Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

razorjack

New member
widzę że Kiki zawsze proponuje panasy :) nie trudno tak odpowiadać.

zaproponowałeś model z małą rozdzielczością (1024x768) i do tego za ~3600pln.
czy jest znacznie lepszy od tańszego modelu fullhd ? (trochę to tak nie wygląda)
 

Krystian87

New member
Wymiary pokoju: ok. 4x5m
Preferowana wielkość matrycy: raczej 42" ale jestem otwarty na wszelkie propozycje
Preferowana technologia: sądząc po parametrach to raczej plasma
Preferowane marki: brak
Jaka odległość od ekranu: ok. 4m
Jakie urządzenia do podłączenia: kino domowe, laptop, z czasem ps3
Jaka klasa cenowa: ok. 4 tys. zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: raczej wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: pokój na stronie południowej ale tv ma być na ścianie gdzie nie pada światło z okna
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-5
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost, ewentualnie mały kąt do 20C
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: sport, filmy, programy muzyczne i do tego dojdzie gra na ps3
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: bez światła
Ma stać czy wisieć: raczej będzie wisiał
Czego oczekuję: dobrej jakości obrazu nierozmytego bez smużenia dobrej i żywej barwy kolorów
Full HD czy HD ready: nie wiem
Jaki masz telewizor: nie mam
sygnał: jestem laikiem nie wiem jakie jest dobre żródło sygału licze na podpowiedź to wtedy sobie zamontuję (kablówki nie mam) do wyboru cyfra+, HD, N i inne anteny, do tego filmy z laptopa ewentualnie z sieci i przede wszystkim z dvd (divx)

Przede wszystkim liczę, że ktoś najpierw mi podpowie jakie źródło sygnału zamontować a później jaki telewizor dobrać do tego. Do tej pory oglądałem tylko filmy DivX na komputerze stacjonarnym. Zamierzam na telewizorze oprócz oglądania filmów pograć na PS3, a także od czasu do czasu obejrzeć z kolegami mecz reprezentacji polski i trochę sportu walki (także dynamika musi być dobra)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
razorjack-
chyba coś źle zrozumiałeś .
Podałem Ci model który mieści Ci się w klasie cenowej podanej przez Ciebie czyli 2800 zł ..
A Model 50 Full hd
Panasonic TX-P50S20 50" - Telewizory plazmowe - Panasonic TX-P50S20 50" od 3789.00zł
Jest droższy o 1000 zł , tzn o 1000 zł przekracza Twoją klasę cenową.
=====================================================

Krystian87-
Panasonic 46G20 - do takich potrzeb
=====================================================
 

razorjack

New member
razorjack-
chyba coś źle zrozumiałeś .
Podałem Ci model który mieści Ci się w klasie cenowej podanej przez Ciebie czyli 2800 zł ..
A Model 50 Full hd
TX-P50C2E
Jest droższy o 1000 zł , tzn o 1000 zł przekracza Twoją klasę cenową.
=====================================================

zrozumiałem, że ten proponujesz:
TX-P50C2E - ten się zmieści
w każdym razie, lepiej wziąć mniejszego (~40-42'' panasonica z tylko 1024x768), niż LG fullhd 50'' ?
jakieś uzasadnienie ?
 

Drugdealer

New member
Witam

Wymiary pokoju: ok. 6x5m
Preferowana wielkość matrycy: raczej 38-40"
Preferowana technologia: Chyba plazma lecz zastanawiam sie również nad
Preferowane marki: Sony, Samsung , inne (jakie?)
Jaka odległość od ekranu: ok. 3,5m
Jakie urządzenia do podłączenia: kino domowe,
Jaka klasa cenowa: ok. 3 tys. zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: z przewaga na wieczór
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: pokój na stronie południowej
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-4
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost, ewentualnie mały kąt
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: sport, filmy, programy muzyczne
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: raczej z światłem
Ma stać czy wisieć: raczej będzie wisiał
Czego oczekuję: dobrej jakości obrazu nierozmytego bez smużenia dobrej i żywej barwy kolorów
Full HD czy HD ready: nie wiem
Jaki masz telewizor: nie mam
sygnał: Cyfra+ pakiet HD
 

