Porady - komputer a HDTV

jurass

Banned
Wszystko zależy od tego jakie to są materiały HD. Takie zabytki na pewno nie dadzą sobie rady z bitratem jakości BD. Ogranicza Cię głównie AGP. Chyba nie dostaniesz z takim złączem żadnej karty z akceleracją wystarczającą dla prawdziwych materiałów HD.
 

Wojtas_512

New member
Przycinające się filmy

Cześć,

ostatnimi czasy wygrzebałem mój stary komputer i wymieniłem w nim pare bebechów - cudów nie ma, ale te DVD ripy powinny(i tylko te próbuje oglądać, bo że BRripy będą sie ścinać to wiem), a nawet chodziły bez problemowo. Oto specyfikacja:
Intel 4 2.6 GHz z HT, ati x800 PRO, 3GB ramu, dysk 250GB(początkowo myślałem, że to wina dysku, bo pracuje jakby miał zejść z tego świata. Dziękuje uczciwemu sprzedawcy z allegro :))

Początkowo zainstalowałem allpayera, co było porażką, bo filmy sie zacinały a jak spróbowałem ustawić na cały ekran to wielka zamuła i koniec(w tym momencie podejrzewałem mój "super" sprzęt ale dałem mu kolejną szanse. Przeczytałem w necie, żeby ściągnąć XBMC, i tak też uczyniłem co pomogło, 1 film obejrzałem bez ścięć(hurra) ale... No właśnie, problem powrócił i filmy znów sie przycinają.

Nie mam pojęcia co może być nie tak. W WMP filmy czasami chodzą poprawnie, sciągnąłem również mp-hc na próbę i filmy również mają tendecję do ścinania jednakże jak otworze jakiekolwiek okno (właściwości/ustawienia cokolwiek) film zaczyna chodzić płynnie nawet jak okienko przesunę gdzieś w róg monitora tak że praktycznie go nie widać <- jest to rozwiązanie no ale to troche taka rzeźba w gównie, chociaż zdaje sobie sprawe że przy takim sprzęcie to pojęcie dobrze oddaje moją sytuacje :)

Dzięki.
 
Ostatnia edycja:

Pips

New member
VGA-VGA czy VGA-HDMI do starego PC?

Witam, planuję podłączyć rodzicom mój stary 26" HDTV do leciwego już komputera. Procek 1GHz, 256MB Ram i Geforxe FX5200 czyli jak sami widzicie, komputer powstał w erze gdy jeszcze HD rozdzielczości nie funkcjonowały na rynku. Tu jest pytanie, jaki kabel będzie do tego odpowiedni vga<->vga czy może coś nowszego jak vga<->hdmi? Jakie były by różnice pomiędzy tymi dwoma kablami, wyciągnął bym poprzez vga<->hdmi 1366x768 rozdzielczość czy to nie ma sensu skoro komputer takiej rozdzielczości nigdy na oczy nie widział?
 

Pips

New member
Po co mi DVI do starego komputera? Zadałem proste pytanie, patrząc na allegro i na google obrazy takie kable istnieją.

Więc który wybór będzie lepszy vga-vga czy vga-hdmi?
 

Aramil_S

New member
Karta przechwytująca na chipsecie SAA7160

Hmm, poprzedni temat zniknął bez śladu, więc piszę jeszcze raz.

Poszukuję karty przechwytującej HDMI, ale koniecznie opartej na chipsecie SAA7160. Odpowiadając na pytanie, które pojawiło się w poprzednim temacie: może być na dowolne wejście (no dobra, uznajmy że Firewire czy podobne to przegięcie ;) ), choć najlepiej na PCI-E.
 
Ostatnia edycja:

zanik

New member
Avermedia Live Gamer HD Lite

Mam w domu UPC mediabox HD. Chciałbym ten dekoder podłączyć pod PC za pomocą HDMI aby oglądać TV w jakości HD (np. Canal+Sport HD). Szukam więc karty wewnętrznej do kompa która zapewni rozdzielczość HD. Czy np. Avermedia Live Gamer HD Lite będzie działać? Czy ktoś to już testował?

