Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

florek66

New member
U mnie w chacie od LCD lepiej swieci zyrandol i lampka nocna,a plazma sluzy do ogladania filmow i telewizji i chocby lcdek zjadl tysiac kotletow to obraz i tak bedzie gorszy niz w plazmie:p.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Oj kiki - ja bym się zastanowił, zanim bym porównał "siebie" do laboratorium Display Mate. :p

Niezależnie od wyników (choć tam opisywany 2009 rok) proponuję poczytać artykuł na ich stronie i dopiero wtedy merytorycznie głos zabrać.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Sam mam plazmę właśnie ze względu na cene a najbardziej uniwersalne zastosowanie, zwłaszcza do SD ale chce być obiektywny bo wady niestety są i dla niektórych mogą być dyskwalifikujące przy wyborze. Jeśli chodzi o HD to w porównanie do LCD jakie mam obraz jest znacznie lepiej obrysowany (ale też w sumie lcd mam już 3 letnie), drugi plan ostrzejszy (na plazmie) ale niestety obraz nie jest tak dobry jaki można uzyskać na LCD. Różnica w jasności panelu między tymi dwiema technologiami jest kosmiczna, na LCD mam jasność zjechaną na 0 bo nie lubię bieli bijącej po oczach ale tam jest i tak lepsza niż na 42X10 na maksie (powyłączałem oszczędzanie energie bo było jeszcze gorzej.). Powoduje to że kolory nie są tak żywe, Żadne zdjęcie czy film w super jakości (z demek producentów, nie ma chyba lepszej:D)nie wygląda realistycznie, a na LCD jak z albumu fotograficznego czy z real'a. A z oglądaniem w dzień ? Masakra, kiedyś śmiałem się z ludzi co tu się wypowiadali, że czerń jest szara, obraz jak mleko. Mówiłem jakie mleko o co im chodzi... Teraz podpisuje się pod tym. Tak to właśnie wygląda w dzień. Różnica jest kosmiczna na niekorzyść w porównaniu do oglądania w nocy. (nie wiem jak plazma kuro bo ze zdjęć Kikiego widać dużo ciemniejszy panel, może więc być dobrze też w dzień).

Komu bym polecił plazme ? Dla osób mających rolety ;) a oczekujących najlepszego obrazu SD, uniwersalnego tv.

Do HD, gier, LCD, a najlepiej takie z led.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
jeszcze jedna wazna sprawa . w sklepach saturn , MM lub innych nie ma czegos takiego jak telewizja kablowa lub antena zewnetrzna. gdyby podlaczono sygnal z kablowki kazdy klient zauwazy wady lcd czyli zanik szczegolow i rozmycie obrazu.
dlatego w sklepach podlaczony jest sygnal hd, uwazam ze to nabijanie ludzi w butelke
gdyby podlaczono sygnal z anteny zewnetrznej to bylaby smierc technologii lcd.
na pewno niektorych modeli.
dlatego np coraz wiecej osob jest zainteresowanych zestawami satelitarnymi i odbiorem z cyfrowej kablowki(nie analogowej) nie dzieje sie to tylko dlatego ze osoby chca ogladac wiecej kanalow ale sa rozczarowani jakoscia obrazu z poprzedniego zrodla sygnalu.
 
Ostatnia edycja:

slony

New member
digitalus - trafiles w sedno, tv lcd są juz naprawde dobre, szzcegolnie te z gornej polki cenowej ale... nie na nasz sygnal. Nawet te tkz platformy cyfrowe nadaja dobrej jakosci sygnal tylko na kilku kanalach ktore nie sa hd, reszta to sygnal przyzwoity ale nie tak dobry zeby byc zachwyconym obrazem w domu .

A w sklepach powinien byc zakaz podlaczania tv jedynie do prezentacji z blue ray bo to tak wypacza wybor tv ze praktycznie nie mozna mowic o wyborze tylko o naciaganiu.

Ostatnio bylem w euro rtv i z kumplem ogl;adalismy tv po lewej stronie swietmy o\braz tv sony z prezentacji z blue ray a z prawej byl led-tv samsunga 50cali za 10tys zl i ... sygnal na nim byl puszzcony zwyklym kablem . No nie wierze zeby to byl przypadek ze samsung byl podlaczony tylko pod zwykly kabel - to celowe dzialanie zeby zachecic klienta do konkretnej marki tv.

Nigdy nie kupie juz sony za ich nieczyste zagrania - ciekawe ile placa sieciom za takie naciaganie?
 

fotokrak

New member
trochę zabrzmiało jak spiskowa teoria dziejów, z tymi kablami może tak być faktyczny wybieg, a czasami lenistwo sprzedawcy, gdy menager nie dopilnuje.

natomiast pisanie że podłacza się HD by pokać co potrfi sprzęt to przecież o to chodzi?
Reklama ma na celu pokazać najlepszą stronę towaru.
A w tym wypadku to właśnie prezentacja programu HD na tv HD, to tak jak by mieć pretensje do sprzedawców ferrari że pokazują możliwości tych pojazdów na torze a w rzeczywistości nawet 1/5 nie można sobie wykorzystać no chyba że ktoś pojedzie na tor. A jednak ludzie kupują i jeżdżą 50Km/h po mieście i nie czują się nabici w butelkę :)
programy HD są dostępne, filmy na BR w ful HD też są.
i do tego są tworzone te telewizory a nie do SD
 

Egle

New member
zakup telewizora 50'

Planuję zakup TV o rozmiarze 50".
Rozważam zakup spośród następujących telewizorów Sony 50W5500, Szarp 50DH77E, Panasonic TX-P50S10E (względnie G10, lecz słyszałem, że ma dużo gorsze skalowanie w SD). Najważniejsza jest dla mnie jakość odbioru, w tym również programów przetwarzanych cyfrowo w SD).

> podaj jakie masz warunki :
> odległość od ekranu ? 4- 5m
> jak słońce świeci w pokoju ? pokój od strony południowej, lecz telewizor będzie stał z boku, a okna mają rolety.
> Jak duży jest pokój ? 28m2
> jaki masz obecnie telewizor? CRT Sony
> jakie programy najczęściej oglądasz? TV 1, TVN, canal+ canal+ film, tvn turbo, HBO, programy dokumentalne (HD jakieś 30%)
> więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? 50/50
> preferowana wielkość telewizora? 50"
> preferowana marka ? Panasonic, Szarp, Sony
> czego nie lubisz w telewizorach? złego obrazu
> jakie urządzenia będą podłączone ? Cyfra+ hd, DVD,
> ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 90% / 10%
> jakimi złączami ? HDMI
> jaki masz sygnał ? cyfra+, antena naziemna, DVD,
> ile programów HD ? 7
> ma stać czy wisieć ? wisieć na ścianie
> jaka klasa cenowa ? 4500 - 6.500 pln


Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam.
 

irzi

Member
Testy porównawcze Plazm prowadziliśmy z Lcd
Philipsa 46 pfl 9704 oraz Toshiba Sv 685 i po raz pierwsz telewizory LCD dogoniły a nawet przegoniły jakość Plazm
Cytaty które zaczepiasz są stare i pochodzą z przed lat
obecnie technologie poczyniły duży postęp .
Cytowanie starych badań ma się nijak.
tak-tylko ile ten Philips i Toshiba kosztują ! Mało kto je kupi ! Większośc kupuje lcd w cenach koło2-3tys zł a tam jakość nie jest zbyt dobra !
Plazma górą ! A do tego tańsza !
 

Kris_6

Member
Plazmy są tanie ale czy jakościowo lepsze to trudno powiedzieć.Wydaje mi się że jednak LCD jest bardziej wytrzymalszy od plazmy
 
Ostatnia edycja:

Kris_6

Member
Ja też mam dylemat miedzy Plazmą a LCD.Pytałem we wcześniejszych postach o Panasonica G10 i już byłem zdecydowany na kupno tej Plazmy i się rozmyśliłem.Dokładnie to się zastanawiam czy brać Plazmę czy LCD.Może mi ktoś napisać jakie modele LCD lub LED są lepsze od Plazmy G10 lub innych modeli Plazm?Proszę o pomoc
 
Ostatnia edycja:

slony

New member
trochę zabrzmiało jak spiskowa teoria dziejów, z tymi kablami może tak być faktyczny wybieg, a czasami lenistwo sprzedawcy, gdy menager nie dopilnuje.

Az tak debilni sprzedawcy nie są ! nie wierze zeby ktos przypadkiem podlaczyl kabel antenowy do tv za 10tys , i zupewnie przypadkiem naprzeciw postawil serie konkurencyjnych tv z prezentacją z blue ray .

Uwazasz ze uklad tv i polek w sklepach jest przypadkowy? jesli nie to chyba to jaki sygnal jest podpiety pod konkretne tv tez nie jest przypadkowy. W koncu w sklepach prawie nie spotyka się tv sony w ktorych leci cos innego niz prezentacja .
 

python636

New member
Plazmy są tanie ale czy jakościowo lepsze to trudno powiedzieć.Wydaje mi się że jednak LCD jest bardziej wytrzymalszy od plazmy

Nieprawda: np. plazmy Panasa maja podaną zywotność na 100 000 h, to jest 30 lat przy założeniu że tv chodzi 8 h dziennie.
LCD dwa razy szybciej w stosunku do plazmy traci jasność obrazu na przełomie tych 100 000 h.
Informacje podaje sam producent Panasonic.
Tak wiec masz odpowiedż na Twoje pytanie.
Pozdrawiam.
 

fotokrak

New member
Az tak debilni sprzedawcy nie są ! nie wierze zeby ktos przypadkiem podlaczyl kabel antenowy do tv za 10tys , i zupewnie przypadkiem naprzeciw postawil serie konkurencyjnych tv z prezentacją z blue ray .

Uwazasz ze uklad tv i polek w sklepach jest przypadkowy? jesli nie to chyba to jaki sygnal jest podpiety pod konkretne tv tez nie jest przypadkowy. W koncu w sklepach prawie nie spotyka się tv sony w ktorych leci cos innego niz prezentacja .
różnie bywa, jakiś czas temu byłem wsklepie gdzie była prezentacja TV, 3 technologie i we wszystkich 3 szedł program z anteny i to taki ze ledwo było coś widać, a obok napis, czy widzisz różnice??
Nie mogłem prze żałować że mam za słaba baterie w tel i nie udało mi się zrobić zdjęcia, podszedł sprzedawca który zobaczył ze się śmieje, i mu pokazuje ze chyba coś nie tak, a on machnął ręką i coś tam pomruczał i poszedł, to nie jego robota :))
wiem że w polsce bardziej się przykładają do zachodniej psychotechniki sprzedaży niż sami autorzy tych technik :)
Ale myślisz ze ludzie są tak ślepi ze nie widzą że obraz jest z nie tego samego źródła?
Różnie bywa ;)
 

don111

Banned
Ja też mam dylemat miedzy Plazmą a LCD.Pytałem we wcześniejszych postach o Panasonica G10 i już byłem zdecydowany na kupno tej Plazmy i się rozmyśliłem.Dokładnie to się zastanawiam czy brać Plazmę czy LCD.Może mi ktoś napisać jakie modele LCD lub LED są lepsze od Plazmy G10 lub innych modeli Plazm?Proszę o pomoc
porównywalne/lepsze modele są te dużo droższe
 

Kris_6

Member
Mnie zastanawia bardzo wypalanie plazmy.Słyszałem że podobno model Panasonic G10 ma funkcje która zapobiega wypalaniu no ale do końca nie jestem przekonany.Może ktoś napisać kto ma ten TV jakie są wrażenia i czy nie miał nikt problemu z wypalaniem się tego modelu plazmy.Proszę o pomoc w wyborze.
 

danzig74

New member
Ja też mam dylemat miedzy Plazmą a LCD.Pytałem we wcześniejszych postach o Panasonica G10 i już byłem zdecydowany na kupno tej Plazmy i się rozmyśliłem.Dokładnie to się zastanawiam czy brać Plazmę czy LCD.Może mi ktoś napisać jakie modele LCD lub LED są lepsze od Plazmy G10 lub innych modeli Plazm?Proszę o pomoc


no wlasnie
mialem kupic p42s10, ale przyplatal mi sie 40w5500 ;(

3-4m, cyfrowe UPC, sloneczka dosc duzo, wiekszosc telewizja czasami dvd lub "cos" z laptoka

i mam kurna dylemat
 

stapoz

New member
Tak, to faktycznie istotne czy TV wytrzyma 100000 godz czy tylko 50000. Ja wymieniam TV co około 3-4 lata i koło tyłka mi lata czy wytrzyma 30 czy tylko 20 lat. Ma mieć dobrą jakość, być duży i nie za drogi - to są interesujące parametry. Albo ile prądu zużywa - następny problem. Jeśli ktoś ma problem z oszczędnościami rzędu 40zł/mies (szczególnie jak się kupuje TV za 5tys) to niech se wymieni żarówki na energo-oszczędne a za oszczędności kupi TV lepszy (lub większy) ale mniej energo-oszczędny zamiast marnować prąd na pisanie postów (a komp średnio zużywa 300W, więc chyba szkoda kasy?).
 

sokarsg-1

New member
TV plazmowe Panasonic' a serii G10 (zresztą innych tegorocznych serii plazm) nie mają żadnego problemu z wypalaniem wiem bo sam posiadam 42cale G10 od listopada (niektórzy powiedzą że pewnie za krótko abym mógł się wypowiadać). Potwierdzają to też osoby na tym forum w działach poświęconym tym plazmą. Tylko raz widziałem się żeby ktoś się skarżył na wypalanie ale jak się okazało ta osoba nie odróżniała wypalania od powidoków. I teraz jeśli chodzi o powidoki to tak pozostają dla przykładu jak obejrzę mecz 90 minutowy to jak na tv wyświetlę czarną planszę i będę przyglądał się w całkowitej ciemności telewizorowi z mniej jak 30 cm to wtedy widzę wypaloną tablice wyników. Wtedy włączam inny kanał w telewizji i po 10 minutach na czarnej planszy już nic nie widać. Także problem powidoków w plazmach G10 jest marginalny i pewnie jak ktoś by nie wiedział co to to by nigdy tego nie zobaczył (kto normalny ogląda czarne plansze wyświetlone na całym ekranie). Oczywiście wszystko zależy od ustawień tv pewnie jak ktoś by oglądał wszystko w trybie dynamicznym to powidoki powstawały by szybciej.
 
Do góry