Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

bogdan_kr

Member
Bez reklam
A po co w plazmach licznik godzin ile chodził tv?
Czy podobnie jak projektory plazmy mają określoną żywotność ??
Informacja serwisowa, tak samo jak choćby ilość wydrukowanych stron w przypadku wielu modeli drukarek.
Tak zwana żywotność plazmy określana jest zazwyczaj na 100 000 godzin użytkowania.

Pozdrowienia!
 

python636

New member
Odświeżam .

Jak większość na tym wątku planuję zakup TV , ma to być minimum 50".
Zdecydowany byłem na plazmę ale korzystam też z konsoli PS3 i martwi mnie zjawisko powidoku wypalanego przez obrazy statyczne nadawane właśnie przez PS3 na plazmach. Ale nie korzystam tylko z PS3 są to również BD, cyfra+, DVD.
Prosiłbym o merytoryczne porady co wybrać plazma / LCD / LED ?? Bo już zgłupiałem :)
Jeśli chodzi o plazmę to jakie przekątne obrazu wchodzą w grę w okolicach 50" i jakich producentów byście polecili ???


> podaj jakie masz warunki :
> odległość od ekranu ? 5m
> jak słońce świeci w pokoju ? strona połódniowa tak wiec w ciagu dnia dość mocno
> Jak duży jest pokój ? 50m
> jaki masz obecnie telewizor? CRT Philips
> jakie programy najczęściej oglądasz? canal+ sport, canal+ film, tvn 24, HBO
> więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczorem
> preferowana wielkość telewizora? 50" lub więcej
> preferowana marka ? Panasonic ale może się mylę
> czego nie lubisz w telewizorach? złego obrazu
> jakie urządzenia będą podłączone ? PS3, Cyfra+, DVD,
> ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 70% / 30%
> jakimi złączami ? HDMI
> jaki masz sygnał ? cyfra+, antena naziemna, DVD, PS3
> ile programów HD ? 6
> ma stać czy wisieć ? wisieć na ścianie
> jaka klasa cenowa ? 3000 - 4500 pln


Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
python636
przy tej odległości śmiało możesz kupić 50 X 10 . Z tej odległości nie dopatrzysz się więcej szczegółów.
Za zaoszczędzone środki kup programy HD i będzie rewelacja
Najwyżej dla komfortu psychicznego i własnego spokoju możesz kupić plazmę 50B650 Samsunga .

========================================
Malooootki -
u Ciebie bardzo prosto , wybierałbym Panasonica 42 s10
Jeśli obstajesz przy LCD to JVC 42 R90
 

python636

New member
python636
przy tej odległości śmiało możesz kupić 50 X 10 . Z tej odległości nie dopatrzysz się więcej szczegółów.
Za zaoszczędzone środki kup programy HD i będzie rewelacja
Najwyżej dla komfortu psychicznego i własnego spokoju możesz kupić plazmę 50B650 Samsunga .

Jak się ma ten Panas do Samsunga , który lepszy ??
 

MAXIMUS_00

New member
Nawet się nie zastanawiaj i bierz plazmę Panasonica model S. Stosunek ceny do jakości w tym modelu jest porażający. Ja sam miesiąc temu go kupiłem tylko w rozmiarze 46' (mam trochę mniejszy pokój) i jest znakomity (miałem już sony i smamsunga LCD ale żaden nie dawał takiej frajdy z oglądania jak ta plazma. Myślę że na wiele lat wyleczyłem się z LCD. Pozdrawiam
 

kub@

New member
podobno plazma lepiej wyświetla słaby sygnał sd. no ale dlaczego?

czy to jest tak jak przy zdjęciach w grafice że czasem można na całe zdjęcie puścić lekkie rozmycie i je potem zmniejszyć (a w przypadku tv odsunąć się od ekranu?) czego efektem jest wszystko czystsze, np gładsza skóra modelki.. a na zdjęciu nie widać straty w ostrości?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
to dlatego bo kazdy punkt ekranu plazmy sklada sie z trzech oddzielnych komorek, kazda w innym kolorze - czerwonym, zielonym i niebieskim. A to oznacza, ze plazma moze wyswietlic miliardy kombinacji czerwieni, zieleni i blekitu. jesli kupimy plazme - kolory beda lepiej odpowiadac barwom "prawdziwego świata”. plazma lepiej radzi sobie z sygnalem o niskiej rozdzielczosci.
czas rekacji plazmy jest ponad sto razy szybszy od lcd.
nie ma jeszcze zadnego lcd ktory ma lepszy czas reakcji od plazmy
http://www.agdrtvinfoserwis.pl/artykuly-rtv/menu-rtv/sprzet-rtv/telewizory-plazmowe.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic964952.html
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
telewizor LCD nie zapewnia takiej jakosci obrazu jak plazma lub crt. lcd obraz dynamiczny jest nie ostry,katy widzenia fatalne.
cytat z internetowej strony
http://hdtvmania.pl/2009/11/22/plazma-czy-lcd-w-roku-2009/
lcd nadaje sie najlepiej to zatrzymanych obrazkow tzn jako monitor do komputera.
to jakosc obrazu z plazmy, zabojcy lcd:)nie jest to kanal hd. widac znacznie wiecej szczegolow niz w najlepszym lcd
 

Attachments

  • zdf3.jpg
    zdf3.jpg
    44 KB · Wyś: 240
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Obawiam się, że na przedstawionym obrazku 500 x 375 pikseli nie widać zbyt wiele szczegółów. Poza tym oglądam go na ekranie lcd ;)

Ja to sobie myślę, że każdy użytkownik sam powinien zadecydować co mu się najbardziej podoba. Ludzie mogą mieć różne gusty. Mam przykładowo znajomego, który taśmowo konwertuje filmy i przenosi je na któryś z pierwszych modeli iPhone i jest zachwycony, że może tak filmy oglądać :lol:

Pozdrowienia!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdzaj przed zakupem we własnym domu , jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki.
Unikniesz rozczarowania.
 

mergerita

New member
Potrzebna porada: Panas czy Samsung?

Którą plazmę wybrać: Panasa serii S10 czy Samsung 650? Noszę się z zamiarem kupna nowego tv. Poproszę o porównanie jakości obieranych programów np. z Cyfry+ z programami SD i HD.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja teraz jak kupiłem plazme to widziałem ją przez kilka dni w samych superlatywach. Z biegiem czasu już tak nie jest, mogę wskazać następujące rzeczy:
OGROMNA przepaść w jakości obrazu przy jasnym (dzienne/też w sklepie) a ciemnym oświetleniu. W dzień przez małą jasność panelu X10 i jego zielony kolor (brak postrzegania czerni) obraz wygląda jak za mlekiem, oj słabo, rzekł bym bardzo słabo i mówię tu o klipach HD domówek producentów (najwyższa jakość obrazu).
Na szczęscie gdy już robi się żarówka na dworze plazma pokazuje swoje plusy, nagle wszystko odżywa, czarny robi się jak smoła, kolory dostają życia, jak ja to nazywam "mleko" obrazu znika.

Sprawia to że nocna porą tv SD/DVD ogląda się super, znacznie lepiej niż na LCD. Do do HD powiem zaś tak:
Pomimo jednak iż wieczorną porą obraz odżywa to jeszcze jednak nie to, ujęcia HD przez stanowczo za słabą jasność tracą widocznie na realności/jakości. Mam w domu LCD na IPS to obrazy HD Wyglądają jak REAL, porównanie Face to Face po prostu pokazuje jak wielka jest ro pięta achillesowa plazmy ta jasność (przynajmniej tej X10, może wyższe modele/plazmy maja ZNACZNIE wyższą jasność panelu, nie wiem).
Z drugiej strony ujęcia ciemnych scen, tu już moje LCD wymięka bo z czerni wychodzi rażąca szarość i znowu plazma górą.

Jednym słowem trudno wskazać zwycięzce, która technologia jednoznacznie lepsza. Ja powiem tak, jeśli miał bm tv LCD (o takich parametrach jak IPS i lepszych) plus jeszcze podświetlenie led z wygaszeniem strefowym to nie wahał bym się za technologią LCD. Niestety LED jest bardzo drogie... Ciekawy jestem jak będzie wyglądać seria W6500 od sony, podobnież mają być ledy, ceny może w końcu zmaleją.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
dla mnie najwazniejsze sa wrazenia wizulane nie tylko parametry techniczne na papierze, papier przyjmie wszystko:)
niektore osoby nie dostrzegaja wad lcd i kupuja lcd bo dla nich taka jakosc obrazu jest dobra. dla mnie jakosc obrazu z lcd jest fatalna. szczegolnie gdy podlaczymy sygnal z telewizji kablowej lub gdy bedziemy ogladac filmy divx.
wiarygodny test przeprowadzil benchmark pl. ocenil jakosc plikow divx w lcd na jeden punkt, plazma ma 3 punkty
cytat ze strony
http://www.trochetechniki.pl/Jak-nie-dac-sie-zwiesc-reklamie-telewizorow,t,1307.html
Na stronie DisplayMate, znanej amerykańskiej organizacji zajmującej się technologią obrazu, kalibracją oraz testami sprzętu, opublikowana została analiza porównawcza kilku modeli telewizorów z płaskim ekranem. Testowi zostały poddane produkty z najwyższej półki, a oceniano je pod względem kontrastu, kątów patrzenia, głębi kolorów oraz czasu reakcji. Trzy z poddanych testom modeli były wyposażone w ekrany LCD, czwarty model był telewizorem plazmowym. Ten ostatni zdecydowanie zdeklasował rywali.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Testy porównawcze Plazm prowadziliśmy z Lcd
Philipsa 46 pfl 9704 oraz Toshiba Sv 685 i po raz pierwsz telewizory LCD dogoniły a nawet przegoniły jakość Plazm
Cytaty które zaczepiasz są stare i pochodzą z przed lat
obecnie technologie poczyniły duży postęp .
Cytowanie starych badań ma się nijak.
 

fotokrak

New member
Wife Acceptance Factor

Oj tak, i jak tu przekonać żonę...:D
pooh1968 edit: Może po prostu porozmawiać... :)

Ja zazwyczaj rozmawiam na tematy kluczowych zakupów, ale jak chodzi o sprzęt to stosuje
SWAS Suprice Wife Acceptance System.

Zazwyczaj najpierw jest co prawda jęk a jak usłyszy i zobaczy :rolleyes: luz :popcorn:
tak było z laptopem macbook alu, najpierw nie nie, a teraz nie mam szans by go dostać w ręce, tak było z naszym LCD za który zapłaciłem relatywnie więcej niż teraz trzeba za Samsunga LED 50" to samo z glosnikami kamerą, sprzętem foto, po prostu widzi że wydane pieniądze dają efekt i jest to zakup na bardzo długo.
kupić trochę lepsze niż cie stać a nie co chwile zmieniać bo coś nie teges.
Soory za Offtopic :)

Nie wiem jak w Polsce jest ale tutaj można wziąć towar do domu i jeżeli nam się nie podoba to oddaje się go w ciągu 3-7 dni tylko trzeba zadbać by nie zniszczyć opakowania.

A mam pytanie czy wszystkie LCD w technologi LED mają strefowe przyciemnianie obrazu?
 
Ostatnia edycja:
Do góry