Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

Coco77

New member
Gdzie o tym czytałem ?
Na tym forum , że plazma do naświetlonego pomieszcznia raczej nie jest dobra.

Rolety. No może nie rolety ale roletki ale w jasnym kolorze ,że i tak światło przebija . Kolor to wybór żony .

Ja mówiłem mam okno od strony wschodu i dwa od południa .Więc pomieszczenie jest do późnych godzin popołudniowych dość naświetlone .
Pytam , bo nie chcę po zakupie plazmy mówić ,że trzeba było kupić lcd.
 

digitalus

Banned
nedvied jesli chcesz mozesz dokonac weryfikacji w sklepie co jest lepsze plazma czy lcd.
w sklepach najczesciej podlaczony sygnal hd,przekonasz sie jak wyglada jakosc dobrego sygnalu sd w plazmie i lcd
wystarczy wypalic ten plik na plycie.to stream z karty dvb bez konwersji , czyli podobnie gdybys podlaczyl tuner satelitarny w sklepie
Download test4.zip from Sendspace.com - send big files the easy way
zabrac plytke do sklepu. plik mpeg2 czyta popularne dvd manta lub starsza wersja dvd pioneer dv300.nowe modele dvd pioneer nie odtwarzaja plikow mpeg2.
popros sprzedawce o podlacznie dvd do telewizora, przez wyjscie component i ocen dobra jakosc obrazu sd. w plazmie na pewno bedzie lepiej tzn bedzie widac wiecej szczegolow. daje glowe:)
jesli sposoba Ci sie jakosc obrazu z telewizora lcd toshiba to kup lcd.
na ekranie monitora lcd ten plik nie robi duzego wrazenia, bedziesz mogl ocenic nawet w komputerze.
w plazmie bedzie inaczej. sam sie przekonasz
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
nie daj sobie wcisnąć 46' na 3,5m bo będziesz żałował, w tym budżecie złapiesz 50' tv (do HD to i tak trochę mało...)
chyba wybrałbym dla świętego spokoju (gdyby warunki się kiedyś zmieniły albo dokupiłbyś konsolę full hd) Panasonic 50S10 zamiast 50x10y choć różnicy przy tej odległości żadnej nie będzie, ewentualnie tego Samsunga 50B650
to jeszcze niech koledzy doradzą jakiś sensowny 50' LCD w tej cenie :blagam:
 

lukchrust

New member
Witam
Słuchajcie mam dylemat nad zakupem tv panasonica. Nie wiem co w końcu kupić. Odwieczny problem plazma czy lcd ? Byłem zdecydowany na lcd ale szwagier mi tak namieszał z plazmą (lepsza jakość obrazu, czerń i głębia kolorów, lepszy odbiór słabego sygnału, obraz bardziej rzeczywisty) że w końcu zgłupiałem i zacząłem czytać to forum. Chodzi mi o dwa modele:
LCD TX-L37G10 albo nowy model plazmy TX-P37X20,który ma pojawić się na rynkuhttp://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4343.
Parametry:
Odległość od TV - ok. 2,5-3m
Rodzaj sygnału - Cyfrowy Polsat (dekoder HD) mam trzy kanały HD
Oglądanie programy - głównie kanały sportowe (polsat sport HD), przyrodnicze np. discovery i info.
budżet - max 2700
Oglądam przeważnie popołudniu i wieczorem.
W pierwszej wersji wchodziła w grę plazma TX-P37X10 ale zależy mi żeby telewizor posiadał możliwość odtwarzania filmów AVCHD. Plazma X10 mia tylko odczytu zdjęć JPEG.
Proszę o radę i pozdrawiam !
 

slony

New member
jesli mają byc filmiki na sd to x20 musisz wziązc, ale spodziewaj się tez ze niewiele formatow filmow bedzie ci tv obslugiwal.

Generalnie zdziwilo mnie ze x20 ma mniejsza rozdzielczosc niz x10 ... ale powodem byla pewnie oszczednosc w cenie i poborze pradu. Pewnie panasonic doszedl do wniosku ze musi wypuscic bardzo tanie plazmy i pewnie za pewien czas plazmy x20 bedą w promocjach w smiesznie niskich cenach. Nie zdziwie sie jak 50 cali bedzie za 2tys .
 

Arti1600

New member
Jeśli masz cyfrowy polsat po HDMI z dekodera to bierz 42" plazmę X20 lub poszukaj jeszcze dostępnej P42S10. Ja oglądam z takiej samej odległości na analogu na plazmie P42S10 i jest ok. U Ciebie może być tylko lepiej.
 

lukchrust

New member
kiki skoro uważasz , że seria plazmy x20 nie wchodzi w grę to co sądzisz o tym panasonicu
LCD TX-L37G10 w porównaniu do Toshiby 37XV635. Czy znajdę na forum jakiś test tego panasa?
W sumie spełnia on moje kryteria. W Toshibie nie mam pewności czy będzie czytał filmy w HD z karty pamięci. Mam kamerkę panasonica na karty sd czyli pewnie będę musiał podłączać do Toshiby kablem hdmi. Zainteresowanych zapraszam do dyskusji !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic nie czyta .
Toshiba lepiej skaluje sygnał dzięki Resolution + i czyta filmy przez USB .
Jaką kartę pamięci masz na myśli ?
 

pire

New member
Witam wszystkich i pozdrawiam, to mój pierwszy wpis na tym forum.

Im dłużej przeglądam forum, tym więcej wiem, że nic nie wiem. W moich poszukiwaniach właściwego TV wszystko byłoby prostsze, gdyby nie podstawowy warunek:

TV ma mieć DLNA i obsługiwać przez sieć Divix, MP3 i JPG. Wszystkie media przechowuję na serwerze NAS z funkcją DLNA więc jest to sprawa podstawowa. Zależy mi na wysokiej jakości wyświetlania zdjęć (pokazy slajdów), możliwości podpięcia amplitunera AV i odtwarzania na nim zasysanych z serwera MP3 oraz filmów Divix z tekstem (ostatecznie Dvix mógłby być odtwarzany przez złącze USB).
Niby wydaje się proste, ale w szczegółach nie jest już tak słodko, jeden nie odtwarza MP3, inny ma problem z tekstem do divixa, inny znów wyświetla badziewnie zdjęcia (cały czas piszę o sieci DLNA).

Pozostałe warunki domowe to:

odległość od ekranu 2.5 - 3 m
pokój 25 m2, raczej jasny , okna od południa
jakie programy najczęściej oglądasz: filmy,dokumentalne,publicystyka
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem 95%
preferowana wielkość telewizora: 40 - 46 cali
preferowana marka: brak
jakie urządzenia będą podłączone: dekoder N, serwer DLNA (divix,MP3,JPG), amplit. AV, bez PC i PS
jaki masz sygnał : Cyfrowy
ile programów HD : 2-4
ma stać czy wisieć: wisieć
przewidywany budżet: do 5000 - 5500 zł

Bardzo proszę o pomoc szczególnie osoby zaznajomione od strony praktycznej z DLNA
 

lukchrust

New member
kiki sorki miałem na myśli kartę Sandisk SDHC Extreme III 20MB/s. Taką czyta (zapis w HD) kamerka panasonic. Czyli karta sdhc a nie sd. Czy toshiba będzie czytać filmy z takiej karty?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Raczej cienko widzę streamowanego DivXa na ekranie HD wielkości 50".
Jesteś pewny, że w dobie BluRaya chcesz oglądać filmy o rozdzielczości xxx na 350 pixeli?

Pozdrawiam,
 

grzeseik

New member
pire, a moze zamiast szukać takiego TV (i przez to być moze kosztem innych cech lub funkcjonalnosci lub...ceny) zakup media tanka? najtansze kosztuja 300-400zl. zdjecia, divixy i mp3 odtworza bez problemu, wiekszosc radzi sobie z mkv i generlanie z wysokimi rozdzielczosciami, ktore jak wspomial kolega staja sie standardem. dzwiek podepniesz bezposrednio pod ampli i nie trzeba fatygowac TV do sluchania muzyki (bo nie wiem czy daloby sie wylaczyc ekran a zostawic obsluge sieci w tv?).
takie playery wspolpracuja z serwerami, niektore same maja takie funkcjonalnosci, z tv laczysz przez hdmi (optymalnie).

urzadzen takich jest sporo, duzo watkow znajdziesz w zakladce sprzet.
 

pire

New member
Serdeczne dzięki za odpowiedź

Najbardziej zależało mi na dostępie do danych (w tym zdjęć, filmów i MP3) z kilku komputerów, stąd serwer NAS, jeśli ma DLNA to pomyślałem że TV z DLNA rozwiąże problem idealnie. Oczywiście puszczanie muzyki przez TV tez budziło moje wątpliwości. Kolejny serwer w postaci Media Tanka na multimedia w pierwszej chwili wydaje się mnożeniem problemu, ale są pewne plusy, mnogość obsługiwanych formatów, sterowanie z poziomu serwera a nie TV, muszę zgłębić temat.

Jeszcze raz dzięki za podpowiedź.
 

milekp

New member
A ja poproszę o pomoc w rozwiązaniu niewielkiego dylematu. Posiadam LCD Samsunga LE40A551. Jestem z niego zadowolony, tyle, że nie wiem dlaczego ale zaczął mi się strasznie kurczyć i po roku używania wydaje mi się zbyt mały. Zastanawiam się nad wymianą na 50". Nie musi to być koniecznie LCD, jestem w stanie łyknąć też plazmę. Jak myślicie ma to sens? Jeśli tak, to jakie modele polecalibyście? Proszę o kilka modeli, nawet po to, by zamówić u kiki'ego prezentację do domu :cool:
Więcej gram na x'ie niż oglądam TV ale dzięki córce proporcje się wyrównują.

Mój pokój to:

odległość od ekranu 3 m
pokój 21 m2, raczej jasny , okna od południa (bezpośrednie nasłonecznienie do godz. 12)
jakie programy najczęściej oglądasz: TVN: 24, CNBC, Style, Minimini, muzyczne
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem w dzień tylko w weekendy
preferowana wielkość telewizora: 50 cali
preferowana marka: brak (lekkie zboczenie w stronę samsunga)
jakie urządzenia będą podłączone: xbox360, Yamaha Pianocraft E-810
jaki masz sygnał : Cyfrowy
ile programów HD : brak
ma stać czy wisieć: stać
przewidywany budżet: 3000 - 4000 zł

Z góry dzięki za pomoc.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Plazmę weź koniecznie na prezentację by mieć porównanie z LCD.
Panasonic 50" - model w zależności od budżetu - cena u kikiego.
Przeskok o 10" jak dla mnie ma sens to w końcu ponad 25 cm po przekątnej więcej.
 
Do góry