Problem z podlaczeniem do internetu

Masta_J

Active member
Bez reklam
Oczywiście Bamboleo82 się mylisz.
Wszystko zależy od tego jak jest skonfigurowany router.
Ja mam np. stałe adresy IP więc Twoje rady można między bajki jak zwykle włożyć.
Do tego dochodzą choćby zabezpieczenia MAC adresów po WiFi - gdzie tu jest ten automatyzm, o którym piszesz?

Pozdrawiam,
 

lleennyy

New member
ja mam mianowicie taki problem mam router linksys wrt54g2 i gdy mam ustawiony router bez żadnych zabespieczeń ps3 bez problemu łączy się z internetem jednak gdy zabezpiecze router po wejściu do opcji ps3 i wpisaniu wszystkich danych nie mogę się połączyć czy zna ktoś może przyczyne ??dodam też że wpisywałem dokładnie takie same dane jakie były ustawione wtedy gdy router jest niezabespiecznoy
 

gianbuffon

New member
wiecie co, ja chyba nie moglem sobie z tym poradzic, bo...wisywalem zle haslo :oops: heh juz smiga, ale z tym bookmars tak robilem. zapisalem stronki, a jak dzisiaj wlaczylem kosole, to bylo pusto:/
 

Bambolo82

Banned
Masta_J napisał:
Oczywiście Bamboleo82 się mylisz.
Wszystko zależy od tego jak jest skonfigurowany router.
Ja mam np. stałe adresy IP więc Twoje rady można między bajki jak zwykle włożyć.
Do tego dochodzą choćby zabezpieczenia MAC adresów po WiFi - gdzie tu jest ten automatyzm, o którym piszesz?

Pozdrawiam,
Ja też mam przypisane IP w sieci dla urządzeń, a mac adresy trzeba tylko wpisać jeżeli akurat ktoś chce mieć w ten sposób zabezpieczoną sieć. Wszystko poza tym co sami chcemy namieszać (mac adresy, hasła wpa itd.) robi się automatycznie. W czym tu problem?

No ale nie którzy nie potrafią nawet hasła przepisać lub adresu mac.

llennyyy, wpisz dokładnie hasło, z dużymi i małymi literami, będzie śmigać.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Problem w tym, że średnio się na tym znasz a jeszcze do tego jedziesz po ludziach jak to nie można sobie z tym poradzić - przecież to jest takie proste.

Ludzie mają różnie pokonfigurowane routery, nawet nie przez samych siebie a przez na przykład znajomych, którzy się na tym znają i zrozumiałe jest, że czasami nie mogą sobie poradzić.

I od kiedy mac adresy robi się automatycznie?

Pozdrawiam,
 

Bambolo82

Banned
A gdzie ja napisałem że mac adres wpisuje się automatycznie? Domyślnie nie ma tego zabezpieczenia włączonego na routerze. Problem pojawia się tylko wtedy, gdy ktoś sobie to ustawił na routerze.

Trochę dziwne że jakiś znajomy ustawi nam router nie poda haseł WPA, ani nie uprzedzi że ustawił mac adresy.

Żal mi takich niezorientowanych ludków. No bo jak im pomoc na forum skoro nie znają haseł?
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dziwny jesteś.
Wielu moim znajomym konfigurowałem routery i żadnego z nich nie interesują pojęcia, o których piszesz typu mac adresy, adresy ip i tym podobne.
To ma działać i tyle.
Kiedy wypowiadam przy nich te wyrażenia to pytają czy ich przypadkiem w tej chwili nie obrażam.
Także przyjmij w końcu do głowy, że nie każdy musi się na tym znać i nie dla każdego to jest proste - tak samo jak dla Ciebie obliczenie mocy rzeczywistej amplitunera.

Pozdrawiam,
 

Bambolo82

Banned
Spoko. Tylko następnym razem zapisz im na kartce hasła ;) albo uprzedż że jak przyjdzie kumpel z laptopem albo kupią Playstation 3 to trzeba będzie wpisać mac adres ;).
 

pavci0

New member
PS3 i livebox

Witajcie
Mam takie pytanie dotyczące podłączenia PS3 do sieci. Posiadam Nerwostrade i liveboxa. Gdy podłącze ja do liveboxa kabelkiem wszystko smiga az miło ale gdy przełącze na podłączenie konsoli przez wifi cos jest nie tak z transferem (gry online sie tną) . Jeżeli przez kabelek jest OK to i wifi powinna dać radę (sygnał na poziomie 95%). Czy ktoś wie co z tym zrobić?
 

pavci0

New member
Na PS3 znajdujemy jej adres IP i spisujemy, następnie wchodzimy na konfiguracje Liveboxa i przekierowujemy port numer 4658 protokuł UDP nie TCP.
Pozdrawiam
 

artur30

New member
jak podlaczyc ps3 do neta

czesc wam jeslem laikiem w tych sprawach mam ps3 internet jest angielski BT to jak nasza TP nie mam bladego pojecia jak podlaczyc to wszystko aby dzialalo a mianowicie podlanczam kabel do ps3 internet jest ale jak chcem grac multimedialnie nie wiem jak to zrobic moze ktos znajdzie chwilke i odpowi mi na post dzieki
 

daniel85

New member
jak podłaczyc ps3 40gb pod neta?? bo do laptopa mam podłaczony przez kabel radiówke 1 mb i niemam rutera czy moge ten kabel besposrednio podpiac pod konsole?? czyc cos sie moze stac??
 

jarwlos

New member
Witam. Jestem świeżym posiadaczem PS3. Czy może mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić jak prrawidłowo podłączyć PS3 do neta przez Liveboxa? Wystarczy samo wpisanie klucza WEP w PS3 i dodanie do Liveboxa MACa karty PS3? Czy trzeba też konfigurować jakieś porty, jak tu wyżej napisano, bo nie mam zielonego pojęcia.
Pozdrawiam.
 

Bambolo82

Banned
jarwlos napisał:
Witam. Jestem świeżym posiadaczem PS3. Czy może mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić jak prrawidłowo podłączyć PS3 do neta przez Liveboxa? Wystarczy samo wpisanie klucza WEP w PS3 i dodanie do Liveboxa MACa karty PS3? Czy trzeba też konfigurować jakieś porty, jak tu wyżej napisano, bo nie mam zielonego pojęcia.
Pozdrawiam.
Trzeba wpisać w opcjach internetowych konsoli PS3 klucz WEP (jeżeli sobie zaszyfrowałeś wcześniej tym kluczem połączenie WiFi na routerze Livebox) i dopisać mac adres twojej konsoli PS3 do listy w panelu konfiguracyjnym Livebox (ale tylko jeśli wcześniej ustawiłeś na routerze livebox blokadę MAC adresów). Poza tym nic.

Najprościej byłoby gdybyś zabezpieczył swoją sieć WIFI tylko poprzez klucz WEP/WPA, a blokadę mac adresów pominął (po co się w to bawić? boisz się że CIA Ciebie podsłuchuje? szyfrowanie WEP/WPA jest całkiem wystarczającym zabezpieczeniem w typowej praktyce).

Jak wejść do panelu konfiguracyjnego Livebox masz w instrukcji Livebox. Wpisanie klucza WEP/WPA w opcjach sieciowych konsoli nie wymaga żadnego poinstruowania Ciebie.

Pamiętaj o dużych i małych literach jak będziesz wpisywał klucz WEP/WPA w konsoli PS3.

W zasadzie zatem nic nie trzeba robić, bo reszta konfiguracji połączenia sieciowego odbywa się automatycznie. Pomijając immanentne wady routera Livebox (słaby zasięg WIFI), powinno działać wyśmienicie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry