Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

collider

New member
Bez reklam
Nie nabijam postow bo i po co a podaje konkretny model. Sam go nie mam, ale czytalem wiele pozytywnych opnii. Jest tez kilka testow na chocby youtube. Ogolnie bardziej dostepna jest wersja bez "plusa" w nazwie. Natomiast ta ktora podalem jest lekko odswiezona i podobno duzo szybsza. Reszta jest na google.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie chce wydawać 600 zł na np. już trzyletniego Mede8er MED600x3D. Za WD TV Live Media Player zapłaciłem w październiku 2010 r. 399 zł. Fajnie byłoby kupić coś w podobnej cenie.
Pozdr.
Jawosz:
,,
Na ten moment nie ma dobrej alternatywy nawet rozszerzajac budzet. Ja stracilem nadzieje i bede skladac htpc.''

Jawosz poważnie znasz jakieś alternatywne rozwiązanie z HTPC w cenie 400zł?
Z chęcią bym tez coś takiego w tej cenie poskładał. Podaj proszę jakieś propozycje.
 

pierwszyy

Member
D

Deleted member 121090

Guest
Nie rozumiem pyania.
Htpc w tej cenie nie zlozysz.
Odnosilem sie do rozszerzenia budzetu.

Tapniete z OnePlus One
Ale jakoś nigdzie tego nie napisałeś.
Kolega pisał, że szuka czegoś za 400zł, bo 600 nie chce wydawać.
Ty odpisałeś, że z tych samych powodów chcesz złożyć HTPC. No to myślałem, że dasz radę w zakładanym budżecie.
Podaj w takim razie jakiś typ na nowy HTPC sprawny co najmniej tak jak MED600, 800.
Ile trzeba wydać na taką zabawkę, spokojnie obsługującą formaty dźwięku w HD 7.1 i pracującą bez żadnych przycięć.
 

Jawosz

Member
To przeczytaj uwaznie :)

Jak tylko zrobie konfiguracje to na 100% podam ja tutaj :)
Ja przewiduje wydatek okolo 1500 zl.


Tapniete z OnePlus One
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
To przeczytaj uwaznie - albo zastosuj sie do swojego podpisu.

Jak tylko zrobie konfiguracje to na 100% podam ja tutaj. Ja przewiduje wydatek okolo 1500 zl.


Tapniete z OnePlus One
O widzę, że zaczynasz bardzo kulturalną rozmowę.
Fajnie.
No to łopatologicznie.
Napisałeś, że z racji tego że na ten moment w ODTWARZACZACH nie ma alternatywy nawet w wyższym budżecie, to składasz HTPC. Nie napisałeś nigdzie że akceptujesz te większe wydatki, tylko że HTPC ma być lekiem na większą kwotę.
Teraz piszesz, że składasz coś za 1500zł.
I to ma być ta alternatywa dla kolegi który szuka czegoś za 400zł?
Czy też po prostu piszesz nie na temat?
Za 1500zł to spokojnie kupi się fajny odtwarzacz ,, wszystkomający''.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Moim zdaniem chyba w dalszym ciągu bardzo rozsądnym wyborem jest zakup Med8er600. To obecnie wydatek pod 600zł. Gdyby w tej cenie można było poskładać lepszy HTPC to byłaby realna alternatywa.
Tylko że niestety się nie da i trzeba zapłacić co najmniej dwukrotnie więcej.
 

Jawosz

Member
Sorki za kilka zbednych slow.
Masz jak najbardziej racje :)
Sam myslalalem nad mede8rem.
Ja niestety szukam czegos lepszego z wieksza iloscia funkcjonalnosci, co mi starczy na kilka lat jak moj popcorn a210, ktory po 8 latach niestety zaczyna fiksowac.


