Pliki AVCHD - co z nimi robić?

marcing3

Member
Witam

Mam pytanko jak najszybciej mozne zmienic rozmiar pliku mkv z rozdzielczosci
1920/1088 na 1920/1080 bo podczas konwersji na sdhc w multiavchd pisze ze moga byc problemy z obrazem i rzeczywiscie nie ma go po zgraniu na karte i odpaleniu w br ?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
nagdob napisał:
Mam wesję 2.7. Nie wiem, ale chyba to najnowsza wersja. Opisy przytaczane we wcześniejszych postach trochę do niej nie pasują, ale próbuję się połapać.
Robiłem strukturę AVCHD na dysk twardy z plików .m2ts. Wszystko niby zrobiło się dobrze, odtwarzam film programem Power DVD-9. Nie potrafię jednak wyłączyć daty na filmie. Przez cały czas jest i mnie wkurza.
Proszę o podpowiedź, w którym miejscu w programie multiAVCHD można jakoś to wyłączyć, by się wogóle nie nagrywała na film.

W moim PowerDVD przełączanie napisów jest przyciskiem Next Subtitle (U) - spróbuj może w twoim też.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ta data jest na filmie, a nie jako napisy (tak mi sie zdaje u kolegi) bo u mnie jest na filmie, ale juz sa wbudowane, jeszcze sprawdze.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Oczywiście, że piszemy o napisach wbudowanych w film, które poprzez sterowanie odtwarzacza AVCHD można włączać i wyłączać. Można też je całkowicie usunąć tsMuxerem z pliku .m2ts/mts przed kompilacją w multiAVCHD - ale nigdy nie wiadomo czy taka informacja się nie przyda kiedyś tam. Jeżeli jednak można dane czasowe włączać i wyłączać, to po co je usuwać?
Napisz więc czy w PowerDVD-9 możesz je wyłączyć i czy przez U tak jak u mnie, czy jakoś inaczej.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Dzięki Sydon.
Tak, mogę wyłączać datę w Power DVD 9 w opcji: "Primary Subtitles" trzeba dać na "Off".
 

nagdob

Member
Bez reklam
Zrobiłem pierwszy film AVCHD programem multiAVCHD. Nie bawiłem się narazie w żadne wodotryski typu Menu, napisy, dodatkowe dźwięki itp. Po prostu wstawiłem zgrane pliki .m2ts (kamera Sony HDR SR 12E). Film oczywiście zapisałem na twardy dysk, gdyż nie mam jeszcze ani nagrywarki ani odtwarzacza BR. Komputer i kartę mam wypasione i połączone kablem HDMI z TV Sony 46W4210, po którym idzie także dźwięk.
Jakość filmu jest jak odtwarzana bezpośrednio z kamery, super. Dźwięk i obraz się nie rozjeżdżają. Jedyny mankament to zatrzymywanie na ułamek sekundy obrazu, gdy kończy sie dane ujęcie (koniec danego pliku .m2ts). Nadmieniam, że odtwarzam Power DVD 9. Nie wiem, czy w jakiś sposób można wyeliminować ten mankament, nie jest może aż tak upierdliwy, ale jakby przejście było jeszcze bardziej płynne to byłaby pełnia szczęścia.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Wczytaj teraz tę całą strykturę AVCHD/BR do multiAVCHD (prawym przyciskiem i wskaż folder BDMV) i gdy pojawi się pytanie o połączenie plików odpowiedz - Yes (m2ts join mode). Otrzymana w ten sposób struktura będzie płynnie chodzić, bo pliki .m2ts zostaną połączone w większe (do 4 GB). Zachowaj jednak gdzieś pliki nie połączone, bo być może kiedyś zechcesz je połączyć w określone grupy, przynależne do poszczególnych tytułów w menu, które zapewne będziesz chciał robić także.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Niestety nie wiem jak to zrobić. Próbowałem, ale nie mogę sobie poradzić. Napisz proszę łopatologicznie jak to zrobić tzn. jak wskazać strukturę AVCHD/BR i w którym miejscu zapisać BDMV. Nadmieniam, że nie działa prawa strona myszy na żadnej zakładce programu multiAVCHD.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Zapamiętaj gdzie masz zapisany aktualnie foler BDMV. Uruchom multiAVCHD i naciśnij prawy górny przycisk. Gdy ci się otworzy okno Select Directory wybierz miejsce twojego folderu BDMV i wskaż go (w okienku Directory Name musi się pojawić cała ścieżka dojścia i na końcu napis BDMV). Naciśnij OK.
Pojawi się pytanie Would you like to idividual playlist? (m2ts join mode) - naciśnij Yes. I to wszystko. Nowa struktura AVCHD/BR zostanie zapisana tam, gdzie było wskazane w Destination path. Możesz teraz w tej nowej strukturze sprawdzić zawartość foldera STREAM - zamiast dotychczasowych wielu plików .mts (m2ts) powinno być ich znacznie mniej, a na początku ten 00000.* powinien być duży (i ewentualnie następne jeżeli sumarycznie dotychczasowe miały dużo ponad 4 GB). Sprawdż jak ta nowa struktura się odtwarza i napisz o tym.

Jeżeli już piszę to przy okazji wspomnę co nowego w multiAVCHD. Ostatnio Dean dużo czasu poświęcił wczytywaniu do tego programu zawartości DVD. Zagadnienie okazało się bardziej złożone niż na początku się moglo wydawać i stąd wynikały nowe problemy - teraz już sytuacja jest opanowana. Nas to mniej interesuje, bo chcemy mieć własną produkcję. W tym względzie też mamy kilka nowości. W zakładce Author pojawiło się okienko Welcome screen. Teraz można już robić ekran powitalny na bazie własnych zdjęć i jest podgląd jego wyglądu. Należy mieć na uwadze, że wilekość, kolor i rodzaj czcionki są przejmowane z ustawień w Menu. Przykłady trzech ekranów powitalnych załączam poniżej. Dean aktualnie pracuje nad możliwością dołączania całych plików, a więc to co dotychczas trzeba było wmontowywać ręcznie jako Intro, będzie wkrótce możliwe programowo. Pojawiła się też opcja Carousel styled menu - jest ona jeszcze nieaktywna, ale Dean właśnie nad tym pracuje. Być może pojawi się też możliwość dodawania tła muzycznego do menu. Z rzeczy, które już są, warto zwrócić uwagę na okienko Action after last title i mamy do wyboru trzy możliwości: powrót do menu, odtwarzanie w pętli lub stan zatrzymania. Znacznie została rozbudowana zakładka Editor. Teraz jeżeli klikniemy na dany tytuł, to otwiera się okno Title properties, w którym możemy przeglądać ten tytuł i ustawić, która klatka ma być użyta jako ikona do menu. Jest też przygotowany przycisk Add chapter, a więc tutaj będzie można ustawiać położenie rozdziałów. W całym interfejsie wykonano pewne zmiany czyniące go bardziej czytelnym (np wspomniane ukazujące się zapytanie w m2ts join mode). Krótko mówiąc Dean pracuje na pełnych obrotach, chcąc spełnić wszelkie postulaty użytkowników. Jeżel ktoś pisał jakieś programy, to wie ile potrafi sprawić niespodzianek zmiana w dowolnej części programu - a przecież multiAVCHD jest programem zawierającym już chyba dobrze ponad tysiąc wierszy i wszystko jest bez przerwy zmieniane. Trzeba mieć naprawdę wielką determinację, aby nad tym panować.
Kasprowy Wierch.jpg

Łysa Góra (Limanowa).jpg

Madohora.jpg
 

nagdob

Member
Bez reklam
Niestety nic z tego.
Napiszę po kolei co robię:
1.Uruchamiam multiAVCHD w wersji 2,7 (buikld 603).
2.Klikam na prawy górny róg czyli: AVCHD/BDMV/DVD folders.
3.Wskazuje ścieżkę do BDMV mojej struktury czyli powstaje ścieżka Direktory Name: C:\Documents and Settings\Nagdob\Pulpit\multiAVCHD\AVCHD\BDMV.
4.Klikam w oknie Selekt Direktory na OK.
5.Pojawia się okno: Would you like to import indyvidual playlists? (m2ts joins mode).
i teraz ja kliknę NO to:
6a. dostaję taki log i nic właściwie się nie zmienia:
[10:43:57] multiAVCHD compilation detected (C:\Documents and Settings\Nagdob\Pulpit\multiAVCHD\AVCHD\).
[10:43:57] Importing menu title names...
[10:43:57] *** 1. 20081011134754
[10:43:57] *** 2. 20081011134821
[10:43:57] *** 3. 20081011134842
[10:43:57] *** 4. 20081011134920
[10:43:57] *** 5. 20081011134953
[10:43:57] Importing chapters...
[10:43:57] Added 1 AVCHD compatible folder(s).

jak kliknę YES to:
6b. Otwiera mi się okno Szukaj w PLAYLIST i pliki .mpls
i teraz nie wiem, co mam klinąć. Mam kilka plików .mpls i np. kliknę na ten pierwszy, czyli 00000.mpls i powstanie w oknie programu multiAVCHD ścieżka do wybranej PLAYLISTy.
I co mam teraz zrobić?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Teraz domyślam się w czym jest problem. Wygląda na to, że nie przejąłeś playlist w wyniku importu z kamery, tylko wytworzyłeś je dla plików oddzielnie wczytanych w multiAVCHD. To rozwiązanie, które podałem ja stosuję i jest aktualne, jeżeli struktura AVCHD powstaje w programie importującym dane na dysk. W przypadku Panasonic jest to HD Writer - i po edycji takiej struktury, na jeden plik .mpls (.mpl) przypada do 99 plików .m2ts (mts). Wykonując te kroki, które opisałeś, teraz wystarczyłoby wskazać taką playliste (lub więcej jeżeli przewidziano w edycji więcej tytułów) i wszystkie pliki .m2ts przynależne do tej playlisty zostałyby połączone w jeden. Podobnie jest z kamerą Sony. Mamy do dyspozycji program PMB i gdyby tym programem stworzyć strukturę AVCHD, a następnie ją wczytać do multiAVCHD, to sytuacja będzie taka sama (o ile wcześniej te pliki nie zostały połączone). W przypadku programu PMB (czy to starej wersji czy to updatowanej) sytuacja jest bardziej złożona, bo struktury AVCHD nie można bezpośrednio zapisać na dysku twardym. Ale ja mam szereg płytek AVCHD nagranych w przeszłości przez PMB i stosując opisaną metodę z multAVCHD mogę teraz nadać menu ładniejszą postać, a przy okazji połączyć pliki filmowe w większe, co umożliwia ewentualne dodawanie podkładu muzycznego. To wszystko niby było opisane, ale aby uniknąć w przyszłości nieporozumień, warto akcentować te zróżnicowane sytuacje. Ponieważ najprawdopodobniej teraz u ciebie na jeden plik .m2ts (mts) przypada jeden plik .mpls (mpl), więc najłatwiej będzie jednak wszystkie pliki filmowe .m2ts(mts) połączyć w TSSplitter, dokładnie tak jak opisałem w wątku o łączeniu plików (ale już bez remuxowania w tsMuxer) i następnie w normalnym trybie wczytać plik (pliki) połączony (ne) do multiAVCHD i wykonać kompilację. Miej na uwadze, że TSSplitter wymaga zainstalowania .Net Framework 2.0 lub 3.0. Mam nadzieję, że teraz już nie będzie problemów - napisz jaką drogą i jakie wyniki otrzymałeś.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Dzięki Sydon.
Jest tak jak piszesz. Gdy dodaję pliki .m2ts do multiAVCHD i wykonuję kompilację to dla każdego pliku tworzona jest playlista. Jedynym rozwiązaniem jest łączenie plików .m2ts w większe programem TSSplitter i takie dodawać do multiAVCHD. Także w tym przypadku program tworzy playlistę do każdego pliku. Przy odtwarzaniu struktury AVCHD jest ten sam mankament tzn. na końcu odtwarzania danego pliku (już połączonego) występuje na ułamek sekundy zatrzymanie obrazu, ale powiedzmy sobie, że teraz te pliki mogą być na tyle długie, że ta sytuacja występuje np. nie co kilka lub kilkanaście sekund, a co kilka minut, co jest oczywiście mniej uciążliwe. Jakość jest równie bardzo dobra jak przy plikach nie łączonych.
I jeszcze jedno. Ciekawa sytuacja występuje z odtwarzaniem daty i godziny. W przypadku, gdy pliki są nie łączone data, a właściwie godzina wyświetlana jest płynnie tzn. sekunda po sekundzie. Natomiast, gdy struktura składa się z plików połączonych to godzina zatrzymuje się w momencie przejścia jakby do kolejnego ujęcia (w danym połączonym pliku). Sekundy się zatrzymują.
Na razie tylko to zaobserwowałem.
Teraz spróbuję zająć się MENU i tytułami, bo coś chyba jest nie tak.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Oj!!! Niestety zauważyłem rzecz niedobrą. Kompilując pliki połączone i odtwarzając całą strukturę rozjeżdża się głos. Katastrofa. Nie wiem co mam zrobić.
Ale jest coś dziwnego. Jak połączę pliki .m2ts w jeden duży i odtwarzam go poprzez Power DVD 9 (bo można) to głos się nie rozmywa z obrazem. Ale jeśli ten sam plik skompiluję programem multiAVCHD, to przy odtwarzaniu powstałej struktury (również Power DVD 9) głos jest rozmyty. Wniosek za tem jest jeden: TSSplitter prawidłowo łączy pliki, natomiast podczas kompilacji w multiAVCHD następują jakieś przekłamania. I jeszcze jedno. Na początku filmu jest ok, natomiast pod koniec obraz wyprzedza głos o około 2 - 3 sekundy.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Sam sobie już dużo wyjaśniłeś. Program multiAVCHD nie może robić żadnych przekłamań. Jeżeli sam połączony plik .m2ts (mts) w miarę trzyma synchronizację, a w strukturze AVCHD?BR nie, to
sedno problemu (moim zdaniem) tkwi w ograniczeniach jakie stwarza komputerowe odtwarzanie plików i struktur AVCHD - o różnych komplikacjach stałych i okresowych napisano już nieskończoną ilość postów i problemom nie widać końca. Odpowiedni player stacjonarny stanowi rozwiązanie wszelkich problemów.
W twoim przypadku nie powinno dziwić, jeżeli plik sam odtwarza się dobrze, a w strukturze AVCHD/BR -nie. W tym drugim przypadku wymagane jest bowiem o wiele więcej mocy obliczeniowej, bo już nie tylko chodzi o dekodowanie, ale kontrolowanie całej struktury (w tym napisów czasowych - spróbuj je usunąć, może już zauważalnie się poprawi odtwarzalność). Pewne możliwości eksperymentowania tkwią też z wykorzystaniem programu PMB, który chyba masz.
Jeżeli strukturę AVCHD/BR odtwarzasz z plikami nie połączonymi, to każde przeładowanie kolejnego pliku jest jednocześnie okazją do zniwelowania powstałego przesunięcia audio i video (choćby minimalnego i to przesunięcie nie narasta z upływem czasu)
 

nagdob

Member
Bez reklam
Trochę to dziwne, że komputer z procesorem 2 X 3,0 GHz, pamięć RAM 4 GB (wykorzystywane tylko 3 GB ze względu na Windows XP), karta graficzna ATI Radeon HD serii 4700 (512 MB) nie radzi sobie z jakimś playerem. Jakie w takim razie parametry musi mieć sprzęt stacjonarny?
A poza tym w jaki sposób można usunąć napisy czasowe oraz jaką rolę może pełnić PMB?
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Strumień czasowy w pliku połączonym możesz usunąć tak: wczytać do tsMuxer przez add ten plik, usunąć zaznaczenie pod # przy trzeciej pozycji w okienku Track (to ten strumień gdzie w kolumnie codec są literki PGS (Presentation Grapic Stream). Ustawić na Output M2TS muxing. Ewentualnie przez Browse miejsce gdzie się ma zapisać wynik i jego nazwę. Zlecić remuxowanie przez Start muxing. Dokonać powtórnej kompilacji w multiAVCHD.
Komputer może mieć nawet dużą moc obliczeniową i mieć różnego rodzaju problemy z odtwarzaniem nawet samych plików .m2ts. To wszystko zależy jak system jest skonfigurowany, które kodeki dostają wysoki priorytet, jakie pozostałe filtry są używane, czy karta graficzna wspomaga odtwarzanie, czy nie ma konfliktów z innymi programami - o tym można pisać w nieskończoność. W wyniku różnych powiązań bywa, że ktoś ma mocny komputer i ma problemy z odtwarzaniem, a inny na przeciętnym komputerze ich nie ma. Przy komputerze gdzie zainstalowano dużo różnych programów, dużo pakietów z kodekami i wiele różnych odtwarzaczy, nawet dobrze wtajemniczeni mają problemy, aby utrzymać sprawność odtwarzania, bo system sam się przekonfiguruje. Są specjalne programy do zarządzania kodekami i przydzielania im odpowiednich priorytetów. Są także odpowiednie programy do tworzenia bloków (schematów) połączeń do odtwarzania określonych plików. To jest cała ogromna wiedza, które filtry jak należy łączyć z pinami innych filtrów, aby współpracoawały optymalnie - i nawet nie proponuje w to wchodzić. Najlepiej mieć czysty system i jeden układ odtwarzający, któremu inne nie będą wchodzić w paradę - to tak najogólniej.
W PMB zrób update do 3.3. Było to opisywane ostatnio w wątku o łączeniu plików, a więc skorzystaj z metody łączenia plików udostępnionej w tej wersji programu (dla uszczegółowienia podaję: mając zaimportowany jakiś materiał do PMB, włóż do nagrywarki płytę DVD, wybierz AVCHD (HD) creation, w Settings przy Disc creation pod Seamless Disc Settings zahaczykuj). Wypal płytkę AVCHD. Sprawdź sposób odtwarzania połączonego pliku ze STREAM. Sprawdź też odtwarzalność całej płytki pod kątem synchronizacji audio i video.
Jeżeli problem asynchronizacji nadal będzie u ciebie występował, to pozostaje zrobić jeszcze jedną płytkę, ale bez wspomnianego zahaczykowania. W tym ostatnim przypadku pliki .m2ts (.mts) nie zostaną połączone, ale pojedynczy plik .mpls (.mpl) będzie się teraz odnosił do wielu plików .m2ts (.mts). Przy odtwarzaniu takiej struktury, program odtwarzający nie musi każdorazowo przeładowywać pliki .m2ts (.mts), aby rozpoznać ich rodzaj, ale będzie pracował przy założeniu, że wszystkie pliki w obrębie danego .mpls (.mpl) są tego samego rodzaju i ich łączenie virtualne będzie przygotowywał z pewnym wyprzedzeniem. W ten sposób na granicy plików nie wystąpi przerwa w ciągłości odtwarzania, choć pliki fizycznie nie będą połączone. Gdyby tutaj udało się zachować ciągłość odtwarzania i synchronizację audio i video, to oczywiście taką strukturę mogłbyś kompilować w multiAVCHD, ale bez korzystania z opcji join.
Jak już wielokrotnie pisałem sprawa edycji AVCHD w programie HD Writer jest znacznie prostsza niż w PMB, istnieje więcej możliwości i powyższe operacje można wykonać bez nagrywania płytki. Pliki z kamery Sony da się przenieść do HD Writera stosując odpowiednie podstawienie - o czym też pisałem. Gdybyś więc miał dostęp do HD Writer, mógłbyś popróbować...
Na cokolwiek się zdecydujesz, koniecznie napisz jakie są tego wyniki, bo jakoś mało jest chętnych do takich opisów.
 

golemik

New member
Strumien czasowy z plikow m2ts- Panasonic HDC-SD9

Czesc
Do zrzutu kodu czasowego z plikow zgranych z kamery analogowej korzystalem z softu dvdate - Paula Glagli.
h t t p://paul.glagla.free.fr/dvdate_en.htm

Dane odnosnie daty i godziny rejestracji wykorzystywalem do wygenerowania pliku z napisami dolozonymi do filmu na plycie DVD.

Teraz chcialbym dane o dacie i godzinie rejestracji fimu wyciagnac z materialu w pliku z kamery HD i dolozyc do napisow (wraz z innymi komentarzami) na plycie AVCHD/Blu-ray.
Czy jest jakis soft lub sposob na wyciagniecie tego ze struktury plikow rejestrowanych przez kamere.
(tsMuxeR- w moich plikach nie widzi strumienia PGS)

Dzieki.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Kontynuuję i odpowiadam no poprzedni post SYDONA.

Trochę czasu mi to zajęło, ale mogę podzielić się uwagami.

Otóż zrobiłem tak:
1. Przygotowałem dwie struktury AVCHD w programie PMB. Oczywiście musiałem zrobić dwie struktury, gdyż mój film ma ok. 6,3 GB, a jak wcześniej pisałem nie mam nagrywarki BR. Gdyby Sony w swoim PMB dawało możliwość zapisywania struktur na dysk twardy to nie byłoby problemu, ale niestety za pomocą PMB można wykonać zapis jedynie na płytę. W moim przypadku jest to DVD (żeby nie marnować płyt używam DVD RW).
2. Nagrane na płytę struktury skopiowałem na dysk twardy i nadałem im nazwy Cz 1 oraz Cz 2. Jeszcze jedno. Przy nagrywaniu struktury na płytę nie korzystałem z możliwości łączenia plików w PMB. Każdy plik .m2ts nagrany jest osobno w katalogu STRTEAM.
3. Uruchomiłem program multiAVCHD i w zakładce "AVCHD/BDMV/DVD folders" najpierw wskazałem ścieżkę do folderu BDMV z Cz 1 a potem BDMV z Cz 2 mojego filmu. Wskazując te katalogi przy komunikacie: "Would you like to import indyvidual playlists? (m2ts joins mode)" kliknąłem na NO.

log do tego momentu wygląda tak:

[09:15:09] Added 1 AVCHD compatible folder(s).
[09:15:19] Added 1 AVCHD compatible folder(s).

4. Kliknąłem na START i wybrałem opcję "AVCHD compatible players" Czekałem ok. 12 minut aż się skończyło. Nowa struktura AVCHD została utworzona na dysku twardym z dwoma playlistami w katalogu PLAYLIST i z wszystkimi plikami .m2ts w katalogu STREAM. Jednym słowem otrzymałem cały film ok. 6,3 GB.

cały log wygląda tak:

[09:18:51] Log started for multiAVCHD v2.7 (build 602)
[09:18:51] Current output mode will include
[09:18:51] maximum of 252 titles.
[09:18:51] Processing 2 input files/folders.
[09:18:51] Temp folder does not exist. Set to E:\_TEMP.
[09:18:51] Strict AVCHD folder mode is enabled...
[09:18:51] Processing imported AVCHD/Blu-ray playlist...
[09:21:00] Processing playlist files...
[09:21:00] Title added: "Cz 1"
[09:22:45] Processing imported AVCHD/Blu-ray playlist...
[09:24:51] Processing playlist files...
[09:24:51] Title added: "Cz 2"
[09:28:23] Preparing authoring information...
[09:28:23] Top menu skipped. Playback will start from Title#1.
[09:28:23] Setting menu for 2 titles...
[09:28:23] STOP command after title #2 inserted.
[09:28:23] Forced sequential playback from Title#1 forward.
[09:28:25] Completed.
[09:28:26] Done!
[09:28:26] E:\Filmy\Filmy AVCHD\AVCHD folder created!
[09:28:26] Burn its CONTENTS to DVD-R/RW UDF 2.50/2.60 disc!
[09:28:29] Deleting only files in temp folder (E:\_TEMP\)...
[09:28:29] You may now remove temp folder (E:\_TEMP\).
[09:28:29] Your compilation contains 0hrs 53min 22sec of video material.
[09:28:29] End of log.

Zmieniłem trochę kolory powyżej ze względu na lepszą czytelność.

I teraz, tak jak pisał SYDON, przy odtwarzaniu filmu przejście pomiędzy plikami .m2ts jest płynne i głos nie rozmywa się z obrazem. Oczywiście przejście do drugiej playlisty powoduje w dalszym ciągu zatrzymanie obrazu na ułamek sekundy, ale jest to połowa filmu, więc nie ma to żadnego znaczenia. Zaznaczam, że w dalszym ciągu nie bawiłem się funkcjami MENU i rozdziałów. Na razie jestem zadowolony z tego, że mogę utworzyć cały film o dowolnej wielkości i wygodnie z zadowoleniem oglądać go na TV.
Reasumując. PMB ma niezłe narzędzie do obrabiania plików jak skracania, usuwania części itp. Z tak przygotowanych plików .m2ts można tworzyć struktury AVCHD, które można później połączyć w programie multiAVCHD. Jak ktoś nie ma nagrywarki BR (tak jak w moim przypadku) to doskonale w ten sposób może sobie radzić.
Dziękuję wszystkim, zwłaszcza SYDONOWI za wszelką pomoc i oczywiście proszę o jeszcze. Teraz spróbuję zająć się MENU i rozdziałami. Ze względu iż ten wątek jest już bardzo obszerny proszę o ewentualne zamieszczenie linków (w tym wątku) gdzie mogę znaleźć wszelkie informacje na ten temat.
 
Do góry