Pliki AVCHD - co z nimi robić?

marcing3

Member
Dzieki bardzo za ten link chodzi na moim panasonicu teraz tylko zrobie tak samo moje pliki i powinno chdzic. :) Tylko nie wiem czy w folderze avchdtn moga byc te same pliki co w tym z linku czy trzeba kjakos robic je osobno bo w programie multi avchd nie tworzy takiego katalogu ?
 
Ostatnia edycja:

marcing3

Member
Ok dziala zaznaczylem opcje panasonic avchd output i smiga wszystko tylko plik musi byc juz w formacie mts lub ts albo m2ts

Dzieki i pozdrawiam

Format ts jednak nie moze byc :)

Wszystko fajnie dziala tylko czemu mam czarny obraz a jest glos ?

Ok byla to wina rozdzialki ale teraz znow wlacza sie film chwile idzie obraz i dzwiek a za chwilke obraz staje w miejscu i tylko glos idzie juz nie wiem co z tym robic ?
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Cóż mogę ci poradzić? - ja nie mam odtwarzcza BR Panasonic, ale na świecie jest ich dużo i to różnych modeli. Na forum Doom9 ruszyła prawdziwa lawina postów od momentu ukazania się multiAVCHD z opcją Panasonica. Użytkownicy robią najróżniejsze testy, jest wiele różnych sampli o różnych rozdzielczościach, pochodzących z różnych rodzajów plików-są standardowe i typu NC. Niektórym wszystko idzie super i nie brakuje zachwytu. Ale zgłaszane są też problemy w niektórych przypadkach. Myślę, że tam znajdziesz rozwiązanie dla twojego przypadku - jeżeli nie dzisiaj, to napewno wkrótce. Jest tam prawdziwa burza mózgów. Zapoznaj się z tym materiałem. Widać z tego, że Panasonic wprowadzając własną koncepcję organizacji struktury AVCHD/BR dla dysków i kart pamięci wywołał niezłe zamieszanie. Ale nie z takimi problemami użytkownicy w przeszłości sobie poradzili - poradzą sobie i teraz. Zwłaszcza, że problem jest już prawie rozwiązany, tylko go wygładzić trzeba.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dobrze powiedziane!!!

Podstawa to pozytywne myślenie. W pełni zgadzam się z kolegą Sydon777 / przed którym chylę czoła za przekazywaną wiedzę i poświęcony czas /

Ja co prawda nie posiadam kamery Panasonica tylko Canona, ale mam odtwarzacz Panasonic BD35 i nie mam żadnych problemów z plikami AVCHD.

Pozdrawiam
 

marcing3

Member
marciniozo To w jakim programie dokonujesz konwersji plikow i czy nie miales takich problemow, a mianowicie film idzie kawalek i staje juz probowalem na rozne sposoby w ustawieniach multiAVCHD ale jest to samo mozesz cos poradzic ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
marcing3 zależy co rozumiesz pod pojęciem konwersji.
Bo ja wypalam sobie płytki DVD AVCHD / DVD oczywiście jako nośnik a nie format /, które oglądam następnie w odtwarzaczu Blu-Ray Panasonica i cieszę się jakością HD. Także generalnie plików nie konwertuję. Używam programu Corel VideoStudio Pro X2, który dobrze wspiera pliki AVCHD. Nie ma tam żadnego problemu, konwersji poddawane są ewentualnie dodatki w postaci napisów i menu itp.

Jak masz jakieś dalsze pytania w miarę moich skormnych możlwości oczywiście odpowiem.

Pozdrawiam
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Grzeczność wymagałaby odwzajemnić komplement z #665 (a w tym przypadku byłoby to szczególnie łatwe), ale nie uczynię tego, bo to jest jak narkotyk i uzależnia człowieka. Dobrze wiemy, że racjonalniej byłoby zająć się własnymi sprawami zamiast wypisywać posty. To trochę tak jak z palaczamii, którzy dobrze wiedzą, że papierosy szkodzą. Myślą zarazem, a to jeszcze do końca tego tygodnia i rzucam palenie - przecież to proste. No dobrze, ale do tematu..
Widać, że Dean tą nową opcją w multiAVCHD dla Panasonica sprawił niezły prezent nie tylko posiadaczom odtwarzaczy BR tej firmy, ale także znacznie liczniejszemu gronu posiadaczy telewizorów ze slotami na SDHC. Przy okazji jednak posiadacze sprzętu Panasonica uświadomili sobie, iż takie sloty to niezła rzecz, ale że istnieje sprzęt mający coś znacznie lepszego, czyli złącze USB, do którego można podłączyć nie kilka czy kilkanaście GB, ale nośniki mierzone w TB, a sam sprzęt jest otwarty na dowolną strukturę AVCHD/BR a nie tylko jej producenta. Czy zatem nowe multiAVCHD napędzi Panasonicowi nowych nabywców czy wręcz przeciwnie? Może potencjalni nabywcy odtwarzaczy HD mając ową nową świadomość sięgną właśnie po te konkurencyjne rozwiązania? Zobaczymy.
Tak czy inaczej multiAVCHD to milowy krok w zakresie opogramowania AVCHD/BR i trzeba dobrze przebadać jego możliwości. Już odkryliśmy, że znakomicie nadaje się do adaptacji ciekawych rozwiązań w zakresie menu z innych programów, dla struktur AVCHD/BR uzyskiwanych bez przekodowywania. Tym narzędziem można jednak dużo więcej zrobić.
Zastanawiałem się czy multiAVCHD poradzi sobie z płytkami AVCHD nagranymi z HD Writer. Dlaczego? A no bo HD Writer fizycznie nie łączy plików filmowych z poszczególnych ujęć i nadal w katalogu Stream jest ich setki, a multiAVCHD może przyjąć max 40 (o ile są mniejsze od 4GB, a paktycznie to do 28, bo reszta jest zarezerwowana na pliki powstałe z przecinania ewentualnie większych niż 4GB). Nie zdziwiłem się więc specjalnie, gdy po wskazaniu na płytce DVD katalogu BDMV, multiAVCHD wyłożył się ze stosownym komunikatem błędu. No ale przecież multiAVCHD może mieć dostęp do całej struktury AVCHD/BR nie tylko poprzez BDMV, ale również poprzez pliki PLAYLIST. I co? Pliki te zawierają informacje jakie pliki video wchodzą w skład poszczególnych tytułów, a więc ich liczba jest znacząco zredukowana. Teraz multiAVCHD nie miał problemów ilościowych i oczywiście przyjął całą strukturę z płytki AVCHD. Nie mogłem się doczekać z odpowiedzią na pytanie, co program dalej zrobi z tymi setkami plików video z płytki. Życzyłem mu powodzenia, a na rezultaty nie trzeba było długo czekać. Program multiAVCHD fizycznie połączył wszystkie pliki w ramach poszczególnych tytułów. Niezłe-prawda? Mamy więc nową metodę na szybkie łączenie dużej liczby plików AVCHD!
A co zrobi multAVCHD jeżeli mu się podsunie jeszcze nie nagraną strukturę AVCHD, będącą po edycji w HD Writer, ale zapisaną na dysku. Jest to przecież zupełnie inna struktura. I tu okazało się, że poprzez pliki z PLAYLIST można uzyskać taki sam rezultat jak z płytki AVCHD na DVD. No, to już nas wyprowadza na całkem szerokie wody i warto będzie popływać, bo horyzont odległy.
 

marcing3

Member
Mam ogromna prosbe czy mogl by mi ktos napisac jak powinna wygladac kompletna konfiguracja programu multiAVCHD tak zeby chodzily mi filmy na panasonic bd35 bo kombinuje i kombinuje ale jest caly czas tak samo czyli nagrywam na sdhc i film leci 2 sek i staje ale glos jeszcze leci jakis czas i nie wiem czego to jest wina probowalem z roznymi plikami ale efekt ten sam.

