Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

don111

Banned
ale po czym stwierdzasz że ma lepsze parametry ? po tym co producent umieścił na ulotce ?
to co jest w danych a to co widać na ekranie to są często zupełnie różne sprawy
hz w LCD nie mają znaczenia jeśli chodzi o migotanie, mają znaczenie za to jeśli chodzi o płynność obrazu w ruchu
 

wpozio

New member
Wiem że trudno mi pomóc bo ja też od kilku tygodni się zastanawiam więc może zmienię pokój to będzie łatwiej mi doradzić :))

Witam, z góry dziękuję za pomoc przy wyborze :)
- odległość od ekranu ? 2-4 m
- jak słońce świeci w pokoju ? okna na południe na wprost TV ( opcja odległości od TV 4m , lub z lewej strony okna opcja odległosci ok 2 m)
- Jak duży jest pokój ? 3x5m
- jaki masz obecnie telewizor? w tym TV nie korzystałem do tej pory z TV
- jakie programy najczęściej oglądasz? wszystkiego po trochu bajki, przyrodnicze,film ,sport ( tutaj wazne aby nie było smużenia), gry PS3
- więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? dzieci w dzień,my popołudniu i wieczór
- preferowana wielkość telewizora? 40-50
> preferowana marka ?brak wazna dla mnie jakość nie ile kto wydaje na reklamę
- czego nie lubisz w telewizorach? smużenia i odbicia światła
- jakie urządzenia będą podłączone ? blue ray-ps3,kino, tuner cyfrowy
> ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 70% tv reszta 30%
> jakimi złączami ? hdmi, scart
> jaki masz sygnał ? cyfrowy z kablówki chcę wykupić opcje HD
> ma stać czy wisieć ? stać
> jaka klasa cenowa ? ok 3000 ale wolałbym aby 3000 to był maks( ale nie chcę aby 50 zł spowodowało że przejdzie mi koło nosa jakiś super TV :) )

z góry dziękuję za poradę.
 

Omek

New member
don,wspomnialem tylko o parametrach ktore wlasnie przeczytalem,a te LG ma lepsze i po prostu zastanawiam sie dlaczego ww telewizory sa lepsze,mimo ze teoretycznie maja gorsze parametry.Nie jestem jakims fanem lg-choc na obecna chwile mam wlasnie tv tej firmy(LG323000),nic zlego nie moge na ten sprzet powiedziec.
Czy ten model lg jest taki do dupy,czy po prostu cala firma robi raczej kiepskie telewizory.
nie jest dla mnie problemem kupic telewizory ktore polecil kiki czy kapsel-wierze ze polecaja mi dobry sprzet...tylko tak pokrotce chcialbym sie dowiedziec dlaczego te tv beda lepsze-oczywiscie jezeli bedzie sie chcialo komukolwiek odpisac ;)
 

kapsell

New member
Bez reklam
Najlepiej znajdz te tv w jakims sklepie, posiedz przy nich, porownaj i wtedy wybierz. Jakis wybor juz masz zawezony co do kilku modeli. Oczywiscie, ze sa tez zadowoleni uzytkownicy LG.
Nie odwazyl bym sie komus powiedziec ze ten lg lest gorszy od modelu firmy "X" (choc moge tak myslec) sa rozne potrzeby, wrazliwosci, warunki i wiele innych zmiennych, kazdy jest inny.
Suma sumarum - nie dla mnie jest ten LG ale tobie moze przypasowac...
 

Omek

New member
Najlepiej znajdz te tv w jakims sklepie, posiedz przy nich, porownaj i wtedy wybierz. Jakis wybor juz masz zawezony co do kilku modeli. Oczywiscie, ze sa tez zadowoleni uzytkownicy LG.
Nie odwazyl bym sie komus powiedziec ze ten lg lest gorszy od modelu firmy "X" (choc moge tak myslec) sa rozne potrzeby, wrazliwosci, warunki i wiele innych zmiennych, kazdy jest inny.
Suma sumarum - nie dla mnie jest ten LG ale tobie moze przypasowac...

Ok,dzieki,akurat te modele bede mogl porownac,bo stoja w sklepach w ktorych bylem.

