Pliki AVCHD - co z nimi robić?

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja mam tez problem ostatnio z multiavchd, ale wczytujac sie mozna stwierdzic ze trzeba sciagnac recznie nowa wersje i zainstalowac, stara wywalic
 

espero

New member
@Sydon777: chcialem Ci wyslac PM, ale masz zapchana skrzynke. Przesle ja wiec tu:

Hej,
Otrzymalem dzis maila od znajomego deank z forum doom9 (autora multiAVCHD i innych). Jesli znasz angielski, zarejestruj sie prosze na doom9 i pogadaj z nim na temat multiAVCHD. Musialem mu dzis tlumaczyc kilka Twoich wypowiedzi stad,

Pozdrawiam,
Piotrek
 

bialkooo

New member
Seba_Fan napisał:
ja mam tez problem ostatnio z multiavchd, ale wczytujac sie mozna stwierdzic ze trzeba sciagnac recznie nowa wersje i zainstalowac, stara wywalic


tak tylko już to robiłem parę razy i dalej to samo , przeciez ten programik sie tylko wyodrebnia i powinien smigać a wiec odinstalowac się nie da chyba ??? przynajmniej nigdzie w programach go nie mam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
napisales
''= (RT) Your version has expired! (multiAVCHD@deanBG.com for more info) - Line 20''

wersja wygasla, moze np stara wersja, albo cos tam bylo niedopracowane itd
ale dalej masz gdzie jest wiecej info zobacz tam, line 20

trudno cos mi powiedziec, jeszcze swojej nie instalowalem nie mialem czasu
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Programu multiAVCHD się nie instaluje tylko rozpakowuje do wskazanego foldera przez uruchomienie pliku pobranego z sieci. Jeżeli w ustawieniach jest zaznaczona automatyczna aktualizacjia, to po każdym uruchomieniu programu łączy się on z odpowiednim serwerem w sieci i pobiera potrzebne pliki update, o ile takie są. Co pewien czas jednak wymagane jest ściągnięcie pełnego pliku programowego, o czym informuje plik LOG. Starej wersji programu multiAVCHD nie trzeba odinstalowywać. Jeżeli uruchomimy nowopobrany plik i nie zmienimy folderu, w którym ma być rozpakowany, to program sam usunie stare pliki oraz ustawi nowe i jest gotowy do użytku łącznie z ikoną uruchomieniową na pulpicie. Przejmowane są także wszystkie dotychczasowe ustawienia dotyczące opcji, które występowały w starej wersji. Jeżeli rozpakowanie będzie do różnych folderów możemy korzystać nawet z kilku wersji tego programu i one się nie "gryzą". U mnie żadna dotychczasowa wersja programu nie sprawiała problemów, oczywiście w ramach posiadanych swoich możliwości, tyle że ja wszelkie testy robię tylko na plikach pochodzących z kamery Sony i Panasonic. Pliki .mkv mnie mniej interesują, więc stosunkowo mało z nimi eksperymentowałem.

espero
Dzięki. Wszystko już wczoraj zostało wyjaśnione.
 

bialkooo

New member
Sydon777 napisał:
Programu multiAVCHD się nie instaluje tylko rozpakowuje do wskazanego foldera przez uruchomienie pliku pobranego z sieci. Jeżeli w ustawieniach jest zaznaczona automatyczna aktualizacjia, to po każdym uruchomieniu programu łączy się on z odpowiednim serwerem w sieci i pobiera potrzebne pliki update, o ile takie są.


jestem na etapie update bo normalnie wywala ten sam błąd , robi mi update ciagnie z 2 mirrora bo na 1 wyskakuje error ściąga nowy plik .exe i wyskakuje to samo czyli version expired ,line 21 , dodam ze przeszukałem kompa za wczesniejszymi wersjami multiavchd, nic nie znalazłem . może ktoś sie zarejestrował na forum doom9- i by sie spytał autora tego programu o co biega ? bo ja mogę dopiero jak moje konto na tym forum poleży 5 dni :(
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
bialkooo napisał:
Zalecany do nagrywania płytek AVCHD/BR jest darmowy program ImgBurn. Może pomocny dla ciebie będzie post #690.

