Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

conqest

Well-known member
Bez reklam
W sumie to jak będę miał chwilę to zainstaluje i sam posprawdzam. Narobiliście mi smaka hehe A wtyczka fanfilm jest godna uwagi czy nie? Wersję kodi mam nexus 20.0 - taka wystarczy czy zmieniać trzeba? Chce aby obsługiwała DV HDR i Atmos (oczywiście tam gdzie to jest możliwe)
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Zainstalowałem kiedyś Fanfilm z myślą o animacjach z dubbingiem.Powiem tak (nie jest to jednak krytyka jej twórców), posługiwanie się FF w porównaniu do korzystania z wtyczek podpiętych do RD/AD przypomina grzebanie w śmietniku w dodatku z mocno ograniczoną możliwością wyboru worka śmieci które chce się zabrać.,.

Wersję kodi mam nexus 20.0 - taka wystarczy czy zmieniać trzeba? Chce aby obsługiwała DV HDR i Atmos (oczywiście tam gdzie to jest możliwe)

Do DV potrzebujesz wersji Nexusa nightly wydanej po 15..01.23.Znajdziesz na oficjalnej stronie Kodi w development builds.
W tej chwili używam kompilacji z 27.01.22- działa stabilnie ,bez dropów nawet w przypadku gęstych formatów dźwięku.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainstalowałem kiedyś Fanfilm z myślą o animacjach z dubbingiem.Powiem tak (nie jest to jednak krytyka jej twórców), posługiwanie się FF w porównaniu do korzystania z wtyczek podpiętych do RD/AD przypomina grzebanie w śmietniku w dodatku z mocno ograniczoną możliwością wyboru worka śmieci które chce się zabrać.,.

Dobrze wiedzieć, bo właśnie się zabrałem za (nieudaną) instalacje, także out i problem z głowy.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Zaistalowałem fanfilm, poszło bez problemu. Powiem szczerze że nie jest zła ( oczywiście nie mam porównania z innymi). Wyszukałem serial Westwolrd bo nie zdążyłem na HBO go dokończyć i wyrzucili i znalazło bez problemu. Jakość obrazu ok, do tego lektor. Jak na początek uważam że całkiem fajna.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zrób backup Matrix-a i załaduj do Nexus-a.
Bedziesz musiał tylko wprowadzic korekte do formy (kolor,pozycja jesli korzystasz z manualnej) napisów .
Mam backup, tylko sporo rzeczy już dokładałem i likwidowałem, więc zasób może być troszkę zabagniony. Jeżeli mówisz, że warto korzystać z Nexusa to zainstaluję i skonfiguruję od zera.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Zaistalowałem fanfilm, poszło bez problemu. Powiem szczerze że nie jest zła ( oczywiście nie mam porównania z innymi). Wyszukałem serial Westwolrd bo nie zdążyłem na HBO go dokończyć i wyrzucili i znalazło bez problemu. Jakość obrazu ok, do tego lektor. Jak na początek uważam że całkiem fajna.
Okazało się,że nie zainstalowałem do końca :grin:
Mi też znalazło Westworld z lektorem (720p).
Niby można tam podpiąć inne źródła,ale np. na TB7 jest tylko 10 GB na dzień ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zaistalowałem fanfilm, poszło bez problemu. Powiem szczerze że nie jest zła ( oczywiście nie mam porównania z innymi). Wyszukałem serial Westwolrd bo nie zdążyłem na HBO go dokończyć i wyrzucili i znalazło bez problemu. Jakość obrazu ok, do tego lektor. Jak na początek uważam że całkiem fajna.

Mówisz? Wpisywałem, błąd. Dodałem zipa, błąd.
Jakość ok, czyli jaka?
Ja tu widzę w RD/FEN - HDR, 4K, Atmos

Edit: Czyli 720p...pff ; )
 

kurm28

New member
Dzień dobry
Pewnie gdzieś ten temat się przewinął i już wszystko wszyscy wiedzą, ale niestety nie potrafię znaleźć:
Jaki jest obecnie status przesyłania dźwięku przestrzennego dla Disney+ na urządzeniach Xiaomi (Mi Box)?
Standardowo oryginalna apka nie streamuje dźwięku przestrzennego, podobno przez KODI idzie, ale jak zainstalowałem to też podaje tylko stereo....

Bardzo proszę o podpowiedź, nakierowanie, źródło wiedzy. Cokolwiek, gdzie będę mógł temat rozwiązać lub porzucić.

Dziękuję
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Edit: Czyli 720p...pff ; )
Niby obsługują 4K... a przed chwilą odpaliłem Dzień świra (RD/FEN - no results).
20230204_141950.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Mam backup, tylko sporo rzeczy już dokładałem i likwidowałem, więc zasób może być troszkę zabagniony. Jeżeli mówisz, że warto korzystać z Nexusa to zainstaluję i skonfiguruję od zera.
Poprzez program "Backup" z oficjalnego repo Kodi zrób kopie obecnej twojej konfiguracji , potem przywróć ją w Nexusie.Bedziesz musiał ładowanie z kopi wykonac przynajmniej ze dwa razy, raz pokaże ci niezgodne zalezności ,po ich uaktualnieniu zrób ponownie przywrócenie z kopii ,za drugim ,max trzecim załadowaniu backupu bedziesz miał swojego Matrix-a w Nexusie.Nexus jest szybszy na innych skórkach niz defaultowa i ma wiecej opcji formy napisów (kolory, cień jako tło etc.).

Mi też znalazło Westworld z lektorem (720p).
Niby można tam podpiąć inne źródła,ale np. na TB7 jest tylko 10 GB na dzień

Czyli tak jak pisałem- na dzisiejsze standardy to śmietnik z limitem wygrzebanych worków. ;)

Jaki jest obecnie status przesyłania dźwięku przestrzennego dla Disney+ na urządzeniach Xiaomi (Mi Box)?
Standardowo oryginalna apka nie streamuje dźwięku przestrzennego, podobno przez KODI idzie, ale jak zainstalowałem to też podaje tylko stereo....
Jak masz ustawiony input stream adaptive ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Powiem szczerze że nie jest zła ( oczywiście nie mam porównania z innymi). Wyszukałem serial Westwolrd bo nie zdążyłem na HBO go dokończyć i wyrzucili i znalazło bez problemu. Jakość obrazu ok, do tego lektor. Jak na początek uważam że całkiem fajna
Zainstaluj FEN to bedziesz miał porównanie.........;)

ps.Lektora nie uznaję podobnie jak "wycinania czarnych pasów" , jedno i drugie to moim zdaniem degradacja materiału. (dubbing w animacjach to insza ,inszość-często sam w sobie jest formą sztuki)
 

EMR9

Member
Fanfilm teraz i tak działa o wiele szybciej jak kiedyś ale odkąd jestem na fen(2 miesiące ) to teraz wiem do czego jest kodi i jak to działa. A inne wtyczki do Rd co sądzicie jest jakaś Umbrella i jeszcze kilka ale to na zagranicznych forach przewaznie
 

EMR9

Member
Tb7 to kiedyś jeszcze można było korzystać ale teraz mam do kwietnia i koniec no i te ograniczenie niestety i pliki pixze co innego a czasem co innego jest .Raz zamiast horroru wszystkie linki do były fiołki 🤣🤣🤣
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Czyli tak jak pisałem- na dzisiejsze standardy to śmietnik z limitem wygrzebanych worków. ;)
Na xt7 dają 20GB/24h,z kumulacją do 60GB,także można szaleć ;)
Polish_20230205_082739874.png

Można tam też podpiąć inne źródła... a tutaj piszą,że działa to różnie,w zależności m.in. od urządzenia.
U mnie jak na razie,znalazło tylko jeden film w 4K ;) ale na pewno wyszukało więcej polskich produkcji,niż zrobił to FEN z RD (Stremio/Torrentio/RD też radzą sobie lepiej).

(dubbing w animacjach to insza ,inszość-często sam w sobie jest formą sztuki)

Tylko jak to ustawić,aby nie bawić się w kombinacje ?
RD znajduje wrzutkę i wystarczy wejść w historię i można oglądać.
Polish_20230205_084607764.png
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Poprzez program "Backup" z oficjalnego repo Kodi zrób kopie obecnej twojej konfiguracji , potem przywróć ją w Nexusie.Bedziesz musiał ładowanie z kopi wykonac przynajmniej ze dwa razy, raz pokaże ci niezgodne zalezności ,po ich uaktualnieniu zrób ponownie przywrócenie z kopii ,za drugim ,max trzecim załadowaniu backupu bedziesz miał swojego Matrix-a w Nexusie.Nexus jest szybszy na innych skórkach niz defaultowa i ma wiecej opcji formy napisów (kolory, cień jako tło etc.).
To nie pierwsze "moje rodeo", więc przejście odbyło się całkowicie bezproblemowo, wystarczyło tylko raz załadować plik - nie było niezgodnych zależności, a przy przywracaniu backupu do Nexusa miałem tylko informację o niezgodności wersji Kodi i to wszystko. Nexus działa znacząco szybciej, cieszy też więcej możliwości konfiguracyjnych.
 
Do góry