Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Keymap editor jest po prostu niezbędny.

Wiem, wiem, miałem któryś - pisaliśmy o tym i wszystko się wysypało. Także podziękowałem.
Co właściwie mi wniesie, jeżeli przesunąć napisy mogę z pozycji menu samego Kodi?
Rozumiem, że nie będę musiał wchodzić w menu, a co zatem z funkcjami które zastąpie Keymapem?

Jeśli rozjezdza się po 20 minutach ,tzn, że nie ma stałego przesuniećia ;) ,powodzenia w wyłapywaniu chińskiego akcentu......:-D

谢谢你好朋友 ; )
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Keymap edytor z oryginalnego repo Kodiniczego Ci nie sp..doli ,działa wyłącznie w Kodi.Mam przypisany ofset napisów do przycisków przewijania w przód i tył - dla mnie te przyciski w odtwarzaczu Kodi są kompletnie nieprzydatne bo i tak przewijam klikając kółko.Jest to o tyle wygodne,że do przesuwania napisów nie trzeba wywoływać OSD ,wystarczy kliknąć w przód lub w tył.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak myślałem. Mam już.
Co tam dokładnie ustawić, masz ścieżkę krok po kroku?
Mogę to znaleźć w sieci, ale skoro u Ciebie dobrze działa, to wolę sprawdzony tutorial.

Można się przy okazji pozbyć tego gównianego przycisku "Netflix" na pilocie i zamienić chociazby na YT?
Właśnie tutaj się wszystko posypało ostatnio (ale, faktycznie, to był inny soft jak... pamiętam).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, jest. Global, subtitle, delay plus/minus
No i gra, ale czy jest dużo lepiej? Tyle, że nie trzeba już wchodzić w menu napisów. Natomiast dalej uważam, że to nie tak powinno wyglądać.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby zatrzymanie filmu jak pojawia się audio/głos aktora, pauza i powinien wyskoczyć cały tekst napisów, zdanie po zdaniu i wówczas dobrać wstępnie - jak sie zaczyna film. Przy angielskim nie ma większego problemu, ale każdy inny, którego nie znam, to już nie tak kolorowo.

Co do Netflixa, to tutaj nici z tego, bo ten operuje w obrębie Kodi.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po co, jak działa dokładnie tak samo przesuwanie w global?
Jest jakaś różnica?

Czego next/previous, co to będzie przerzucać i pod jakimi innym przyciskami, skoro tylko te dwa są faktycznie niewykorzystywane?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tak myślałem. Mam już.
Co tam dokładnie ustawić, masz ścieżkę krok po kroku?
Mogę to znaleźć w sieci, ale skoro u Ciebie dobrze działa, to wolę sprawdzony tutorial.

Można się przy okazji pozbyć tego gównianego przycisku "Netflix" na pilocie i zamienić chociazby na YT?
Właśnie tutaj się wszystko posypało ostatnio (ale, faktycznie, to był inny soft jak... pamiętam).
Z klawiszem Netflix nic nie zrobisz.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ok, jest. Global, subtitle, delay plus/minus
No i gra, ale czy jest dużo lepiej? Tyle, że nie trzeba już wchodzić w menu napisów. Natomiast dalej uważam, że to nie tak powinno wyglądać.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby zatrzymanie filmu jak pojawia się audio/głos aktora, pauza i powinien wyskoczyć cały tekst napisów, zdanie po zdaniu i wówczas dobrać wstępnie - jak sie zaczyna film. Przy angielskim nie ma większego problemu, ale każdy inny, którego nie znam, to już nie tak kolorowo.

Co do Netflixa, to tutaj nici z tego, bo ten operuje w obrębie Kodi.
Problem z napisami jest generowany rowniez przez różnicę fps.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Button mapper nie dziala na shield? 😉
Ja mam 6 przyciskow i wszystkie przypisane do moich programow... Android 11 na TV...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ten samouczek,który linkowałeś pomija wpisanie nazwy uzytkownika co trzeba zrobić w ustawieniach wtyczki YT.Poza tym jest jak najbardziej przydatny i aktualny.

Gdybys miał jakies pytania lub utknął w którymś miejscu -pisz.
Przeszedłem ta procedurę dzis przy porannej kawie ,nie wymaga więc jakiegoś specjalnego skupienia ;) .
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ok,tylko jak będę w domu.
Już sobie szykuję HFR na testy ;)
Polish_20230316_160317373.png
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ten samouczek,który linkowałeś pomija wpisanie nazwy uzytkownika co trzeba zrobić w ustawieniach wtyczki YT.
Masz na myśli identyfikator API ?
To ten,który tworzymy w "konta usługi" ?
Wygenerował mi się tam jakiś poyebany mail :grin: i "unikalny identyfikator" składający się z 21 cyfr,który wrzuciłem do ID API.
Przy próbie logowania (dwukrotna aktywacja) wyświetla się info - identyfikator klienta jest niepoprawny - ustawienia API - identyfikator API.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Masz na myśli identyfikator API ?
Nie.W ustawieniach wtyczki masz zakładke "uzytkownicy"- > "dodaj użytkownika" i tutaj musisz wpisać nazwę uzytkownika pod jaką jesteś na YT.
Wygenerował mi się tam jakiś poyebany mail :grin: i "unikalny identyfikator" składający się z 21 cyfr,który wrzuciłem do ID API.
Przy próbie logowania (dwukrotna aktywacja) wyświetla się info - identyfikator klienta jest niepoprawny - ustawienia API - identyfikator API.

Masz 3 zestawy do wklejenia: klucz API, identyfikator klienta i klucz szyfrowania.Oczywiscie najlepiej wkleic to w przegladarce tak jak pokazuje samouczek .Mozna to wklepać we wtyczce ale nie polecam tej zabawy.;) .
Jak to wbijesz, ustawisz uzytkownika i dwukrotnie sie zalogujesz , to musi odpalić.
W skórce sprawdza sie to całkiem ok.Trailery odpalają sie tak samo jak w oryginalnym Netflix-ie ,zarówno w karcie danego tytułu (Bingie view) jak i na głównej stronie po najechaniu na daną pozycję w widzecie.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dobra,działa :wink:
A wiesz jak ustawić,aby te trailery odpalały się szybciej ("3 sekundy" to jakieś 6) i były lepszej jakości ?

Co ciekawe,zniknęło mi w ogóle (także na innych skórkach) Cloud Storage :grin:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie dziala bez zarzutu od pierwszego dnia instalacji. Czasami andek ubije aplikacje i wtedy przyciski są puste. Musze wiec odpalic button mapper i znow dziala jak nalezy 😜

Wiem, że u Ciebie działa. U mnie wywaliło wszystko. No more ; )

Swoją drogą,
Mam świeżego Win11, skonfigurowałem dostęp do Shielda z poziomu PC.
Widzę także podpięty HDD, tak jak było wcześniej.

Natomiast jak wchodzę w dostęp do Shielda (internal), chociażby po żeby podmienić tapety itd. czyli ścieżka:

\\SHIELD\internal\Android\data\org.xbmc.kodi\files\.kodi\addons\skin.estuary.modv2\extras\backgrounds

To po dojściu do folderu "files" dalej jest pusto. Nie widzę całej reszty plików. O co chodzi?
 
Do góry