Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Pierwszy sezon jest w 4K (również na RD) ale nie mam teraz jak sprawdzić,czy FEN go znajduje.
Drugi,widzę tylko w FHD,pewnie DRM...
 

EMR9

Member
znajduje potwierdzam 2 w fhd
 

Attachments

  • 20230205_170521.jpg
    20230205_170521.jpg
    127,2 KB · Wyś: 49

mat74

Well-known member
Bez reklam
A inne wtyczki do Rd co sądzicie jest jakaś Umbrella i jeszcze kilka ale to na zagranicznych forach przewaznie
.
btw. Umbrella jest klonem Venona, to była jedna z lepszych wtyczek porównywalna szybkoscią do FEN-a , żródła też przetrzasała z podobną skutecznością (nie wiem czy nie korzystała z tego samego scrapera).Osobiscie ,bardziej mi zawsze przypadł do gustu interfejs FEN , szczególnie w extrasach.

Próbowałem również kilkanaście innych wtyczek ,nie będę się rospisywał o wszystkich bo nie wszystkie wchodziły na Nexus-a.
Chcesz możesz zapytac o jakąs konkretną ,chcesz możesz sam spróbować ,uważaj tylko by nie ładować pełnych buildów bo wypie..rniczą Ci w kosmos wszystkie własne ustawienia dodatków.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nexus działa znacząco szybciej, cieszy też więcej możliwości konfiguracyjnych.
Dla mnie super sprawdza się możliwość podłożenia cienia jako tło napisów i regulacji jego parametrów-genialny kompromis w przypadku materiałów HDR-SDR.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainstalowałem Aptoide na Shieldzie.
Ściągnąłem testowo dla przykładu Tiktoka (którego nie ma oficjalnie) i jest apka. Działa wybornie.
O wiele lepiej jak na tv LG, który ma ją oficjalnie.

Tak na dobrą sprawę, system w TV już kompletnie nie ma znaczenia.
Jest już chyba wszystko co może być.
 

EMR9

Member
Ja osobiście korzystam z smatr tube next wszystko ładnie chodzi łącznie z hdl i hdr i oczywiście bez reklam 😏
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Na Fire Max ?
HDL ? A HLG ? ;)

Spiąłem FanFilm z RD i coś tam więcej znajduje (doszło kilka Dni Świra ;)) ale pupci nie urywa...
FanFilm/Narzędzia/Ustawienia/Konta, klucze/Ustawienia ResolveURL/Universal Resolvers 2/RD/
 
Ostatnia edycja:

EMR9

Member
O mój błąd faktycznie HLG nawet chyba coś tam w 5.1 leci mam soundbar więc nie potwierdzę ale HLG jak najbardziej na fire max :).Avatar oczywiście w 4k nie w dolbyvision
 

Attachments

  • 20230206_191143.jpg
    20230206_191143.jpg
    105,5 KB · Wyś: 31
  • 20230206_191534.jpg
    20230206_191534.jpg
    169,8 KB · Wyś: 37

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No przecież nie od LG, bo z tego bez podnoszenia ciśnienia nie jestem w stanie korzystać ; )
 

manonfire

Member
Witam.
Przypadkowo zaktualizowałem KODI z Matrixa na Nexusa na NVIDIA SHIELD. Przestała działać wtyczka napisy24. Wywala błąd przy próbie wyszukiwania napisów. Dane logowania poprawne, bo jak celowo wpisuję błędne, to mam komunikat, że niepoprawne. Czytanie logów niewiele mi daje, bom w nieobeznany w Pythonie.
Może w trakcie "konwersji" wtyczek po aktualizacji coś poszło nie tak. Teoretycznie mogę sobie postawić wszystko od nowa, bo raptem mam Seren i Ezrę z dodatków, ale może ktoś się już z takim błędem spotkał i ma rozwiązanie.
 

manonfire

Member
Sam sobie odpowiem: zainstalowałem na czysto Nexusa na Linuksie - ten sam błąd. Coś najwyraźniej wtyczka straciła kompatybilność z nową wersją KODI.
 
Do góry