Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie jasny ten opis.
Czym się różni pakiet "Ali Media" za 16E w którym jest tylko Polska ( w opisie 500 kanałów)
od pakietu "I-Sat" w którym jest Polska i kilkanaście innych krajków, za 12E (z tym że tutaj Polskich kanałów jest "ponad" 350)

Dziecko pisało ten opis? Co to znaczy "ponad"? Też 500?
Dlaczego lepszy pakiet jest tańszy - bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego?
Czyli co, jak wezmę tańszy pakiet (ale lepszy wg. opisu), to będą kwiatki, chociażby na Polskich kanałach?

Szkoda gadać, który masz pakiet konkretnie?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ładnie, czarno ; )
Ogólnie dobrze to wygląda, a'la Netflixowa skórka jest ok, ale czy bardziej intuicyjna od poczciwego Estaurego?
Nie wiem, musiałbym to dogłębnie przetestować. Cała siła Estuarego to prostota.

Jej intuicyjnosć jest właściwie taka sama jak apki Netflix-a ,bo po kompletnym skonfigurowaniu jest praktycznie identyczna.
Oczywiscie prócz zawartości..... ;) (i prócz mozliwości prawie dowolnej konfiguracji)
Moim zdaniem Netflix-owi akurat aplikacja to się udała, więc jesli sie jescze zmieni jej zawartość to kombinacja wydaje się prawie idealna.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No fakt,mają mały pie$€%#&nik na tej stronce i też nie wszystko wchodzi z automatu (po napisaniu maila,pojawił się pakiet i-Sat Package PL TRIAL).
Działa nawet stabilnie i do tej pory,przerwało tylko 2 razy ;)
Polskich programów jest aż tyle,bo kilkukrotnie się powtarzają.
Dużo kanałów jest w FHD/50,a trzy są w 4K (nie działa C+ 4K).
Nie widzę tutaj niektórych mordobić...
Cena trochę wysoka,w porównaniu z innymi dostawcami,których testowałem.

 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Działa nawet stabilnie i do tej pory,przerwało tylko 2 razy ;)

Do tej pory, czyli zaledwie dzisiaj. Brawo. Bo przecież nie użytkujesz od roku.
Za te pieniądze, to powinien tam lektor siedzieć i tłumaczyć te wszystkie kanały z Burkina Faso.
Jedno wielko G, nie wspominając o prymitywach którzy tam odpisują i co najważniejsze, kasie którą przytulili i nie oddali zaraz po zakupie.
Nie chce mi się już nawet o nich pisać. Zapomnijmy o tym.


Jej intuicyjnosć jest właściwie taka sama jak apki Netflix-a ,bo po kompletnym skonfigurowaniu jest praktycznie identyczna.

Właśnie tego się obawiam ; )

Oczywiscie prócz zawartości..... ;) (i prócz mozliwości prawie dowolnej konfiguracji)
Moim zdaniem Netflix-owi akurat aplikacja to się udała, więc jesli sie jescze zmieni jej zawartość to kombinacja wydaje się prawie idealna.

Jest najlepsza ze wszystkich serwisów streamingowych, to fakt. Wizualnie, responsywnie jak najbardziej, ale prymitywny (przy tym) Estuary, jest banalny i przejrzysty - a co za tym idzie, ultra prosty. No, ale sprawdzimy.


Wracając do Kodi, bo ten się znowu przypomniał.
Znowu nie mogę odpalić apki, jest logo i nic się nie dzieje. Czyściłem co się da i nic. Raz się udało.
Nexus oficjalny. Co jest znowu grane, to już jest wpisane czy co. Jak sam od siebie cyklicznie co kilka miesięcy - bez grzebania może się tak pieprzyć?
Co teraz, znowu reinstalacja, wgrywanie backupu?
Dobrze, że mam drugiego w rezerwie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten shit: 12E za msc. to daje jakieś 56zł, czyli 144E rocznie, co daje 675zl
Datoo: 22$ za rok to daje jakieś 96zl, a za msc. niecałe 2$

Czyli 56zl vs 8zl miesięcznie, a 675zl vs 96zl rocznie i Ty mi piszesz, że dwa razy przerwało?
To nawet nie jest śmieszne. Nie wiem ktoś za to tyle płaci, ale gratuluje fantazji.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Doszedł Canal+ Domo,który się nie wczytał (wcześniej działał).
Dobra tam,trzeba ogarnąć sobie nowego Kota w butach,z polskim dubbingiem ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainstalowałem ponownie oficjala Kodi (nie dało się odpalić), konkretnie poszło z apki "Backup"
Wyrzuciło tradycyjnie błąd, że backup sie nie powiódł, ale po przełączeniu na skórkę EstuaryMod wróciło co miało wrócić.
Oczywiście, nie wróciło języka napisów, kolorowych tagów, audio itp. ale to moment.

