Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

slony

New member
Kiki- testowales juz samsunga 3d? widzialem w euro ze juz mają na stanie ale nie mieli okularow - jestem ciekawy jakie sa wrazenia z ogladania prezentacji w 3d.
 

kapsell

New member
Bez reklam
@mil998
Nie chodzi o matryce tylko o jej podswietlenie i to jest roznica.

@rafusz
A czemu ma sie ktos smiac, nie wiedziec to nie grzech, po to jest to forum :)
Ogolnie tv z podswietleniem led staja sie coraz bardziej popularne, ale jak napisal KIKI nie zawsze przeklada sie to na widoczna jakosc obrazu.
A najlepsze technologie ledowe (np z lokalnym wygaszaniem) sa jeszcze dosyc drogie jak na nasze warunki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie testowałem Samsunga 3 D.
Byłem na pokazach . Ale mając w pamięci model JVC 3D profesjonalny - efekty w Samsungu nawet na specjalnych materiałach odbiegały od jakości tamtych prezentacji.

Czekam na model testowy - może dłużej testując w spokojnych warunkach będzie czym się więcej zachwycić
 

Snake155

New member
nowy tv

Witam,
Chcę do końca czerwca kupić nowy telewizor.Zdecydowanie interesuje mnie najlepszy obraz bez smużenia i odblaskowej matrycy. Technologia LCD,LED czy plazma- nie ma znaczenia.

odległość od ekranu ? 4m
> jak słońce świeci w pokoju ? nie świeci ale okno na przeciw tv
> Jak duży jest pokój ? 4x5m
> jaki masz obecnie telewizor? crt sony 32"
> jakie programy najczęściej oglądasz? film ,sport
> więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? dzieci w dzień,my popołudniu i wieczór
> preferowana wielkość telewizora? 46-52
> preferowana marka ?brak,może być sony,panasonic,sharp,toshiba lub inne ważne by dobre
> czego nie lubisz w telewizorach? smużenia i odbicia światła
> jakie urządzenia będą podłączone ? blue ray ,kino ,cd
> ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 100% tv
> jakimi złączami ? hdmi
> jaki masz sygnał ? N turbo recorder
> ma stać czy wisieć ? stać
> jaka klasa cenowa ? do 10000

Interesują mnie raczej nowe modele 2010.
 

jeremiasz

New member
Poczytaj o :

Toshiba 55SV658D
Sharp XS1
Philips 52 PLF9704H/12
Pioneer 5090 (H) - jak znajdziesz w dobrej cenie, za więcej niż 10000 pln nie warto moim zdaniem

Twoje fundusze, odległość i dobry sygnał wskazują na ekran 50" i więcej, przy tej odległości przekątna poniżej 50" może być nie zadowalająca. Ja z takiej odległości oglądam 50" i mógłby być nawet większy.

Co do okna to powiem ci, że zawsze warto założyć jakieś rolety. Crt były z szybą, ale ze względu na rozmiar to nie przeszkadzało, gdy tv ma wielkość okna :) to zawsze może przeszkadzać. Niestety większość obecnych tv ma powierzchnię, która powoduje refleksy świetlne. Nie chodzi o całkowite zaciemnienie, ważne aby światło dzięki rolecie rozpraszało się, a nie bezpośrednio padało na tv, nie musi być idealnie ciemno.

Toshiba cenowo najbardziej odpowiada twoim wymaganiom z LCD, niestety tylko Philips i Sharp mają matryce matowe, niestety są droższe od Toshiby.

Z plazm poczytaj o Pioneer 5090 (H), jeśli chcesz mieć coś do kontrastu z innej technologii. Innych moim zdaniem nie warto rozważać. No i jak chcesz aby tv, stał to pamiętaj, że Pioneer nie ma w zestawie podstawy jak i głośników, trzeba je dokupić osobno.

Pamiętaj też o tym, że tak samo jak Sharp XS1 ten model nie jest już w produkcji, ze względu na wysokie koszta i może być ciężko z jego dostępnością.

I pamiętaj, że nie zawsze nowe modele oznaczają lepsze.
Czasami wchodzą na rynek nowe modele ale w innych klasach cenowych, albo nawet gorsze od poprzednich bo firmy tną koszty.
 