MojNick

New member
Witam

Wymiary pokoju: ok. niewymiarowy - ksztalt litery L. W miejscu gdzie jest TV to mniej wiecej 3-3,5m od kanapy
Preferowana wielkość matrycy: minimum 46
Preferowana technologia: LCD LED.
Preferowane marki: Sony, Samsung , Philips, Panasonic
Jaka odległość od ekranu: 3- 3,5m
Jakie urządzenia do podłączenia: Kino domowe (coaxial pewnie, albo czym sie da - w przyszlosci przed hdmi) + Cyfra+ przez HDMI
Jaka klasa cenowa: do 5 tys.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: od rana do nocy, więc ciężko powiedzieć ;)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: Duże. Po prawej stronie od TV jest okno od storny południowej.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 3
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost, po bokach fotele, ale to rzadko.
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: sport, filmy, programy muzyczne, tematyczne.
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: Ja osobiście bez, ale czesto jak z kims to przy swietle.
Ma stać czy wisieć: Będzie wisieć.
Czego oczekuję: dobrej jakości obrazu przy HD i SD. Matowa/półmatowa matryca z powodu słońca. I ładne odwzorowanie kolorów.
Full HD czy HD ready: FULL HD
Jaki masz telewizor: Jakiś stary Philips 32 cale.
sygnał: Cyfra+ HD, będzie polsat, ale czy HD to nie wiem. Do tego filmy 720p i 1080p z HDD bądź komputera przez TV-out a w przyszłości hdmi.
 

razorjack

New member
no i znalazłem jeszcze lepsze modele (dla mnie pasujące bardziej, ze względu na DLNA)

samsung no samsung PS50C550 (fullhd 50'' plazma )
50" telewizor plazmowy full HD PS50B550 - Plasma - Telewizory | SAMSUNG

czy może samsung LE46C550 (fullhd LCD 46'')
46" telewizor LCD Full HD LE46C550 - LCD - Telewizory | SAMSUNG

oba w podobnej cenie (~3k), teraz to już nie wiem co wybrać :/
ponoć w nowych modelach plazm oprogramowanie stosuje różne sztuczki na pozbycie się powidoków. LCD ma większą jasność, ale i tak na ogół mam okna przysłonięte roletami, więc to nie jest dla mnie ważne.
no chyba że już przy zapalonym świetle w pokoju znacznie gorzej widać na plazmie ?
 

razorjack

New member
byłem dziś w sklepie, ale ciężko było porównać TV :/ obraz puszczony jakiś marny SD (jakaś reklamowa stacja?) - ohyda.
ale mogę przyjść z filmami na USB.

zatem prośba, czy ktoś może na swoim samsungu (seria c550) sprawdzić czy oba te filmy są odtwarzane ?

to dwa dynamiczne filmy (sporty wodne)

1280x720
Jaws Highlights - Jan 17th, 2010 on Vimeo
po zalogowaniu się można ściągnąć w formacie quicktime (mov)

1920x1080
http://manera2.f-onekites.com/downlo...glish_FULL.mp4

ew. jakieś inne na testy polecacie ?
 
Ostatnia edycja:

Snake155

New member
wybór

Witam ponownie,
Jak wspomniałem wcześniej chciałem kupić tv do końca czerwca.Z uwagi na mistrzostwa w RPA chcę przyśpieszyć zakup.
Mam pytanie czy od ostatnich porad coś się zmieniło?
Oglądałem polecane przez forumowiczów TV w sklepach-szczególnie podobał mi się obraz HD na Toshibie SV i Philipsie 9704
Sharpa XS1 niestety nigdzie nie było a zresztą w internecie nie schodzą poniżej 15000,00zł , a Sharp LE700 i Sony EX700 prezentowały się trochę gorzej.
Lepsze wrażenie było na Sony HX700 i NX700 oraz na Panasonicu 50VT20

Z uwagi ,że były to warunki sklepowe i obraz dostępny tylko z BR trudno do końca ocenić który
w moich warunkach byłby lepszy .

Co do wielkości po konsultacjach z żoną maksymalna wielkość to 52" co zawęża wybór do
toshiby 46SV lub Philipsa 52" 9704 lub do nowych modeli które dopiero się pojawiły lub pojawią do 2 tygodni /a zostały już przez Was przetestowane/

Jeszce o Sony EX700 którego proponuje KIKI .W sklepie Sony obraz na wymienionych wyżej tv
z serii HX i LX wydawał się dużo lepszy .Jedyne na plus EX700 w moich warunkach to bardziej
matowa szyba która będzie chyba mniej odbijać światło - choć od mojego ostatniego postu zakupiłem fajne rolety wewnętrzne które bardzo zniwelowały mi odbicia na obecnym tv.
Pozdrawiam
Snake155




Witam,
Chcę do końca czerwca kupić nowy telewizor.Zdecydowanie interesuje mnie najlepszy obraz bez smużenia i odblaskowej matrycy. Technologia LCD,LED czy plazma- nie ma znaczenia.

odległość od ekranu ? 4m
> jak słońce świeci w pokoju ? nie świeci ale okno na przeciw tv
> Jak duży jest pokój ? 4x5m
> jaki masz obecnie telewizor? crt sony 32"
> jakie programy najczęściej oglądasz? film ,sport
> więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? dzieci w dzień,my popołudniu i wieczór
> preferowana wielkość telewizora? 46-52
> preferowana marka ?brak,może być sony,panasonic,sharp,toshiba lub inne ważne by dobre
> czego nie lubisz w telewizorach? smużenia i odbicia światła
> jakie urządzenia będą podłączone ? blue ray ,kino ,cd
> ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 100% tv
> jakimi złączami ? hdmi
> jaki masz sygnał ? N turbo recorder
> ma stać czy wisieć ? stać
> jaka klasa cenowa ? do 10000

Interesują mnie raczej nowe modele 2010.
 

rodzynek81

New member
wybór

Witam,
Kiedyś czytając opinie na tym forum ( wieki temu) kupiłem lcd32 sharp wd1e, świetny wybór do dzisiaj służy dobrze, jednak trzeba kupić coś większego, zastanawiam się pomiędzy:
lcd sony46ex500, Sharp46 le810(tylko niech trochę stanieje), Panasonica 50 G20, Samsung PS50B650 , żona za to choruje na Philipsa 46pfl 8404( bo się świeci) do którego ja jestem średnio przekonany.


Wiem że dość duży rozrzut, ale biorę po uwagę opcję tańszą i droższą ( jak dla mnie)

odległość od ekranu – 2,5m no właśnie kanapa jest dość blisko(nie dam rady się cofnąć bo jej szerokość czy głębokość jak kto woli jest dość duża)–
jak słońce świeci w pokoju – świeci do południa a wtedy jestem w pracy
Jak duży jest pokój 7x3,5
jaki masz obecnie telewizor- Sharp 32wd1e
jakie programy najczęściej oglądasz- sport i filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem
preferowana wielkość telewizora 46-50
preferowana marka – brak
czego nie lubisz w telewizorach-
jakie urządzenia będą podłączone – ps3, kino domowe, dekoder upc więc już musi mieć minimum 3hdmi do tego od czasu do czasu komp
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń – 75-25
jakimi złączami - hdmi
jaki masz sygnał – dekoder UPC
ile programów HD - 7
czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost i z boku
oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – jak sam to bez światła jak z żoną to przy lekkim świetle
ma stać czy wisieć - wisieć
jaka klasa cenowa do 5tys z małym kawałkiem

Oczywiście jestem otwarty również na inne propozycje, z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
Marcin
 

Gaethaa

New member
Witam. Prośba o pomoc bo od czytania już mnie oczy bolą i dalej nie wiem co wybrać ;)

Wymiary pokoju: ok. 4x6m
Preferowana wielkość matrycy: tu mam zgryz - kusi mnie Panasonic TX-P 42G20E, ale oglądając 42calowe panele w sklepie wydaje mi się za duży, więc może 37 cali byłby lepszy,

Preferowana technologia: brak
Preferowane marki: brak
Jaka odległość od ekranu: ok. 2-2,5m
Jakie urządzenia do podłączenia: laptop, xbox
Jaka klasa cenowa: do ok. 4 tys. zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: wieczorami i w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: dosyć mocne światło z lewej strony, ale raczej nie pada na ekran. A jakby coś to rolety zrobią swoje.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost, ewentualnie mały kąt do 20 st
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: discovery + filmy, dojdzie xbox
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: z włączonym światłem
Ma stać czy wisieć: raczej będzie wisiał
Czego oczekuję: dobrej jakości obrazu,
Full HD czy HD ready: nie wiem
Jaki masz telewizor: 15" LCD, filmy i seriale oglądamy na laptopie.
sygnał: na razie kablówka, docelowo będzie podłączony laptop więc od DIVXów, po DVD, i czasem HD.
nie wykluczam

Coś możecie zaproponować ?
Jakąs fajną plazmę 37 cali albo LCD z dobrym odbiorem SD i fajnymi kolorami ? albo lepiej w te 42 cale inwestować ?
 

