Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

Kris_6

Member
Wez dobrego LCD.
Powiem tak, wszyscy krzycza plazma i plazma i sam mam plazme, ale dlatego, ze bedac w sklepie, przypadkiem postawili obok siebie dwa tv, te same gabaryty, plazma i LED samsung obok siebie, oba cienkie panele, to samo lecialo i tylko wtedy dostrzeglem roznice co zdecydowalo o wyborze plazmy, ale jesli masz sie potem martwic, ze cos blaknie, bzyczy, wypala sie, to po co miec problemy ze snem i koszmary :)
A ty jesteś zadowolony z Plazmy?? Miałeś z nią jakieś problemy ?
 

BelYaal

New member
A ty jesteś zadowolony z Plazmy?? Miałeś z nią jakieś problemy ?

Tak, jestem zadowolony, ale mysle, ze z dobrego LCD (myslalem o sony w5500) tez bym byl), tylko jak Ty mialem (mam) obawy, bo z natury jestem pedantyczny i traktujacy sprzet lepiej niz kobiety :) i przez to (moze, nie bawilem sie w docierania plazmy, ustawielm tak jak mi pasuje obraz) czasem dogladam czy cos sie nie wypalilo, itd :)
 

Kris_6

Member
Tak, jestem zadowolony, ale mysle, ze z dobrego LCD (myslalem o sony w5500) tez bym byl), tylko jak Ty mialem (mam) obawy, bo z natury jestem pedantyczny i traktujacy sprzet lepiej niz kobiety :) i przez to (moze, nie bawilem sie w docierania plazmy, ustawielm tak jak mi pasuje obraz) czasem dogladam czy cos sie nie wypalilo, itd :)
Trudno jest wybrać TV LCD dorównujący Plazmie.Jakie masz dobre modele TV LCD na myśli?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dobry LCD dorównujący plaźmie jest od niej o wiele droższy o ile w ogóle można mówić o dorównaniu plaźmie :)

Pozdrawiam,
 

BelYaal

New member
Dobry LCD dorównujący plaźmie jest od niej o wiele droższy o ile w ogóle można mówić o dorównaniu plaźmie :)

Pozdrawiam,

Z jednej strony masz racje, ale laik jak ja widzial ta roznice dopiero gdy staly te TV obok siebie.
A roznica cenowa (50B850 - 5000 i sony 52w5500 - 5500 - ceny na wtedy, moga byc nie do konca aktualne), wiec dla jednego duzo to 500, dla innego nie.
Najlepiej samemu ocenic, co komu bardziej pasuje, ja jak mowie, ze jesli chcesz miec spokoj, ze martwia Cie powidoki czy inne dolegliwosci plazmy.. wez LCD, stawiasz na obraz, bo bedzie sporo ogadania tez pod katami, gdzie jak wiadomo LCD traci na jakosci... wez plazme
 

slony

New member
w carrefour jest wyprzedaz plazm panasonic 37 cali tx p37c10y za 1699zl :p

Wczoraj kupilem rodzicom i są bardzooo zadowoleni. Dla szukających taniego tv ktory generuje ladny obraz polecam ten zakup.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Wszelkie gdybanie co jest lepsze mija sie z celem. Kazdy ma inne oczekiwania, inna wrazliwosc wzroku, inny sygnal i wiele innych...
Jedyna rada: trzeba postawic konkretne modele obok siebie w swoim domu, wrzycic ten sam sygnal i wszystko jest jasne.
Ja tak zrobile postawilem dobra plazme (Samsung b850) i dobry lcd i wybralem zdecydowanie LCD. I jestem bardzo sadowolony.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja zrobiłem identycznie, postawiłem NAJLEPSZY LCD i dobrą plazmę i wybrałem zdecydowanie PLAZMĘ, osoby, które były u mnie na prezentacji ogłosiły identyczny werdykt co ja; od siebie dodam, że LCD pierwsze powędrowało do pudła - tego po prostu nie dało się oglądać.
Obraz na plaźmie miażdżył LCD w każdym aspekcie.

Zadowolenie i wrażenia z oglądania plazmy po dwóch latach - BEZCENNE.

Pozdrawiam,
 

Coco77

New member
Witam. Na wstępie powiem ,że nie mam ani plazmy ani lcd. Pragnę kupić coś lepszego niż stary crt .W zasadzie zdecydowałem się na plazmę Samsunga PS-50B650 . Ale ma pytanie do Was , gdyż mam dość mocno naświetlony pokój . okna od wschodu i południa . Więc jeżeli macie już jakieś odczucia co do tego jak plazma i lcd zachowująsie w nasłonecznionym pomiszczeniu to będę wdzięczny. Ponoć plazma gorzej radzi sobie z nasłonecznionym pomieszczeniem ?
 

kapsell

New member
Bez reklam
Owszem, ma mniejsza jasnosc niz lcd i w bardzo naswietlonych pomieszczeniach ogladanie nie jest komfortowe.

Zaloz rolety i bedzie lepiej.
 

nedvied

New member
mam ok. 4.000pln - plazma czy LCD - w co zainwestować...

witam wszystkich forumowiczów. jestem nowy na forum a to, że się tu znalazłem spowodował właśnie zamiar kupna nowego TV. rozwodzę się nad kupnem telewizora za ok. 4.000pln. zastanawiam się co wybrać - plazma, czy LCD... TV będzie oglądany z ok. 3,5m w salonie. myślałem o 46"... ostatnio naszło mnie 50"... no i tak, jak napisałem - co wybrać... plazmę, czy LCD... jaki model... telewizor będzie podłączony do tunera polsatu cyfrowego. proszę o porady i z góry dzięki.
 

tomek333

New member
no tak... ale on nie ma full hd... przy takiej wielkości i odległości ok. 3m od tv przydałoby się...

Wszystko zależy jaki masz sygnał. Jeśli dobry to możesz brać Full HD jeśli kablówka to radzę HD Ready
Dziś testowałem u znajomego TX37C10Y i obraz przy "N" super, jutro zamawiam TX42X10Y póki jeszcze są, a różnica w cenie 37X10Y - 80 zł tańsza od 42X10Y i biorę większy mimo że odległość od TV max 2,5m.
Póki jeszcze są bo nowa seria X20 na moje przeczucie jest bardziej budżetowa nawet nie wejścia PC a inne parametry ze zużyciem prądu włącznie takie same...matryca pewnie też, a droższy o ok 200 zł (dot. 42 cale)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
po pierwsze- zakup sprzetu to nie inwestycja tylko wydatek dla zaspokojenia swoich potrzeb :grin:
po drugie- jesli ma to byc zakup na dluzej to tylko full hd.
po trzecie- za te pieniadze ,w tym rozmiarze dobrego LCD nie kupisz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie różnice zauważysz .
Przy tych potrzebach wybierałbym pomiędzy:
Panasonic 46G10
JVC 46S90
Toshiba 46XV 635
 

LUPO78

Banned
tak dla informacji dla tych którzy wypowiedzieli się wyżej po za autorem tematu i ostatnimi dwiema wypowiedziami w temacie czy się przyda full hd czy nie , po co ci full hd i polsat cyfrowy nie nadaje w full hd,a i
Jeśli dobry to możesz brać Full HD jeśli kablówka to radzę HD Read
najpierw to tomek333 zorientuj się co to jest HD Ready,a druga sprawa dla wszystkich jeżeli tv będzie miał dobre skalowanie obrazu będzie to bez różnicy czy podłączy się pod kablówkę czy polsat cyfrowy i po kablówce będzie obraz dobry jak i z tunera sat też!!!jeżeli gość chce full hd to doradźcie tv full hd z dobrym skalowaniem!!! na zakończenie do twoich warunków polecam Toshiba 46XV635DG specyfikacja 46XV635DG - Seria XV6 - LCD - TV - Toshiba-av.pl ceny Toshiba 46XV635 46" - Telewizory LCD - Toshiba 46XV635 46" od 3729.00zł
 
Ostatnia edycja:
Do góry