Pomocy bo nie wiem co robic a z ze strony doom9 za wiele nie rozumiem z angielskiego :(
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Być może nie chodzi o złe ustawienia w multiAVCHD, a odtwarzacz z samymi plikami nie może sobie poradzić. Byłoby sensowne, abyś nagrał w AVCHD jakiś materiał na płytce DVD. Jeżeli ta płytka włożona do napędu będzie ci się odtwarzała, to będziesz miał pewność, że dtwarzacz sobie radzi z tego rodzaju plikiem (plikami). Jeżeli teraz na podstwie struktury z płytki zrobisz AVCHD jakiegoś tytułu dla SDHC w multiAVCHD i nie będzie ona poprawnie odtwarzana, to można się zastanawiać, gdzie masz złe ustawienia. Obawiam się jednak, że przyczyna może tkwić w samych plikach video. Nie wiemy jak je otrzymujesz, co z nimi robiłeś, jakiej są rozdzielczości, czym kodowane, w jakim są kontenerze strumienie, jak je rozpoznaje tsMuxer itp. Sensowne byłoby, abyś udostępnił plik LOG - analizując go byłoby co nieco wiadomo w tym temacie.
Jeżeli chodzi o multiAVCHD, to najlepiej nic nie zmieniać w ustawieniach. Jeżeli coś tam namieszałeś, co nie pasuje do twojej konfiguracji, to może te ustawienia się ciągle przenoszą nawet po update. Na wszelki przypadek w Setting użyj przycisku Reset all to defalt i oczywiście miej zahaczykowane Panasonic SDHC output. Używaj zawsze najnowszej dostępnej wersji multiAVCHD.
Można też poprosić marciniozo, aby ze swojej płytki AVCHD przy użyciu multiAVCHD nagrał jakiś tytuł na SDHC i wypróbwał na swoim Panasonicu - już mógłby ci coś więcej powiedzieć.
A najlepiej zacząć od tej struktury SDHC, którą pobrałeś z sieci, i która ci się poprawnie odtwarza. Wczytaj tę strukturę do multiAVCHD i zapisz z niej jakiś plik (ten dłuższy) na SDHC i oczywiście sprawdź odtwarzalność nagrania.
Jeżeli chodzi o problemy językowe, to zawsze możesz się wspomagać translatorem np tym:
http://www.angielskie.republika.pl/g-translator.html
Wybierasz z list języki: english i polish, kopiujesz ze strony w sieci jakieś zdanie i w oknie powyżej wklejasz to zdanie i zlecasz: przetłumacz. Oczywiście nie będzie to tłumaczenie literackie, ale wystarczająco zrozumiałe.
 

marcing3

Member
Witam

Wrzucilem pliki do tsmuxer te ktore dzialaja z karty sdhc z tego linku od ciebie i maja nastepujace parametry :

codec h264 mkv
profile 4.0
resolution 1440-1080
frame rate 29,97


Probowalem inne pliki robic przez ten program do profilu 4.0 i pozniej programem multiavchd ale nie chodzi to ja juz nie mam pojecia co to moze byc a jesli pliki nie chodza z karty to z plyty te nie beda dzialac mowie oczywiscie o tych ktore sam konwertuje bo gotowe pliki z netu dzialaja wiec nie wiem co jest mysle ze wina tkwi w konwersji tylko gdzie ?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
marcing3 plikami mkv się nigdy nie zajmowałem, ale chyba nie do końca tak jest jak piszesz, że jak plików nie można odtworzyć z karty to z płyty też się nie da.

Pliki na karcie mają inną strukturę / te nagrane np. kamerą / niż te pliki utworzone jako AVCHD na płycie DVD.

Jeżeli się mylę to niech ktoś sprostuje.
 

marcing3

Member
Tylko ze pliki ktore sciagam z internetu w gotowej strukturze avchd i nagrywam na karte sdhc to chodza plynnie a robie tak samo w multiavchd to sie otwieraja i film leci chwilke i staje
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
marcing3 napisał:
Witam

Wrzucilem pliki do tsmuxer te ktore dzialaja z karty sdhc z tego linku od ciebie i maja nastepujace parametry :

codec h264 mkv
profile 4.0
resolution 1440-1080
frame rate 29,97


Probowalem inne pliki robic przez ten program do profilu 4.0 i pozniej programem multiavchd ale nie chodzi to ja juz nie mam pojecia co to moze byc a jesli pliki nie chodza z karty to z plyty te nie beda dzialac mowie oczywiscie o tych ktore sam konwertuje bo gotowe pliki z netu dzialaja wiec nie wiem co jest mysle ze wina tkwi w konwersji tylko gdzie ?

Tym plikom z linku nie ma się co przyglądać, bo one chodzą w Panasonicu. Chodzi o scharakteryzowanie twoich plików. O jakiej ty konwersji piszesz? Chodziło o to, abyś sprawdził czy potrafisz z tych plików z linku, zrobić sam strukturę AVCHD na kartę SDHC poprzez multi AVCHD i czy ta struktura będzie ci się odtwarzać. Ponieważ same pliki są dobre, więc jeżeli ta nowa struktura nie będzie się odtwarzać to znaczy, że w tej operacji popełniasz jakiś błąd. Jeżeli jednak będzie się odtwarzać to znaczy, że przyczyn dotychczasowych niepowodzeń trzeba upatrywać w twoich plikach i trzeba im się dokładnie przyglądnąć i do tego potrzebna jest informacja skąd one pochodzą, jakie operacje na nich wykonywałeś, jak je tsMuxer identyfikuje, no i dobrze byłoby znać dla nich plik LOG z multiAVCHD. Metodyka poszukiwania wszelkich błędów w złożonych systemach, zawsze polega na zawężaniu obszaru poszukiwań błądu, poprzez eliminowanie obszarów jako pewnych, że błędu tam nie ma.
A więc jeszcze raz: Wczytaj do multiAVCHD te cztery pliki .MTS z linku (00000, 00001, 00002, 00003) i zrób poprzez multiAVCHD strukturę na SDHC Panasonic i otrzymany katalog AVCHD wstaw do katalogu PRIVATE, a następnie sprawdź odtwarzalność w Panasonicu. OK?
Coś tu nie jest tak z tym co podajesz: pliki z linku mają rozszerzenie .MTS co jednoznacznie sugeruje, że są w kontenerze .M2TS, a nie w kontenerze .MKV. Wczytałem jeden z nich do tsMuxera i ich identyfikacja jest taka:
Identyfikacja strumieni w pliku.jpg
skąd więc to .MKV?
marciniozo
Oczywiście z tymi strukturami masz rację - płytki i karty rządzą się innymi prawami i mają różne struktury AVCHD.
 
Ostatnia edycja:

marcing3

Member
Te pliki mkv to sciagam w takim kontenerze i wrzucam je od razu do multiavchd i tworze strukture na karte panasonica to jest wszystko co robie z tymi plikami wiec musi cos byc z programem ze nie chce dzialac,chyba ze trzeba z tymi plikami mkv x264 zrobic cos najpierw zanim je wrzuce do multiavchd ?

A wiec tak :


Wyciagnolem pliki z tego linku i wrzucilem do multiavchd i stworzylem strukture avchd dla panasonica i po uruchomieniu na bd pliki chodza wysmienicie ,czyli wina lezy w pliokach a nie w programie,czyli Sydon777 co radzisz w takim przypadku czyli wynika z tego ze nie kazde pliki mozna zmienic w taka strukture czy trzeba by bylo zrobic z nimi cos innego ?
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
No widzisz, w ten sposób już dużo więcej wiemy. Czyli nie masz plików z kamery, tylko jakieś tam pliki filmowe w kontenerze .mkv (i są to zapewne bardzo duże pliki) - no to podaj ich charakterystykę z tsMuxera, zobaczymy co ta Matroska ma w sobie - może coś trzeba powyrzucać?
 