ok chciałem to sprawdzić i po sciągnięciu i wyekstraktowaniu multiavchd w najnowszej wersji przy odpaleniu wyskakuje mi
''= (RT) Your version has expired! (multiAVCHD@deanBG.com for more info) - Line 20''
i tyle przecież to niby freeware to o co chodzi ??? co mam zrobic ? próbowałem ze starszą wersją i to samo ??[/quote]

Dean komentuje komunikat "Your version has expired!" na tej stronie:
http://forum.doom9.org/showpost.php?p=1282445&postcount=2567
Wyjaśnia, że każda realizacja multiAVCHD pracuje kilka tygodni (losowo+/-) w odniesieniu do czasu komputerowego - tak jest zaprogramowane. Jeżeli w twoim komputerze masz błędnie ustawioną datę/czas, to może być przyczyna tego błędu.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Wiem, że zbyt dużo piszę i przyrzekłem sobie to zmienić, ale HDTV Samsung, który ostatnio zawitał do mojego pokoju poprostu mnie zdenerwował i muszę sobie ulżyć.

Zawsze gdy producenci sprzętu i ich programiści zaniedbują swe powinności, użytkownicy organizują się na różnych Forach i wspólnymi siłami starają się ten stan zmienić. To bardzo wydatnie uwidacznia się w zakresie AVCHD/BR. Wiemy jak wiele w tym zakresie osiągnięto na przestrzeni ostatnich lat i ile ciekawych programów z tego się zrodziło.
W zakresie tworzenia struktur AVCHD/BR odtwarzalnych z dysków zewnętrznych na konsolach PS3 wiemy już wszystko i potrafimy takie struktury szybko realizować. Istotną niedogodnością jest to, że na dysku może być tylko jedna struktura aktywna, umieszczona we folderze AVCHD. Aktualnie dyski są bardzo pojemne i swobodnie możemy na nich przechowywać cały nasz dorobek filmowy, ale ciągle Sony nie robi nic, aby ułatwić nam zarządzanie całą zawartością dysku. Warto więc kilka słów napisać o programie AVCHD Manager ( aktualie 1.5.8 ). Do programu tego włączono AVCHDMe (który potrafi zamienić nazwy plików w strukturze AVCHD/BR do specyfikacji 8.3, co umożliwia tworzenie płytek AVCHD/BD) i program AVCHDMe-undo (który powrotnie zmienia te nazwy z 8.3). Te ostatnie dwa programy można znaleźć w sieci, także jako niezależnie działające poprzez własny interfejs.
Uruchomiony AVCHD Manager robi przegląd naszego dysku i tworzy listę folderów ze strukturami AVCHD/BR, w których znajdują się nasze filmy wraz z aktualnymi nazwami oraz ich wielkością. Kolorem czerwonym są oznaczone struktury nie kompatybilne z PS3, a kolorem zielonym kompatybilne. Korzystając z przycisku Identify możemy dowolnie poszczególne struktury (filmy) opisywać (edytować). Jeżeli wskażemy jakiś tytuł i użyjemy przycisku Make Default, to folder danego filmu zostaje przemianowany na AVCHD, a dotychczasowy folder przyjmuje swą nazwę wcześniej nadaną. Wszystkie nazwy program przechowuje w oddzielnych plikach, tak że łatwo je może podmieniać. Gdy wszystkie foldery i tytuły filmów są opisane, to teraz wystarczy wskazać, który będziemy oglądać i nacisnąć Make Default - tytuł filmu znajdującego się w folderze AVCHD zostanie wypisany powiększoną czcionką w kolorze zielonym jako nagłówek całej listy.
Opisany program nie rozwiązuje do końca naszych problemów, ale je czyni mniej dokuczliwymi.
Dużym ułatwieniem w opanowaniu materiału filmowego na dysku jest tworzenie możliwie dużych struktur AVCHD/BR. Jak wiemy aktualnie multiAVCHD stawia ograniczenia w liczbie tytułów w menu typu lista do 28. Bardzo korzystna byłaby możliwość ich zwiększenia np. do tych 40. Taka liczba może być w menu XMB, ale tworzenie takiego menu zajmuje dużo więcej czasu i zniechęca do systematycznej rozbudowy całej struktury. Ostatnio Dean wyjaśniał, że te 28 tytułów na liście zostało przyjęte na początku tworzenia programu i tak już zostało. Miejmy nadzieję, że gdy zostaną opanowane wszelkie niuansowe problemy sygnalizowane przez użytkowników (których to problemów już teraz jest bardzo mało), to przyjdzie czas na likwidacje dotychczasowych limitów w zakresie tytułów. Znakomitą cechą multiAVCHD jest niezwykła szybkość i prostota właśnie w zakresie rozbudowywania struktur AVCHD/BR na dyskach. Wspaniały potencjał wbudowany w algorytmy programowe nie może być jednak dobrze wykorzystany z uwagi na owe limity tytułowe. Co prawda dzisiaj Dean zakomunikował, że faktycznie multiAVCHD może zapisać do 255 tytułów (w build 566 jest już nawet informacja o tym w LOG) i playery BD to potrafią odtwarzyć, ale... trzeba zadowolić się strukturą bez menu. To jest coś i w niektórych przypadkach może być przydatne. Jednak to 40 tytułowe menu typu lista .... może kiedyś tam...
A jeżeli marzyć to....kiedyś zapewne nasze dyski ze strukturami AVCHD/BR będą mogły być podpinane przez USB wprost do HDTV z możliwością wskazania, które BDMV ma być odtwarzane. Bo czy jest sprawiedliwe, że Samsung już teraz oferuje HDTV z możliwością odtwarzania filmów .mkv i to z dysków NTFS, a Sony i Panasonic nie potrafią wyjść naprzeciw użytkownikom ich kamer HD? Te sloty na karty SDHC w sprzęcie Panasonic, to naprawdę zbyt mało! Chyba, że obie firmy czekają, że Samsung ich wyręczy napędzając im nowych klientów na kamery HD? Ale to przecież nie Samsung schował BDMV w jakichś wydumanych folderach, które nic nie wnoszą poza totalnym zamieszaniem.

Ja tu o 17:21 marzę o 40 tytułowym manu a o 18:13 Dean donosi:

"Few things in store for you
smile.gif


* 19 pages for Classic (list) menu (18 pages x 14 titles + 3 = 255 titles max)
* 37 pages (x 7 titles) for Thumbnail menu (36 pages x 7 titles + 3 = 255 titles max)
* 255 scrollable titles in XMB (with "skip 10" button - as suggested by zoner for faster scrolling)
* Carousel styled menu (designed by Atak_Snajpera)
* Thumbnails for chapters/title backgrounds will be saved in output folder and adding titles to existing structure will take seconds instead of 20-30 mins.
Dean"
Dla mnie to bomba. A co Wy na to? Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Dean zupełnie nie sypia.
 
