Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

mat74

Well-known member
Bez reklam
Why ? 🤪 na kilku urządzeniach mam zakładki pootwierane i nigdy nie było problemu 😉
Zdarzyło mi się ,że wyrzuciło mnie z Kodi w Nvidii gdy dodawałem torrenty na stronie przez łapka.Dostalem też maila z prośbą o potwierdzenie aktywności na urządzeniu.Mozliwe,że byłem wtedy na dwóch różnych IP.Juz nie pamiętam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rok i 1 miesiac dokładnie.
Wakacje odpadają, mało korzystam z TV.

Screenshot_20221119_202457_Chrome.jpg
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ostatnio wyszukałem wrzutkę "Timescapes" (ponad 300 GB) o której kiedyś pisaliśmy ;)
Znalazło do pobrania w chmurze,ale się nie bawiłem...
 

EMR9

Member
Witam można prosić o podpowiedź gdzie w skórce Extuary mod 2 się ustawia żeby np. w opcji filmy były okładki filmów nie mogę sobie z tym poradzić może jakiś krótki opis .Wystarczy mi ten jeden wiget jak się ustawia bo nie mogę tej skórki rozkminić o co w nie chodzi. Dzięki i pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Witam można prosić o podpowiedź gdzie w skórce Extuary mod 2 się ustawia żeby np. w opcji filmy były okładki filmów nie mogę sobie z tym poradzić może jakiś krótki opis .Wystarczy mi ten jeden wiget jak się ustawia bo nie mogę tej skórki rozkminić o co w nie chodzi. Dzięki i pozdrawiam
Był to jeden z powodów dla których przeszedłem na Arctic Zephyr.Mozna ustawić plakaty w widzetach ale dla wtyczki streamingowej robi się "pętla" i po kliknięciu w plakat scraper odpala kilka razy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla przykładu - Zephyr, film Diuna
Po najechaniu na film, widzę ocenę i kategorie wiekową.
Gdzie można ustawić dodatkowo date premiery i czas trwania filmu?
Te informacje są w EstuarymMod.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Masz to w innych trybach widoku ;)
Apropo widoków,to dobry jest ten z The Hot Spot (1:27:24) :grin:

Może by sprawdził AllDebrid...
 

EMR9

Member
Faktycznie jak ustawiłem pokazywanie okładek i po wyjściu z filmu jeszcze kilka razy mi ładuje żródła i pasek info filmu zrobił się ubogi tylko play pauza napisy i sublite no nic może kiedyś to poprawi autor.Fajna jest też Arctic Zephyr 2 z repozytorium heppen
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Fen znalazł Zabójczą broń w 4K (upscaled) z polskim lektorem.
Od lat bardziej preferuję napisy,ale czasami po 20 browarach,nie chce mi się czytać ;)
Mało tam tych lektorów (nie słyszałem jeszcze Knapika,ani Kozioła ;)) i polskiego dubbingu w animacjach...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widok Double Flix w Zephyrze nie ma czasu i daty - a to jedyny który mi pasuje.
Inne fakt, mają, ale nie podobają mi sie.
Data też nie jest dokładna, jest tylko rok, czas też podany w "setkach", a nie (np.) 2h24. Zostaje przy Estuarym/Mod.
Apropo widoków,to dobry jest ten z The Hot Spot (1:27:24) :grin:

Ładny ręcznik ; )
Oglądnij sobie Love
Sprawdź "Love" https://a380.app.link/Fh3HggDK6ub #CineTrak
Ps. Jak masz na telefonie aplikacje do Trakta - CineTrak, to wystarczy dodać plusa i doda Ci się z automatu do biblioteki na TV w Kodi.

Ew. Można przez główna stronę dodawać filmy:
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Widoki "Lista V2" i "Duży plakat" (tu akurat nie ma daty) są spoko,tylko jak dla mnie,niepotrzebne są te kafelki ze strzałkami...

W Trakcie,dodałem już 3 pozycje przez telefon ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widok "Duży plakat" nie ma daty. Więc odpada kompletnie, dla mnie to podstawa.
Widok "Lista v2" ma dane. Generalnie ok, tyle, że pokazuje 6 filmów.

Na plus, że w Zephyrze można ustawić na głównej widżety i wówczas mamy już 7 filmów no i szybki dostęp - to jest dla mnie jedyna zaleta Zephyra.

W Estuarym/Mod widok; "Kafelki informacji" ma wszystko i dodatkowo pokazuje 8 filmów.
Co kto lubi i jak się przyzwyczaił, ale w Estuarym jest jeszcze lepszy (dla mnie) player.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Faktycznie jak ustawiłem pokazywanie okładek i po wyjściu z filmu jeszcze kilka razy mi ładuje żródła
Niedowiarek :-D ale ok-każdemu może sie przytrafic ,że cos przeoczy.