Ostatnia edycja:

jeremiasz

New member
Jak już miałby korzystać z prezentacji, to skoro mogą być na niej trzy telewizory, to moim zdaniem Toshiba też powinna tam być, zawsze to jakieś porównanie. A nigdy nie wiadomo, może akurat ten telewizor okaże się odpowiedni dla Snake155.
 

wpozio

New member
Witam, z góry dziękuję za pomoc przy wyborze :)
- odległość od ekranu ? 2-4 m
- jak słońce świeci w pokoju ? okna na południe na wprost TV ( opcja odległości od TV 4m , lub z lewej strony okna opcja odległosci ok 2 m)
- Jak duży jest pokój ? 3x5m
- jaki masz obecnie telewizor? w tym TV nie korzystałem do tej pory z TV
- jakie programy najczęściej oglądasz? wszystkiego po trochu bajki, przyrodnicze,film ,sport ( tutaj wazne aby nie było smużenia), gry PS3
- więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? dzieci w dzień,my popołudniu i wieczór
- preferowana wielkość telewizora? 40-50
> preferowana marka ?brak wazna dla mnie jakość nie ile kto wydaje na reklamę
- czego nie lubisz w telewizorach? smużenia i odbicia światła
- jakie urządzenia będą podłączone ? blue ray-ps3,kino, tuner cyfrowy
> ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 70% tv reszta 30%
> jakimi złączami ? hdmi, scart
> jaki masz sygnał ? cyfrowy z kablówki chcę wykupić opcje HD
> ma stać czy wisieć ? stać
> jaka klasa cenowa ? ok 3000 ale wolałbym aby 3000 to był maks( ale nie chcę aby 50 zł spowodowało że przejdzie mi koło nosa jakiś super TV :) )

z góry dziękuję za poradę.
 

zanskar

New member
Witam wszystkich i zwracam się ze standardową już prośbą o pomoc w wyborze :)

Warunki:
> odległość od ekranu - do 3m
> jak słońce świeci w pokoju - bezpośrednio tylko przed południem
> jak duży jest pokój - 20m2
> jaki masz obecnie telewizor - CRT 21"
> jakie programy najczęściej oglądasz - filmy, sport, przyrodnicze, animacje
> więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - zdecydowanie późnym popołudniem i wieczorem
> preferowana wielkość telewizora - 37-42"
> preferowana marka - Sony, Samsung, Philips, Sharp ale może być inna
> czego nie lubisz w telewizorach - głupich ograniczeń, funkcji dodanych na siłę które są na papierze a w praktyce ledwo działają
> jakie urządzenia będą podłączone - docelowo komputer lub player sieciowy i jakiś zestaw audio
> ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - wiekszość czasu do filmów z komputera, reszta do telewizji SD
> jakimi złączami - zapewne HDMI
> jaki masz sygnał - kablówka lokalna z sygnałem SD, filmy HD z komputera
> ma stać czy wisieć - raczej stać
> jaka klasa cenowa - do 2500 (max 3000)

Dodatkowo telewizor MUSI mieć funkcję DLNA w pełni działającą bez udziwnień producenta typu wybrane kodowanie, bitrate, z tym działa z tamtym nie... ;) Materiał 1080p mam nadzieję że da radę tą drogą pociągnąć po kablu Gigabit Ethernet :) Mam dysk sieciowy WD MyBook World Edition II 1TB z serwerem DLNA na pokładzie, śmiga to sobie w sieci lokalnej i ładnie mi udostępnia zasoby, robi kopie Time Machine z Maków więc bardzo nie chciałbym go zmieniać. Byłoby świetnie gdyby telewizor odbierał sygnał z tej biblioteki. Jeszcze się dokształcam w temacie DLNA ale na ten moment TV musi mieć tę funkcję.

Druga rzecz - dobre skalowanie SD. Ja co prawda telewizję bardzo mało oglądam ale moja kobieta będzie niepocieszona jeśli jej telewizor strzeli pikseloze i rozciągnie brzydko obraz do formatu panoramicznego podczas ulubionego serialu ;)

Trzecia sprawa - ładne i intuicyjne menu. Interfejs Sony mi się bardzo podoba, Samsunga trochę mniej, inne nie za bardzo widziałem z bliska.

