Pliki AVCHD - co z nimi robić?

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
To gratuluję! Wreszcie powiało optymizmem. Gdyby więcej osób dało się namówić na opis rozwiązanych przez nich problemów, to inni przestali by się bać owego AVCHD. Jeżeli chodzi o menu, to stworzyłem oddzielny wątek na ten temat, ale jako nie przyklejony szybko schodzi on z pola widzenia.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=227876&postcount=1
Myślę, że wcześniej czy później wątek ten ożyje, bo czymże jest AVCHD/BR bez menu? Zapraszam więc do wypowiadania się w sprawie menu we wskazanym wątku, abym nie był jego jedynym "redaktorem".
Z tych względów choć o menu, to ja napiszę jeszcze tu:
Udostępnienie w multiAVCHD opcji Carousel menu było oczkiwane z pewną niecierpliwością. Wczoraj stało się faktem. Dzisiaj (wyglądając za okno z nadzieją na wyklarowanie się pogody z racji wieczornego pokazu na Błoniach Władcy Pierścieni wyświetlanego na gigantycznym ekranie z muzyką na żywo) postanowiłem zrobić testy tej nowej opcji po uaktualnieniu już do Build 607. Zrobiłem kompilacje na 15 tytułach - niektóre odnoszą się do filmów już kompletnych, inne do fragmentów filmowych - chodził bowiem tylko o test. Z kompilacją nie było żadnych problemów. Załączam plik LOG do tej kompilacji. Widać, że aktualnie do każdego tytułu pokazane są czasy lokowania rozdziałów (proszę zwrócić uwagę na format i przy własnych definicjach taki stosować). Ja tutaj przy kompletnych tytułach wybrałem automatyczne lokowanie rozdziałów na granicach ujęć, co daje mi dostęp do każdej sceny. Widać też, że czasy kompilacji są bardzo krótkie.
Dla zobrazowania wyglądu samego menu, załączam trzy ekrany, które były otrzymane przy ustawieniu No reflection i bez tworzenia ikon rozdziałów (bo ich ilość jest oczywiście znacznie ograniczona). Nawigcja na menu typu Carousel jest szybka, ale brak stronicowania całych plansz raczej nie skłania do jego stosowania przy bardzo dużej ilości tytułów (a przecież może ich być do 252). Ikona środkowa tytułu jezt znacznych rozmiarów, co powoduje obcięcia ikon bocznych. Przy takim rozwiązaniu napisy z nazwą tytułów powinny być odpowiednio przesunięte, aby obcięcia tekstu nie eliminowały możliwość jego odcztania. Ogólnie ten typ menu robi dobre wrażenie i zapewne będzie miał wielu zwolenników zwłaszcza, że będą do dyspozycji dodatkowe opcje (już ujawnione, ale jeszcze nie aktywne). Ja uważam, że wskazana byłaby opcja umożliwiająca wyłączenie uwidoczniania na ikonach tytułowych czasu odtwarzania poszczególnych tytułów.
W miarę jak Dean dodaje nowe opcje do multiAVCHD, apetyty użytkowników na kolejne bynajmniej nie słabną. Są więc coraz to nowe sugestje w tym względzie. Jeżeli będą one wspierane odpowiednim Donate, to może Autor będzie miał wystarczającą motywację do zmagania się z ich wprowadzaniem.
View attachment LOG-multiAVCHD.txt

Carousel1.jpg

Carousel2.jpg

Carousel3.jpg
 

gaspar

New member
Czy komuś działa poprawnie multiACVHD na Vista x64 (64bit) ?...
u mnie niestety programik sypie się na tworzeniu menu i intra. Nie działają również okienka podglądów :( W logach występują też błędy x264/aviSynth, ale tu sprawa wydaje się zrozumiała, avisynth oficjalnie jest tylko na platformę i386 (32 bit). Może macie jakieś rozwiązania?... :roll:
 

KOCUDRAK

New member
Może wyjdę na lamusa ale mam pytanie..czytam cały wątek..jestem zielony.
Dlaczego ani Premiere Pro CS4 pisze,że pliki AVCHD maja niewłaściwy format.
Zrzuciłem je na dysk,odpaliłem Premiere ,wskazuję pliki - ładuje i pisze ,że format nie jest obsługiwany.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no jak tak pisze to musi byc, przeciez pisze

z tego co pamietam, to adobe zawsze olewal avchd dlatego nie bawie sie premiere, bo to jakas kpina producenta, ale przeciez masz info ze nie obsluguje to co chcesz cudu, wystarczy wejsc na strone adobe i masz tam napisane ze potrzebny jest zewnetrzny program i po problemie, ale swoje kosztuje.
 

KOCUDRAK

New member
Seba_Fan napisał:
wystarczy wejsc na strone adobe i masz tam napisane ze potrzebny jest zewnetrzny program i po problemie, ale swoje kosztuje.

a jest napisane "AVCHD editing with browsing and metadata support"
no to już sam nie wiem
 

KOCUDRAK

New member
tak demo

już mnie wpienia to avchd..sprzedam kamere normalnie bo nie potrafie nic zrobić z tymi pofragmetowanymi plikami..to jakaś porażka..nie potrafie nic wykrzesać z multiAVCHD ....
 

gaspar

New member
Hmm, mi bez problemu wczytuje pliki ACVHD, choć to Encore CS4, ale nie powinno mieć to znaczenia przy Premiere. Jedyne co zauważyłem, to przy otwieraniu plików na liście rozszerzeń brakuje m2ts, stąd wystarczy dać "All files" i wskazać folder, w którym siedzą pliki z kamery.
 
Ostatnia edycja:

Xoo

New member
Mam problem z sony Vegas pro 8

Przepraszam że mój post nie ma nic wspólnego z tym działem może w kliku procentach wiec przepraszam za to. Cały problem polega na tym iż Za pomocą Sony Vegasa pro 8a robiłem kilka filmów. Wczoraj chciałem zapisać pewien film w formacie wmv mający 7:16min przy 40%-50% wyskakuje mi Error mający dwa wyjścia "ok" i "Cancel" (nigdy takiego czegoś nie miałem wcześniej) Zaznaczałem ok i cancel i nic lecz wyłańczało mi całkowicie Sony Vegasa. I zapisywało tylko niecałą połowę filmu (obliczając w procentach na minuty) Próbowałem odinstalować, usuwać z Program Files cała zawartość Sony Vegasa i panownie zainstalować lecz bład dalej wyskakiwał.8)
Posiadam zcracowana Sony Vegasa pro 8a i nigdy w poprzednich nie miałem takiego problemu przy filmach .Nie posiadam zadnego Virusa.
Próbowałem zapisywać na innym dysku lecz nie pomogło wiec prosze o pomoc doświadczonych posiadaczy Sony Vegasa Z góry dzięki Prosze :???:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
KOCUDRAK napisał:
tak demo

już mnie wpienia to avchd..sprzedam kamere normalnie bo nie potrafie nic zrobić z tymi pofragmetowanymi plikami..to jakaś porażka..nie potrafie nic wykrzesać z multiAVCHD ....
jaka masz kamere to moze kupie

Xoo pisze juz w paru postach, sorki ale tutaj chyba nie bedziemy gadac o piratach tak na legalu, kup legala mozna dostac tanio i jak bedziesz mial problem napisz do support
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Dzisiaj trochę powalczyłem z MENU na multiAVCHD.
Jednak nic mi nie wychodzi.
SYDON
Napisz proszę jak zrobić jakieś przykładowe MENU w tym programie. To co przedstawiłeś w poprzednim poście to majstersztyk!!!
Mam przygotowane na dysku (zgrane z płyty zrobionej w PMB) dwie struktury BDMV. Każda z nich ma swoją playlistę. Próbowałem na różne sposoby jakoś zrobić z tych dwóch struktur jedną, ale nic z tego. Nie wiem, jakie opcje pozaznaczać w poszczególnych zakładkach programu.
Jak możesz napisz krok po kroku postępowanie do jakiegoś najprostszego MENU np. dla dwóch struktur tzn. aby otrzymać w wynikowej strukturze AVCHD MENU z dwoma np. przyciskami, które uruchamiać będą te dwa filmiki.
 

Imhoteba

New member
Postrzępione konce linii

witam,
mam kamere HDC-HS9 z USa, nie moge poradzic sobie z materialem mt2s, HD writer odtwarza to super ale nie nadaje sie on do zmiany jakosci/rozdzielczosci a jedynie zapis albo w mpeg2 ale wtedy juz nie ma to nic wspolnego z jakoscia albo na plytce DVD jako AVCHD, co znowu uniemozliwa odtworzenie na slabych kompach nawet dwurdzeniowe 1.6Ghz nie daja sobie rady z Power DVD na pokladzie.
Usiluje zastosowac jakies narzedzie jak sony vegas, czy cokolwiek innego ale mam jakis dziwny problem z poziomymi liniami ktore pojawiaja sie przy krawedziach obiektow, material mam juz 1280x720 niestety linie postrzepione ktore sie pojawiaja wykluczaja jego wykorzystanie (nawet plik wyjsciowy 720x575 jest postrzepiony, nic nie daje zmiana NTSC, PAL).Szukajac przyczyny zauwazylem ze proba odtworzenia materialu zapisanego przez HD writer na hdd przez jakikolwiek odtwarzacz (plik mt2s), konczy sie tez takimi liniami postrzepionymi przy krawedziach. Dochodze do wniosku ze to material zrodlowy jest niedoby, ale niedobry dla sony vegas i innych narzedzi natomiast doskonaly dla HD writera. Gdzie wiec jest haczyk? Panasonic stosuje jakies kodeki ktore daja sobie doskonale rade z materialem z ich kamer? Obecnie nie mam zadnych kodekow intalowanych oddzielnie, kazde oprogramowanie korzysta z wlasnych, testowalem na Vista 64bit teraz na Xp 32bit, czy jest jakas szansa na edycje materialu z kamery Panasonica w czyms innym niz HD writer zachowujac jakosc przynajmniej w 70% lub dokonac konwersji na 720, czy nalezy sprzedac to to i kupic kamere innej marki?
 

Imhoteba

New member
z taka plytka nie daje sobie rady wiekszosc komputerow na rynku poza tym chcialbym swoje fullhd sample przedstawic w internecie, a te pliki mt2s nie sa do odtworzenia bez poziomych linii w innym playerze niz HD writer
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Postrzępione krawędzie przy bocznym ruchu kamery lub obiektu filmowanego, to wynik odtwarzania nagranie z przeplotem (tak kamery nagrywają) w odtwarzaczu komputerowym bez włączenia likwidacji przeplotu (jakąś wybraną metodą)
 

wojti12

New member
witam,

w watku o menu juz poruszylem jedna kwestie.

teraz cos co mnie bardzo martwi. mam kamere cx-12 sony i nagrywa naprawde fajnie.
jak puszcze bezposrednio obraz z kamery na LCD to obraz brzytwa.

jak pliki puscilem przez TSSplittera (polaczylem) i potem struktura w multiavchd. wypalam na dys zew/DVD i puszczam przez PS3.
i tu niestety maly zawod. obraz jest slabszy. by to opisac to nie ma tragedii ale ewidentnie jest ziarno, krawedzie bardziej poszarpane. od biedy mozna ogladac ale przeciez to ma byc HD :)

przy tworzeniu struktury multiavchd podaje takie wiersze
- detected VIDEO 1440x1080 / fps 29 (to jest wyboldowane)
- detected DISPLAY 1920x1080

czy mutliavchd czy moze TSS zmniejsza jakos z 1920 do 1440? czy to normalne i mysze sie z tym pogodzic czy moze jest jakis myk w ustawieniach?
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Jedynie co zauważyłem, to jak łączę pliki z Sony TSSplitterem to dźwięk rozjeżdża się z obrazem. Obraz ma taką samą jakość co z kamery.
 

wojti12

New member
hmmm
to ciekawe
u mnie dzwiek jest idalenie zlozony z obrazem

jakosc obrazu zdecydowanie nie ta sama

pliki sony potraktowalem tylko TSS i potem struktura w mulitavchd

moze cos w ustawieniach zaznaczylem/niezaznaczylem?
czy w ogole w tych programach ma sie wplyw na jakosc nagrania?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Pytanie jeszcze jak długi masz film. Widoczne rozjeżdżanie dźwięku jest mniej więcej od 15-tej minuty. Spróbuj zrobić strukturę w PMB i wypalić np. na DVD-RW (zaznaczając w PMB łączenie plików). Później skopiuj z płyty, z katalogu STREM plik m2ts (ten pierwszy 00000) i odtwórz w playerze. Jeśli jakość będzie dobra, to rzeczywiście można sądzić, że coś nie tak przy łączeniu w TSSplitter. Po prostu musisz popróbować.
 
Do góry