Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

collider

New member
Bez reklam
Zabawka zbudowana w oparciu o Amlogic S812 Quad. Słaby, z problemami, na Aliexpress za 55 dolarów.

Widzialem test to wygladalo to bardzo dobrze. Jednak by miec pelna ocene urzadzenia to trzeba by sie nim dluzej pobawic. To jaki wedlug ciebie (bo widac, ze ogarniasz temat) player z hevc 265 i na Androidzie jest w tej chwili godny polecenia.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
To jaki wedlug ciebie (bo widac, ze ogarniasz temat) player z hevc 265 i na Androidzie jest w tej chwili godny polecenia.

Nie mam pojęcia. Ja bym oscylował wokół klasy Xtreamer Wonder, Pro. Poszukaj testów wydajności playerów, które uważasz za odpowiednie. Na niektórych forach publikują wyniki z Antutu plus wyniki testów obciążeniowych. Marka nie ma specjalnego znacznie, bowiem w większości przypadków to te same układy Amlogic i MTK czy Alwiner. Teoretycznie dedykowane multimediom, ale tak naprawdę przebijają je Snapdragony czy Exynosy z wyższej półki.

Ergo: w roli playera na Androidzie sprawdzi się najlepiej Samsung Galaxy Tab S2. To był oczywiście żarcik... ;)
 

jazzy

New member
Płacimy za markę. Wspomniany przeze mnie tutaj Egreat to dokładnie ten sam układ w innej obudowie, 50-procentową różnicą w cenie. No, chyba, że ktoś ma nastawienie totalnie estetyczne i bawią go np. fajne interfejsy. Bo jeżeli szuka solidnej maszyny do płynnego odtwarzania plików Full HD z dużym bitrate to wystarczy zrobić przegląd sprzętu na RTD1186DD lub Sigmie z tej generacji i sobie wybrać.


,nie zgodze sie z powyzszym moze i hardwarowo to samo ale jesli chodzi o software to przepasc wiem bo mailem topowego egreata ktorego wymienilem na medde8er z ktorego jestem super zadowolony powod? start systemu-egreat min 2 min nie wazne na jakim sofcie czy oryginalnym czy tez modowanym. Med startuje w ok. 40 sek. Po drugie w egreacie nie ma opcji na fajny jukebox tzn mozna ale nir bedzie on w pelni funkcjonalny. Med ma to zrobione super tzn mam dysk wewnetrzny, nas, oraz dysk zewnetrzny po usb cala biblioteka zebrana w jedna calosc wybieram film i nie zastanawiam sie z jakiego on nosnika leci - po prostu leci. i to jest ta przewaga ktora robi wielka roznice. poza tym samo odtwarzarzanie super tu i tu dzwiek i obaz dekoduja bez zadnych problemow. Med ma jeszcse dodatkowe zalety czyli np pasywne chlodzenie wiec przy odtarzaniu z nas wogole go nie slychac, potrafi wybudzic nas-wake on lan. I ma swietne wsparcie pomimo ze jest starym urzadzeniem nadal jest rozwijany soft i wsparcie na forum.
Playery oparte na androidzie i kodi maja wwoje wady np problemy z dzwiekiem, plynnoscia odtwarzania, np przewijanie itd-znajomy ma takowy i w mojej ocenie jesli chodzi o samo odtwarzanie to jednak jak pisano powyzej typowe playwry sigma/realtek radza sobie zdecydowanie lepiej od androidowych pomimo tego ze sabto urzadzenia 'leciwe'. Teraz aby nie isc w znaczne koszty sam dla rodzicow zastanawiam sie nad Raspberry Pi 2 ktory kosztuje 180pln i ustawiajac go na openelec mamy player z kodi taki sam jak androidowy box. Tu zaznqcze ze nie wiem -jeszcze z doswadczenia ale opienie sa jednoznaczne jako player multimedialny radzi sobie swietnie. P najmniejszym koszcie trzeba zainwestowac w kabel usb, hdmi i karte microsd.Podlaczyc do tv -usb tak go zasilic a sterowac pilotem tv bo obsluguje cec. I cieszyc sie odtwarzaniem za niewielki budzet.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
A jak chodza gry na androidowych pudeleczkach? Z tego co widzielem M8S + daje rade. Jednak znow to tylko obserwacja suchego testu a jak wiadomo na youtube mozna pokazac wszystko :). Czy da sie na takich urzadzonkach w miare dobrze pograc?
 

