Pliki AVCHD - co z nimi robić?

marcing3

Member
Prosze o to log z multiavchd:
Log started for multiAVCHD v2.6 (build 551)

[13:07:57] Panasonic output for SDHC cards will include
[13:07:57] only 40 title(s).

[13:07:57] Processing 1 input file/folder.
[13:07:57] Temp folder does not exist. Set to D:\_TEMP.
[13:07:57] Converting to BDMV structure (D:\Documents and Settings\Marcin\Pulpit\Open_Season.1080p.BDrip.x264-ESiR-Sample.mkv).
[13:07:58] Detected video: ID#1:V_MPEG4/ISO/AVC:1920x1040 23.976fps (AR:1.85)
[13:07:58] Video height not AVCHD compliant (480/576/720/1080)! Final output may be distorted.
[13:07:58] Detected audio: ID#2:A_AC3:audio (48000Hz/6ch) Language: rus
[13:07:58] Chapter marks ignored in Panasonic SDHC mode...
[13:07:58] Non-Compliant with L4.1 for 1920x1040p.
[13:07:58] Creating Blu-ray folders (tsMuxer)...
[13:08:03] Done!
[13:08:03] Non-compliant BDMV title. (1 of max 40 now!).
[13:08:03] Processing playlist (00000.mpls)...
[13:08:04] Preparing authoring information...
[13:08:04] Top menu skipped. Playback will start from Title#1.
[13:08:04] Setting menu for 1 titles...
[13:08:04] Forced sequential playback from Title#1 forward.
[13:08:04] Completed.
[13:08:04] Applying Panasonic SDHC parameters...
[13:08:04] Renaming files to FAT compatible 8.3 filenames...
[13:08:04] Done!
[13:08:04] D:\Documents and Settings\Marcin\Moje dokumenty\Downloads\multiAVCHD\AVCHD folder created!
[13:08:04] Copy D:\Documents and Settings\Marcin\Moje dokumenty\Downloads\multiAVCHD\AVCHD to X:\PRIVATE\ of SD/MMC card.
[13:08:05] Deleting only files in temp folder (D:\_TEMP\)...
[13:08:05] You may now remove temp folder (D:\_TEMP\).
[13:08:05] Your compilation contains 0hrs 1min 2sec of video material.
[13:08:05] End of log.

Zaznaczylem na czerwono co wyswietla podczas tworzenia struktury oczywiscie wrzucam plik w takiej formie jak zostal sciagniety z netu czyli mkv.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Wysokość jest 1040 a nie 1080 czyli masz plik NC - multiAVCHD powinien z tym sobie poradzić uzupełniając czernią, pominięcie rozdziałów jest też bez znaczenia, a o Profile już pisałem - czyli już bardzo dużo wiesz więc popracuj jeszcze.
Trochę odbiegliśmy od zasadniczego wątku. Program multiAVCHD na świecie wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko wśród posiadaczy kamer, ale wśród amatorów filmów HD w kontenerze .mkv także (a może głównie - bo ich jest zdecydowana liczebna przewaga). W ostatnich realizacjach multiAVCHD ma już możliwość dodawania nie jednego, a do 40 tytułów w opcji Panasonic. Na naszym forum powstał oddzielny wątek, gdzie dyskutuje się zagadnienia przystosowania .mkv do playerów BD. Powrócmy zatem do tego, co nas najbardziej interesuje czyli jak wykorzystać multiAVCHD do różnego rodzaju operacji na strukturach AVCHD/BR powstałych z własnych filmów. Kilka ciekawych możliwości już udało nam się ustalić. Szukajmy dalej..
Wszelki źródłowy materiał filmowy warto zgromadzić na jednym bardzo pojemnym dysku, formatowanym jako FAT32. Wiemy już jak łatwo z wykorzystaniem multiAVCHD można przenośić struktury AVCHD z płytek DVD (lub bezpośrednio z wyedytowanych projektów HD Writer) i zapisywać je na dysk Fat32. Gdy już mamy jakieś mniejsze struktury na dysku, to bardzo prosto i szybko można je scalić tymże programem multiAVCHD. Przyciskiem AVCHD/BDMV folders wskazujemy kolejne foldery BDMV, które chcemy połączyć. Oczywiście w dowolnym momencie przyciskiem MKV/264/TS/MPG/MOV/MPLS files dodatkowo możemy wskazać pliki, które chcielibyśmy włączyć do tej nowej struktury. Jeżeli struktury łączone były wykonywane przez multiAVCHD, przejmowane są automatycznie wszystkie opisy tytułów. W każdym przypadku opisy tytułów można dowolnie edytować, tak co do treści jak i formy. Po zakończeniu edycji opisów, jaki i samego menu, przyciskiem AVCHD for USB/SDHC/MS nagrywamy nową sytukturę w katalogu wskazanym w oknie Target. Proces jest niezwykle szybki, ponieważ z katalogów BDMV pliki filmowe są tylko przesuwane do nowego BDMV, a program tylko tworzy nową nawigację i wzajemne powiązania. Jeżeli więc łączymy same istniejące struktury AVCHD/BR, operacja programowa trwa zaledwie kilka minut, podobnie jak przy modyfikacji pojedynczej struktury. Jest to niezwykle istotny czynnik, bo możemy sobie pozwolić na wielokrotną modyfikację do momentu, gdy otrzymane rezultaty nas całkowicie zadowolą. Modyfikacja nie tylko może być zaiązana z nadawaniem coraz to innej (ładniejszej i bardziej funkcjonalnej) formy samego menu. Może ona być związana z modyfikacją i uzupełnianiem strumieni w plikach video przez dodawanie oddzielnych plików takich jak: dźwiękowe, definiujące rozdziały, z napisami. Jak przygotowywać takie pliki już wspominałem, ale w miarę potrzeby można do tego powracać.
W operacjach na strukturach AVCHD/BR bardzo pomocna jest umiejętność "ręcznego" podstawiania określonych plików do istniejącej struktury. Wspominałem o tym przy tworzeniu własnego Intro (ze statycznym lub ruchomym tłem). Istnieje jeszcze wiele sytuacji, że "ręczne manipulowanie" w dużej strukturze AVCHD/BR umożliwia nam uzyskanie określonego efektu lub osczędza nam czas, lub upraszcza daną operację. Warto zatem bliżej poznać jakie są składniki i ich funkcje w strukturach AVCHD/BR - jest ich przecież niezbyt dużo, a będą nam towarzyszyć przez wiele lat. Przykładowo, jeżeli chcemy w jakimś tytule przedefiniować rozdziały (i nie mamy menu XMB), to wystarczy podmienić tylko odpowiedni plik .MPL bez zmiany pozostałych składników.
Ponieważ multiAVCHD stwarza możliwość szybkiego i łatwego łączenia kilku struktur AVCHD/BR, sensownie jest zawsze tworzyć najpierw małe struktury i je dokładnie dopracować, nie zwracając uwagi na formę menu i dopiero przy łączeniu tych struktur poświęcić więcej uwagi samemu menu jeżeli ono ma być finalne lub nawet wówczas nie przejmować się nim, jeżeli mamy zamiar podmieniać menu wraz z całą nawigacją na inne (powstałe w jakimś innym programie).
To jest naprawdę wspaniała rzecz, że nie musimy być na zawsze skazani na to co raz kiedyś stworzyliśmy. Teraz możemy przy minimalnym nakładzie pracy i czasu bez utraty jakości, dowolnie modyfikować swoje struktury (rozbudowywać, usuwać tytuły, zmieniać menu-jego wygląd i rozdziały, dodawać dodatkowe strumienie do strumieni video, tworzyć inne Intro.. itd)
A więc moi drodzy, nie żadne płytki (DVD czy BR), które pod wieloma względami są bardzo kłopotliwe (o czym możnaby napisać oddzielny post) a dyski i USB - tylko one dają prawdziwą wolność twórczą i finansową.
Jakie jeszcze właściwości multAVCHD można wykorzystać w naszej twórczości filmowej - "o tym potym"
 
Ostatnia edycja:

marcing3

Member
Teraz znow sciagnolem inny plik to znowu jest glos film leci a nie ma obrazu
To widocznie w duzej mierze zalezy od plikow jak sa kodowane bede probowal dalej ale nie wiem czy cos z tego bedzie
Codziennie aktualizuja multiavchd wiec moze cos z tego bedzie.


Hurra pierwszy sampel ktory pobralem i wrzucilem do multiavchd nareszcie dziala wiec to chyba zalezy od plikow nie wszystki8e beda dzialc no ale moze to sie zmieni

Na razie dzieki bardzo Sydon777 :)
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
To podaj co o tym działającym pliku potrafi napisać tsMuxer - może to się komuś przydać. A ty już masz porównanie co działa, a co nie. Zestawienie takich kilku informacji ułatwi dalszą diagnozę i może jest tu jeszcze pole do twojej ingerencji, aby inne też działały.
 

marcing3

Member
Prosze bardzo :

h264
Profile 4.1
resolution 1280-720
frame rate 23,976
audio:
bitrate 1536
48KHz
5.1

Tylko nie wiem jak tworzyc rozdzialy zeby mozna bylo wybierac np od ktorego miejsca ma leciec film czy koncert ?

Ok juz wiem nie mozna tworzyc chapterow na karcie tylko na plytce dvd :(
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
To jest łatwy plik do odtwarzania, ale przynajmniej wiesz, że 24 fps chodzi na twoim odtwarzaczu. Jeszcze z tym Profile 5.1 jakby udało ci się wyjaśnić, to będzie coś.
A co do rozdziałów, to w PS3 można na karcie mieć kompletną strukturę AVCHD (łącznie z menu i rozdziałami), więc może i u Panasonica z czasem też się da.
 

grizzly29

New member
Problem z Ulead Video Studio 11 plus i Power Pack

Witam,

Zainstalowałem Ulead (vel Corel) Video Studio 11 plus PL ze strony corela (trial) i nie mogę obrabiać AVCHD

natychmiast wygooglałem ze nalezy dorzucić PowerPacka a więc ściągnąłem go również

podczas instalacji PowerPack oznajmił że nie widzi zainstalowanego UVS moim na komputerze. test powtórzyłem na innym PC z identycznym objawem. Następnie przetestowałem całą procedurę jeszcze raz używając innych instalek dla UVS i PowerPack - objawy identyczne

wygooglałem że kilkanaście osób miało ten sam problem - wiele z nich twierdzi że to dlatego że użyły triala a nie wersji zakupionej.

Czy ktoś z Szanownych posłuży poradą/pomocą ?

Obecnie wybieram sobie NLE a więc i testuję to co tutaj na tym forum się poleca (Sony Vegas, Pinnacle, Ulead UVS 11, UVS X2)

Z tym problemem jaki napotkałem nie mogę ocenić UVS 11 niestety - nie widzę oczywiście sensu w kupowaniu softu aby go przetestować.

--

Dodam że ten sam problem dotyczy Corel VideoStudio X2 - przetestowałem na 3 stacjach PC - objawy identyczne
 
Ostatnia edycja:

grizzly29

New member
ULEADy a QUAD-core

Kiedyś pojawiały się wątpliwości (w tym i moje) co do umiejętności użycia przez obydwa ULEADy (CorelVideoStudio 11 plus, CorelVideoStudio X2) 4 rdzeni.

Sprawdziłem to organoleptycznie dla X2:
- podczas renderingu wszystkie 4 rdzenie są równomiernie obciążone
- podczas edycji gdy korzystamy z podglądu obciążony jest tylko jeden rdzeń.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeżeli chcesz zapisać pliki, które sprawdziłeś jako odtwarzalne, na płytkę DVD w formie AVCHD z menu i rozdziałami to na początek:
- w programie multiAVCHD zlikwiduj haczyk przy opcji Panasonic
- ustaw w Author: Create top menu i Custom menu
-wczytaj te pliki .mkv które cię interesują - na próbę małe i mało
-ustaw dysk Target, gdzie będzie nagrywany obraz BDMV w folderze AVCHD
-zleć wykonanie zadania przyciskiem AVCHD for DVD/BD-R
-pobierz z sieci ImgBurn i po uruchomieniu wybierz Write files/folders to disc
-wskaż poprzez File Browse for a source folder.. BDMV (twoje na dysku)
- w Options ustaw File System na UDF, a poniżej wybierz 2.5
-nagrywaj na płytce RW, bo nie wszystko ci będzie wychodzić tak jak chcesz (jak program poinformuje, że trzeba formatować płytkę, to wyraź zgodę i czekaj- chwilę to potrwa, aż będzie komunikat, że nagrano z sukcesem)
Sprawdź czy płytka się odtwarza. Jeżeli tak to w kolejnych podejściach możesz zadbać o odpowiednią edycję menu i rozdziałów. Gdy będziesz miał pierwszy raz w obrazie BDMV już wszystkie pliki, które chciałeś umieścić na płytce, to kolejne modyfikacje menu poprzez wskazanie plików .mpls. Dalej to już tylko szlifowanie wyglądu menu. Rozdziały definiujesz w pliku tekstowym (najlepiej czasy umieszczać w kolumnie wg formatu 00:00:00,000) - ewentualnie możesz zachować zdefiniowane oryginalnie, przez zaznaczenie w zakładce Muxer w multiAVCHD
Gdy już opanujesz wszystko, możesz przejść do nagrywania bezpośrednio z multiAVCHD i to na płytki R - ale z tym się nie spiesz, wypróbuj różne menu, napisy, tła, może własne Intro, może napisy ukazujące się w trakcie filmu itd
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Płytka AVCHD to już odpowiedni standard i producenci muszą go przestrzegać - jeżeli oczywiście dany player wspiera ten format
 

marcing3

Member
A powiedz co moze byc nie tak z tym plikiem bo po nagraniu na karte i uruchomieniu w bd panasonica z lewej strony jest krzyzyk i nie da sie uruchomic ?

H.264
Profile: High@3.1 Resolution: 1280:720p Frame rate: 29.97
Bitrate: 1536Kbps Sample Rate: 48KHz Channels: 5.1

mozliwe ze profil nie ten ?
Albo liczba klatek nie ta sprobuje zmienic i jedno i drugie
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Tutaj może się jedynie niepodobać Profile. W PS3 takie się odtwarzają - sugerowałbym jednak zmianę na 4.1- próba nic nie kosztuje. W tsMuxer, gdy wczytasz plik .mkv i zaznaczysz go, pojawi się obcja zmiany poziomu, więc wybierz taki i remuxuj.

Aby nie narazić się na zarzuty, że odbiegamy od tematu, to teraz o tekstach w muliAVCHD.
Nasze bieżące nagrania filmowe raczej nie wymagają, aby umieszczać w nim jakieś dodatkowe informacje (poza ewentualnym tłem muzycznym). Jeżeli jednak dysponujemy ciekawym materiałem filmowym z takiej czy innej podróży, to chcielibyśmy w filmie umieścić dodatkowe informacje o zwiedzanych miejscach. Jest to też okazja uporządkowania sobie podstawowej wiedzy w tym zakresie i możliwość jej utrwalenia. Możemy w tym celu posłużyć się wmontowanym komentarzem głosowym. W takich przypadkach film powinien zawierać dwie ścieżki dźwiękowe. Jedna zawierająca odpowiedni miks dźwięków oryginalnych, muzyki i komentarza. Druga ścieżka powinna się ograniczyć tylko do dwu pierwszych składników czyli nie zawierać komentarza. Często bowiem chcielibyśmy wielokrotnie oglądnąć film, ale bez ciągłego wysłuchwania komentarza. W takim przypadku przełączamy się na drugą ścieżkę dźwiękową i film może pełnić funkcję relaksującą. Zrobienie dwóch ścieżek dźwiękowych wymaga jednak sporego nakładu pracy. Atrakcyjną alternatywą może być przygotowanie odpowiednich napisów. Takie rozwiązanie ma wiele zalet:
-przygotowanie pliku tekstowego zajmuje znacznie mniej czasu niż dźwiękowego
-tekst nie zaburza nam dźwięku
-nie musimy robić drugiej ścieżki dżwiękowej, bo tekst łatwo jest wyłączyć
-wszelka korekta błędów jest bardzo szybka
-plik tekstowy można tworzyć w oderwaniu od obrazu - wystarczy wcześniej przy oglądaniu filmu odnotować czasy, w których mają pojawiać się teksty
-tworzenie napisów nie wymaga żadnego zaawansowanego programu edycyjnego (do robienia ścieżk dźwiękowej taki musi być z możliwością kształtowania obwiedni głośności łącznie na trzech ścieżkach)
-łączenie z plikiem video pliku tekstowego, jest o wiele szybsze niż z plikiem dźwiękowym
-teksty może pisać każdy - do nagrania komentarza głosowego wskazane jest, aby mieć odpowiednie predyspozycje głosowe, a nawet określone doświadczenie
-plik tekstowy praktycznie nie zajmuje miejsca w strumieniu danych
-tekst może być bardzo przydatny dla osób z wadami słuchu
-tworzenie pliku tekstowego można skoordynować z definicją rozdziałów. W ten sposób można uzyskać film umożliwiający szybkie pokazanie najistotniejszych jego fragmentów wraz z ich objaśnieniem (może być tyle rozdziałów ile początków tekstu i na podstawie pliku tekstowego można stworzyć plik definiujący rozdziały, przez usunięcie zbędnych elementów tekstu).
-teksty rozwiązują sprawę wątpliwości, jak poprawnie czyta się wszelkie nazwy obce (miejscowości, ośrodki, hotele, rzeki, szczyty górskie, potrawy, produkty itp) - w tekstach możemy być absolutnie poprawni, nie narażając się na deformacje tychże nazw w wymowie. A tutaj nie ma mocnych- nawet jeżeli się zna w miarę dobrze języki.
W przypadku multiAVCHD format czasu w pliku tekstowym .srt jest identyczny, jak w pliku tekstowym .txt definiującym rozdziały, co znacznie ułatwia tworzenie tego drugiego na podstawie pierwszego. Do pisania tekstów dla filmów służą odpowiednie programy edycyjne. Wygodniej jest jednak pisać takie teksty w zwykłym notatniku komputerowym (na bazie wcześniej wklejonych formatów czasowych zawierających same zera). Na końcu ja taki plik wczytuję do Subtitle Workshop, aby nadać mu formę akceptowalną przez multiAVCHD ( numeracja wierszy, odstępy i ewentualnie wykrycie jakichś błędów). Warto zaznaczyć, że w pliku definiującym rozdziały, możemy pominąć rozdzielniki czasów (znaków ;, jeżeli te czasy będą pisane w kolumnie.
Spróbujcie, a jestem przekonany, że zabawa z rozdziałami i tekstami wam się będzie podobać.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Dean - autor programu multiAVCHD, dzisiaj podał zestawienie syntetyczne wszystkich 5 formatów, możliwych do otrzymania w tym programie. Trzy pierwsze dotyczą nośników stałych (dyski i karty pamięci)- dalsze dwa dotyczą nośników optycznych (różnego rodzaju płytki DVD i BD). Ponieważ poszczególne formaty budziły różne wątpliwości, warto mieć pod ręką całe zestawienie aktualne od v. 2.6 realizacja 558. Proszę zwrócić uwagę, że w opcji Panasonic pojawił się nowy panel - jest wydzielony TV Viera oraz można ustawiać rozdzielczość.
"
[AVCHD for USB/SDHC/MS (Playstation 3)]
* 8.3 filenames
* FAT32 4GiB file size limit
* Supports menu
* Content restrictions: NTSC consoles do not support PAL (25fps) content
* Complies with AVCHD version 1
* Media: USB flash, USB HDD, SD card, SDHC card, MemoryStick card
* Playback compatibility: Playstation 3, software players

[AVHCD for Panasonic SDHC]
* 8.3 filenames
* FAT32 4GiB file size limit
* No menu (Direct navigator only)
* Complies with AVCHD version 1
* Media: SD card, SDHC card
* Playback compatibility: Playstation 3, Panasonic Blu-ray players and camcoders via SDHC card, software players

[AVHCD for Panasonic TV]
* 8.3 filenames
* FAT32 4GiB file size limit
* No menu (Direct navigator only)
* Content restrictions (PAL/NTSC and 1080i/1080p forced resolution)
* Complies with AVCHD version 1
* Media: SD card, SDHC card
* Playback compatibility: Playstation 3, Panasonic BD players, Viera TV sets and camcoders via SDHC card, software players

[AVCHD for DVD/BD-R]
* Long filenames
* UDF 2.50/2.60 file system required
* Supports menu
* Complies with AVCHD version 1
* Stricter AVCHD folder format option is recommended (only standard folders)
* Media: DVD-R/DVD-RW/DVD+RW/BD-R/BD-RE
* Playback compatibility: Playstation 3 and most Blu-ray players via optical media, software players

[Blu-ray for BD-R]
* Long filenames
* UDF 2.50/2.60 file system required
* Supports menu
* Complies with BDMV version 1 / Profile 1
* Media: BD-R/BD-RE
* Playback compatibility: Playstation 3 and most Blu-ray players via BD-R disc, software players

Dean"
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
co do napisow, praktykowalem jakis miesiac temu i jest to super sprawa, dla mnie lepsza niz komentarze w filmie, bo jakos malo mi sie podba siebie sluchac, tak wiec zrobienie napisow jest najlepszym wyjsciem jak dla mnie, prosto, szybko i przyjemnie.
 

bialkooo

New member
a czym nagrywacie płyty bd-re , tzn. jakim programem lub jako jaki dysk ?? ponieważ jak mam już strukturę bd stworzoną w multiavchd i wrzucam katalogi np. do jetbee lub nero to mi wypala widzialny na ps3 dysk "data disc" a chciałbym w końcu wypalić typowy bd żeby się automatycznie odpalał z menu a tak musze plik po pliku oglądać z katalogu stream , cos chyba trzeba zmienić w ustawieniach wypalania , napiszcie jak wy to robicie bo niby prosta rzecz a się kręcę , na usb mi działa ale nie mam pojęcia jak stworzyć płytę .
 

bankrootghost

New member
Seba_Fan napisał:
... zrobienie napisow jest najlepszym wyjsciem jak dla mnie, prosto, szybko i przyjemnie.

"Prostota" stosowania napisów oczywiście zależy od tego ile tych napisów jest.
Poza tym czytanie napisów jednak nieco "odciąga" widza od treści obrazu.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Zarówno komentarz głosowy jak i napisy mają swoje "za" i "przeciw" - moim zdaniem w obu przypadkach należy zachować daleko idący umiar ilościowy i ograniczać się tylko do informacji rzeczywiście ważnych dla filmu.
Sprawa łączenia małych plików .m2ts w odpowiednio większe jest ciągle aktualna z wielu powodów (np edycja ścieżki dźwiękowej czy dodawanie napisów), choć ostatnia realizacja multiAVCHD pozwala na obsługę dużej ilości małych plików, gdyż jest już przystosowana do współpracy z HD Writerem. Więcej na ten temat napisałem w wątku o łączeniu plików AVCHD. Tutaj chcę podać kilka własnych obserwacji związanych z synchronizacją strumienia audio i wideo w łączonych plikach - bo można spotkać krytyczne opinie wtym zakresie.
Dzisiaj dokładnie przeanalizowałem zgodność dźwięku i obrazu w plikach 4 GB, powstałych w multiAVCHD (v 2.6 build 540) z połączenia wielu mniejszych plików (materiał wyjściowy to 60 plików łącznie mających prawie 8 GB) i stwierdziłem brak jakiegokolwiek wzajemnego przesunięcia tych strumieni na całej długości. Materiał do analizy był idealny, ponieważ były to nagrania koncertu wokalnego, a więc można precyzyjnie śledzić ruch ust i odnosić go do słyszanego głosu.
Dokładnie taki sam wynik otrzymałem łącząc te pliki TSSplitter (v 1.2) i tworząc strukturę AVCHD najnowszym programem multiAVCHD (build 564). Sumaryczny plik wyjściowy był zapisany na dysku formatowanym jako NTFS, bo tu nie ma ograniczeń wielkości pliku. W procesie tworzenia struktury AVCHD na dysku FAT32, multiAVCHD oczywiście rozciął ten plik na dwie części i analizie poddawane były oba pliki. Zgodność obrazu i dźwięku analizowano w programie PowerDVD, ze względu na natychmiastową odtwarzalność pliku uruchamianego w dowolnym miejscu na linii czasu (navigational slider).
Oczywiście nie omieszkałem sprawdzić jak będzie z odtwarzalnością tak dużego pliku TS otrzymanego bezpośrednio z TSSplitter - PowerDVD dobrze sobie z tym radził w obrębie każdego ujęcia filmowego, ale zawieszał się na łączeniach. Prawidłowo też były wyświetlane czasy: czas jaki upłynąłby od początku odtwarzania do chwili oglądanego miejsca oraz czas odtwarzania całego pliku. Czyli sam TSSpliter doskonali się.
Wspomnę przy okazji, że w przypadku koncertu, możliwość wstawienia pliku tekstowego, który w odpowiednim czasie poinformuje, kto jest wykonawcą i autorem utworu (muzyki i słów), jest czymś bardzo korzystnym, a w multiAVCHD można to bardzo łatwo i szybko zrobić.

Bialkooo
Zalecany do nagrywania płytek AVCHD/BR jest darmowy program ImgBurn. Może pomocny dla ciebie będzie post #690.
 

bialkooo

New member
Zalecany do nagrywania płytek AVCHD/BR jest darmowy program ImgBurn. Może pomocny dla ciebie będzie post #690.[/QUOTE]



ok chciałem to sprawdzić i po sciągnięciu i wyekstraktowaniu multiavchd w najnowszej wersji przy odpaleniu wyskakuje mi

''= (RT) Your version has expired! (multiAVCHD@deanBG.com for more info) - Line 20''

i tyle przecież to niby freeware to o co chodzi ??? co mam zrobic ? próbowałem ze starszą wersją i to samo ??
 
Do góry