Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

mgnat1

New member
plazma, czy LED?

Witam!

Szukam TV

Po analizach myślę już tylko o
1. Panasonic TX-P42G20E
2. Sharp LC40LE705EV

Pierwszy TV to super barwy, brak smużenia, obraz, który nie męczy oczu,
ale również... refleksy świetlne i generalnie gorszy obraz w jasnym pomieszczeniu

Drugi TV to akceptowalne barwy, podobno brak smużenia, lepiej się go ogląda w jasnym pomieszczeniu,
ale również... wyblakły obraz przy oglądaniu pod kątem <>90st, no i jednak to LCD, czyli zmęczone oczy..

Oto plan pomieszczenia: (z braku nabitych postów muszę dać taki link)
yfrog.com/5umieszkaniesj
to niebieskie to okna, okno zachodnie jest zasłonięte przez sąsiedni blok

TV będzie oglądana w różnych porach dnia

Pytanie:
Czy do tego pokoju kupilibyście plazmę, czy jednak LEDa?

Jeżeli jednak LEDa to czy radzicie LE705, czy może jednak model LE700 wystarczy?

--
dzięki, pozdrawiam
mgnat
 

pkomp

New member
jakie zmęczone oczy?to już jakieś brednie - oczy jak sie mają zmęczyc to i zmęczą sie nad gazetą/książką.....
plazma na plus kolory i czerń oraz płynność...lcd na plus zuzycie energii i cena..no i trwałośc choć nie zapowiada się by ktos trzymał tv ponad 5 lat...
led żadna rewelacja - za te pieniądze nie zwracałbym uwagi obecnie tym bardziej że jest tańsze w produkcji od świetlówek
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie bzdury tylko oczywista oczywistosc...
wpatrywanie sie w silniejsze zrodlo swiatla meczy wzrok o wiele bardziej ! (szczegolnie gdy ogladamy bez dodatkowego oswietlenia)
jesli masz co do tego watpliwosci to proponuje maly test- jak dlugo jestes w stanie patrzec na plomien swiecy w porownaniu do swiecenia sobie w oczy latarka ?!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ze zużyciem energii też pojechał, czyli trza mu powiedzieć tak jak on zaczął - to już jakieś brednie.

Pozdrawiam,
 

Dziku90

New member
pomoc w wyborze tv

Stary telewizor mi zaczyna wysiadać, więc czas rozejrzeć się nad czymś nowym a szczególnie, że mistrzostwa nadchodzą a rynek szeroki i nie wiem jak go ogarnąć także bez pomocy chyba sobie nie poradzę :-?

Wymiary pokoju: ok. 5x4m
Preferowana wielkość matrycy: 32", 37'' może coś większego jak cena pozwoli
Preferowana technologia: lcd, led
Preferowane marki: brak
Jaka odległość od ekranu: ok. 2-3 m
Jakie urządzenia do podłączenia: pc, xbox,
Jaka klasa cenowa: ok. 2-2,5 tys. zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: porownywalnie
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: slabe naslonecznienie
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-6
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: również z boku
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: informacje, sport, seriale, filmy, gry
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: z światłem i bez
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: dobrej jakości na lata, będzie to główny telewizor w domu, no i przydałaby się funkcja odtwarzania filmów bezpośrenio z pen drive, koniecznie MPEG4
Full HD czy HD ready: Full HD
Jaki masz telewizor: CRT phillips 21''

z góry dzieki za pomoc :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przy tej wielkości matrycy i takiej odległości od TV - full hd nie ma sensu.
Ja polecam Plazmę Panasa 50" - przy 3 metrach jest świetnie - sprawdzone na własnej skórze.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja bym to raczej łączył z tym:

Czego oczekuję: dobrej jakości na lata, będzie to główny telewizor w domu, no i przydałaby się funkcja odtwarzania filmów bezpośrenio z pen drive, koniecznie MPEG4

Pozdrawiam,
 

titawa

New member
Witam
potrzebuję pomocy noszę się z zamiarem kupna nowego telewizora tylko nie wiem co wybrać plazma, lcd,lcd led.
kwota chyba max około 6k
odległość od telewizora około 4 m
oglądany na wprost i po niewielkim skosie
myślałem 46-50 cali
sygnał "N"
głownie wieczorami bym oglądał ale w dzień też chciałbym mieć obraz dobrej jakośći
pokój średnio nasłoneczniony,okno za telewizorem, rolety
wykorzystywany do filmów dvd, blu ray, gier PS3
sport mnie nie interesuje
teraz posiadam plazme samsung PS 42C91H
 

dorota76

New member
witam serdecznie,
o nic nowego się nie zapytam:),ale poproszę o podpowiedzi. Jestem juz prawie zdecydowana, ale jaki model?

Wymiary pokoju: ok. 4x5m
Preferowana wielkość matrycy: min 42"
Preferowana technologia: nie konca zdecydowana ale z przewaga na plazme
Preferowane marki: brak
Jaka odległość od ekranu: ok. 2
Jakie urządzenia do podłączenia: kino domowe
Jaka klasa cenowa: ok. 2-2,5 tys. zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: raczej wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: pokój na stronie południowej,heh:( ale tv na ścianie bez okna, światło pada z boku
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-3
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: przy obecnym układzie na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: informacje, sport, seriale, filmy,
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: z przewaga na bez
Ma stać czy wisieć: niezdecydowalam
Czego oczekuję: żywych kolorów
Full HD czy HD ready: no właśnie nie wiem
Jaki masz telewizor: CRT grundig 27"
sygnał;cyfra+


Po głosowaniu z mężem , przejrzeniu tv znajomych, jakos plazmy nam bardziej w głowie. tylko czy za taka kwote kupimy cos rozsądnego?Raczej do tv nie będę podłączać dużo rzeczy, głownie oglądamy tv, czas nie pozwala raczej na filmy z kina domowego.

Będę wdzięczna za każdy post,

pozdrawiam
Dorota
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

dorota76

New member
kiki, dziękuje bardzo..
ps.troche prywaty, kiki, pewien facet z Lublina (skadinad moj tato) dziekuje za prezentacje i pomoc przy wyborze plazmy, bylo to z 3 lata temu i jego pioneeer spisuje sie świetnie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to ciepłe pozdrowienia dla taty - bo u nas zimno - brrrr .....
A dla Twoich potrzeb zostałbym przy Panasonicu.
 

titawa

New member
dzięki kiki
pewnie bez prezentacji się nie obędzie ale czy z tych modeli któryś byś wyróżnił jako zdecydowanie lepszy od pozostałych.
mam mętlik w głowie
 

Grisza011

New member
Wybór telewizora.

Witam. Udało mi się przeczytać może z połowę wątku. Jakies pojęcie juz mam. Mam nadzieję, że rowiejecie chociaż część pozostałych watpliwości.

Warunki:
do TV około 3.5 m .
Pokój z oknami na południe , TV na przeciwległej ścianie.
TV oglądana w 60-70 % wieczorem. W dzień zawsze można też rolety przysłonić.

Mamy UPC cyfrową , w tym tylko 3 kanały HD na razie .Proporcja oglądanej telewizji HD i SD 1:2 (czyli 2 razy więcej cyfrowej SD) , may zamiar kupić też Blue Ray , ale na razie raczej mało będziemy na nim oglądać, na DVD też niewiele może 5 % całego użytkowania. Gier wogóle.
Myślimy o Telewizorze na co najmniej 10 lat.

Chcemy żeby miał Full HD(bo coraz więcej będzie kanałów HD w TV no i filmy na Blue Ray będą tanieć).

W TV oglądamy głównie filmy , informacyjne kanały , sport.
Raczej preferuję plazmę biorąc pod uwagę to czego już dowiedziałem sie z tego watku.
Budżet do 6 tys. zł. ale może być i 3tys. jeśli nie zmieni to specjalnie jakości obrazu.

46 cali lub 50 (nie wiem czy 50 nie będzie za duże).

Bardzo ważne jest dla nas żeby telewizor jak najlepiej przetwarzał sygnał SD i jakoś naturalnie konwertował format obrazu 3:2 jaki występuje w telewizji cyfrowej SD na format obrazu 16:9 w którym wyświetlają telewizory HD czy też Full HD.

W telewizorze u szwagra LCD 46 cali , telewizja Cyfra + SD - obraz jest jakiś nienaturalnie rozciągnięty w poziomie (może to wynika z formatu obrazu ?), u cioci też Cyfra+ SD w innym telewizorze LCD 32 cale -tak samo obraz rozciągnięty .

Chciałbym mieć telewizor który w możliwie największym stopniu niwelowałby ten efekt, kłopot w tym ze take dane nie są uwzględniane w specyfikacjach.

Jeżel okazałoby się ze telewizor HD Redy znacznie lepiej sobie radzi z przerabianiem formatu 3:2 telewizji SD na 16:9 niż telewizor Full HD to byłbym skłonny wybrać nawet HD Redy.

Na razie moim typem jest Panasonic TX-P46GW20 ,ale nie mam zielonego pojęcia jak ten telewizor poradzi sobie z obrazem SD (oczywiście moge go na tydzień wypożyczyć) ale najpierw wolałbym zasiegnąć opinii forumowiczów, może są inne typy telewizorów do tej ceny lepiej radzące sobie z sygnałem cyfrowym SD.

Przepraszam za przydługi post.
 

razorjack

New member
hej!
szukam TV do domu (teraz mam CRT 14'' - na nim to czasem coś z telewizji lub informacje, i do kompa monitor 26'' lcd - na tym filmy z dvd/kompa)

rozmiar matrycy: im większy tym lepiej? 50'' ?
Preferowana technologia: no właśnie nie wiem czy plazma czy lcd
Jaka odległość od ekranu: ~3m
Jakie urządzenia do podłączenia: tuner tv cyfrowej upc, dvd, komputer
Jaka klasa cenowa: do 3k ?
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: wieczorem/w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: okno od wschodu, często zasłonięte roletami
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: przy słabym świetle
Ma stać czy wisieć: stać
Full HD czy HD ready: raczej fullhd (ze względu na podłączanie komputera - gry?)
Jaki masz telewizor:crt 14''

przeczytałem wątki o plaźmie vs lcd, wychodzi z nich że plazma daje bardziej 'miękki' obraz, czy to oznacza że podłączając obraz do PC, będzie on lekko 'rozmazany' w porównaniu do monitora/tv LCD ?
zdaję sobie sprawę że do samej TV nie potrzebuję FullHD (nawet jeśli są jakieś programy nadawane HD, to różnica w obrazie z 2.5-3m będzie ledwo dostrzegalna), o fullhd myślę tylko w kontekście podłączania komputera do TV (jeśli dopłacić wystarczy tylko ~10% ceny)

DLNA - czy to oznacza że mogę podłączyć TV do routera (przez wifi? skrętkę?), na kompie odpalić serwer DLNA, który będzie serwował filmy (i ew. je transkodował w locie, jeśli byłby w nieobsługiwanym formacie) i dokładał napisy?)

tuner DVB-T/mpeg4 - czy to jest potrzebne? mam tuner telewizji cyfrowej UPC - z niego jest jedynie wyjście video.
A może TV z takim tunerem może zastąpić mój tuner cyfrowy UPC ?

warto brać najtańszy i jak największy TV? np. 50'' za ~2800pln, czy lepiej wziąć trochę mniejszy (np. ~46'') ale za to z dodatkowymi opcjami (w podobnej cenie) ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry