Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

apsikus

New member
Jaki odtwarzacz polecacie? Po Bellwood 311U

Hej,

Przez dlugi czas korzystalem z odtwarzacza DVD Bellwood 311U.

Niestety padł w nim pilot, tego modelu już nie sprzedają więc i pilota nie ma skąd wziąć.

Chciałbym kupić nowy sprzęt DVD.
Zależy mi na:
-HDMI
-USB 2.0
-DivX
-odtwarzanie płyt
-jeśli jest możliwość to h264, mpeg-4

Jaki odtwarzacz polecacie?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

Jawosz

Member
Mniej więcej... Bardziej mniej, bo są konstrukcje będące bardziej sprzętem HTPC lub barebone, z możliwością rozbudowy- wymiany komponentów. Jednak ceny oscylują wokół tysiąca złotych i więcej. Z drugiej strony jest możliwość wrzucenia małego dysku SSD, powiększenia pamięci itp.

A możesz jakiś przykład pokazać ? Proszę :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Hej,

Przez dlugi czas korzystalem z odtwarzacza DVD Bellwood 311U.
Chciałbym kupić nowy sprzęt DVD.
Zależy mi na:
-HDMI
-USB 2.0
-DivX
-odtwarzanie płyt
-jeśli jest możliwość to h264, mpeg-4

Najlepiej jakiś Blu-ray wszystko odtwarzający. Sugerowałbym któryś z tanich modeli Samsunga. Jest ich mnóstwo za 200-300 zł w znanym serwisie aukcyjnym.
 

roback

New member
Mniej więcej... Bardziej mniej, bo są konstrukcje będące bardziej sprzętem HTPC lub barebone, z możliwością rozbudowy- wymiany komponentów. Jednak ceny oscylują wokół tysiąca złotych i więcej. Z drugiej strony jest możliwość wrzucenia małego dysku SSD, powiększenia pamięci itp.

Dzięki za odpowiedź. Niestety cena gra istotną rolę :)
Jeżeli chodzi o możliwości rozbudowy to nie jest to dla mnie priorytet. Możliwość rozszerzenia pamięci o dodatkowe 32GB (microSD) powinna starczyć na kilka aplikacji (Spotify, Foobar, proste gierki).
Do odtwarzacza miałbym poza tym podpięty zewnętrzny HDD z filmami, muzyką, zdjęciami.
Ważne dla mnie jest pasywne chłodzenie (cisza) oraz sprawne odtwarzanie filmów i nie chodzi mi o jakieś kosmicznie wielkie pliki :D Aha i bardzo ważna rzecz: odtwarzanie plików muzycznych flac, ape.
I teraz pozostaje pytanie czy brać ośmiordzeniowca z androidem (HiMedia H8 Octa) czy czterordzeniowca z W8.1 (minix Z64W) :hmm:
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź. Niestety cena gra istotną rolę :)
Jeżeli chodzi o możliwości rozbudowy to nie jest to dla mnie priorytet. Możliwość rozszerzenia pamięci o dodatkowe 32GB (microSD)

Miałem na myśli pamięć RAM, która może limitować wiele rzeczy.


Do odtwarzacza miałbym poza tym podpięty zewnętrzny HDD z filmami, muzyką, zdjęciami.
Ważne dla mnie jest pasywne chłodzenie (cisza) oraz sprawne odtwarzanie filmów i nie chodzi mi o jakieś kosmicznie wielkie pliki

Przyznam szczerze, o czym tutaj już kilka razy wspominałem, że jakoś nie darzę specjalną estymą playerów z procesorami w architekturze ARM, czyli wszelakich androidowców. Licytowanie się sprzedawców liczbą rdzeni nie ma sensu, bo tak naprawdę jest na rynku znikoma liczba aplikacji, które potrafią wykorzystać osiem czy nawet cztery rdzenie. To mi przypomina trochę licytację, kto dalej sika. Również stosowane w większości playerów procesory są baaaaardzo budżetowe (czytaj: kiepska masówka) - czy ktoś widział w specyfikacjach nowe np. Snapdragony? Jeżeli już się chcemy bawić w te klocki i nie chcemy mieć problemów, to należałoby rozglądać się za playerami z procesorami w architekturze ARM d e d y k o w a n y m i odtwarzaniu multimediów, czyli Sigma Design, Realtek, Marvell itp.. Ale to moja osobista opinia.

W Twoim konkretnym przypadku, jeżeli nie korzystasz z plików 4K (H.265) wystarczyłby zwykły player oparty na bardzo wydajnych moim zdaniem Realtekach 1186 czy najnowszych Sigmach. Te playery odtworzą wszystkie multimedia. Sam używam od kilku Xstremera SW3 i no problem z niczym. Również z FLAC i APE...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wita

Mam pytanko,czy ten sprzet jest warty tej kasy ?
Odtwarzacz multimedialny Mede8er MED800X3D+2TB HDD (5673672956) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Szkoda ze brak wifi,na tym by mi zalezalo, oraz zeby przesylal dzwiek dts hd passtrough.
Moze byl by cos lepszego w tej cenie ?
Nie chce niczego na androidzie

Choc wolal bym kupic juz cos zeby dalo rade z 4k


Odtwarzacz bardzo dobrej klasy, ale wyjdzie Ci taniej, jeżeli kupisz bez dysku i dopasujesz sobie HDD - firmy ładują często byle co i licytują się terabajtami. Wewnętrzne dyski, aby sprzęt pracował stabilnie, muszą być niskoobrotowe i niegrzejące się, najlepiej z serii green.

Są playery z WiFi oparte na tym samym układzie co MED800x- np. Xtreamer SW3 z WiFi, HiMedia z serii 900, Eagrety i mnóstwo innych. Na dodatek są tańsze niż Mede8ery.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tak apropos mojego postu http://www.hdtv.com.pl/forum/1193851-post1740.html

Testowałem wczoraj na prośbę znajomego (miał sobie wybrać) player Asus O!Play Mini Plus na Realteku 1185DD i MINIX Neo X7 (Quad-Core ARM Cortex-A9 1600 MHz). Obydwa używane, w stanie bdb, Asus miał kosztować 150 zł, Minix 300. Do Asusa wrzuciłem najpierw najnowszy firmware producenta, później modowany z MoService. Po kilkunastu próbach i różnych fiki-miki obciążeniowych mogłem z całą pewnością stwierdzić, że Asus zdecydowanie zdał te egzaminy lepiej jako odtwarzacz Full HD. Ba, podłączyłem mu nawet zewnętrzny napęd DVD USB i bez problemu czytał wszystko z płyt, natomiast Minix nawet napędu nie zobaczył.

Dlatego przy takim wyborze, jeżeli ktoś będzie poszukiwał taniego, używanego playera do oglądania filmów, zawsze stanę jednak po stronie sprzętu opartego na sprawdzonych układach dedykowanych odtwarzaniu multimediów.

A okazji do dobrych zakupów jest mnóstwo: kilkanaście minut temu przeglądałem pod tym kątem popularny serwis aukcyjny i jest kilka ciekawych okazji, np. testowany Asus wystawiony za... 99 zł.
 

muzyk219

New member
Tak apropos mojego postu http://www.hdtv.com.pl/forum/1193851-post1740.html

Testowałem wczoraj na prośbę znajomego (miał sobie wybrać) player Asus O!Play Mini Plus na Realteku 1185DD i MINIX Neo X7 (Quad-Core ARM Cortex-A9 1600 MHz). Obydwa używane, w stanie bdb, Asus miał kosztować 150 zł, Minix 300. Do Asusa wrzuciłem najpierw najnowszy firmware producenta, później modowany z MoService. Po kilkunastu próbach i różnych fiki-miki obciążeniowych mogłem z całą pewnością stwierdzić, że Asus zdecydowanie zdał te egzaminy lepiej jako odtwarzacz Full HD. Ba, podłączyłem mu nawet zewnętrzny napęd DVD USB i bez problemu czytał wszystko z płyt, natomiast Minix nawet napędu nie zobaczył.

Dlatego przy takim wyborze, jeżeli ktoś będzie poszukiwał taniego, używanego playera do oglądania filmów, zawsze stanę jednak po stronie sprzętu opartego na sprawdzonych układach dedykowanych odtwarzaniu multimediów.

A okazji do dobrych zakupów jest mnóstwo: kilkanaście minut temu przeglądałem pod tym kątem popularny serwis aukcyjny i jest kilka ciekawych okazji, np. testowany Asus wystawiony za... 99 zł.

Kirek - i tego konkretnego posta powinieneś wstawiać jak mantrę każdemu kto zadaje pytanie jaki odtwarzacz wybrać mając do wyboru Medera,Egreata,czy Himedia vs. jakiś odtwarzacza na androidzie. Koniec i kropka. Choć z drugiej strony tłumaczenie zasad działania procesorów ARM i dedykowanych multimediom wydaje się być rzucaniem grochem o ścianę...
 

Jawosz

Member
Tak apropos mojego postu http://www.hdtv.com.pl/forum/1193851-post1740.html

Testowałem wczoraj na prośbę znajomego (miał sobie wybrać) player Asus O!Play Mini Plus na Realteku 1185DD i MINIX Neo X7 (Quad-Core ARM Cortex-A9 1600 MHz). Obydwa używane, w stanie bdb, Asus miał kosztować 150 zł, Minix 300. Do Asusa wrzuciłem najpierw najnowszy firmware producenta, później modowany z MoService. Po kilkunastu próbach i różnych fiki-miki obciążeniowych mogłem z całą pewnością stwierdzić, że Asus zdecydowanie zdał te egzaminy lepiej jako odtwarzacz Full HD. Ba, podłączyłem mu nawet zewnętrzny napęd DVD USB i bez problemu czytał wszystko z płyt, natomiast Minix nawet napędu nie zobaczył.

Dlatego przy takim wyborze, jeżeli ktoś będzie poszukiwał taniego, używanego playera do oglądania filmów, zawsze stanę jednak po stronie sprzętu opartego na sprawdzonych układach dedykowanych odtwarzaniu multimediów.

A okazji do dobrych zakupów jest mnóstwo: kilkanaście minut temu przeglądałem pod tym kątem popularny serwis aukcyjny i jest kilka ciekawych okazji, np. testowany Asus wystawiony za... 99 zł.

Rzeczywiscie ładnie podsumowałes Kirek :)
Zastanawia mnie jedynie co się dzieje ze obecnie nie są wydawane żadne dobre playery na sigmach czy relatekach i wszedzie ten obrzydliwy android.
Naprawde chciałbym odstawić mojego PCH 210, a w zasadzie nie mam na co go zamienić.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
No cóż, Realtek poszedł z tłumem i wypuścił w końcu ubiegłego roku Realtek RTD1195 (dwa rdzenie Cortex A7 taktowane 1.10 i Mali 400 MP2 GPU). Okazało się to niczym szczególnym, playery oparte na tum SoC są bardzo takie sobie. Użytkownicy twierdzą, że wolą sprzęt na chipie 1185DD, ale ponieważ chcą odtwarzać materiały 4K...

Sigma Designs też po serii 8672/8673 nic wielkiego nie stworzyła. To dalej najlepsze układy dedykowane multimediom Full HD. Najnowszy SMP8758, podobnie jak Realtek 1195, jest też na dwóch rdzeniach ARM A9 1.2GHz i ma podobne recenzje.
Ale Sigma Design zapowiedziała we wrześniu SoC SMP8762, już dedykowany odtwarzaniu materiałów UHD, więc trzeba poczekać, co się w oparciu o to urodzi. Tutaj jest więcej szczegółów: Sigma Enters Production With Industry's First UHD Set-Top Box SoC With HDR | Sigma Designs
 

loot

New member
hej

może ktoś pomoże w wyborze odtwarzacza który chciałbym, alby posiadał takie funkcje:
- oczywiście odtwarzanie wszelkich filmów bez przycinki
- spotify
- remote control poprzez telefon komórkowy (obsługa bez włączonego TV)
- gapeless (mile widziane, ale niekoniecznie, bo chyba to mało co oferuje)
- youtube
- stabilna praca
- sensowny wbudowany lub możliwy do zainstalowania odtwarzacz muzyki
- obsługa torrent

okazało się, że jedyna możliwość spełniająca moje wymagania do streamer na Windowsie - zakupiłem Minix Z64 i jak na razie jestem zadowolony. co prawda nie ma wyjścia cyfrowego ani odpowiedniej liczby wyjść USB, ale załatwiłem to DACiem i HUBem USB.

niestety mam jeden nierozwiązany problem, tzn stream YT czy Vimeo HD przycina... czy może być to problem sprzętowy? pliki MKV i podobne HV, ale nie z internetu działają idealnie.
 
Ostatnia edycja:

Jawosz

Member
A to marnie ze na zwyklym youtube tnie. Zakladam ze lacze masz ok? Sprawdz czy nie ma jakiejs apki dedykowanej. Nie przez strone.
Sciagnij jakis porzadny mkv (30 gb) i spradz jak dziala bo cielawy jestem na ile stac ten sprzet.

Tapniete z OnePlus One
 

radioaktywny

New member
Tak apropos mojego postu http://www.hdtv.com.pl/forum/1193851-post1740.html

Testowałem wczoraj na prośbę znajomego (miał sobie wybrać) player Asus O!Play Mini Plus na Realteku 1185DD i MINIX Neo X7 (Quad-Core ARM Cortex-A9 1600 MHz).
[...]
Dlatego przy takim wyborze, jeżeli ktoś będzie poszukiwał taniego, używanego playera do oglądania filmów, zawsze stanę jednak po stronie sprzętu opartego na sprawdzonych układach dedykowanych odtwarzaniu multimediów.
Mam ten sam dylemat. Od 5 lat używam niezawodnego WD TV Live Media Player (WDBAAP0000NBK). Niestety nie obsługuje DTS-HD MA Pass oraz ma źle zaimplementowaną przez WD wersje YouTube, która notorycznie resetuje odtwarzacz. Poza tym wymiata :) Rok temu o mały włos kupiłbym MINIX NEO X8-H. Na szczęście przeczytałem ten wątek i czekam na coś nowego z typowych media player'ów. Nie chce wydawać 600 zł na np. już trzyletniego Mede8er MED600x3D. Za WD TV Live Media Player zapłaciłem w październiku 2010 r. 399 zł. Fajnie byłoby kupić coś w podobnej cenie.
Pozdr.
 

Jawosz

Member
Mam ten sam dylemat. Od 5 lat używam niezawodnego WD TV Live Media Player (WDBAAP0000NBK). Niestety nie obsługuje DTS-HD MA Pass oraz ma źle zaimplementowaną przez WD wersje YouTube, która notorycznie resetuje odtwarzacz. Poza tym wymiata :) Rok temu o mały włos kupiłbym MINIX NEO X8-H. Na szczęście przeczytałem ten wątek i czekam na coś nowego z typowych media player'ów. Nie chce wydawać 600 zł na np. już trzyletniego Mede8er MED600x3D. Za WD TV Live Media Player zapłaciłem w październiku 2010 r. 399 zł. Fajnie byłoby kupić coś w podobnej cenie.
Pozdr.
Na ten moment nie ma dobrej alternatywy :( nawet rozszerzajac budzet. Ja stracilem nadzieje i bede skladac htpc.

Tapniete z OnePlus One
 
Do góry