marcing3

Member
Wlasnie ze pliki nie sa duze bo sciagam tylko sample do proby a parametry sa takie :

Video:
codec h264
profile 5.1
resolution 1920:1040p
frame rate 23.976

audio:

bitrate 448KHz
chanel 6

Moze winaz tkwi w dzwieku ale nie sadze raczej cos jest z plikami wideo
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeżeli nie podajesz, to zakładam, że te filmy w kontenerze .mkv nie zawierają innych strumieni, które mogłyby przeszkadzać w remuxowaniu, i które należałoby usunąć. To czy pliki są długie czy krótkie, oczywiście nie rzutuje na ich odtwarzalność. Gdyby były zbyt długie, to multiAVCHD automatycznie poprzecinałby je. Tak czy inaczej, z przeładowaniem wymienionych strumieni z kontenera .mkv do kontenera .m2ts tsMuxer nie ma problemu (mimo ponawianych próśb nie udostępniasz pliku LOG - to chociaż mógłbyś zerknoć na plik LOG w multiAVCHD czy tam nie były sygnalizowane jakieś błędy - są one zapisywane kolorem czerwonym i ich wystąpienie nie przerywa kompilacji, o ile w ustawieniach nie zaznaczono inaczej). Natomiast jest kwestia możliwości samego odtwarzacza - i tu każesz mi niejako wejść na nie swój teren. Zakładam, że z plikiem Full HD o klatkach progresywnych (1080p) i tzw kinowym fps (czyli 24 katek na sekundę) ten odtwarzacz sobie radzi, nawet gdy transfer jest wysoki (wysoki "bitrate" zastosowany przy kodowaniu). PS3 aktualnie nie ma z czymś takim problemu. Jeżeli jednak to 24fps nie jest obsługiwane, zawsze można go w tsMuxer zmienić np na 25 fps. A tak doraźnie to na tej stronie:
http://reviews.cnet.com/video-players-and-recorders/panasonic-dmp-bd35/4505-6463_7-33248632.html
znalazłem takie zdanie:
"Connectivity is standard on the DMP-BD35. The HDMI output is the most important connection, capable of outputting high-def video up to 1080p resolution, as well as high-resolution multichannel audio. There's also a component-video output, which can output Blu-ray Discs at 1080i and DVDs at 480p, along with a legacy composite-video connection"

Nie wiem czy to należy rozumieć, że ten odtwarzacz podaje strumień 1080p tylko przez HDMI? - na wszelki przypadek zwróć więc uwagę także na podłączenie do TV.

W uzupełnieniu jeszcze jedno: my być może za mało zwracamy uwagę na Profile. Wiadomo, że H264 Main-Profile, Level 4.0 u ciebie dobrze chodzi - jest to profil zawierający 4 klatki referencyjne i dopuszczający data rate do 17 Mbit/s (podobnie jak 4.1 ale ten ma 24 Mbit/s). W twojej Matrosce pojawia się Profile 5.1. BD oczywiście wspiera taki Profile (czyli 5 klatek refrencyjnych) tylko czy twój odtwarzacz jest do tego przystosowany? Tutaj: http://www.dvinfo.net/conf/avchd-format-discussion/133481-2-kinds-avchd.html
można przeczytać: "If you create a Main 5.1 file content on red-laser disc -- some BD plays will see this as an error. Or, they will try to play it, but the use of 5 Reference frames in the source will cause stutter. Anything burned to a red-laser disc, must be 4.0 or 4.1"
A więc proponuje się przypatrzyć bliżej tym Profile - w tsMuxer jest opcja "change level" i możesz sobie tam ustawić wybrany poziom (o ile to nie zostało automatycznie zmienione).
 
Ostatnia edycja:
Do góry