Od razu zaznaczę , że nie zależy mi na nagrywaniu programów.
 

wysio

Member
Bez reklam
A monitor masz HD? Nie możesz podłączyć dekodera bezpośrednio pod monitor?

Wysłano poprzez Tapatalk
 

zanik

New member
Monitor ma 1680 x 1050. Takie rozwiazanie rzeczywiście byłoby najprostsze. Tylko wtedy za każdym razem będę musiał przepinać kable w monitorze bo mam tylko jedno wejscie DVI. W dodatku mam utrudniony dostęp do tyłu monitora.
 

rayjk

New member
AMD Radeon HD 7650M lub inna karta z panelem ATI - jak zmienić na 50Hz?

Mam podłączonego laptopa do plazmy Panasonica poprzez HDMI i...wyraźnie obraz haczy. Podobno to wina odświeżania ustawionego w laptopie na 60Hz. Tylko, że przegrzebałem cały panek ATI i nigdzie nie mam opcji 50Hz, z listy rozwijanej rozwija mi się tylko 60Hz :( Czy ktoś może pomóc ?
 

panalgsung

New member
Karta dźwiękowa z DTS i Dolby Digital Live

Nie wiem, czy wybrałem odpowiedni dział - jeśli źle wybrałem to przepraszam i proszę o przeniesienie :)

W moim komputerze mam kartę dźwiękową opartą na Realteku 892 (nawet daje radę, tylko zakłócenia z pracy kompa przechodzą na kartę :p ). Za cholerę nie da się ustawić, żeby na wyjściu cyfrowym odtwarzany był dźwięk DTS lub DD na amplitunerze, z grami to samo - brak pełnego 5.1.

Dużo poczytałem i jedynym wyjściem jest zakupienie karty, która obsługuje programowo lub sprzętowo Dolby Digital Live i DTS przez wyjście optyczne.


Jaką najtańszą kartę możecie polecić (może być PCI, PCI-E i USB)? Na razie znalazłem ciekawą kartę:

X-Fi 5.1 - SURROUND PRO - 4S52 - SOUND BLASTER X-Fi 5.1 - SURROUND PRO (4205525892) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Nie wiem, czy karty na USB są ok (ale za to byłby plus, że można by ją użyć w razie czego w lapku).
 

spinacz66

New member
Bez reklam
widziałem kilka testów kart Asusa dobrze sprawdzają się w filmach w muzyce i gier już nie bardzo tu bym szukał coś od creativa tylko te lepsze są droższe ale nie obciążają procka najtańsza audigy 80zł oem 24 bitowa złącze cyfrowe przez przejście,niezła w muzyce i grach miałem ją ale obciąża procka.Tylko z creativami trzeba dobierać rozważnie bo są karty dedykowane do filmów typowo,dla graczy i samej muzyki bo potem można być rozczarowanym.Jak chcesz mieć lepszy efekt to szukał bym karty wewnętrznej nie usb
 
Ostatnia edycja:

panalgsung

New member
Jeśli chodzi o jakość w filmach i muzyce to się nie martwię - przez wyjście cyfrowe nie ma to znaczenia - aby karta obsługiwała Dolby Digital Live lub DTS przez wyjście optyczne. Jedynie czasami gram na słuchawkach.

Obciążeniem procka też się nie martwię - przy Core i5 3,1 GHz jest to istotne.

Czyli te tanie Audigy mają wyjście optyczne przez mini-jacka?
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
przejście mini-jack można coaxial podłączyć kompa jak podaje producent nie wiem czy przejście mini-jack optyk jest do tej karty(przejściówki trzeba osobno kupić nie ma w komplecie).DD5.1 i DTS posiada jest też rozbudowany sterownik przekierowanie basu też można ustawić.Popatrz na karty Asusa też są nie drogie któraś może posiada optyka jak cie interesuje bez przejścia nawet
 
Ostatnia edycja:
Do góry