OSP110233

New member
Witam. Prośba o pomoc bo od czytania już mnie oczy bolą i dalej nie wiem co wybrać ;)

Wymiary pokoju: ok. 4x6m
Preferowana wielkość matrycy: tu mam zgryz - kusi mnie Panasonic TX-P 42G20E, ale oglądając 42calowe panele w sklepie wydaje mi się za duży, więc może 37 cali byłby lepszy,

Preferowana technologia: brak
Preferowane marki: brak
Jaka odległość od ekranu: ok. 2-2,5m
Jakie urządzenia do podłączenia: laptop, xbox
Jaka klasa cenowa: do ok. 4 tys. zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: wieczorami i w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: dosyć mocne światło z lewej strony, ale raczej nie pada na ekran. A jakby coś to rolety zrobią swoje.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost, ewentualnie mały kąt do 20 st
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: discovery + filmy, dojdzie xbox
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: z włączonym światłem
Ma stać czy wisieć: raczej będzie wisiał
Czego oczekuję: dobrej jakości obrazu,
Full HD czy HD ready: nie wiem
Jaki masz telewizor: 15" LCD, filmy i seriale oglądamy na laptopie.
sygnał: na razie kablówka, docelowo będzie podłączony laptop więc od DIVXów, po DVD, i czasem HD.
nie wykluczam

Coś możecie zaproponować ?
Jakąs fajną plazmę 37 cali albo LCD z dobrym odbiorem SD i fajnymi kolorami ? albo lepiej w te 42 cale inwestować ?


Jezeli moge cos zasugerowac to 42g20 jest dobrym TV (szczegolnie przy slabszym sygnale) ale pod pewnymi warunkami:

1. Moim zdaniem 2,5m to min odleglosc od ekranu prze takim rozmiarze (zakladajac ze ogladamy SD). Ponizej tej odleglosci bedzie widac niedoskonalosci obrazu;

2. Ten TV potrzebuje zaciemnionego miejsca w pokoju. Jakosc obrazu w naslonecznionym pokoju jest marna jezeli na ekran pada slonce.

3. Odnośnie czerni i samego postrzegania obrazu to jest on najbardziej zblizony do TV CRT (lacznie z jego wadami i zaletami).

Osobiscie przerabialem parę LCD i powiem ze pomijajac powyzsze spostrzezenia to ta technologia jest duzo lepsza od LCD. Kolory, kąty, naturalna "czern" i jakosc obrazu w ciemnym pomieszczeniu jest rewelacyjna.

Z LCD moglbym polecic ci Samsunga 40C650 (do twojej decyzji - kazdy ma swoich faworytow) bo:

1. Ma rewelacyjna czerń (smola)
2. Bardzo dobre katy jak na LCD
3. Rewelacyjne wsparcie multimediow (divx, mkv itp.)
4. Cena w cieci bardzo dobra

I dwie uwagi ... matryce w samie SQ01 lubią mieć bad pixele ... warto sprawdzic przed zakupem (na kolorowych planszach) oraz uważać na matryce innych producentów bo podobno już w tym modelu wkładają CMO lub CN a to moim zdaniem nie to samo co SQ01.
 
Ostatnia edycja:

Gaethaa

New member
OSP110233

dzięki za odpowiedz - no właśnie sygnał na razie nie jest zbyt rewelacyjny więc z tego co czytam to raczej plazma będzie lepsza. Jakby zrobili 37" G20E to bym się nie zastanawiał a tak trochę mnie wielkość ekranu martwi - bo może być zbyt duży i przez to niekomfortowy.

Ktoś jeszcze mógłby coś doradzić ?
 

fosite

New member
Samsung LE46C650

Na początek się przywitam jest to mój pierwszy post :-o, ale do rzeczy ;
Kurcze po co ja wchodzę na to forum :), byłem już przekonany do plazmy Panasonica, ale właśnie w dniu dzisiejszym poszedłem do Rtv Euro AGD i zmieniłem zdanie, miałem okazję obejrzeć w akcji blisko 40 telewizorów różnych marek LG, Panasy, Sharp, Sony itp, które wyświetlały ten sam sygnał ( wg. pracownika HD po zwykłym kablu ), i moje spostrzeżenia były następujące ; praktycznie wszystkie LCD to kicha, pod względem ostrości , oraz kolorów, ( poświaty niebieskie , różowe itp. ) obraz zbyt jaskrawy rażący w oczy ( niby wszystko na ustawieniach fabrycznych ), plazmy Panasa w zasadzie jeśli chodzi o ostrośćc też kicha ale mimo to lepszy obraz niż LCD, ale za to bez porównania kolory były bardziej naturalne, i tu uwaga , jeden LCD wyróżniał się od innych kolory takie same jak przy plaźmie, i dodatkowo jeszcze najbardziej wyraźny obraz był to Samsung LE46C650, ewidentnie widać było również różnicę między modelem Samsung LE46B650, na plus tego pierwszego, uwierzcie mi byłem nastawiony na plazmę a tu taka niespodzianka , fakt że tel. był za ok. 4000 tys, ale nie zmienia faktu że wrażenie sprawiał najlepsze. I gdy w zasadzie byłem już zdecydowany , wszedłem znów na forum i wiadomo tu króluje plazma, przy czym zauważyłem że odnośnie jej gloryfikująco wypowiadają się w zasadzie w kółko te same osoby. Moje pytanie czy ktoś ma w domu Samsung LE46C650 i może się coś na jego temat wypowiedzieć oczywiście w odniesieniu do plazmy. Mi telewizor ma służyć tylko do oglądania zarówno HD jak i SD , DVD. Proszę o obiektywną odpowiedź :-o
 

fosite

New member
Samsung LE46C650

dalej uważam że plazma jest lepsza, za wyjątkiem tego modelu, jak wytłumaczysz, że ten jeden miał najlepszy obraz gdzie wszystkie wokół LCD to padaka, ( przy założeniu oczywiście że nie był sztucznie pompowany przez sprzedawcę ), czerń była powalająca , kolory naturalne jak przy plaźmie a dodatkowo ostrość obrazu, oświetlenie w sklepie nad tym LCD było akurat słabe, więc zastanawiam się czy akurat ten model nie kupić. Nie jestem zwolennikiem żadnego modelu, i jestem otwarty na informację, dlatego też pytałem czy ktoś ma ten model. A jeśli chodzi o post wyżej , to wiem że jesteś zwolennikiem plazmy, ale powiedz, widziałeś w akcji Samsung LE46C650, czy twoja opinia opiera się jedynie na ogólnym pojęciu z LCD ( z którym się niestety zgadzam ). Abstrahując w domu oglądam zwykle przy świetle, ew. półmroku, pokój jest średnio nasłoneczniony więc prawie nigdy nie będę miał idealnych warunków dla plazmy
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nic nie będę tłumaczył bo już z założenia popełniłeś błąd porównując w sklepie a jak wiadomo o gorsze miejsce do porównania telewizorów jest trudno.
Weź sobie prezentację do domu tego LCD, swojej ulubionej plazmy i wtedy porozmawiamy, nawet chętnie coś wytłumaczę jak będę potrafił.

Pozdrawiam,
 

jacek5d

New member
Może to pomoże niezdecydowanym.

Wybrane cytaty z testu TX-P42G20 zamieszczonego w AUDIO-VIDEO, maj 2010
autor Filip Kulpa:

"Podłączenie i wstępne skalibrowanie tego telewizora niemal natychmiast wywołało uśmiech na mojej twarzy. Co za ulga po kilkutygodniowym oglądaniu LED-a. Cóż, jakoś obrazu jest nieporównywalnie lepsza. Co prawda wrażenia nie są może imponujące w ciągu dnia, w jasnym pokoju, ale wieczorem,szczególnie w ciemnym pomieszczeniu, dystans który dzieli tą plazmę od wszystkich elcedeków jest po prostu znaczący"

"TX-P42G20 to dziś najbardziej rozsądna propozycja dla miłośników małego kina domowego oraz dla wszystkich tych, dla których jakośc obrazu, szczególnie po ciemku, jest najważniejsza. Relacja jakości obrazu do ceny, szczególnie w kontekście cen najnowocześniejszych elcedeków, jest okazyjna - mimo wskazanych niedoskonałości . Żeby nie było niedomówień : ten telewizor nie zabłyśnie na sklepowej półce. W takich warunkach
nie pokona elcedeków. Jednak w domu, po dokonaniu odpowiednich ustawień i zgaszeniu światła,
rozjedzie je niczym walec. I jeszcze jedno za 600 zł więcej można miec wersję 46 calową. Jak dla mnie bomba. "

W tym samym numerze jest test LEDA LCD Sony KDL-40NX700 więc pewnie do niego autor testu porównuje Panasonica.
 
Do góry