Czyli do zastaosowan ktore wymienilem,50hz nie jest problemem i tez mnie zadowoli?
Tak sie o to dopytuje,bo 100hz bylo dla mnie wyznacznikiem w zakupie nowego tv.(chodzi przede wszystkim o tv hd i blue ray)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wozio
Do Twoich potrzeb :
40 VX 733 Toshiba
Sharp 42 SB 55
Sharp 46 D 65
JVC 42 R 10


http://www.hdtv.com.pl/forum/szczeg...ry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
===========================================

Omek -
ponieważ Toshiba zastosowała nowe rozwiązania.
Tu masz dużo informacji - jakie :
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/44330-toshiba-tv-lcd-42zv635dg-test-otwarty.html
JVC znakomicie skaluje obraz - szczególnie jeśli jest słaby sygnał. Nie ma szumów na ekranie , ma matryce matową aktywną.
Sharp bardzo dobra ostrość obrazu i płynność. Duza oszczędność energii - lcd led.
Extra czerń.



 

don111

Banned
don,wspomnialem tylko o parametrach ktore wlasnie przeczytalem,a te LG ma lepsze i po prostu zastanawiam sie dlaczego ww telewizory sa lepsze,mimo ze teoretycznie maja gorsze parametry.
ja nie znam tego LG i nie wiem czy jest on w praktyce (bo wg danych niby jest) lepszy/gorszy od tych poleconych tutaj tv
po prostu parametry na papierze to tylko suche dane techniczne często nie mające nic wspólnego ze stanem realnym, np podawanie kontrastu dynamicznego - to nic nie warty parametr, podobnie jak moc pmpo ;)
wracając do LG - tutaj nie ma praktycznie żadnych opinii i testów niczego od tego producenta, więc jedyne co możesz zrobić to samemu obejrzeć i porównać te tv albo poczytać w dziale LG opinie użytkowników którzy to zrobili
 

roszpunka

New member
Kapsel,jezeli mozesz,podaj jakies typy.

Obslugi w sklepach sie nie pytam(kupuje tv w anglii),na kilka sklepów byl tylko jeden normalny sprzedawca.Nie sugeruje sie tez obrazem jaki wyswietlaja w sklepach,gdyz jak powiedzial sprzedawca(ten jeden normalny ;)) ,tv maja tam podane roznej jakosci obraz.

Na obecna chwile,kazda zyczliwa uwaga jest dla mnie istotna.

No lepiej się nie sugerować wszak podłączone są zawsze na jednym kablu i jakość obrazu zniekształca się im dalej w linii ciągłej:)
 

wpozio

New member
Witam, z góry dziękuję za pomoc przy wyborze :)
- odległość od ekranu ? 2-4 m
- jak słońce świeci w pokoju ? okna na południe na wprost TV ( opcja odległości od TV 4m , lub z lewej strony okna opcja odległosci ok 2 m)
- Jak duży jest pokój ? 3x5m
- jaki masz obecnie telewizor? w tym TV nie korzystałem do tej pory z TV
- jakie programy najczęściej oglądasz? wszystkiego po trochu bajki, przyrodnicze,film ,sport ( tutaj wazne aby nie było smużenia), gry PS3
- więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? dzieci w dzień,my popołudniu i wieczór
- preferowana wielkość telewizora? 40-50
> preferowana marka ?brak wazna dla mnie jakość nie ile kto wydaje na reklamę
- czego nie lubisz w telewizorach? smużenia i odbicia światła
- jakie urządzenia będą podłączone ? blue ray-ps3,kino, tuner cyfrowy
> ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 70% tv reszta 30%
> jakimi złączami ? hdmi, scart
> jaki masz sygnał ? cyfrowy z kablówki chcę wykupić opcje HD
> ma stać czy wisieć ? stać
> jaka klasa cenowa ? ok 3000 ale wolałbym aby 3000 to był maks( ale nie chcę aby 50 zł spowodowało że przejdzie mi koło nosa jakiś super TV :) )

z góry dziękuję za poradę.
KiKi dzięki za dobre chęci, jednak ja szukam chyba czegoś z FullHD, 100Hz i MPG4. jak już kupować to na maksa :)
 

wpozio

New member
panowie czy jeszcze jakieś propozycje? wg mnie 42' będzie najlepszym rozwiazaniem i musze się zmieścić w 3k.

no to w 3 tys. się mieścisz z Samsungiem 50B550, za 4 tys. nie kupisz lepszego LCD, a już na pewno nie 50'
Do Twoich potrzeb :
40 VX 733 Toshiba
Sharp 42 SB 55
Sharp 46 D 65
JVC 42 R 10
 

Omek

New member
Witam raz jeszcze
Byłem poogladac toshibe ktora poleciliscie,z tym wygladem nie jest tak zle-podoba mi sie,szkoda ze akurat nie bylo sharpa 600le-ale jemu jeszcze sie przyjrze.widze ze w ofercie innego sklepu w ktorym bede zauwazylem samsunga 46b550-czy brac go tez pod uwage?
Mam zaufanie do samsunga,jestem bardzo zadowolony z monitora tej firmy(P2370).

Z Lg dam sobie spokoj.
 

ROBLOVE

New member
Lcd led rgb

Witam. Czy ktoś orientuje się jak wygląda w tej chwili oferta telewizorków LCD RGB. Pytałem w Sony to mieli kiedyś jeden model ale wycofali z oferty. Sprzedawca mówił, że produkcja droga i duże zużycie prądu i dlatego już nie ma.. ? Czy jest szansa, że pojawi się u innych producentów a może są. Jakość obrazu podobno wyraźnie przewyższa dotychczasowe rozwiązania. Może gdzieś są jakieś testy,porównania. Myślicie, że warto poczekać jeszcze rok-dwa? Cena pewnie spadnie do akceptowalnego poziomu. Mam zwykły kineskop i na razie starcza ale jak wejdzie cyfrowa TV pewnie trzeba bedzie w końcu zmienić :) Pozdro
 

kapsell

New member
Bez reklam
Z Sony to chodzi pewnie o model x4500 - ceny od samego poczatku utrzymuja sie na wysokim poziomie, nawet rosna
Jest jeszcze Sharp xs (o ile sie nie myle)- niebotycznie drogi
I teraz Sharp Quatron - wchodzi na rynek i nie znam ceny.

Czy cos wiecej jest nie kojarze na szybkiego...
 

jgx

New member
Bez reklam
Z Sony to chodzi pewnie o model x4500 - ceny od samego poczatku utrzymuja sie na wysokim poziomie, nawet rosna
Jest jeszcze Sharp xs (o ile sie nie myle)- niebotycznie drogi
I teraz Sharp Quatron - wchodzi na rynek i nie znam ceny.

Czy cos wiecej jest nie kojarze na szybkiego...

zapodaj linka który mówi że quatron ma poswietlenie za pomocą diód rgb
 

zyywiec

New member
Wymiary pokoju: ok. 6 x 5m
Preferowana wielkość matrycy: zastanawiam sie miedzy 37" a 40"
Preferowana technologia: nie zdecydowalem jeszcze czy plazma, czy LCD
Preferowane marki: bez znaczenia
Jaki sygnał: kablowka z UPC (czli troche SD i troche HD) + filmy z kompa (troche divxow, troche HD)
Jaka odległość od ekranu: 1.8m - 2m (mimo ze pomieszczenie duze, to nie da sie dalej)
Jakie urządzenia do podłączenia: tuner UPC (HD z nagrywarka), komputer, moze DVD
Jaka klasa cenowa: 2200, ew moge dolozyc do 2500 jesli bedzie faktycznie sens
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: głównie w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: okno od polnocy skierowne na TV, lecz przesuniete w bok + okna od zachodu z boku. odleglosc od zachodnich okien ok 3 m
Ile osób zasiada przed telewizorem: zwykle 2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: raczej na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy, wiadomosci
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: przy slabym swietle
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: jakości obrazu adekwatnej do ceny sprzętu
Full HD czy HD ready: Full HD
Jaki masz telewizor: 14" AIVA :)
 
Do góry