Bardzo, bardzo proszę o pomoc :) Moje typy jak na chwilę obecną to Sony KDL-37EX500 i Samsung LE37B650 (wcześniej był jeszcze Sony KDL-37W5500) Jeśli w podanej cenie znajdzie się coś o większej przekątnej to super :)
 

Omek

New member
Witam.

Temat stary jak swiat,dotyczy wyboru tv-plazma czy lcd?

Czytalem mocno ten watek,zanim postanowilem zapytac.

Stoje przez zakupem tv,z poczatku miala to byc wymiana lcd 32 na cos wiekszego,myslelismy o 42 calach full hd-oczywiscie w gre wchodzil zakup lcd.
Minelo troche czasu i apetyt wzrosl,czyli szukalismy czegos 46-47 cali,zaczolem zglebiac temat,ceny itd...i pomyslalem-czemu nie plazma??Tym bardziej ze w cenie 46 cali lcd moge miec 50 cali plazmy.
Do plazm nastawiony bylem bardzo sceptycznie-ze sie wypala,ze duzo pradu ciagnie,ale im dluzej czytalem,tym bardziej nastawilem sie na plasme i na obecna chwile chce zakupic wlasnie plasme...ale..

...no wlasnie,jest jeszcze kobieta...a ona uparla sie na lcd,choc jeszcze wczoraj myslalem ze zaakceptuje plazme-ostatecznie mielimsy wybrac cos po uprzednim sprawdzeniu "live"...


Dzisiaj wiec bylismy ogladac tv w duzych sklepach,wybor duzy-plasmy,lcd i ledy-do wyboru do koloru.

I tu pojawil sie problem,jej zdaniem obraz na lcd jest lepszy,bardziej wyrazny,ostry-jej zdaniem obraz na lcd to zyleta.

Zapytalismy sprzedawce-on zaznaczyl zeby nie sugerowac sie tym co widzimy na wystawionych tv,bo maja popodlaczane roznej jakosci sygnaly.On sam poleca plasme,sam niedawno zakupil 50 cali plasme LG i namawila do zakupu wlasnie plasmy a nie lcd.

Moja panna nie jest przekonana do plazmy,bardzo chce ostrego,wyraznego obrazu.

Prosze,sprobojcie moją kobiete przekonac do wyboru wlasnie plasmy-nie mnie,bo ja jestem zdecydowany,tylko wlasnie ją...

Krotko i rzeczowo,za i przeciw...mam nadzije ze wspolnie uda sie nam ja przekonac do plasmy...no chyba ze faktycznie lepiej zakupic lcd...


ps

|dodam tylko,ze tv bedziemy ogladac z odleglosci 2-2.5 metra.mamy na obecna chwile polsat cyfrowy z kilkoma kanalami hd-wszystko spiete jest z amplitunerem,posiadam dvd z upscalingiem a docelowo chce dokupic odtwarzacz BR i kolekcjonowac filmy w tym wlasnie formacie-wiec jakosc obrazu ma dla mnie znaczenie-konsola nie bedzie podlaczana-gram na kompie i posiadam monitor ktory wystarcza mi w 200% do dobrej zabawy.
 

zanskar

New member
Koniecznie się dokształć w tym temacie bo piszesz o niestworzonych rzeczach.

Pozdrawiam,

Nie no spokojnie, wiem na jakiej zasadzie to działa, ale przecież transkodować do strumienia MPEG-2 można rozmaite rzeczy... Jakiś czas temu się tym interesowałem dlatego może już sporo zapomniałem, ale pamiętam historie o tym że jeden plik się odtwarzał, drugi się nie odtwarzał a trzeci nie tak jak powinien ;) I te atrakcje fundowały właśnie jakieś ograniczenia telewizora. A jeśli jakieś ciekawe tematy o DLNA możesz podrzucić to chętnie poczytam, bo z jednej strony fajnie byłoby z tego korzystać opierając się na sprzęcie, który już mam, a z drugiej strony jeśli ma to mieć wielkie ograniczenia to trzeba się będzie w porę wycofać :(
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pytanie tylko co ma się zająć tym transkodowaniem? Czy będzie miało dość siły żeby w czasie rzeczywistym transkodować 1080p?
DLNA to jest tylko standard, protokół - o materiał i tak trzeba zadbać żeby był zgodny z tym co przyjmie TV a ograniczenia będą zawsze bo nawet NMT nie odtwarzają wszystkiego jak leci nie mówiąc już o TV.

@Omek
Kobieta musi poczytać ten wątek.
Sprzedawca akurat w tym przypadku Wam dobrze doradzał, LCD prawie zawsze będzie się prezentował w oświetleniu sklepowym lepiej niż plazma.
W domu na Waszym sygnale może być już niestety zupełnie inaczej.
Moja rada dla Was jest taka żeby zrobić sobie prezentację w domu, jak kobieta wtedy wybierze LCD to przynajmniej będzie wiedziała co wybiera.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Omek

New member
Dzieki Masta,nie poddaje sie i walcze o plazme,ale walka jest ciezka...


Jeszcze jedno,gdybym kupowal jakikolwiek tv,nie zalezy mi na bajerach-tzn odtwarzaniu filmów(do tego zbudowalem kino domowe) jakis polaczeniach z netem itd itp,zalezy mi tylko i wylacznie na dobrym obrazie w full hd

Nie posiadam fortuny,wiec finanse to dla mnie priorytet,w moim zasiegu jest ten tv,do odbioru w sklepie -od reki

samsung ps50b530s2 (750 funtów)

moglbym tez zakupic samsunga p50b650-ten model jest drozszy o 50 funtów (800 funciaków) ale w sklepach go nie ma i wchodzi zakup poprzez siec,nie wiem jak odbiera live i czy w porownaniu do 530 zakup jest zasadny-jak juz wspominalem interesuje mnie tylko obraz a nie dodtki ktorych nie bede uzywal.

Jezeli zas chodzi o lcd,to ze wzgledu na cene i parametry zainteresowal mnie LG 47lh5000-ten tv tez jest w moim zasiegu finasowym-gorna granica to 800 funtów(zakupu dokonam w anglii).
Poradzcie mi czy dobrze wybralem,czy moze w tym przedziale cenowym wybrac jednak cos innego...

...a jezeli uda sie komus przekonac moja kobiete do pasmy,bede naprawde wdzieczny :blagam:
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Omek, to może napiszę, że moja żona jest bardzo zadowolona z plazmy Panasonica 42PV80, model z 2008 roku. Chwali sobie jakość obrazu, naturalność kolorów. Nasi teściowie mają telewizory LCD ale ona uważa, że u nas obraz jest ładniejszy. A wcale nie musiałem jej o to pytać, sama mi powiedziała, poważnie :) Dodać muszę uwagę, że telewizor oglądamy z odległości minimum 2,5 metra.
Prosiłeś o za i przeciw.
Za: naturalność barw, precyzja wyświetlania obrazu, brak jakichkolwiek smużeń, wysoki kontrast, dobre odwzorowanie czerni i ciemniejszych barw. My oglądamy filmy z przyjemnością :)
Przeciw: mniej naturalna współpraca plazmy z komputerem (w zasadzie należy uważać na długo wyświetlane stałe elementy obrazu), szyba zabezpieczająca jest błyszcząca i odbija światło (w przypadku oglądania telewizora w warunkach dużego nasłonecznienia może to być irytujące). Choć z drugiej strony ta szyba raz nam się przysłużyła, ale to inna historia.

Pozdrowienia!
 

