Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

don111

Banned
Na początek się przywitam jest to mój pierwszy post :-o, ale do rzeczy ;
Kurcze po co ja wchodzę na to forum :), byłem już przekonany do plazmy Panasonica, ale właśnie w dniu dzisiejszym poszedłem do Rtv Euro AGD i zmieniłem zdanie, miałem okazję obejrzeć w akcji blisko 40 telewizorów różnych marek LG, Panasy, Sharp, Sony itp, które wyświetlały ten sam sygnał ( wg. pracownika HD po zwykłym kablu ), i moje spostrzeżenia były następujące ; praktycznie wszystkie LCD to kicha, pod względem ostrości , oraz kolorów, ( poświaty niebieskie , różowe itp. ) obraz zbyt jaskrawy rażący w oczy ( niby wszystko na ustawieniach fabrycznych ), plazmy Panasa w zasadzie jeśli chodzi o ostrośćc też kicha ale mimo to lepszy obraz niż LCD, ale za to bez porównania kolory były bardziej naturalne, i tu uwaga , jeden LCD wyróżniał się od innych kolory takie same jak przy plaźmie, i dodatkowo jeszcze najbardziej wyraźny obraz był to Samsung LE46C650, ewidentnie widać było również różnicę między modelem Samsung LE46B650, na plus tego pierwszego, uwierzcie mi byłem nastawiony na plazmę a tu taka niespodzianka , fakt że tel. był za ok. 4000 tys, ale nie zmienia faktu że wrażenie sprawiał najlepsze. I gdy w zasadzie byłem już zdecydowany , wszedłem znów na forum i wiadomo tu króluje plazma, przy czym zauważyłem że odnośnie jej gloryfikująco wypowiadają się w zasadzie w kółko te same osoby. Moje pytanie czy ktoś ma w domu Samsung LE46C650 i może się coś na jego temat wypowiedzieć oczywiście w odniesieniu do plazmy. Mi telewizor ma służyć tylko do oglądania zarówno HD jak i SD , DVD. Proszę o obiektywną odpowiedź :-o
przede wszystkim dlaczego nie powinno się porównywać w sklepie:
- każdy tv jest inaczej ustawiony fabrycznie
- każdy tv może być inaczej ustawiony indywidualnie, nawet najlepszy tv może odbierać paskudnie przy złym ustawieniu
no i przede wszystkim bardzo niekorzystne warunki do porównania (jasne oświetlenie, zwykle świetlówki), obecność innych tv obok siebie co sprawia że:
- najlepszy wydaje się tv ten co najmocniej, najbarwniej wyświetla obraz
- nie można sprawdzić kontrastu, czerni (nawet największy złom ma ekstra czerń w oświetleniu dzień)

jedyne co to można od biedy sprawdzić w dowolnym LCD to czy jest duży spadek jakości przy oglądaniu pod kątem...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1.Kłania się kalibracja obrazu.
2.Kłania się prezentacja w domu
3.W sklepie są tzw ustawienia sklepowe - więc wyciąganie wniosków jest bez sensu.
 

Snake155

New member
wybór

Witam,
Czy jest szansa na jakąś odpowiedź?
Chcę do końca tygodnia podjąć decyzje.
Snake155





Witam ponownie,
Jak wspomniałem wcześniej chciałem kupić tv do końca czerwca.Z uwagi na mistrzostwa w RPA chcę przyśpieszyć zakup.
Mam pytanie czy od ostatnich porad coś się zmieniło?
Oglądałem polecane przez forumowiczów TV w sklepach-szczególnie podobał mi się obraz HD na Toshibie SV i Philipsie 9704
Sharpa XS1 niestety nigdzie nie było a zresztą w internecie nie schodzą poniżej 15000,00zł , a Sharp LE700 i Sony EX700 prezentowały się trochę gorzej.
Lepsze wrażenie było na Sony HX700 i NX700 oraz na Panasonicu 50VT20

Z uwagi ,że były to warunki sklepowe i obraz dostępny tylko z BR trudno do końca ocenić który
w moich warunkach byłby lepszy .

