Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

andrzeej

Member
Tak się zastanawiam. Czym jestem to spowodowane, że niektóre produkcję np Netflix są od razu dostępne w 4k HDR a niektóre nie. Jakieś nowe zabezpieczenia czy co? Aktualnie posiadam Netflix z "rodziną" i nie ma problemu bo jeśli nie ma na RD to wtedy legalny streaming ( choc jeśli mogę wybrać to wolę kodi plus swoje ustawienia choćby wygląd napisów )
Swoją drogą kiedy do nich dotrze, że więcej by zyskali gdyby można było wykupić Netflix dla jednego ekranu w 4k za 20pl niż zmuszać płacenia 60zl. Przecież jest 2023 technologa 4k juz dawno weszła pod strzechy i jest standardem. Lecz Netflix łaskę robi i udostępniania za 29zl 720p.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
choc jeśli mogę wybrać to wolę kodi plus swoje ustawienia choćby wygląd napisów
(y)
Przez długi czas z tego wzgledu korzystałem z wtyczki Netflix-a ,niestety tak pogrzebali ,ze obecnie jest praktycznie niemożliwe.
Nie jestem przekonany ,czy to im wyjdzie na zdrowie.Teoretyczny zysk ze zwiekszenia opłat ,może sie przerodzić w kolejne straty gdy nastapi odpływ abonentów.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Tak się zastanawiam. Czym jestem to spowodowane, że niektóre produkcję np Netflix są od razu dostępne w 4k HDR a niektóre nie. Jakieś nowe zabezpieczenia czy co?
Coś w ten deseń ;)

Podpiąłem do FanFilm - Rapideo,TB7 i XT7 (trzeba się zalogować).
Znajduje sporo polskich filmów,ale np. nie widzi niektórych znanych klasyków.
Jest dubbing w animacjach,jednak wrzutki są przeważnie w 720p i 1080p.
Można oglądać też filmy z lektorem (Armanig pytał ;)) i tutaj czasami trafi się coś w 4K.
Także na razie tak średnio,no i są limity,ale nie sprawdzałem wszystkich dostawców...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A bawił się ktoś Elementum i/lub Quasarem ?
Może tutaj znajdzie więcej polskiego kontentu... ;)

Sorry za emotikony,które mogą nie być związane z tematem ;)
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
W Fen lub Ezra mamy do dyspozycji tematyczne listy filmów i seriali tworzone przez społeczność. Czy są jeszcze gdzieś podobne listy, które można dodać do dwóch wymienionych dodatków?
 

manonfire

Member
Jeżeli ktos ma na Nexusie problemy z wtyczkami a4kSubtitles i napisy24pl ,mozna pobrać stąd najnowsze aktualizacje .Sprawdzone-na 100% działają z kompilacjami nightly z 23.01.23 (KodiFoo oparte na tej kompilacji) i dzisiejszej kompilacji nightly (13.02.23)

Potwierdzam. Pisałem z autorem wtyczki napisy24.pl jak mi przypadkiem zaktualizowało KODI do Nexusa na Android TV. Problemy mogą byc też z innymi wtyczkami z powodu Pythona, który na Androidzie aktualizuje się do ver. 3.11, a tam jest trochę zmian w stosunku do 3.8 (Matrix). Dotyka to też Linuksa, większość dystrybucji już ma wersję 3.10 i robi się kaszana. Podobno Nexus 20.1 ma ten problem rozwiązać: link
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Bawił, uważam ten czas za stracony ;)
To pewnie stare czasy,bo u mnie wyszukuje praktycznie wszystko,wraz z obrazami płyt 1:1 z menu,także nie przedłużam RD :grin:
Polish_20230215_001143542.png


A tak bardziej serio,to nie odpalałem tego ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jeśli chcesz koniecznie z czymś kombinować to załaduj sobie Umbrella lub Gaia.
 
Do góry