Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

andrzeej

Member
Proszę o pomoc. Mam problem z napisami w kodi. Generalnie nie wiem dlaczego np w napiprojekt w kodi nie znajduje mi napisów (sprawdzałem na stronie są, chodzi konkretnie o napisy do filmu Megan)
Druga sprawa gdy próbuje wybrać napisy z lokalizacji (które wcześniej pobrałem i przesłałem do folderu na pendrive w nvidia shield kodi zawiesza się całkowicie)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Też mi się czasami przymula Shield,gdy coś jest w USB... (gorzej jest z zewnętrznym dyskiem,niż z penem).
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A znajduje Wam Fen,grubasy Wakandy ?
Przeinstalowałem Fen,Coco Scrapers i nadal widzi wrzutki max 30 GB (cached).
 

leszekgd

Active member
@andrzeej jeśli używasz wtyczki napiprojekt to zmień ją na Napisprojekt Katalog z repozytorium "Kodi w pigułce". Ta pierwsza rzadko coś wyszukuje a druga działa jak powinna. Do Twojego filmu wyszukuje 7 pozycji. Co do wybierania napisów z lokalizacji przy wtyczkach wideo, trzeba z minutę odczekać i otworzy okno. Nie wiem czemu Kodi tyle "myśli" przy takiej pierdole ale ważne, że nie jest to zawiecha.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Napiprojekt Katalog jest lepszy ,jednak warto mieć oba bo zdarzają się przypadki gdy Napiprojekt Katalog wyszukuje napisy błednie podczas gdy Napiprojekt znajduje własciwe.

btw. Npiprojekt Katalog dostał kolejną aktualizację ,majaca poprawić wyszzukiwanie.
 

andrzeej

Member
Fen/ezra: jak to zrobić aby w momencie wybrana dostatków do filmu/seriali a konkretnie zwiastunów wymusić lepszą jakość tego zwiastunu? Obecnie uruchamia mi się w bardzo niskiej rozdzielczości max 480p.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
W FEN po kliknięciu w trailer powinno wyskoczyć okno z dostępnymi rozdzielczościami .
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym, ze Kodi (Kodinerds Maven ver. 19.5) nie chce się zamykać? Nie jest to jakiś wielki problem, ale wchodzenie do ustawień Androida TV i wymuszanie zatrzymania, aby Kodi nie obciążało pamięci, jest trochę irytujące.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Panowie zapytam tak - instalujecie te kodi, potem wtyczki, potem ciągle coś nie działa (a to nie wyszukuje źródeł albo napisów), ciągłe zmiany itd itd itd Czy jak mam każdą dostępną platformę streamingową do tego shar na c+, polsat i XXX i wszystko co możliwe to jest sens się bawić w to w ogóle? Lata temu kombinowało się z dekoderami, softami, zezami na kilka satelit i nie ważne było czy się ogląda ważne było aby mieć ale teraz zrobiłem się wygodny i pytam czy coś mi to da. Jest coś szybciej niż na tych platformach albo więcej?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Lenistwo. Nie chce mi się instalować wszystkiego na nowo do Nexusa.
Zrób backup Matrix-a i załaduj do Nexus-a.
Bedziesz musiał tylko wprowadzic korekte do formy (kolor,pozycja jesli korzystasz z manualnej) napisów .

Panowie zapytam tak - instalujecie te kodi, potem wtyczki, potem ciągle coś nie działa (a to nie wyszukuje źródeł albo napisów), ciągłe zmiany itd itd itd Czy jak mam każdą dostępną platformę streamingową do tego shar na c+, polsat i XXX i wszystko co możliwe to jest sens się bawić w to w ogóle?
Wiesz to troche tak jakbyś zapytał czy jest sens korzystania z komputera i windowsa jesli masz w telefonie androida . ;)
Oczywiscie zdarzają się jakies "potkniecia" zarówno z winy twórców wtyczek (czasem kompilacji) jak i z winy użytkowników (którzy maja problem z jakimiś ustawieniami) .jednak po własciwej konfiguracji (którą mam nadzieję znacznie ułatwia chocby ten wątek) Kodi staje się multiżródłową platformą streamingową zawierąjącą w sobie wszystko co trafia do sieci.
W dodatku masz to wszystko w jednym miejscu ,w ujednoliconej formie plus np. zasoby platform których oficjalnie nawet nie ma w Polsce.

Jest coś szybciej niż na tych platformach albo więcej?
Szybciej- niekoniecznie, materiał musi w jakis sposób trafic do sieci.Bądz to najpierw poprzez platforme streamingową , bądz w przypadku materialow topowej jakosci-musi wyjść na nośniku.
Wiecej- masz np. usługi streamingowe platform : Starz, Paramount,Showtime,Peacock,Itv,Hulu ?
 

freedi

Member
Dokładnie jest tak jak pisze @mat74.
Osobiście miałem, niektóre mam do dzisiaj, wszystkie wynalazki wspomniane przez kolegę wcześniej. Ale Kodi na NS z odpowiednimi dodatkami bije wszystko na głowę. Dla mnie nie ma powrotu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie zapytam tak - instalujecie te kodi, potem wtyczki, potem ciągle coś nie działa (a to nie wyszukuje źródeł albo napisów), ciągłe zmiany itd itd itd Czy jak mam każdą dostępną platformę streamingową do tego shar na c+, polsat i XXX i wszystko co możliwe to jest sens się bawić w to w ogóle? Lata temu kombinowało się z dekoderami, softami, zezami na kilka satelit i nie ważne było czy się ogląda ważne było aby mieć ale teraz zrobiłem się wygodny i pytam czy coś mi to da. Jest coś szybciej niż na tych platformach albo więcej?

Dobrych parę lat temu miałem podobne dylematy, ale...
Shield + Kodi + RD/Fen to next level, a jak dodamy Tivimate + Datoo/Cristal, to mamy mokry sen każdego kinomaniaka.
Nie sugeruj się naszymi wpisami, my tu więcej piszemy, jak faktycznie jest problemów. Roztrząsamy podmiane tepet przez kilka stron, a fakt jest taki, że wystarczy podstawowa instalacja i mamy spokój. 90% dyskusji możesz pominąć. Pomijając koszty (tego chyba nie trzeba tłumaczyć), dostajesz błyskawiczny dostęp do nowości filmowych - w możliwie jak najlepszej jakości (4K/HDR/DV/Atmos/DTS-X), nie wspominając już o dostępnie do kanałów TV - łącznie z setkami xxx. Tak jak koledzy napisali, nie ma powrotu.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Panowie zapytam tak - instalujecie te kodi, potem wtyczki, potem ciągle coś nie działa (a to nie wyszukuje źródeł albo napisów), ciągłe zmiany itd itd itd Czy jak mam każdą dostępną platformę streamingową do tego shar na c+, polsat i XXX i wszystko co możliwe to jest sens się bawić w to w ogóle? Lata temu kombinowało się z dekoderami, softami, zezami na kilka satelit i nie ważne było czy się ogląda ważne było aby mieć ale teraz zrobiłem się wygodny i pytam czy coś mi to da. Jest coś szybciej niż na tych platformach albo więcej?
Ja akurat używam KODI na tv, RD+FEN i nic więcej nie trzeba..... nie robiłem żadnych aktualizacji czy resetów od ponad roku. Wszystko działa bez zarzutu. Tak jak pisze armanig w wątku więcej kwestii wizualno-praktycznych niż poważnych problemów. I przy okazji - mat74 kawał dobrej roboty :)
 
Do góry