Co do wielkości po konsultacjach z żoną maksymalna wielkość to 52" co zawęża wybór do
toshiby 46SV lub Philipsa 52" 9704 lub do nowych modeli które dopiero się pojawiły lub pojawią do 2 tygodni /a zostały już przez Was przetestowane/

Jeszce o Sony EX700 którego proponuje KIKI .W sklepie Sony obraz na wymienionych wyżej tv
z serii HX i LX wydawał się dużo lepszy .Jedyne na plus EX700 w moich warunkach to bardziej
matowa szyba która będzie chyba mniej odbijać światło - choć od mojego ostatniego postu zakupiłem fajne rolety wewnętrzne które bardzo zniwelowały mi odbicia na obecnym tv.
Pozdrawiam
Snake155
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę się zmieniło .
Sharp 52XS1 znajduje się w zakresie Twojej klasy cenowej - więc możesz spokojnie sięgać po nr 1. Matryca matowa aktywna, Obudowa szczotkowane aluminium, znakomity dźwięk , jedyny na runku full led RGB, local diming,
extra wyposażenie.
Ale masz sporą odległość od ekranu więc sprawdź dobrze 55SV 685 Toshiby.
Panasonic 50 VT 20 .
Poproś o prezentację w domu - to naprawdę wiele wyjaśnia i bardzo ułatwia wybór .
I pamiętaj o kalibracji :
Kalibracja telewizora cyfrowego - Audio-wideo - NT w INTERIA.PL - nowe technologie, komputery, gadżety, wynalazki, technologia, telekomunikacja, testy, komputer, test
 

Snake155

New member
Kiki dzięki za odpowiedź.
Co do Sharpa to nie zauważyłem zmian cen dlatego jeśli możesz to podaj mi cenę na ten tv
oraz na Toshibe 46SV685 i 55SV685(tu musiałbym przekonać żonę) i na Panasonica 50VT20
I tu pytanie -czy panasonic w moich warunkach da sobie radę w dzień tak jak pozostałe tv?
I jeszcze jedno- jak do tych tv wypadłyby sony hx i nx( pytam bo bardzo polecałeś
sony ex ze względu na super czerń) .
Pozdrawiam
Snake155

Trochę się zmieniło .
Sharp 52XS1 znajduje się w zakresie Twojej klasy cenowej - więc możesz spokojnie sięgać po nr 1. Matryca matowa aktywna, Obudowa szczotkowane aluminium, znakomity dźwięk , jedyny na runku full led RGB, local diming,
extra wyposażenie.
Ale masz sporą odległość od ekranu więc sprawdź dobrze 55SV 685 Toshiby.
Panasonic 50 VT 20 .
Poproś o prezentację w domu - to naprawdę wiele wyjaśnia i bardzo ułatwia wybór .
I pamiętaj o kalibracji :
Kalibracja telewizora cyfrowego - Audio-wideo - NT w INTERIA.PL - nowe technologie, komputery, gadżety, wynalazki, technologia, telekomunikacja, testy, komputer, test
 

Prezes59

New member
Może to pomoże niezdecydowanym.

Wybrane cytaty z testu TX-P42G20 zamieszczonego w AUDIO-VIDEO, maj 2010
autor Filip Kulpa:

"Podłączenie i wstępne skalibrowanie tego telewizora niemal natychmiast wywołało uśmiech na mojej twarzy. Co za ulga po kilkutygodniowym oglądaniu LED-a. Cóż, jakoś obrazu jest nieporównywalnie lepsza. Co prawda wrażenia nie są może imponujące w ciągu dnia, w jasnym pokoju, ale wieczorem,szczególnie w ciemnym pomieszczeniu, dystans który dzieli tą plazmę od wszystkich elcedeków jest po prostu znaczący"

"TX-P42G20 to dziś najbardziej rozsądna propozycja dla miłośników małego kina domowego oraz dla wszystkich tych, dla których jakośc obrazu, szczególnie po ciemku, jest najważniejsza. Relacja jakości obrazu do ceny, szczególnie w kontekście cen najnowocześniejszych elcedeków, jest okazyjna - mimo wskazanych niedoskonałości . Żeby nie było niedomówień : ten telewizor nie zabłyśnie na sklepowej półce. W takich warunkach
nie pokona elcedeków. Jednak w domu, po dokonaniu odpowiednich ustawień i zgaszeniu światła,
rozjedzie je niczym walec. I jeszcze jedno za 600 zł więcej można miec wersję 46 calową. Jak dla mnie bomba. "

W tym samym numerze jest test LEDA LCD Sony KDL-40NX700 więc pewnie do niego autor testu porównuje Panasonica.[/QUOTESwietny post.Zgadzam sie i dozuce ,ze sam szukałem 6 m-cy i trochę przez przypadek kupiłem LG50pk950 (srebrny panas 46G20 dotarł kilka dni za późno i odesłałem).Koniec męki z LCD !TV ogladam od rana do wieczora i ustawienia THX lub eksperckie(strona flatpanels.dk zalecenia) są fantastyczne ,obraz żyleta ,nic nie buczy, żadnych powidoków, dobry dzwiek i swietny obraz.Polecam tylko plazmy!!!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dlatego jak ktoś ma wątpliwości to brać prezentację do domu - szczególnie przy wyborze droższych TV to żaden koszt.
Ja na takiej prezentacji w domu wybrałem oczywiście plazmę.

Pozdrawiam,
 

jacek5d

New member
Kiki dzięki za odpowiedź.
Co do Sharpa to nie zauważyłem zmian cen dlatego jeśli możesz to podaj mi cenę na ten tv
oraz na Toshibe 46SV685 i 55SV685(tu musiałbym przekonać żonę) i na Panasonica 50VT20
I tu pytanie -czy panasonic w moich warunkach da sobie radę w dzień tak jak pozostałe tv?
I jeszcze jedno- jak do tych tv wypadłyby sony hx i nx( pytam bo bardzo polecałeś
sony ex ze względu na super czerń) .
Pozdrawiam
Snake155

Jeżeli możesz sobie pozwolic na VT20 - to się nie zastanawiaj. W/g opinii jest to najlepszy obecnie produkowany płaski wyświetlacz na rynku. Nowy fosfor powoduje że że ekran jest tak szybki że nie potrzebuje nawet układu kompensacji ruchu IFC, obraz ma ostrośc porównywalną z najlepszymi elcedekami. Nie grozi Ci sztuczny i plastikowy obraz, nie będziesz miał artefaktów,efektów "halo" wokół poruszających się obiektów. Efekty to skutek uboczny pracy układów kompensacji ruchu typu Digital Natural Motion -Philips, Montion Plus - Samsung, Montionflow-Sony, IFC -Panasonic itd. I im sygnał lepszy tym uciążliwośc w/w efektów większa algorytmy nie nadążaja z obróbką obrazu i w niespodziewanych momentach pojawiają sie różnego rodzaju "kwiatki". Z kolei w przypadku wyłączenia tych układów w LCD będziesz miał smużenie i obraz pewnie jak z marketowego LCD no-name.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Miałem prezentację już ponad dwa lata temu.
Kuro, JVC tylna projekcja 58" oraz na wtedy jakiś najnowszy model Toshiby LCD 52" Full HD.

Pozdrawiam,
 

Snake155

New member
ceny

ponawiam moje pytanie KIKI

Kiki dzięki za odpowiedź.
Co do Sharpa to nie zauważyłem zmian cen dlatego jeśli możesz to podaj mi cenę na ten tv
oraz na Toshibe 46SV685 i 55SV685(tu musiałbym przekonać żonę) i na Panasonica 50VT20
I tu pytanie -czy panasonic w moich warunkach da sobie radę w dzień tak jak pozostałe tv?
I jeszcze jedno- jak do tych tv wypadłyby sony hx i nx( pytam bo bardzo polecałeś
sony ex ze względu na super czerń) .
Pozdrawiam
Snake155
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ceny - wejdź na priw - dostaniesz.
Jeśli masz wątpliwość poproś o prezentację w domu.
Panasonic oczywiście da sobie radę.
 

elig

New member
Witam,
jako, że stoję przed w wyborem tv - lcd czy plazma i jestem mocno przekonany co do tego drugiego to chciałbym prosić o rozwianie mojej wątpliwości.
Mówi się o podatności plazmy na odbijanie bocznego światła. W zasadzie nie ma chyba nikt pokoju bez okna a skoro tak, to do każdego pomieszczenia dociera światło. I w takim razie , czy problemem są tylko pomieszczenia pd. gdzie bezpośrednio wpadają promienie słoneczne czy każde pomieszczenia ze światłem bocznym ? Czy w takim razie oglądanie czegokolwiek w dzień na plazmie odpada ?
 

vesthar

New member
Jako, że jest to pierwszy mój post na forum witam wszystkich użytkowników.
Mam wielką prośbę o pomoc w doborze TV Full HD - Plazmy.
Jakie telewizory / modele aktualnie polecacie.


Preferowany rozmiar TV ? 40"-50"
Wielkość pokoju ? 20m2
Jaki sygnał ? telewizja n (z HD) ale odbierana za granica i sygnał nie jest rewelacyjny (nie testowałem jeszcze HD na tym sygnale)
Jaka odległość od ekranu ? 2,5-3m
Jakie urządzenia do podłączenia? dvd, PS3, laptop
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? popołudniu i wieczorami
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? średnie (a nawet można powiedzieć ze małe dlatego też nawet nie zastanawiam się nad LCD)
Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
Jaki masz telewizor? – 24" CRT
Przeznaczenie – telewizja cyfrowa n, głównie filmy, divx, filmy z laptopa, dvd, gry
Ma stać czy wisieć? stać
Preferowane marki: Panasonic, Sharp, Samsung
Zakres cenowy - 4000 - 5000zł


Z góry bardzo dziękuję za promozycje / sugestie !
Każda podpowiedź mile widziana szczególnie dla mnie bo jestem jescze laikiem w tym temacie, a przy tak dużej ofercie jaka jest aktualnie człowiek się gubi :)

Dzieki i pozdrawiam!
 
Do góry