotonowy był na wysokości ucha, a to dlatego że jeśli powiesiłbym je niżej tweeterem u góry to nie zasłoniłyby kabla który wychodzi ze ściany a nie chce mi się ścian haratać żeby przesunąć przewody niżej. Podoba mi się to, że logo na maskownicy można obracać.

Zarezerwowałem sobie już cały weekend na reorganizację kina i w pon. nawrzucam trochę fotek ;)

Ps. Jamo 606 nigdy nie słyszałem, ale w/w wady moich D500 nie dotyczą poza stereo bo wiadomo, że ich przeznaczeniem jest wyłącznie kino.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie 606 to inna liga, w swoim czasie za 2tys można było mieć je w całym secie 5.1 włącznie z subem... :)
CzekAmy na foty...
 

Drunk

New member
Bez reklam
Nie mam czasu chorować, bo w przeciwnym razie już dawno byłoby wszystko rozpakowane i zamontowane, w weekend będę miał 1,5 dnia żeby na spokojnie się pobawić :)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Niestety muszę Cię rozczarować Kolego, bo raz to są w czarnym połysku żeby pasowało do suba i reszty klocków (ogólnie to czarny zawsze pasuje do wszystkiego i nie krzyczy; "tu jestem"), a dwa to nie wiem czy będzie mnie kiedykolwiek stać na klasowo lepszy set, bo tylko taką wymianę bym przewidywał ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
się przemaluje ;)
Ja mam podobnie. Rubicony bardzo mnie korcą, ale nie za obecne pieniądze. Jeśli miałbym kiedyś zmieniać to właśnie na to i to max na co byłoby mnie stać przy jednorazowym zakupie całego zestawu 7.0. Obecnie jestem zadowolony, ale kto wie co będzie za kilka lat...?
Miłego użytkowania!
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Drunk masz zarąbisty set z dobrą elektroniką wiec niewiem ile musiałbyś wywalić kasy aby przejsc na poziom wyżej co by było mało opłacalne do zysku na plus w stosunku do jakości która obecnie osiagnąłeś... :)
Tutaj już zaczynają się niuanse a nie kolosalne zmiany w odbiorze kd a koszt tych zmian są ogromnie. .. :)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Też tak uważam, dlatego zamierzam dopieścić to co mam, a później już tylko się delektować :)

Póki co, do pełni szczęścia w sekcji audio brakuje mi jeszcze P-3000R, którego sprawię sobie najprawdopodobniej pod choinkę dopiero, oraz jakiś przyzwoity przedwzmacniacz kina domowego jak trafi się dobra okazja. Także jak na razie jest na co zbierać i wydawać ;)
 
Do góry