Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

slony

New member
Danielvoisa - wiem o co ci chodzi.

To jest normalne zjawisko w kazdej plazmie i z niewielkiej odleglosci zawsze bedzie widoczne mrowienie przy slabszym sygnale, dopiero przy dobrej jakosci dvd czy br mozesz ogladac z bliskiej odleglosci (czyli mniej niz 1metr) bez widocznosci delikatnego mrowienia.

Ale pamietaj ze gdybys to samo ogladal na lcd widzialbys :
1. male piksele(male kwadraciki na krawedziach)
2. poszarpane krawedzie i przeskakujące piksele(kwadraciki)
3. Duzo wolniej , mniej plynnie poruszanie sie obrazu

Po prostu przy duzych ekranach czy plazma czy lcd musza jakos sobie radzic ze slabszym sygnalem ktory wyswietlają na duzych ekranach , szczegolnie przy szybkich scenach kiedy trzeba w ciagu sekundy na ekranie ukazac przy niewielkich danych(sygnal sd, cyfra w niskiej rozdzielczosci, hd- w niskiej rozdzielczosci i nie najwyzszej jakosci ) jak najszybciej zmieniający sie obraz

Plazma robi to bardzo szybko i drobno wyswietlając obraz(kazdy piksel widzimy w postaci tzw. mrowki) i z bliska to widzimy za to z wiekszej odleglosci widzimy plynny obraz nawet przy slabym sygnale.

Lcd ma nizszy czas reakcji i ja czesto zauwazam przy naszym sygnale kwadraciki ,bo lcd pokazuje obraz w pikselach tak jak go dostaje czyli przy slabej rozdzielczosci pokazuje nam tą rodzielczosc w postaci kwadracikow, a przy dynamicznych scenach i slabej jakosci nie zawsze nadąża i nie ma tak plynnego obrazu jak przy plazmie. No i widac krawedzie twarzy i innych konturow - sa poszrpane.

Ja zdecydowanie wolę mrowki widoczne z bliska a niewidoczne z daleka i plynny obraz i ladne krawedzie nawet przy slabszym obrazie,

Bo pamietajmy nie ma idealnego tv . Kazdy ma wady oi zalety i nalezy porownac obie technologie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dlatego przed zakupem ważne jest sprawdzić co nam najbardziej odpowiada w naszych warunkach . Szczególnie dla osób właśnie z takim podejściem.
Prezentacja pozwala zapoznać się z problemem przed zakupem.

Jeśli zakup jest kłopotliwy dla Ciebie . Poproś o wymianę na inny telewizor . Z tym nie powinno być żadnego problemu.
 

Kris_6

Member
Witam.Tak jak już wcześniej pisałem zastanawiam się nad kupnem TV i mam zawsze jakiś dylemat który wybrać.Mam pytanie który byście mi doradzili Sharp LC-40LE700 czy Plazmę Panasonic G10??

Moje warunki domowe to:


odległość od ekranu 2.5 , 3 m
jak słońce świeci w pokoju:słońce świeci od strony zachodniej,nie przeszkadza w oglądaniu TV
Jak duży jest pokój:2,5m na 6 m
jakie programy najczęściej oglądasz:razz:rzyrodnicze,sportowe,dokumentalne
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem:i w dzień i wieczorem
preferowana wielkość telewizora:40,42 cale
preferowana marka:Sony,Sharp,Panasonic,Samsung
jakie urządzenia będą podłączone:dekoder Cyfrowego Polsatu HD,w przyszłości blu ray lub PS3
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń:100% do telewizji
jakimi złączami :HDMI
jaki masz sygnał : Cyfrowy
ile programów HD :7
ma stać czy wisieć:wisieć

Proszę was o podpowiedź.Z góry dziękuję :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to sprawa bardzo prosta :
Panasonic G10 będzie zdecydowanie lepszy do takich potrzeb.
 

mnick

New member
Nowa Plazma czy LCD?

Mam trzy tysiące, chce zakupic telewizor 46-50 calowy
Zastanawiam sie nad wyborem, pokój jest ciemny - sygnał to cyfra+ i laptop vga
Moje typy to:
Samsung PS-50B530
LG 50PS3000
LG 47LH3010
LE46B530

Troche boje sie tego wypalania np. logo itp
Prosze o porade, z góry dzieki
Budżet 3000zł 3200 to absolutne maximum
 

mnick

New member
Odległośc do 5-6 metrów.
Czy myślicie ze FHD nie jest konieczne? - Czy bedzie mozna komfortowo korzystac z laptopa na telewizorze FHD przez kabel vga? Chodzi mi głownie o wlaczenie jakiegos filmu, obejrzenie zdjec, zadych dokumentow etc.
 

mnick

New member
Zastanawiam się nad:
PS-50B530 - cena 3035zł - usb serwisowe - tu pytanie, czy mozna ogladać divxy po zmienie ustawien?
PS-50B550 - cena 3120 zł - usb JPEG, MP3 - mozna zrobić divx(tak czytałem na forum)
47LG5000 - cena 2990 zł - 60 hz ale LCD - fhd + usb 5 lat gwarancji
 

zaglewski

New member
szukam pomocy przy kupnie telewizora

Jestem na etapie szukania odpowiedzi czy wybrać plazmę czy LCD. Chcę kupić twelewizor
40 cali, Jeśli jest możliwe proszę o szerszą informację o właściwościach plazm i LCD - wady i zalety.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jest kilka tysięcy stron na ten temat.
Podaj jakie masz warunki w mieszkaniu i jakie potrzeby od sprzętu ?
 

bubusia

Member
Mogę doradzic z wlasnego doswiadczenia, ja wybralbym plazme np PS-50B550, powidoki szybko schodza, zadnych wiekszych problemow z odbiciami, znakomity obraz, co do wspolpracy z kompem nie wiem bo nie korzystam, kolega kupil sharpa 77 i po tym jak zobaczyl obraz w ww samie stwierdzil ze jest duzo bardziej naturalny, z lepsza glebia, i gdyby mial wybierac jeszcze raz to pewnie zdecydowalby sie na plazme, ja z kolei widzialem jego obraz i nie powiem byl b dobry, ale rzeczywiscie duzo mniej naturalny i gleboki - a jest to, w moim odczuciu, b wazny element obrazu, cos jak trojwymiarowosc sceny w dobrym sprzecie audio
 

mnick

New member
No to tak: cena do 3000 +-100zł
odległość od ekranu 6m
jak słońce świeci w pokoju:slonce odwiedza moj pokoj o godz 17, jezeli wogole odwiedza
Jak duży jest pokój:20m2
jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, seriale, wiadomosci
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem:i w dzień i wieczorem
preferowana wielkość telewizora:47-50
preferowana marka:Samsung?
jakie urządzenia będą podłączone:laptop kablem vga, cyfra+ hd
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń:60%tv 40% laptop
jakimi złączami : hdmi, vga
jaki masz sygnał : Cyfrowy
ile programów HD :7
ma stać czy wisieć:wisieć / ew. moze stać
 

arti.sa

New member
Witam, jako nowy.

Panasonic, panasonic.... byłem już prawie zdecydowany na serię G 46".
Jakie zdziwienie zobaczyłem co się dzieje na naszym forum i zagranicznych - sami poczytajcie.
Czerni z upływem czasu pracy panela blednie -szok.
Przecież ze względu na czerń kupujemu plazmę.
Sam już nie wiem co robić.
 

Kris_6

Member
Jak też byłem zdecydowany w 99% na Plazmę Panasonica G10 ale z tego co czytam to mocno się zastanawiam czy kupić ten TV czy może inny.W tym momencie to trudny wybór :smile:
 

BelYaal

New member
Wez dobrego LCD.
Powiem tak, wszyscy krzycza plazma i plazma i sam mam plazme, ale dlatego, ze bedac w sklepie, przypadkiem postawili obok siebie dwa tv, te same gabaryty, plazma i LED samsung obok siebie, oba cienkie panele, to samo lecialo i tylko wtedy dostrzeglem roznice co zdecydowalo o wyborze plazmy, ale jesli masz sie potem martwic, ze cos blaknie, bzyczy, wypala sie, to po co miec problemy ze snem i koszmary :)
 
Do góry