Tapniete z OnePlus One
 
D

Deleted member 121090

Guest
Mnie osobiście też kusi jakiś HTPC z Kodi, bo mam na lapku i bardzo mi się podoba. No ale cena fajnej zabawki nie jest niestety taka mała.
Ale Med8er jest naprawdę niezły. Ja mam 800 z WiFi i niepotrzebnie. Bo i tak używam go tylko jako odtwarzacz filmów, zdjęć z podpiętego zewnętrznego twardziela. W tym sprawdza się bez zastrzeżeń. Płynnie, szybko, sam ściąga napisy i wypuszcza formaty dźwięku HD w 7.1
 

Jawosz

Member
Mnie osobiście też kusi jakiś HTPC z Kodi, bo mam na lapku i bardzo mi się podoba. No ale cena fajnej zabawki nie jest niestety taka mała.
Ale Med8er jest naprawdę niezły. Ja mam 800 z WiFi i niepotrzebnie. Bo i tak używam go tylko jako odtwarzacz filmów, zdjęć z podpiętego zewnętrznego twardziela. W tym sprawdza się bez zastrzeżeń. Płynnie, szybko, sam ściąga napisy i wypuszcza formaty dźwięku HD w 7.1
Bede myslal jeszcze nad mede8rem.
Obiecuje jeszcze raz ze jak zloze htpc to przedstawie w celu zaopiniowania.

Tapniete z OnePlus One
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mam ten sam dylemat. Od 5 lat używam niezawodnego WD TV Live Media Player (WDBAAP0000NBK).Nie chce wydawać 600 zł na np. już trzyletniego Mede8er MED600x3D. Za WD TV Live Media Player zapłaciłem w październiku 2010 r. 399 zł. Fajnie byłoby kupić coś w podobnej cenie.
Pozdr.



Wspominałem wyżej o Asusie O!Play Mini Plus - niezły sprzęt, stabilny, pojawia się w dobrych cenach w znanym serwisie aukcyjnym, można kupić do 150 zł - to oczko wyżej niż Twój WD TV, a jest z WiFi w standardzie n i odtwarza TXT. Warto też poszperać tamże lub gdzieś indziej za Egreatem R6S (to już RTD 1186) - sprawdzony, tani. U nas chcą ponad 400 zł, ale u Chińczyków czy na Amazonie można kupić w granicach 80 dolarów. Niedawno na aukcji poszedł HiMedia HD900A za 200 zł z groszami - też 1186 z WiFi.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Moim zdaniem chyba w dalszym ciągu bardzo rozsądnym wyborem jest zakup Med8er600. To obecnie wydatek pod 600zł.

Płacimy za markę. Wspomniany przeze mnie tutaj Egreat to dokładnie ten sam układ w innej obudowie, 50-procentową różnicą w cenie. No, chyba, że ktoś ma nastawienie totalnie estetyczne i bawią go np. fajne interfejsy. Bo jeżeli szuka solidnej maszyny do płynnego odtwarzania plików Full HD z dużym bitrate to wystarczy zrobić przegląd sprzętu na RTD1186DD lub Sigmie z tej generacji i sobie wybrać.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Sam myslalalem nad mede8rem. Ja niestety szukam czegos lepszego z wieksza iloscia funkcjonalnosci, co mi starczy na kilka lat jak moj popcorn a210, ktory po 8 latach niestety zaczyna fiksowac.

Owe wymarzone "funkcjonalności" to jedynie odtwarzanie materiałów 4K (H.265), które mają playery (mam na myśli sprzęt typu stand alone) oparte na procesorach w architekturze ARM, czyli androidziaki Czy tych materiałów jest naprawdę takie zatrzęsienie, że wszyscy je oglądają...? Reszta funkcjonalności jest we wspominanych tutaj tutaj układach dedykowanych odtwarzaniu multimediów Full HD i obojętnie do jakiej skrzynki będą włożone i jakie logo będzie owa skrzynka miała to specyfikacji układów SoC się nie przeskoczy. Coś tam można głębiej pogrzebać w SDK i zrobić lepszy (lub gorszy) firmware, ale i tak wszystkie opierają się na tym samym SDK.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Kirek
Daj znać jak pojawi się coś w znośnej cenie ale zbudowanego na nowszych procesorach RTD lub Sigmie.
No i z dopracowanym softem.
 

pierwszyy

Member
Baaaardzo słaba grafika, a nowej nie da się włożyć, bo znalezienie czegoś o tak niskiem profilu graniczy z cudem, troszkę za mocno hałaśliwy...

grafika za słaba do czego? akurat mam htpc bardzo podobny sprzętowo (to samo gpu, słabszy cpu) może podasz jakiś sample, z którym miałaby problemy? tylko proszę bez jakichś wynalazków, które są marginesem wśród dostępnych plików... jeśli komuś mało grafikę o niskim profilu bez problemu można wsadzić np. hd5450 już w okolicach 70zł do dostania wiadomo gdzie
 
Do góry