Ostatnia edycja:

Jaziko

New member
problem obróbką fimów

Witam Seniora HDmaniaków i Pozostałych Uczestników.
Przebrnąłem przez temat pliki HD i ściągnąłem nawet Programu multiAVCHD i nadal jestem w kropce. Otóż mam Canona HF11 i program do montażu filmów ImageMixer 3SE . Pliki ściągane na PC mają rozszerzenie MTS a po obróbce w programem rozszerzenie m2ts w rozmiarze 1920x1080, format video H.264 . Tak samo przerabia go AVCHD. Na tym moje doświadczenie z AVCHD się skończyło. Nie rozgryzłem co on potrafi. Mam natomiast problem z ImageMixerem ponieważ przy przycinaniu filmu - raz jest OK. a innym razem charczy dźwięk 2ch DD i to samo się dzieje gdy próbuję dodać np. podkład muzyczny.
Mam Vistę 64 i przypuszczam że to może być powodem takich zachowań programu przeznaczonego do Visty 32bitowej. Program do montażu był załączony do kamery.
Proszę o pomoc…..:(
 
Ostatnia edycja:

kolakao

New member
avchd lite

Dodam coś od siebie ponieważ bardzo skorzystałem z tego wątku, zrobiłem filmik z chrztu aparatem lumix tz7 w rozdzielczości avchd lite 720 powstało 29 plików ponieważ kompa mam słabawego celeron 420 1,6 GHz 1 GB ram ATI RADEON HD 2400 na xp-ku jasne było że rekodowanie nie wchodzi w grę z drugiej jednak strony liczyłem przy kupnie tz-7 że jeśli jest zgodny z avchd to nie będę musiał z filmem wiele robić żeby rezultatu pooglądać, i tu trafiłem na to forum ale do rzeczy.
Połączenie plików w większej liczbie TsMuxerem prowadzi do rozjeżdżania się głosu - całość ok 44 minuty.
Materiał podzieliłem na 3 części tematycznie i problem zniknął .
Te 3 części połączyłem i znowu asynchronizacja głosu.
Po stworzeniu struktury AVCHD for DVD/BD-R film można oglądnąć w całości w jednym ciągu.
Cięcia niepotrzebnych scen wykonałem w dołączonym do aparatu PHOTOfunSTUDIO operacja wycinania fizycznie zmniejsza plik jest łatwa i przebiega Błyskawicznie rezultaty zapisuje w osobnym pliku tak że w razie pomyłki zawsze nożna wrócić do oryginału.
Dodam jeszcze że strukturę odtwarzałem w PowerDVD
Z kupnem odtwarzacza stacjonarnego poczekam aż wypuszczą coś tańszego co będzie odtwarzać MKV najlepiej z napisami w osobnym pliku.
Jeśli komuś udało się rozwiązać problem rozjeżdżania głosu w dużych plikach składających się z kilku dziesięciu mniejszych bardzo proszę o pomoc, oczywiście bez rekodowania.
Teraz skoncentruję się nad sposobem wstawienia tych moich 3 plików do kontenera MKV .