collider

New member
Bez reklam
Do grania to konsola. Wg mnie w urzadzeniach do wszystkiego nic nie dziala dobrze jak powinno. ;)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Inni powiedzą, że do grania to PC więc to kwestia gustu i możliwości. Po drugie jest wiele fajnych gier na Androidzie, które warto by przenieść na duży ekran.
 

koreek

New member
jak odtworzyć rmvb na tv

witam

szukam jakiegoś odtwarzacza plików który odtwarza standardowe pliki typu avi ale bardzo zależy mi by dało się również odtworzyć pliki typu .rmvb
jaki sprzęt polecacie?

z góry dzięki za odp:)
 

ranczo

New member
Bez reklam
Do gier odtwarzacze z androidami się nie specjalnie nadają. Mają one układy graficzne sprzętowo wspomagające odtwarzanie wideo, ale procesory już słabsze. W grach potrzebny jest silny układ graficzny i silny GPU.
 

yooro

New member
Odtwarzacz z dobrą sekcją analogową

Cześć,
obecnie posiadam Denon DBT-1713UD i zastanawiam się nad zmianami. Sam w sobie Blu-Ray nie jest mi jakoś wyjątkowo potrzebny. To co jest mi potrzebne to pudło które:
- będzie miało bardzo dobrą sekcję analogową do słuchania muzyki (ewentualnie wyjście coax aby spiąć to z DAC);
- poradzi sobie z formatami mp3, FLAC, mkv, mp4, avi, mpeg
- będzie miało możliwość podłączenia USB (pendrive)
- wsparcie Spotify;
- nie będzie szalało wiatrakami (pasywne chłodzenie);
- będzie prało, gotowało, sprzątało itp ;)

Wiadomo jest alternatywa dla toru audio czyli odtwarzacze sieciowe, jednak zastanawiam się czy nie ma pudła all-in-one które by zgrabnie ogarnęło w/w kwestie i przy okazji nie splądrowało doszczędnie kieszeni. Budżet to 1000 zł (+/-). Będę wdzięczny za info
 

ranczo

New member
Bez reklam
Cześć,
obecnie posiadam Denon DBT-1713UD i zastanawiam się nad zmianami. Sam w sobie Blu-Ray nie jest mi jakoś wyjątkowo potrzebny. To co jest mi potrzebne to pudło które:
- będzie miało bardzo dobrą sekcję analogową do słuchania muzyki (ewentualnie wyjście coax aby spiąć to z DAC);
- poradzi sobie z formatami mp3, FLAC, mkv, mp4, avi, mpeg
- będzie miało możliwość podłączenia USB (pendrive)
- wsparcie Spotify;
- nie będzie szalało wiatrakami (pasywne chłodzenie);
- będzie prało, gotowało, sprzątało itp ;)

Wiadomo jest alternatywa dla toru audio czyli odtwarzacze sieciowe, jednak zastanawiam się czy nie ma pudła all-in-one które by zgrabnie ogarnęło w/w kwestie i przy okazji nie splądrowało doszczędnie kieszeni. Budżet to 1000 zł (+/-). Będę wdzięczny za info

zobacz HiMedia Q5II
 

wezuita

New member
witam, od kilku dni poszukuje jakiegoś urządzenia odtwarzającego filmy (z racji ze moj TV nie zawsze radzi sobie ze wszystkim...lubi restaty)
budżet do 300zl
Głownie zalezy mi na
-obsłudze 3d
-2x port USB
-Współpracy z dyskiem zewnetrzym na USB 1tb
-Mozliwosci powiekszenia czcionki napisów
-Musi odtwarzacz mozliwie najwiecej formatów video. Najlepiej niech łyka wszystko (Bez dts)

Nie zalezy mi na funkcjach internetowych
 

broda1725

New member
Bez reklam
O kurcze nie widziałem tego nowego cacka na jakim systemie to działa ? czy XBMC bedzie można aktualizować jaka wersja i czy działa to stabilnie ?

Edit: już wiem android :(

A powiedzcie bo wy jesteście lepszymi znawcami czy porównywał ktoś jakość obrazu wideo z Egeat czy Xtreamer itp na 1186 ?
Co prawda ja do swojego nie mam nic jeśli chodzi o odtwarzacz ale serwery internetowe poszły się wszystkie ciumciać :) ani transmision nie działa a samba porażka jeśli chodzi o transfer.
Dlatego może jednam warto było by rozejrzeć się nad nowym odtwarzaczem tego pokroju chodź nie powiem że bronie się androida od jak .... tylko się da, poprostu nie lubie tego sytemu ale jak widze te nakładki jak w tym czy w nowym Egreat R6S II to się szczerze zaczynam zastanawiać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry