Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

scoobydoo19911

New member
Możecie mi powiedzieć (wiem że jest to już po fakcie) czy dobrze zrobiłem biorąc sharpa 42dh77e rezygnując z 42 calowej plazmy panasonica z serii g10. Generlanie czy sprzedawca w saturnie mnie czasem w delikatnie mówiąc w jajo nie zrobił.
Jeszcze jakbyście powiedzieli czy da sie do wyżej wymienionego sharpa da dołożyć dowolny wieszak vesa czy to musi być specjalne akcesorium tej samej marki co tv.
 
Ostatnia edycja:

danzig74

New member
no wlasnie
mialem kupic p42s10, ale przyplatal mi sie 40w5500 ;(

3-4m, cyfrowe UPC, sloneczka dosc duzo, wiekszosc telewizja czasami dvd lub "cos" z laptoka

i mam kurna dylemat

jestem jak kobita :(
albo osiolek co padl z glodu

a co tam
meska decyzja

jutro ide po 40W5500

mam nadzieje, ze nie bede zalowal, ze nie wzialem p42s10
zobaczymy, ale bedzie mial ciezko
bedzie nastepca 32pw9551 :) gdyby philips byl wiekszy :(
w zyciu bym sie go nie p[ozbywal
 

slony

New member
czytacie forum z 137 stron jakies 100 uzbieraloby sie z bardzo dobrymi opiniami o plazmach i ich zaletach w stosunku do lcd- szzcegolnie jesli chodzi o jakosc obrazu jaki generuje plazma w stosunku do sygnalu jaki jest nadawany w Polsce .

Ale i tak ludzie ulegają fascynacji hd i prezentacji z blue ray - to co domu zobaczycie to wam tylko KIKI moglby zagwaranowac robiac wam prezentacje w domu. Skoro zdecydowaliscie sie na lcd to od razu dokupcie sobie jak najwiecej kanalow hd zebyscie nie musieli ogladac "polskiej jakosci kanalow" bo o tak samo wysokiej jakosci obrazu jaki miesliscie na crt mozecie zapomniec przy lcd przy zwyklych kanalach.

Ale wybor nalezy do kazdego. Na szzcescie lcd z najwyzszej polki są juz o bdb parametrach i ... są porownywalne z plazmami. Ale przypomina mi to reklame Żywca - prawie robi wielką roznice. LCD prawie jak plazma :)
 

scoobydoo19911

New member
Wiecie może czy jakiś firma wprowadziła aktywne podświetlanie matrycy to znaczy w różnych miejscach świeci z różną jasnościa w celu podbica kontrastu i poprawienia czerni? wsumie to był by fajny motyw przy czymś takim lcd pod kątem kontrastów i czerni nie ustępował by dużo ekranom pdp
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
danzig74 - jeszcze nie kupiłeś i już zacznij żałować.
To za mały ekran do tych warunków.
A do UPC właśnie Panasonic będzie z tej oferty lepszy.
A jaka max klasa cenowa?
========================================
scoobydoo19911 - nie załapałem o co pytasz ?
 

scoobydoo19911

New member
danzig74 - jeszcze nie kupiłeś i już zacznij żałować.
To za mały ekran do tych warunków.
A do UPC właśnie Panasonic będzie z tej oferty lepszy.
A jaka max klasa cenowa?
========================================
scoobydoo19911 - nie załapałem o co pytasz ?

pytam o matryce która w zależności od jasności sceny może świecieć w różnych miejscah z inną jasnaścia powiedzmy na jakimś filmie jest pokazany jakiś jasny obiekt pośrodku oceany w nocy, w miejscu gzdie jest jasno matryca swieciła by normalnie a dookoł niego już duż słabiej
 

danzig74

New member
danzig74 - jeszcze nie kupiłeś i już zacznij żałować.
To za mały ekran do tych warunków.
A do UPC właśnie Panasonic będzie z tej oferty lepszy.
A jaka max klasa cenowa?
========================================
scoobydoo19911 - nie załapałem o co pytasz ?

kiki!!!!!!!!!!
apage satana!!!!!!!! :)

mysle o lcd bo zaraz za telewizorem jest okno - na zachod
i boje sie o swiatelko popoludniami
swieci calkiem mocno - nawet przez zaluzje promyk sie przedostanie ;) - jak sobie w takich warunkach poradzi plasma?
wiekszy tv bedzie "nieelegancko" zaslanial okno a co gorsza "custom" firany :lol:
wypelni za bardzo pokoj

podsumowujac - popoludnia do wieczora ze slonkiem powstrzymywanym zaluzjami

wielkosc do 42

a teraz ogladam sobie meczyki na canal+ HD na swoim ukochanym 32pw9551 i jest bajka - crt jest boskie, ale male :(
 

slony

New member
pytam o matryce która w zależności od jasności sceny może świecieć w różnych miejscah z inną jasnaścia powiedzmy na jakimś filmie jest pokazany jakiś jasny obiekt pośrodku oceany w nocy, w miejscu gzdie jest jasno matryca swieciła by normalnie a dookoł niego już duż słabiej

z tego co sie orientuje to plazmy tak dzialają:) po prostu tam gdzie ma byc czarny kolor piksel nie swieci , a im jasniejszy kolor czy biel tam podwietlenie jest najwieksze.

poszperalem troche i znalazlem lcd philips ktore wg producenta przyciemnia tą czesc ekranu gdzie ma byc wyswietlany ciemny obraz a jasniej swieci tam gdzie sa jasne sceny podaje model ; 40pfl9704 .

HTML:
http://www.consumer.philips.com/c/t...y-40-cale-full-hd-1080p-40pfl9704h_12/prd/pl/

Jesli rzeczywiscie tak jest to masz scooby swoj tv :) problemem jest cena bo 40 cali waha się miedzy 7,5-10tys. Mysle ze na dzien dzisiejszy lepiej wydac 3 tys na plazme 42 panasa z fullhd i poczekac na dalszy rozwoj sytuacji .
 
Ostatnia edycja:

florek66

New member
Dla"dobra klienta" Philips napisze,ze robi najlepsze telewizory tylko kup,a czy bedziesz zadowolony z odbioru hmmm,watpie,a nawet jestem pewien ,ze nie,chcesz ogladac w dobrej jakosci filmy i telewizje wybor jest jeden, to plazma i nie nie wbijajac sie w szczegoly jakiej marki.Pamietaj ,ze w sklepie wieksze wrazenie robia LCD,ostry obraz i kolory,a plazma przy nich bardzo biednie wyglada,ale to tylko pozory,poniewaz w domu panuja inne warunki(mniej swiatla) i wtedy plazma rzadzi i zadne LCD czy to Philipsa czy oledy szajsunga nie maja szans.Wybor nalezy do Ciebie.
 

florek66

New member
poprzednie modele Toshiby Regza tez mialy byc takie och i ech i co?gdzie te fajerwerki sie podzialy?No tak mozna powiedziec,ze starsze modele mialy wady,ale najnowsze musza byc pewnikiem"extra".Wierzac w twoje ostatnie niusy o lepszej jakosci LCD od plazmy to wkrotce bedziemy swiadkami konca ich produkcji bo i po co komu produkowac wyrob w drozszej technologii z mniejszym zyskiem,ktory oferuje gorsza jakosc generowanego obrazu.Jestem pewien,ze plazmy beda produkowane jeszcze dluuuuugo.
 

slony

New member
florek - spokojnie, jak juz wczesniej pisalem z plazmami i lcd jest jak z reklamy zywca- lcd prawie jak plazma :) a to znaczy ze lcd dązy do tego zeby byc tak dobre jak plazmy i oby im sie udalo , kombinuja z poswietleniem strefowym zeby czern byla lepsza i podobna do plazmy
 

florek66

New member
slony ja sie wcale nie denerwuje,ale na tym forum i na innych jest troche ludzi ,ktorzy nosza sie z zamiarem zmiany telewizorka na cos "cienkiego" nie wiedza co wybrac , na co zwrocic uwage i o co sie pytac.Potencjalny klient sugerujac sie ulotkami,plakatami , innymi chwytami marketingowymi ,dokladajac do tego bajki o pradozernosci plazmy,duszkach wybierze w wiekszosci te" swietna"technologie.Prawda wychodzi odpalajac te"cacka" w domu ,wtedy okazuje sie czy zakup sie udal i banan na twarzy pojawil sie,czy zakup byl chybiony.Pisze to dlatego,ze mialem ten sam problem ponad trzy lata wstecz ,oczywiscie w pierwszej wersji mial to byc ani chybil LCD(o zgrozo),ale dzieki miedzy innymi tej stronce kupilem plazme panasonica z ktorej jestem b.zadowolony.Wybor sprzetu i pieniadze naleza do kupujacego,pozdrawiam i zycze trafnego wyboru.
 

Egle

New member
Ponawiam pytanie dotyczące zakupu telewizora:

Planuję zakup TV o rozmiarze 50".
Rozważam zakup spośród następujących telewizorów Sony 50W5500, Szarp 50DH77E, Panasonic TX-P50S10E (względnie G10, lecz słyszałem, że ma dużo gorsze skalowanie w SD). Najważniejsza jest dla mnie jakość odbioru, w tym również programów przetwarzanych cyfrowo w SD).

> podaj jakie masz warunki :
> odległość od ekranu ? 4- 5m
> jak słońce świeci w pokoju ? pokój od strony południowej, lecz telewizor będzie stał z boku, a okna mają rolety.
> Jak duży jest pokój ? 28m2
> jaki masz obecnie telewizor? CRT Sony
> jakie programy najczęściej oglądasz? TV 1, TVN, canal+ canal+ film, tvn turbo, HBO, programy dokumentalne (HD jakieś 30%)
> więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? 50/50
> preferowana wielkość telewizora? 50"
> preferowana marka ? Panasonic, Szarp, Sony
> czego nie lubisz w telewizorach? złego obrazu
> jakie urządzenia będą podłączone ? Cyfra+ hd, DVD,
> ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 90% / 10%
> jakimi złączami ? HDMI
> jaki masz sygnał ? cyfra+, antena naziemna, DVD,
> ile programów HD ? 7
> ma stać czy wisieć ? wisieć na ścianie
> jaka klasa cenowa ? 4500 - 6.500 pln


Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam.
 

florek66

New member
Bierz w/w 50 cali Panasonica i bedziesz zadowolony:D.Mojej plazmie full hd stuknelo 3-y lata obraz brzytwa,kolory super,zadnych powidokow nic nie trzeszczy i nie buczy.Meska decyzja i zobaczysz,ze nie bedziesz zalowal.
 

smoose

New member
Przeczytwaszy już wiele stron tego forum chciałbym niniejszym pokusić się o pewne podsumowanie faktów dotyczących Plazm i Lcd i o nie zajadłą ale konstruktywną i obiektywną dyskusję w tym temacie bez względu na to jakich kto ma faworytów
Niezaprzeczalnym atutem plazm jest m.in.

LEPSZA CZERŃ, LEPSZE KĄTY WIDZENIA, BRAK SMUŻENIA, LEPSZY ODBIÓR SŁABEGO SYGNAŁU

Niewiele pisze się natomiast o tym w czym Lcd przewyższają plazmę i biorąc pod uwagę powyższe większość zostaje przekonana do plazmy. Można chyba jasno stwierdzić że do oglądania filmów w nocy oraz odbioru głównie sygnału SD na pewno plazma będzie bardziej optymalnym wyborem.
Ja właściwie też byłem zdecydowany na 50’ plazmę Samsunga, termin zakupu jednak z pewnych powodów się przesunął a w międzyczasie pojawiło się kilka wątpliwości dotyczących przewagi Lcd nad Plazmą o których niewiele się pisze a mianowicie:

BIELI, OBRAZU HD I Full HD, OSTROŚCI OBRAZU I ŻYWYCH KOLORÓW

Jak już wspomniałem zwolennicy plazm piszą o lepszej czerni w tych telewizorach, ale całkowicie pomija się kwestię bieli, która jest równie istotna przy wyborze TV , zwłaszcza przy oglądaniu sportów zimowych. Porównując obie technologie odniosłem wrażenie, zresztą nie tylko ja, że biel w plazmach jest niestety jakaś taka szara, ewentualnie błękitna, a w Lcd naprawdę biała, jakie są wasze wrazenia?

Nie znalazłem też na forum jasnego stwierdzenia (trzeba to wyczytać między wierszami) że LCD radzi sobie jednak lepiej z obrazem HD i Full HD zwłaszcza jeżeli chodzi o ostrość obrazu, co o tym sądzicie? Lepiej też spisuje się chyba obraz puszczany z lapka lub Peceta?

I wreszcie kwestia kolorów, zwolennicy plazm twierdzą że kolory są bardziej naturalne i trzeba im przyznać rację, istnieje jednak spore grono osób która woli kolory bardziej żywe i soczyste (przez przeciwników Lcd nazywane jaskrawymi i rażącymi :D ) a kolory prezentowane przez plazmę wydają im się przytłumione.
Moje pytanie w związku z tym jest takie, czy obecnie kiedy mamy dostęp do coraz większej ilości kanałów HD, przy częstym odtwarzaniu filmów z Blue Raya i gier z PS3 ( Full HD), przerzucaniu obrazu z kompa, Lcd nie pozostanie (pomimo swoich oczywistych wad) lepszym wyborem?

Co sądzicie o takim uproszczonym podziale?
Plazma – odbiorcy słabego sygnału, amatorzy oglądania filmów zwłaszcza z ciemnymi scenami, oglądający raczej w nocy
Lcd – odbiorcy sygnału HD, użytkownicy BR i PS3 (Full HD), przerzucajacy obraz z komputera na TV, amatorzy sportów zimowych, oglądający raczej w dzień
Zazanczam że nie są to moje nieomylne i jedynie prawdziwe stwierdzenia ale zachęta do dyskusji poruszającej te kwestie
 

slony

New member
hm wszystkie oceny bedą subiektywne i wazne zeby kazdy byl zadowolony z wyboru.

wg mnie troche za bardzo uprosciles. Np. zywe kolory- co to znaczy? Bardziej naturalne i bardziej nasycone w domowych warunkach bedzie maial zdeydowanie plazma, chyba ze mowimy o ogladaniu tv w bardzo naslonecznionym pokoju lub w sklepie przy swietle z jarzeniowek. Zauwasylem ze lcd tez ma dobre kolory przy bdb sygnale- czyli hd z cyfr i full hd z blue ray, ale wystarczy ze puscimy sobie sygnal z cyfry z kanalu nie bedacym nadawanym w hd lub film z kompa lub dvd w formacie divx i robi sie nierealnie, sztucznie i kiepsko.

I tu dochadząc do kompa to zgodze się ze do pracy przy kompie lepsze jest lcd bo lepiej sobie radzi ze statycznym obrazem ale tylko statycznym. przy filmach puszzcanych z kompa w divx czy rmvb na plazmie da się ogladac nawet to drugie, przy lcd niestety ja widze kiepskie nasycenie kolorami lub sztuczne przesycenie i czesto widac kwadraciki czyli te elementy filmu jak by film na lcd byl stworzony w puzzli i mnie to denerwuje(inni mogą tego nie zauwazac). Plazma ladnie scala te wszystkie piksele dzieki czemu widze plynny obraz.

Jesli chodzi o gry to ja wswojej plazmie mam ustwienie obrazu gra i obraz jest calkiem fajny , niestety nie mam porownania wiec sięnie wypowiadam.

BIEL- kazdy ocenia wedlug siebie. Wg mnie w plazmie jest biel ale za bardzo jest zmniejszona jasnosc(fabrycznie zmniejszone w celu obnizenia poboru pradu) i to jedyne co bym w plazmach zmienil, wiem ze nowe modele mają lepszy ten parametr , a lcd no wlasnie wiele osob tegonie zauwaza i mowi ze lcd ma swietną biel... ale w lcd nie ma bieli, ja widze tylko podwietlenie, stad czesto brakuje szczegolow w bardzo jasnych scenach, bo \swiatlo z jednego piksela rozswietla sasiednie i powoduje ze szzceguly mogą zanikac no i czesto wali po oczach. Przy ciemnych scenach bywa podobnie, dlatego generalnie do wywolywania zdjec nie zaleca się lcd bo nie idac skali szarosci i trzeba wyda pare tys na dobry monitor jak ktos lubi bawic się obrobką fotografii.

Sygnal hd i bR - zauwazylem ze plazma wygladza obraz dzieki czemu sygnal z cyfry czy sd jest lepiej wyswietlany na plazmie a przy sygnale hd i br w 1080p moze byc nieco mniej ostry niz w lcd ale to kwestia gustu i ustawien . Lcd mam wrazenie ze na br daje minimalnie wiecej szczegulow jak się oglada 50cali z 30cm z br i jak ktos tak lubi ogladac tv to lcd bedzie tu lepiej się spisywac- ALE JAK CZESTO OGLADAMY FILMY NA BR? Nawet nie wiadomo czy i kiedy BR zastapi nasze poczciwe dvd szzcegulnie jasli chodzi o nasz kraj.

A teraz takie moje podsumoanie- nawet mając N-ke i ogladając wszystko po troche obraz na Plazmie bedzie ladniejszy(czystszy, lepsze nasycenie kolorami, plynniejszy obraz, mniej widoczne braki w jakosci sygnalu) ,
dvd- podobnie,
br- lekki plus dla lcd ,
divx- lepiej plazma,
rmvb- lepiej plazma, na duzych lcd czasami nie da sie ogladac,
praca na kompie- lepiej lcd, w koncu do tego są stworzone,

Wszystkie oceny podaje przy normalnym oswietleniu w domu, i tak:
im wiecej dziennego swiatla tym lcd poprawia swoje wyniki (stąd wielu posiadaczy plazm radza sobie z tym parametrem montujac roletki na oknach)

Im mniej swiatla dziennego i im ciemniej - tym plazmy jeszzce bardziej poprawiaja swoj wynik.

I tak w dzien jak wali swiatlo przez okna ocenicie lepiej lcd, popoludniu, i wieczorem lepiej ocenicie plazmy
a w nocy przy zgaszonym swietle powiecie ze tylko i wylacznie plazma bo w lcd niweiwle widac ( i tu wlasciciele lcd zaopatruja się w lampeczki by dalo się w nocy ogladac horrory)

I oczywiscie jest to subiektywna ocena, poparta kilkumiesieczą obserwacją dzialania plazmy w domu i kilkunastogodzinna obserwacją pracy lcd w domu znajomych i jednym fimie divx w nocy na tv lcd 42 cale w moim domu( i i tak uwazam ze o jeden za duzo). Kategoria cenowa mojej plazmy z lcd znajomych jest porownywalna, czylinie oceniam najdrozszych modeli lcd ani plazmy.
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
BIEL- kazdy ocenia wedlug siebie. Wg mnie w plazmie za bardzo jest zmniejszona jasnosc(fabrycznie zmniejszone w celu obnizenia poboru pradu) i to jedyne co bym w plazmach zmienil, wiem ze nowe modele mają lepszy ten parametr
Dokładnie, zauważyłem że są sceny w których występują małe połacie koloru białego i jasność jest bardzo intensywna. Zaś gdy mowa o wyświetleniu jasnego obrazu na cały ekran to nagle ma 1/4 tej jasności. Taki auto kontrast nie do wyłączenia :p, pewnie w celu przedłużenia żywotności panelu. Dla mnie to jednak nie do przeoczenia i wpływa na słabszy odbiór obrazów HD niż na dobrym LCD, ale co by plamie nie zarzucać to odcienie kolorów są super.
 
Do góry