 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam cię w gronie HD-Maniaków. Czy rzeczywiście warto przeładowywać strumienie z kontenera .m2ts do .mkv? Najczęściej to właśnie użytkownicy z .mkv przeładowują strumienie do .m2ts, gdyż wówczas filmy HD mogą oglądać w PS3, a nie tylko w komputerze. Własne filmy w kontenerze .m2ts są doskonałym materiałem wyjściowym do tworzenia dowolnych struktur AVCHD/BR z menu - dlaczego więc z tego nie korzystać? Do tego kontenera też z łatwością można dodawać ścieżki dźwiękowe i napisy.
W sprawie asynchronizacji audio i video w plikach powstałych z połączenia wielu innych mniejszych, już kilkakrotnie pisałem. Ja tego nie stwierdziłem, mimo prowadzonych testów (ostatnio w http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=367541&postcount=699 ) i sądzę, że to przesunięcie występuje jednak z racji małej wydolności systemu odtwarzającego. Jeżeli masz PowerDVD odtwarzający pliki .m2ts, to sprawdź jak wygląda synchronizacja po starcie odtwarzania pod koniec pliku.
Przy okazji pewną kwestię chcę wyjaśnić, bo wystąpiły kiedyś pewne nieporozumienia. Moja kamera Sony (a myślę, że i inne tej marki też) w kontenerze .mts (m2ts) obok strumienia video i audio zapisuje strumień prezentacji graficznej (PGS). Przy pierwszych testach na multiAVCHD strumień ten powodował błędy w tsMuxer i wcześniej trzeba było go usuwać. Ostatnio znów powróciłem do plików .m2ts ze Sony i multiAVCHD przeprowadził wymaganą kompilacje, mimo że strumień PGS nie był wcześniej z plików usuwany. Przy okazji okazało się, że strumień ten zawiera informacje kiedy dana scena była rejstrowana i przy odtwarzaniu filmu przy włączonym subtitle wyświetlana jest data i czas rejstracji danej sekwencji z dokładnością do sekundy. Tak więc wiadomo już co to jest owe PGS w plikach Sony, i że w niektórych plikach AVCHD może być zapisywany tez rodzaj kodu czasowego i przy odtwarzaniu filmu na Blu-ray możemy dane casowe wyświetlać na bieżąco, podobnie jak w przypadku DV. Jeżeli do plków AVCHD wmontowane są zwykłe napisy, to one też są identyfikowane jako PGS.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to jest ciekawe co piszesz, ze jest czas w ten sposob, musze to sprawdzic,ale mi sie wydaje ze to tak nie jest, zrobie test bede wiedzial, bylo gdzies wlasnie pytanie kogos odnosnie tego czasu, u mnie go nie ma z mojej kamery, ale mam nagranie z innej i juz taki czas sie pojawia na nagraniu zrobiony w multiavchd.

Jeszcze jedno, wiez ze bylo gdzies i Sydon777 pisal o tym, chodzi mi o pierwsza plansze to jak jest zrobione nazwa programu, przy odtwarzaniu jako pierwsza sie pojawia, jak ja wywalic badz podmienic.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Dane czasowe wyświetlane na ekranie przy odtwarzaniu AVCHD z Sony nie mają nic wspólnego z multiAVCHD. Chociaż informacje czasowe są w samych plikach .m2ts (mts), to odtwarzając te pliki nie można uzyskać informacji o tym na ekranie. Dopiero wmontowanie plików w strukturę AVCHD/BR daje dostęp do tych informacji podczas odtwarzania. To zupełny przypadak, że ktoś zauważył takie informacje akurat po kompilacji w multiAVCHD i doszukiwał się w tym programie opcji wyłączenia tych napisów. Wyłączenie/włączenie jest dostępne przez opcje sterowania odtwarzaniem AVCHD/BR. Nawet jeżeli pliki Sony są przetwarzane do struktury AVCHD/BR programem HD Writer, to strumienie prezentacji graficznej są zachowane i dostępne do wyświetlania przy odtwarzaniu.
Co do ekranu powitalnego w multiAVCHD - to łatwo się go pozbyć zaznaczając odpowiednią opcję w samym programie. Jak podmienić ekran powitalny na inny, własny - to opisałem niedawno.
Warto pamiętać, że jeżeli przerywamy oglądanie struktury AVCHD/BR na menu, to powtórne oglądanie zacznie się od ekranu powitalnego (o ile on jest). Natomiast jeżeli oglądanie przerwiemy w czasie odtwarzania jakiegoś tytułu, to następne uruchomienie zacznie się od miejsca ostatniego zatrzymania, a nie od ekranu powitalnego czy menu.
Cokolwiek teraz się pisze o AVCHD/BR, trudno oderwać się od programu multiAVCHD. Dean jak zwykle ostatnio, znowu mnie bardzo miło zaskoczył. Dzisiaj bowiem podał, że wszystkie ikony tworzone przez multiAVCHD dla menu, będą składowane w oddzielnym folderze HDAVCTN i mogą być wykorzystywane w kolejnej kompilacji, co oczywiście bardzo ją przyspieszy. Oczywiście szybkość kompilacji ma znaczenie, ale dla mnie najistotniejsze jest to, że ikony te będą dostępne - tak poprostu. Ten niby drobiazg, moim zdaniem otwiera, niesamowite pole do kreatywności w zakresie tworzenia menu. Teraz już nie będziemy skazani na przypadkowo tworzone ikony, ale to my będziemy decydować jakie one mają być. Mnie się bardzo podoba menu XMB, ale otrzymywane dotychczas obrazy tła, najczęściej wyglądały źle, jakby nadmiernie rozjechane dwa półobrazy. Teraz to się zmieni, a możliwość balansowania Backround opacity daje duże możliwości w zakresie artyzmu graficznego. A co nam zabroni tworzyć tła z indywidualnymi napisami, a nawet kolorową grafiką? Możemy dla tej samej struktury tworzyć różne wersje graficzne menu i przebierać tę strukturę jak damę w strojne suknie trzymane w szafie na różne okazje. Nie potrzeba do tego nawet programu. Wystarczy wszystkie pliki od 00000 do 01400 (wyłącznie) w folderach STREAM, CLIPINF, PLAYLIST przemiescić z jednego BDMV do drugiego i już mamy naszą strukturę AVCHD/BR w innej szacie graficznej. A czas przebierania może być mierzony w sekundach. A przecież Dean ma w zanadrzu jeszcze inne koncepcje menu - zapewne wkrótce wyciągnie je na światło dzienne. Wcześniej czy później wykombinuje też algorytm nawigacyjny, umożliwiający stronicowanie w menu XMB (podobnie jak już to jest w menu lista), co bardzo usprawni nawigację.
Śledząc poczynania Deana, czuję się tak jakbym w przyspieszonym tempie obserwował narodziny ładnego bobasa, który w mgnieniu oka staje się dorodnym młodzieńcem. Kiedy on to wszystko robi? Ciągle aktualizuje program wychodząc naprzeciw kolejnym postulatom zgłaszanm na różnych Forach, odpowiada na pytania, śledzi przesyłane mu materiały, zmienia opisy na stronie głównej programu i w instrukcji itd itp.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to dobrze ze jest taka osoba i ma checi, boje sie ze moze tez ktos duzy to zobaczyc i przejac caly projekt :(

a gdzie ta opcja jak sie nazywa zeby pozbyc sie tej pierwszej planszy
wole wszystko miec usuniete jak sie program nazywa i inne rzeczy nie potrzebne do ogladania
 

deank

New member
Just to let you know that I'm around. Sadly I don't speak Polish :) but with google translator I almost understand everything :)

Dean
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
deank

pozdrowienia z Polski, swietna robota
chociaz ja osobiscie jeszcze nie mam duzo materialu do zrobienia, ale przygladam sie temu programowi.
Jaki usmiech mialem jak zobaczylem Twoj post u nas :)
 

nagdob

Member
Bez reklam
multiAVCHD

Mam wesję 2.7. Nie wiem, ale chyba to najnowsza wersja. Opisy przytaczane we wcześniejszych postach trochę do niej nie pasują, ale próbuję się połapać.
Robiłem strukturę AVCHD na dysk twardy z plików .m2ts. Wszystko niby zrobiło się dobrze, odtwarzam film programem Power DVD-9. Nie potrafię jednak wyłączyć daty na filmie. Przez cały czas jest i mnie wkurza.
Proszę o podpowiedź, w którym miejscu w programie multiAVCHD można jakoś to wyłączyć, by się wogóle nie nagrywała na film.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ostatnio tez to zobaczylem, jak nagrywam moja kamera jest OK
nagralem inna kamera i juz po przerobieniu w programie multiavchd jest, mimo ze jak sie odtwarza sam plik jej nie ma. W samym programie nie widzialem takiej mozliwosci, moze nie potrafie znalezc, ale w tsMuxeR mozesz sprobowac wywali dodatki z materialu zrodlowego
 
Do góry