Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Titan bingle mod repo/wygląd/skóra/titan/zainstaluj/zostaną zainstalowane następujące dodatki (15 pozycji)/ok. i info "zależności od script.skinshortcuts w wersji 2.1.0 nie mogą zostać spełnione".
Za to pojawiło mi się jakieś Dirty-G :grin:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Chyba spróbuję sie pobawić w bingie! 😜

Od razu mówie szczerze , że ja pozostałem przy poprzedniej wersji z repo fuchs. Bardziej odpowiada mi forma OSD a i nie musze mieć dokładnej kopii Netflix-a.
To co jest pokazane na tym filmiku bazuje na integracji z lokalną biblioteką.Skórka pochodzi z oficjalnego forum Kodi czyli jak wiadomo ,teoretycznie nie przewiduje integracji z pirackimi dodatkami ;) .Zapewne mozna to ominąć wykorzystując TMDB Helper lub spinając odnosniki do dodatku z biblioteką-bedzie więc z tym troche roboty.
Mozna oczywiscie podczepić do widzetów listy Trakt (robiłem to) jednak nie załaduje się to automatycznie.

Titan bingle mod repo/wygląd/skóra/titan/zainstaluj/zostaną zainstalowane następujące dodatki (15 pozycji)/ok. i info "zależności od script.skinshortcuts w wersji 2.1.0 nie mogą zostać spełnione".
Musisz sprawdzic w zaleznościach ,w karcie skórki które dodatki wymagają aktualizacji i załadowac je z repo Bingie.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ok,coś tam mam (w niektórych widokach,wyjeżdżają płyty) ;)
20230314_210324.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Płyty wyjeżdżaja i kręcą się już w poprzedniej wersji,która też ma moim zdaniem ładniejsze pudełka i OSD video.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak się kręcą płyty, to musi być dobrze ; )

Swoją drogą,
Irytujące to dopasowywanie napisów - mowa tu o pojedynczych przypadkach.

Weżmy dla przykładu film:
Chungking Express



Bez względu które byśmy żródło wybrali, film ma 1:42:33s

Natomiast żadne z napisów (też te z tagami czasowymi NapiProjekt) nie pasują.
Problem jest tu taki, że film nie jest po Angielsku, a po Chińsku. Z Angielskim nie ma problemu, bo każdy wie, że "Shut up motherfucker", to "Zamilcz mamisynku" :D i nie ma problemu.
Z Chińskim nic nie wiadomo, nie wiem co to znaczy "Nasikajapantu", czyli generalnie 我他妈的一点都不懂
Przesunięcia są spore, bo 5-7 sekundowe.
No i bądż tu mądry i dopasuj.
Zirytowało mnie to, bo zamiast oglądać, to siedzę i próbuje się wstrzelić.
Jak ktoś trafi, niech da znać ile dokładnie przesunąć, tak aby po 20min się nie rozjechało.

Film jest ponoć dobry, więc warto ; )
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dobra,ustawiłem te zwiastuny w tle (na widoku w 45 sek.) i teraz wygląda to podobnie jak na Netflixie... ale fajnie by było,gdyby jeszcze YT prawidłowo się skonfigurował...
W ogóle,to tam połowa opcji nie jest przetłumaczona ;)
 
Ostatnia edycja:

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainstalowalem. Wszystkie widzety mozna poustawiac tak jak w pozostalych skorkach ale niestety strasznie laguje na kodi w TV. Chyba za ciezka jednak. Po chwili zabawy wrocilem do horizon 2 😉
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Irytujące to dopasowywanie napisów - mowa tu o pojedynczych przypadkach.
Keymap editor jest po prostu niezbędny.

Problem jest tu taki, że film nie jest po Angielsku, a po Chińsku. Z Angielskim nie ma problemu, bo każdy wie, że "Shut up motherfucker", to "Zamilcz mamisynku" :D i nie ma problemu.
Z Chińskim nic nie wiadomo, nie wiem co to znaczy "Nasikajapantu", czyli generalnie 我他妈的一点都不懂
Jesli przesuniecie jest jednorazowe to nie ma większego problemu ,najgorzej jak trzeba "gonić" napisy,wtedy naprawdę można ku..wicy dostać.

Jak ktoś trafi, niech da znać ile dokładnie przesunąć, tak aby po 20min się nie rozjechało.
Jeśli rozjezdza się po 20 minutach ,tzn, że nie ma stałego przesuniećia ;) ,powodzenia w wyłapywaniu chińskiego akcentu......:-D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dlatego na Titanie poprzedniej generacji mie korzystam ze "skorkowych" zwistunów.chodzace w tle wideo też obciąża system.Po prostu klikam dwa razy i wiem ze z FEN trailer zawsze odpali. ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No niby tak,ale fajnie wyglądają te zwiastuny w tle (w oryginalnej apce Netflixa,też nie przy każdej pozycji odpala się trailer).
Ogólnie ciekawa skórka,można kogoś wkręcić,że Netflix przejął inne serwisy ;)
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
😁Zapomnij.
Jak na moją cierpliwośc to na Kodi w TV co najwyżej EM V2.
Nie wiem dlaczego tak uwazasz 😜
Moze masz zle wspomnienia z starszych telewizorow? 😉 Ja jestem uczulony na szybkosc, responsywnosc i naprawde dobrze to dziala z wieloma skorkami. Bardzo dlugo mialem zephyr reloaded a od okolo miesiaca uzywam horizon 2 i uwazam ze jest naprawde dobrze!
Latest releases ma 301 pozycji do zaladowania.
Pelno ekranowy widzet to recommend z trakta dla mnie....

Video

Binge mod laguje okropnie niestety a ma kilka opcji wygladu ktore mi sie podobają 😊
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie na Nvidii.
Masz przecież pudełko z coreelec -czemu go nie uzywasz ?!
Bo mi wygodniej z tv 😜 coreelec odpalam tylko wtedy kiedy jest truehd albo jakieś cyrki z odświeżaniem w obrazie. Naprawde rzadko biorąc pod uwage ze nowe filmy wychodza na streamingowych serwisach 😁

Wkrecilem sie w F1 z netflixa. Tv idzie elegancko a na coreelec jakies dziwne artefakty co kilka sekund. To samo zrodlo. Moge znalesc inne ktorw pojdzie bez udziwnien ale serio wygodniejsze wcisnac jeden guzik na pilocie (Netflix) niż 2 zeby przelaczyc zrodlo na hdmi2 😂
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
O ile nie mialem z tym problemu zeby przelaczyc sie na hdmi w starym samsungu pod ktorego bylo zapiete coreelec na starym procku to tutaj w tcl niestety HDMI-CEC jest spierdolone. Wiec musze siegac po drugi pilot i to chyba jest najwiekszy problem 😉
W samsungu cec dzialal wysmienicie a tv byl z 2014r.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Na YT krótszego sposobu nie ma z tegoco mi wiadomo.
Odpalanie z chmury muszę sprawdzić.
 
Do góry