Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

Snake155

New member
tv

Dzięki za odpowiedź.
Co do wielkości widziałem u znajomego plazmę 42" z odległości 4,5m i wydawał mi się duży.
Po przeczytaniu paru postów zaakceptowałem 46". Patrząc na wielkości powyżej 50" wydają mi się
ogromne ale może się mylę.
Co do tv to co sądzisz o tak zachwalanych przez Kikiego tv Sony ?
Myślę tu o HX700 ,NX800 a szczególnie o HX900 lub LX900 których jeszcze nie ma.
Podobno są lepsze od modeli ubiegłorocznych.
Czy w ogóle można te tv porównywać?


Poczytaj o :

Toshiba 55SV658D
Sharp XS1
Philips 52 PLF9704H/12
Pioneer 5090 (H) - jak znajdziesz w dobrej cenie, za więcej niż 10000 pln nie warto moim zdaniem

Twoje fundusze, odległość i dobry sygnał wskazują na ekran 50" i więcej, przy tej odległości przekątna poniżej 50" może być nie zadowalająca. Ja z takiej odległości oglądam 50" i mógłby być nawet większy.

Co do okna to powiem ci, że zawsze warto założyć jakieś rolety. Crt były z szybą, ale ze względu na rozmiar to nie przeszkadzało, gdy tv ma wielkość okna :) to zawsze może przeszkadzać. Niestety większość obecnych tv ma powierzchnię, która powoduje refleksy świetlne. Nie chodzi o całkowite zaciemnienie, ważne aby światło dzięki rolecie rozpraszało się, a nie bezpośrednio padało na tv, nie musi być idealnie ciemno.

Toshiba cenowo najbardziej odpowiada twoim wymaganiom z LCD, niestety tylko Philips i Sharp mają matryce matowe, niestety są droższe od Toshiby.

Z plazm poczytaj o Pioneer 5090 (H), jeśli chcesz mieć coś do kontrastu z innej technologii. Innych moim zdaniem nie warto rozważać. No i jak chcesz aby tv, stał to pamiętaj, że Pioneer nie ma w zestawie podstawy jak i głośników, trzeba je dokupić osobno.

Pamiętaj też o tym, że tak samo jak Sharp XS1 ten model nie jest już w produkcji, ze względu na wysokie koszta i może być ciężko z jego dostępnością.

I pamiętaj, że nie zawsze nowe modele oznaczają lepsze.
Czasami wchodzą na rynek nowe modele ale w innych klasach cenowych, albo nawet gorsze od poprzednich bo firmy tną koszty.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Snake155 -
przy odległości powyżej 4,5 m możesz spokojnie sięgać po :
Sharp 52XS1
Toshiba 55sv 685
Sharp 52 LE 700
Sony 60 EX 700
Najlepiej poproś o prezentację w domu i pamiętaj o kalibracji obrazu.
 

Snake155

New member
Snake155 -
przy odległości powyżej 4,5 m możesz spokojnie sięgać po :
Sharp 52XS1
Toshiba 55sv 685
Sharp 52 LE 700
Sony 60 EX 700
Najlepiej poproś o prezentację w domu i pamiętaj o kalibracji obrazu.

Kiki,
A dlaczego model EX700 a nie HX czy LX ? Jaka jest różnica?Wydaje się że HX i LX to wyższe serie czyli powinny mieć lepszy obraz. Przy Twoim założeniu rozmiaru rozumiem że odpada HX bo największy ma 52" ale LX ma być 60"
I jeszcze jedno - wg tego co pisałeś wcześniej miał po świętach /czyli teraz /nastąpić wysyp nowości. Czy zasugerowałbyś jakieś nowe modele?
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nowości w wysokich modelach Samsunga, Sharpa, Toshiby będą wchodzić na nasz rynek ale po woli. Sierpień , wrzesień a nawet grudzień tego roku.
Mam na testach owe Sony i zostałbym przy tym modelu co podałem.
Chociaż muszę przyznać że modele konkurencji wymienione prezentują się lepiej.
 

Snake155

New member
nowości w wysokich modelach Samsunga, Sharpa, Toshiby będą wchodzić na nasz rynek ale po woli. Sierpień , wrzesień a nawet grudzień tego roku.
Mam na testach owe Sony i zostałbym przy tym modelu co podałem.
Chociaż muszę przyznać że modele konkurencji wymienione prezentują się lepiej.

Zakładając że w 80% będę oglądał programy od: TVP1 do: HBO HD na n Turbo recorder ,a
w 20% filmy na blue ray / może w przyszłości dzieciaki gry na ps/ to jak Ty ustawiłbyś kolejność
wcześniej wymienionych TV?
 

Omek

New member
Witam ponownie.
Panowie,prosze o ostatnie porady.
Moj wybor padl na dwa modele tv,jezeli uda mi sie przekonac panne do plasmy,to zakupie samsunga 50b650,zas jezeli ta sztuka mi sie nie uda(powoli trace cierpliwosc) to bedzie to LG 47LH5000-parametry wygladaja niezle,ale czy te 200 mhz to nie jest jakas marketingowa pierdola?.

Czy moj wybor jest dobry?Czy moze w tym przedziale cenowym uda sie wybrac cos lepszego?

wspominalem juz,ze dodatki typu odtwarzanie filmów,jakies youtube w tv mnie nie interesuja,glos w tv bedzie wyciszonyu,gdyz za to wszystko odpowiada amplituner oraz reszta sprzetu.
Tv ma mi dac po prostu zadowolenie z obrazu.

Prosze o jakies uwagi,gdyz na obecna chwile moge jeszcze jakis tv ktorego nie uwzglednilem oblukac w jakims sklepie.
 

Omek

New member
Co do lcd - w tym przedziale cenowym (ok 4500) uda ci sie kupic cos znacznie lepszego.


Kapsel,jezeli mozesz,podaj jakies typy.

Obslugi w sklepach sie nie pytam(kupuje tv w anglii),na kilka sklepów byl tylko jeden normalny sprzedawca.Nie sugeruje sie tez obrazem jaki wyswietlaja w sklepach,gdyz jak powiedzial sprzedawca(ten jeden normalny ;)) ,tv maja tam podane roznej jakosci obraz.

Na obecna chwile,kazda zyczliwa uwaga jest dla mnie istotna.
 

Omek

New member
prosze bardzo:
Toshiba zv
sharp le700
jvc dv1bu
Sony ex

jvc- chyba malo popularny w anglii model,jedynie pricerunner znalazl mi ten tv za 1300 funtów :-x
sharp-ok 1000 funtów...

...dla mnie masymalna cena to 800 funtów-po prostu to jest maksymalna cena jaka moge zaplacic.


sony i toshiba,nie wiem o jakie konkretnie modele chodzi.
 

Omek

New member
Toshiba zv635

Sony ex500


toshiba to koszt ok 950 funtów...jak juz wspomnialem cena 800 funtów to dla mnie absolutne maksimum,przy czym wspomnianego samsunga moge miec za 800 a lg za 750...swoja droga widzialem w sklepie tą toshibe-jest naprawde elegancka,no ale..:sad:

Podanego przez Ciebie modelu sony nie znalazlem.

czyli jednak wychodzi na to,ze w podanej prze ze mnie kwocie raczej nie kupie nic innego godnego uwagi-cóz,zdaje sobie sprawe ze za te pieniadze moge liczyc tylko na nizszej klasy tv.
 

Omek

New member
To stopien nizej:
Toshiba xv635
Sharp le600 (od le700 rozni sie tylko tym ze nie czyta divix i nie ma 100hz) na full led


Te juz mieszcza sie w mojej granicy cenowej.

tego sharpa ogladałem,zdziwila mnie niska cena-biorac pod uwage podswietlenie led...o ile brak divixów nie jest dla mnie problemem,o tyle brak 100hz na wstepie zniechecil mnie do tego modelu.

I teraz pytanie,czy 50 hz wystarczy?Czy jednak obraz straci na jakosci>osobiscie uwazalem ze dobrze jest kupic model 100 hz,ze to konieczne...

Toshiba-o ile zv635 zachwyca mnie wygladem,o tyle ten model jakos mni srednio sie podoba-wiem ze to glupie,ale wyglad tez ma dla mnie znaczenie,tv to glowny punkt salonu,chce zeby sie tez ladnie prezentowal.

I teraz takie podsumowanie,dlaczego te modele sa lepsze od wspomnianego przezemnie LG?W podobnej cenie ma on lepsze parametry,o cal wiekszy ekran.Co zayskam kupujac wlasnie sharpa lub toshibe a nie lg?


ps
dziekuje za podjecie tematu
 
Do góry