Widok "Lista v2" ma dane. Generalnie ok, tyle, że pokazuje 6 filmów.

Hm ...tyllko po co więcej ? I tak żeby daną pozycję wybrać ,trzeba przewijać bo ptzeciez myszką chyba na Nvidii nie operujesz ? ;)

Na plus, że w Zephyrze można ustawić na głównej widżety i wówczas mamy już 7 filmów no i szybki dostęp - to jest dla mnie jedyna zaleta Zephyra.
Mozliwośc ustawienia szybkiego dostepu przez widzety była prócz szybkiego ładowania i braku "zwiech" najwazniejszym argumentem by na ta skórke przejśc.
Jednak gwoli ścisłosci ja mam w widzetach 8 okładek.

Co kto lubi i jak się przyzwyczaił, ale w Estuarym jest jeszcze lepszy (dla mnie) player.
Dokładnie- to kwestia gustu.Oczywiscie pomijając (co akurat dla mnie ma ogromne znaczenie) brak możliwosci odpalania materiałów od razu ze strony głownej.

Widzę,że coś tu rozkminiają tego Eustachego ;) pod Nexusa...

Estuary Mod V2 oczywiscie chodzi pod Nexusem ,jednak problem jest taki sam jak w Mtrixie- pętla przy próbie odpalenia materiałow z wtyczek strumieniowych.
W podanym przez Ciebie wątku tego problemu nie rozwiąża z bardzo prostej przyczyny-to oficjalne forum Kodi na którym zakazana jest dyskusja na temat pirackich wtyczek a za takie uznawany jest (z resztą ,powiedzmy sobie szczerze-słusznie) miedzy innymi FEN.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hm ...tyllko po co więcej ? I tak żeby daną pozycję wybrać ,trzeba przewijać bo ptzeciez myszką chyba na Nvidii nie operujesz ? ;)

Tylko po co przewijać w nieskończoność, jak można to skrócić odpowiednim layoutem ; )

Tak jak kiedyś wspomniałem, często wracam do wybranych scen, te są w konkretnych filmach na mojej liście dodanych filmów.
Kluczem dla mnie jest odpowiednia ilość upakowanych filmów/okładek na jednym ekranie

Dla kogoś to są może duperele, dla mnie kwintesencja Kodi i jego możliwości.

W swojej kolekcji mam ponad 150 filmów.
Żeby przeklikać wszystko muszę kliknąć ponad 40 razy (!).
Tak, wiem, jest wyszukiwarka, ale często nie pamiętam tytułu i to właśnie po okładce szukam.

Przy stosunkowo dużym ekranie (ponad 80"), nie chce widzieć ogromniastych posterów kosztem ilości.
Wolę żeby były małe, ale żeby ich było więcej na jednej stronie. Np. 10, 15, 20 itp.
Wzrokiem o wiele szybciej ogarnę co jest gdzie, bez przewijania w nieskończoność.

Dla mnie to jest kluczowe, a do tego chciałbym mieć jeszcze gdzieś z boku krótki opis, date premiery, czas, kategorie wiekową itd.

Takich ustawień i grafiki nie ma Zephyr i nie ma Estuary, aczkolwiek już lepszy dla mnie jest Estuary.
Takie menu miały inne skórki, bodajże modowany Aeon lub Confluence, już nie pamiętam, ale wklejałem kiedyś foty.
Tyle, że tam znowu inne rzeczy leżały.

Swoją drogą, w Estuarym/Mod mamy m.in możliwość zmiany na taki widok "Mozaika (pionowo)"
Jak sugeruje obrazek poniżej, powinno się przełączyć na to co widać w podglądzie:

20221120_232843.jpg


A widać to: (można gdzieś to przestawić?)
 

Attachments

  • 20221120_232905.jpg
    20221120_232905.jpg
    2,4 MB · Wyś: 15

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Estuary Mod V2 oczywiscie chodzi pod Nexusem ,jednak problem jest taki sam jak w Mtrixie- pętla przy próbie odpalenia materiałow z wtyczek strumieniowych.
W podanym przez Ciebie wątku tego problemu nie rozwiąża z bardzo prostej przyczyny-to oficjalne forum Kodi na którym zakazana jest dyskusja na temat pirackich wtyczek a za takie uznawany jest (z resztą ,powiedzmy sobie szczerze-słusznie) miedzy innymi FEN.
Eeee,to jak tylko legalne,to nie czytam ;)
 
Do góry