Robi One

New member
Witam,

Nowy jestem :)
Szukam czegos dla siebie juz od 3 miesiecy i nie moge sie zdecydowac, wiec prosze o rade odnosnie modelu - bo jestem zdecydowany na 99% na plazme:

> odległość od ekranu ? 2,5m
> jak słońce świeci w pokoju ? parter, swiatlo - cale spectrum, od mocnego do ciemnego
> Jak duży jest pokój ? 25m kw.
> jaki masz obecnie telewizor? zaden
> jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, dvd - planuje blue-ray
> więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczorem
> preferowana wielkość telewizora? 42-50
> preferowana marka ? chyba Panasonic, chociaz ich wzornictwo mi sie nie podoba wiec patrze rowniez na Samsung i LG
> czego nie lubisz w telewizorach? wzornictwo
> jakie urządzenia będą podłączone ? dvd,blueray moze kablowka HD
> ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 5/95
> jakimi złączami ? HDMI
> jaki masz sygnał ? narazie zaden
> ma stać czy wisieć ? jezeli bedzie to Panasonic to nie jest zbyt cienki zeby wisiec, inny - np LG - wiszacy
> jaka klasa cenowa ? okolo 3K

Podsumowywujac z tego co wyczytalem - jakosc do ceny jezeli chodzi o plazme to Panasonic, np.TX-P42G20E - ale nie podoba mi sie wogole wzornictwo Panasonica, jest troche z zeszlej epoki, gdy porowna sie np. produkty LG czy Samsung. Niestety LG i Samsung nie robia 42 cali w full HD...dopiero od 50 cali.

Dziekuje z gory za sugestie + pozdrawiam.
Robert
 

zanskar

New member
Pytanie tylko co ma się zająć tym transkodowaniem? Czy będzie miało dość siły żeby w czasie rzeczywistym transkodować 1080p?
DLNA to jest tylko standard, protokół - o materiał i tak trzeba zadbać żeby był zgodny z tym co przyjmie TV a ograniczenia będą zawsze bo nawet NMT nie odtwarzają wszystkiego jak leci nie mówiąc już o TV.
Pozdrawiam,

No w zasadzie masz rację, odświeżam powoli wiadomości i przypominam sobie, że idea DLNA jest mi bardzo bliska ale realizacja standardu jest jaka jest... czyli beznadziejna :/ OK, mam już świadomość, że z mojego dysku ze słabiutkim prockiem wideo 1080p a pewnie i 720p nie poleci tą drogą, pytanie czy film w jakości np 480p w jakimś strawnym dla telewizora formacie da radę? Z tego co czytam to tak, streamowałem też na próbę i na komputerze jako odiorniku w rozdzielczości 1680x1050 i jest w porządku, moc komputera chyba tu nie ma nic do rzeczy bo sygnał jest transkodowany po stronie serwera DLNA, stąd przypuszczam że i telewizor sobie poradzi. Do bardziej wymagających filmów mogę na razie podłączyć laptopa do TV a docelowo może postawię jakąś konsolę lub mediacenter/odtwarzacz sieciowy.

Ktoś rzuci jakieś typy inne niż moje? :)
 

hocum

New member
Warunki
odległość od ekranu: 2,5-4m
warunki oswietleniowe: parter srednio z sloncem, tylko rano
wielkosc pokoju: ok 18m2
obecny sprzet: monitor 23FHD lcd
programy najczęściej oglądane: Discavery, przyrodnicze, filmy
czas ogladania: caly dzien (rodzinka)
preferowana wielkość telewizora: 40
preferowana marka: Panasonic, Samsung, Sony, Sharp
urządzenia jakie będą podłączon: PC, dvd, tuner hd N bedzie BR
złącza: HDMI
ma stać czy wisieć: wisiec
jaka klasa cenowa: ok 3000zl

Dodam takie inf:
dobrze by bylo zeby mial DLNA - sieciowy dostep do domowych zasobow video bardzo mi sie podaba idea.
w co fajniejsze gierki (nadajace sie do tego) pogral bym na TV
Z pc glownie filmy w FHD (mpeg4)
Fajnie zeby mial jeszcze USB (czy to do filmow czy zdjec)
Aha ciagnie mnie do plazm, brat ma LCD Sharpa 40" z ledowym podswietlaniem
i denerwuje mnie utrata detali przy trybach gdzie jest na maxa wyzylowany kontrast
znikajace polcienie i wychodzace ziarno (lub wszekie artefakty kodowania mpeg) wiem ze to efekt maxymalnie wykreconego kontrastu. ehh
pozdrawiam

ktos pomoze? czy nie ma co liczyc na 40" i odpowiedz
??
 
Ostatnia edycja:
Do góry