Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

EMR9

Member
Te animacje trzeba wyłączyć w tej najnowszej wersji Titana netflix czy w stareji jeszcze ten skórkę instalujemy z zipa czy powinna być w repozytorium kodi Bo w repozytorium jej nie widzę. Zauważyłem że jest już kodi20.1 nexus do pobrania oficjalnie
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A z którego poziomu podmieniasz (o ile w ogóle)?
Też już dawno nic nie podmieniałem, ale nie lubię sztucznych ograniczeń. Dla zasady.
Zresztą sporo tam się nasiedziałem swojego czasu.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Te animacje trzeba wyłączyć w tej najnowszej wersji Titana netflix
W najnowszej i jesli uzywasz starszej to możesz śmiało przejść na nowszą, szybciej sie ładuje i odświeża nawet z właczonymi trailerami.
skórkę instalujemy z zipa
Najłatwiej z zip-a. Skórki nie ma w oficjalnym repo Kodi ale ma wsparcie na oficjalnym forum .

Zauważyłem że jest już kodi20.1 nexus do pobrania oficjalnie

Do odtwarzania DV potrzebne jest Kodi v21 to co innego niż 20.1
.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyszukiwanie stricte w FEN daje możliwość dowolnej podmiany tła?
Nie piszę tu o tapetach w samej skórce, a w FEN.

Czyli dokładnie jak tu:

1000001946.jpg
 
Ostatnia edycja:

EMR9

Member
A czy wtyczki te co działają na nexus 20 będą działać prawidłowo na 21 chodzi mi o dodatki napisów i czyścik. Te 21 nexus to oficjalna jest wersja
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Wyszukiwanie stricte w FEN daje możliwość dowolnej podmiany tła?
Nie piszę tu o tapetach w samej skórce, a w FEN.
Właśnie zakonczyłem mój 3 dniowy tydzien pracy ( :-D ) więc postaram sie na tygodniu wrzucic jakies screeny jak to wyglada.
W kazdym razie mozna ustawić tapety dowolnie do każdej zakładki menu strony głownej.

A czy wtyczki te co działają na nexus 20 będą działać prawidłowo na 21 chodzi mi o dodatki napisów i czyścik.
Nie tylko beda działac prawidłowo ale nawet możesz zrobic backup ze swojej obecnej kompilacji i załadowac go do v21.Będziesz musiał tylko ustawic formę napisów jesli uzywasz pozycji manulanje i innego koloru niż biały (co szczerze polecam ).

Te 21 nexus to oficjalna jest wersja
I tak i nie. To wersja z oficjalnej strony Kodi jednak nie wersja oficjalna. Możesz ja pobrac również przez dodatek Kodi Installer (klepie z pamieci) z oficjalnego repo .
To development builds instalujacy sie niezaleznie od wersji oficjalnej (która jest równiez w sklepie Google).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
btw.
Wyszukiwanie stricte w FEN daje możliwość dowolnej podmiany tła?
Nowy Titan jest tak odpicowany ,że naprawdę mógłbys kazdego wkrecić ,że to oficjalny Netflix z dostępem do kontentu wszystkich platform streamingowych :-D
Nawet video OSD może wygladac prawie "toczka w toczkę".
 

EMR9

Member
A jak robicie ten backup przez wtyczkę Ez Maintenance+ bo nigdy tego nie robiłem może jest gdzieś opis co zaznaczyć do z kopiowania
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie. Zrób przez wtyczkę backup z oficjalnego repo Kodi (jest w programach o ile dobrze pamietam).
Musisz tylko wskazac lokalizację/folder gdzie ma byc zapisana kopia i co ma być zapisane (zaznacz wszystko).
Na nowej instalacji wystarczy tylko załadowac wtyczkę backup i włączyć poziom expert w ustawieniach systemowych.
Wszystkie loginy/autoryzacje wtyczek załadują się razem z ładowaniem kopii.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
A z którego poziomu podmieniasz (o ile w ogóle)?
Też już dawno nic nie podmieniałem, ale nie lubię sztucznych ograniczeń. Dla zasady.
Zresztą sporo tam się nasiedziałem swojego czasu.

Ja to się serio dziwie ze kiedykolwiek miałeś dostęp do data z poziomu windowsa 😳 jak wspomnialem wczesniej google już od androida 10 blokuje dostęp do tych plików 🤪
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Mi to się nawet nie chce juz w tym grzebać- robisz jaikś update wszystko w pi..du ;)

ps. Sorry za literówki-pózna pora i kolejny drink..... :-D
ps 2. Gdyby się komus trafił rum z Cape Verde- nie tykać , co za paskudztwo ...... z czego oni to pędza ?! Z jutowych w worków w beczce po ropie ?! o_O
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja to się serio dziwie ze kiedykolwiek miałeś dostęp do data z poziomu windowsa 😳 jak wspomnialem wczesniej google już od androida 10 blokuje dostęp do tych plików 🤪

Przecież jeszcze w styczniu (01.23) wklejałem ścieżki i tam grzebałem. To ja je pisałem, na bazie tego co zmieniałem ; )

Tu masz ostatnie, a tych zabaw z podmianą było dużo więcej wcześniej.
W zasadzie problem został rozwiązany, a Leszek postawił kropkę nad "i".

Dostęp do data widocznie zablokowała ostatnia aktualizacja, a zorientowałem się parę dni temu przy okazji zmiany win10 na win11 (nie ma związku jak widać), bo i ostatnich tygodniach nie wchodziłem tam, ale w pod koniec stycznia działało.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po za tym, przecież Shield nie ma Andka 13, a 11 - ale też bez znaczenia, bo grzebie w tych plikach z rok.
To jest Shield Expierience 9.1.1, nie idzie to w parze z numerami Andka, ale to nie jest istotne.
Po za tym, nie przypominam sobie, żebym aktualizował cokolwiek ostatnio na Shieldzie - po za Windowsem do 11.
Być może poszła jakaś poprawka z automatu ostatnio (czyli nie dawno).

Druga sprawa, już rok temu ludzie pisali, że nie mogą się dostać na Shieldzie do "data" i też cudowali.
U mnie i innych na tym forum nie było takich problemów.

Niech ktoś sprawdzi u siebie. Czyli przez PC i ścieżka:

internal\Android\data\org.xbmc.kodi\files\.kodi\addons\plugin.video.fen\resources\media

U mnie dochodzi do "files" i tyle.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Stwierdzenie "Nie lubię poniedziałku" jest przereklamowane i też sobie jutro pośpię ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry