Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

mario_many

New member
Wydaje mi sie ze wygra philips 47 9803 led ale dopiero jak go wypuszcza na rynek(narazie 42tylko) Tanszy od pionera i sony x 4500,porownywalny z panasoniciem py 800 ,lepszy od reszty,Moje zdanie na ten moment,ale marzec tuz tuz
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no i czytam i czytam, kurcze musze zobaczyc plazme i LCD, mam pytanie czy warto
odleglosc okolo 2,5 m
pokoj w miare widny, mam rolety
zrodlo
HD filmy z matroska i moze w przyszlosci blu-ray
DVD
UPC kablowka cygnal slaby, moze kiedys sie zmieni
kamera HD po hdmi
chodzi mi ze do filmow musi byc jak super
a moze kurcze projektor, ale chyba lepiej pierw TV
mam teraz 21 CRT
pozniej kino domowe jak kupie amplituner
jaki rozmiar
zastanawialem sie nad 40W4000 SONY LCD
plazmy jeszcze nie widzialem to nie wiem, ale pewnie pioniek
kasa okolo 3tys wiecej za TV nie chce dac, bo dla mnie nie warto
plazmy w zasadzie nie maja Full HD
a filmy jak na razie ogladam 720p ale i tez niebawem w 1080p
 

seoseba

New member
wiele myśli i trudna decyzja..

witam wszystkich.
czytając wypowiedzi na forum można stwierdzić, że wybór odpowiedniego telewizora w dzisiejszych czasach to pracochłonne zajęcie; godziny wychodzone w sklepach, spędzone na forach, na czytaniu rozmaitych recenzji, opinii znawców i zwykłych zjadaczy chleba, ale jak to bywa, ilu ludzi tyle opinii.. w sumie wybór, który samemu należy podjąć i tak jest trudny,chociaż łatwiejszy. dlatego też jestem wdzięczny administratorom i tym wszystkim, którzy piszą.
wydaje mi się, że nie odbiegam od tego, co napisałem powyżej. szukałem długo, czytałem i ścieżki wydraptałem. w końcu doszło do konfrontacji między: sony40W4000, a panasonic tx-37lzd800 z przewagą na tx-a (nie muszę pisać jakie walory posiada), jednak kiedy się zdecydowałem na tx-a i byłem już w sklepie zobaczyłem obraz, który mnie oczarował, a może zaczarował, sam już nie wiem. zapłaciłem za lcd pionieer krd-37v. jeszcze go nie mam. czekam...nie wiem, czy zrobiłem dobrze. myśląc o sony miałem na uwadze swoją kamerę sony i obsługiwanie avchd. podobno panasonic też obsługuje, ale czy pionieer? w sklepie stwierdzili, że oczywiście też.
mając już zakupiony lcd dalej jestem na rozdrożu.
pozdrawiam czytających.
p.s. rzecz jasna napiszę o lcd po pierwszych doświadczeniach za tydzień.
 

gio

New member
co kupić? pomocy

Witam serdecznie,

Chciałbym wreszcie dokonać wyboru, zbyt wiele juz godzin spędzonych na wertowaniu informacji , zaczynam się już gubić.


Preferowany rozmiar: 46" - 52"
Jakie masz warunki - wielkość pokoju:eek:koło 14m2
Jaki sygnał: kablówka "Multimedia" sygnał cyfrowy
Jaka odległość od ekranu: 3,5m
Jakie urządzenia do podłączenia: PS3, w przyszłości kino domowe
Jaka klasa cenowa: do 6000zł - max 6500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: różne pory dnia i nocy :)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: okno na ścianie płn-wsch, Telewizor na stronie wsch.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2 osoby
Co oglądasz najczęściej: tv ogólnie, lubimy filmy, jak czas pozwala PS3
Jaki masz telewizor: panasonic 37pv80p plazma
Ma stać czy wisieć: będzie wisiał na ścianie

Zastanawiam się nad plazmą th50py80 - ale przeraża mnie trochę ten duży pobór mocy; lub nad takimi lcd jak: samsung 52a656, 52a756 oraz poważnie biorę pod uwagę sony 46" lub 52" w4500;Chyba że polecacie coś zupełnie innego
Nie jestem również pewny czy nie przesadzam z tą 52" do wielkości mojego pokoju.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady.
Pozdrawiam wszystkich!
Gio
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jaki znowu duży pobór mocy?
Weź sobie na prezentację też Pioneera KURO, jak dobrze poszukasz to znajdziesz w swojej cenie.

Pozdrawiam,
 

seoseba

New member
pytania dla znawców

witam.
mam pytanko. :roll: czy ktoś może wie, jak się ma tryb c.x.color zastosowany np.: w sony sr5 do telewizora, który tego trybu nie posiada (kuro 37v?), czy jest to tak niezwykły tryb poprawiający kolory, że warto zrezygnować z kuro i kupic panasonica, bądź sony (posiadają te tryby) a może kuro posiada coś podobnego, ale pod inną nazwą? na prawdę nie wiem.
proszę pomóżcie.
zastanawia mnie też sprawa avchd w kuro 37v. ten lcd współpracuje z tym formatem? w sklepie powiedzieli, że tak. ale to zdanie tylko jednego sprzedawcy, a ja nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
w sumie to już nic nie wiem. może warto zrezygnować z kuro i kupić panasonica lzd800 i pozbyć się wątpliwości?
pozdrawiam
 

Padaka

New member
Witam
Od daty kiedy wątek został napisany minęły prawie 2 lata... czy w obu technologiach zaszły jakieś zmiany przechylające znacznie szalę na korzyść którejś z opcji ?

Czy nadal jest to na poziomie 1:1 za i przeciw zarówno dla LCD jak i Plazmy ?

Pytam bo właśnie przymierzam się do zmiany mojego lcd 32' na cos większego

Pozdrawiam.
 

brava99

New member
Witam.
Mam "mały" problem. Zdecydowany jestem na plazmę do 3.5 tys zl.Odległość do tv to max 3m wiec myśle o 37" do 42"cali. Odbiór z platformy cyfrowej C+.Nie jestem miłośnikiem gier wiec to odpada,(może sporadycznie),tv będzie służył do coodziennego oglądania a napewno dużo sportu.Dużo czytałem opinii o różnych modelach i były to różne opinie ,każda plazma ma swoich zwolenników,podobnie jak lcd. Na obecną chwile która lub które z plazm zasługują na zainteresowanie sie nimi .Jesteście najlepszym forum więc licze na waszą pomoc.Pozdrowienia.
 
Ostatnia edycja:

stefmat

New member
brava99 napisał:
Witam.
Mam "mały" problem. Zdecydowany jestem na plazmę do 3.5 tys zl.Odległość do tv to max 3m wiec myśle o 37" do 42"cali. Odbiór z platformy cyfrowej C+.Nie jestem miłośnikiem gier wiec to odpada,(może sporadycznie),tv będzie służył do coodziennego oglądania a napewno dużo sportu.Dużo czytałem opinii o różnych modelach i były to różne opinie ,każda plazma ma swoich zwolenników,podobnie jak lcd. Na obecną chwile która lub które z plazm zasługują na zainteresowanie sie nimi .Jesteście najlepszym forum więc licze na waszą pomoc.Pozdrowienia.
Popatrz proszę na plasmy Samsunga.PS 50" A551, ostatnio było 3299zł w Media Markcie - tutaj Łódż, o 100 zł taniej w Warszawie. Full HD, sam mam i polecam. Ciepło pozdrawiam:eek:k:
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja się zastanawiam nad 42PV80, będzie do tego podpięta N recorder i DVD Pioneer DV 410. Powiedzcie mi czy rozdzielczość plazmy będzie wystarczająca do kanałów HD z N ? czy nie będzie widać braków szczegółów i ostrości z powodu tej rozdzielczości 1024:768 a nie 1366:768 ?
Bo co do obrazu z dvd i zwykłych kanałów SD (ale czy z "N" też ?) to jestem pewien że będzie lepiej niż na LCD.

Odległość oglądania będzie 2-2,5m. Teraz mam LCD 26" z tej odległości.
 

digitalus

Banned
witam.
taka rozdzielczoc czyli 1024:768 w zupelnosci wystarcza. jakosc obrazu bedzie bardzo dobra.podlaczalem tuner n-box i ferguson 8900 do plazmy o mniejszej rozdzielczosci. jakosc obrazu jest bardzo dobra.pierwsze zdjecie to jakosc obrazu sd czyli ZDF,drugie ng HD,prosze zwrocic uwage na drugi plan w czasie meczu,widac kibicow, na lcd nie bedzie takiego obrazu.w rzeczywistosci jakosc obrazu jest jeszcze lepsza bo zdjecia nie byly zrobione bardzo dobrym aparatem fotograficznym i nie zajmuje sie tym zawodowo
 

Attachments

  • pilka.jpg
    pilka.jpg
    42 KB · Wyś: 432
  • hd.jpg
    hd.jpg
    58,5 KB · Wyś: 424
  • pilka2.jpg
    pilka2.jpg
    44 KB · Wyś: 421
Ostatnia edycja:

sleza

New member
Prosta rada-kupować sprzęt najlepszej jakości.

Dobra plazma świetnie gra jak i wysokiej klasy Lcd też jest niezły.Jeśli budujesz kino domowe to duża plazma,jeśli np. telewizor w jadalni czy u dzieciaka to lcd.Tak zrobiłem i jestem zadowolony.
 

pawlos82

New member
Witam wszystkich użytkowników serdecznie.
Mam kilka pytań odnośnie tv. Po przestudiowaniu wielu wątków tego forum zdecydowałem się na plazmę Samsung PS50A551. Chciałem jeszcze porównać ten tv w stosunku co do innych. Byłem w MM. Pierwszym moim zdziwieniem było zużycie prądu. Do tego tv podłączone było jakieś urządzenie LG, które pokazywało obecny pobór prądu. Wszyscy użytkownicy piszą, iż ten model ma max pobór 550W. Natomiast pomiar wykazywał 400-600W, z przewagą koło wartości większej, czyli swojego max. Z boku stał LCD LG 52" i jego pobór był około 200 - 250W. Kolejną rzeczą jest kolor czarny. Na dwóch tv samsung (LCD i PDP) był puszczony film reklamowy samsunga. Na koniec prezentacji włączył się czarny ekran i czerń na LCD była bardzo czarna, a na plaźmie szara. Takie coś zauważyłem jeszcze na innych modelach samsunga PS50A451,656. Biel też nie była idealna. Czy była to wina braku kalibracji kolorów? Przecież technologia wyświetlania na tv plazmowym powinna dać idealną czerń. I ostatnie pytanie odnośnie tego wypalania. Mógłby mi ktoś bardzo kompetentny odpowiedzieć jak to jest w końcu? Jedni mówią, że nie ma już tego problemu, inni mówią, że u nich takie coś występuje. Czytałem, że nowe plazmy potrafią wytrzymać 48h statycznego obrazu, a pracownik sklepu MM powiedział mi, że mieli przypadek jak zablokował się im odtwarzacz BR i przez 13h był nieruchomy obraz (logo) i wszystkie plazmy poszły na serwis.
Byłbym wdzięczny za odpowiedzi.
PS. Jeśli piszę w złym miejscu przepraszam z góry.
Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich forumowiczów i nietylko :)
 

Mister K

New member
To mój pierwszy post na tym forum....
Widzę że wszyscy tutaj biją pianę na temat wyższości jednego nad drugim, właściwie dyskusja bezcelowa.
Wszyscy zapewne doskonale wiedzą, ze w tej chwili różnice pomiędzy obiema technologiami się zacierają i to zarówno co do jakości obrazu jak i poboru prądu. Pewny jestem, ze gdyby tak dokładnie osłonić telewizor pozostawiając odsłonięty sam panel i posadzić przed nim zwolennika jednej z technologii to efekt byłby dokładnie taki sam jak przykład tej koleżanki w poprzednich postach - mało kto patrząc tylko na obraz bez jakichkolwiek informacji potrafiłby powiedzieć plazma czy LCD. Po co więc ta dyskusja? może niech każdy kupi to co mu się bardziej podoba....
Cała ta dyskusja to zawracanie Wisły kijem.....

pozdrawiam
 
Do góry