Generalnie wszystko raczej ok, ale wchodząc w FEN, jak chce wybrać którąś liste użytkowników wyrzuca błąd Fen i nie można wejść.
Na dwóch Kodi mam to samo. Jakby się pojawiło nagle po aktualizacji.

EDIT:
Nie kasuje wiadomości, może komuś się przyda.
Wystarczyło zresetować Trakta i ponownie autoryzować.


20230325_105212.jpg
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, nie wróciło języka napisów, kolorowych tagów, audio itp. ale to moment.
Powinno, musisz przed załadowaniem backupu ustawić poziom expert w ustawieniach systemowych.
Jedynie kolor i ustawiona manulanie pozycje napisów trzeba skorygowac.

Teraz jak otwieram drugie Kodi Mavena (to które działało wcześniej), po otwarciu samo się zamyka.
Drugie Kodi zainstaluj nightly v21 lub Kodi Foo obydwa są batdziej stabilne od Mavena.
btw.Często powodem zwiechy Kodi (takiej jak u Ciebie) jest ponowna komenda otwarcia ,pomimo że pracuje jeszcze w tle.
Mozna tego uniknać , sprawdzając najpierw procesy w tle .
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Trochę sobie dzisiaj pogadałem z tym koleżką z Bestm... bo coś tam zaczął sapać,jak napisałem o przerywających programach :grin:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powinno, musisz przed załadowaniem backupu ustawić poziom expert w ustawieniach systemowych.
Jedynie kolor i ustawiona manulanie pozycje napisów trzeba skorygowac.

Masz na myśli Kodi-System-Expert? (podstawowy/zaawansowany/ekspert)
Jeżeli tak, to ciekawa informacja.


Drugie Kodi zainstaluj nightly v21 lub Kodi Foo obydwa są batdziej stabilne od Mavena.

To które w końcu? Daj znać, to zainstaluje i tak muszę coś wrzucić.
Podrzuciłbyś też linki.


btw.Często powodem zwiechy Kodi (takiej jak u Ciebie) jest ponowna komenda otwarcia ,pomimo że pracuje jeszcze w tle.
Mozna tego uniknać , sprawdzając najpierw procesy w tle .

Sprecyzujmy.
Wyłączałem wszystkie procesy Kodi w tle, tyle że nie najpierw, a potem, jak pojawił się problem. Następnie uruchamiałem na "świeżo" i nic to nie dało.
Rozumiem, że jeżeli nie ubiłem procesu w tle wcześniej, to potem już mogło być za póżno? To masz na myśli, bo to dosyć istotne?

Czyli profilaktycznie (jak wszystko jeszcze dobrze działa), przed uruchomieniem Kodi, najlepiej ubić działający w tle i dopiero uruchamiać?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Masz na myśli Kodi-System-Expert?
Tak.

Podrzuciłbyś też linki.
Jutro.

Wyłączałem wszystkie procesy Kodi w tle, tyle że nie najpierw, a potem, jak pojawił się problem. Następnie uruchamiałem na "świeżo" i nic to nie dało.
Rozumiem, że jeżeli nie ubiłem procesu w tle wcześniej, to potem już mogło być za póżno? To masz na myśli, bo to dosyć istotne?
Tak.

Czyli profilaktycznie (jak wszystko jeszcze dobrze działa), przed uruchomieniem Kodi, najlepiej ubić działający w tle i dopiero uruchamiać?
Dokladnie tak.Za każdym razem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To ciekawostka powiem Ci, ciekawe ile osób za każdym razem jak kończy korzystać z Kodi, tudzież załącza Kodi, najpierw ubija je w tle - czyli w moim przypadku jest to apka "Backgorund Apps&Process List".
Trochę to problematyczne, dochodzą dodatkowe czynności.
Przy humorach Kodi, jeszcze trochę i trzeba będzie zrobić dwa przysiady i obrót z wyskoku. No, ale nic. Jeżeli faktycznie jest to recepta na awarie, to trzeba będzie tak robić.

Znalazłem lepszą listę :grin:
TOP XXX I Armaniś (×5284785)

Żebyś wiedział. Powinna być niezależnie sama lista z "przyrodą".
Do tego pokategoryzowana, czyli casting, Japońska kultura, Czeskie przygody, taxi itd : )
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
To ciekawostka powiem Ci, ciekawe ile osób za każdym razem jak kończy korzystać z Kodi, tudzież załącza Kodi, najpierw ubija je w tle - czyli w moim przypadku jest to apka "Backgorund Apps&Process List".
Trochę to problematyczne, dochodzą dodatkowe czynności.
Kwestaia nawyku- zwsze przed odpaleniem Kodi sprawdzam jakie procesy są w tle.
 
Do góry