Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

w_wilk

New member
Nie do końca jest tak jak piszesz. Różnice w obrazie pomiędzy LCD i Plazmą są wyraźne (to jednak dwie różne technologie). Szczególnie przy słaszym sygnale (SD) przewaga plazmy jest bardziej wyrażna. Obie technologie mają swoje wady i trzeba być ich świadomym przy zakupie. Nowoczesne LCD dzięki elektronice znacznie polepszyły obraz (czerń, skalowanie, obraz ruchomy) ale kosztują drożej od TV Plazmowych. Osobiście wolę obraz z plazmy ale ze względów czysto praktycznych (rodzina) kupiłem LCD. Wydając więcej gotówki byłem świadomy (dość długo przygotowywałem się do zmiany), że aby uzyskać przyzwoity obraz dla sygnału SD muszę kupić TV z wyższej półki. Po to jest ten wątek, niestety nie do końca merytoryczny.
 

Mister K

New member
Z tym muszę się niestety zgodzić, to jest fakt, żeby LCD dobrze wypadał musi należeć do tych droższych, ale wydatek kasy odpłaca sowicie. Ostatnio miałem okazję sobie po porównywać plazmę i LCD. Wydaje mi się, że te różnice nie są aż tak wielkie, nawet przy słabym sygnale SD LCD radzi sobie całkiem nieźle. Miałem okazję podziwiać dwie różne plazmy Samsung i LG i nie sądzę by któraś radziła sobie lepiej ze słabym sygnałem SD od LCD Sony W4000.
Miałem kupić sobie plazmę, jednak zdecydowałem się na LCD Sony i nie żałuję wyboru, według mnie ma sporą przewagę nad tymi plazmami, szczególnie ze stoi w widnym pokoju, jak wypada w takich warunkach plazma? nie muszę chyba pisać.

pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mister K w poprzednim poście piszesz, że różnicę pomiędzy LCD i Plazmą się zacierają z czym mogę się zgodzić. Piszesz, że każdy powinien kupować to co mu odpowiada - z tym też jak najbardziej się zgadzam. Ale w ostatnim poście piszesz :

"Miałem kupić sobie plazmę, jednak zdecydowałem się na LCD Sony i nie żałuję wyboru, według mnie ma sporą przewagę nad tymi plazmami, szczególnie ze stoi w widnym pokoju, jak wypada w takich warunkach plazma? nie muszę chyba pisać."

Czyli jednak LCD ma sporą przewagę..... ?

Edit
Ale z tym ostatnim stwierdzeniem to już się nie zgadzam, żeby była jasność.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Faktycznie nie musisz pisać, ja za to wiem jak w takim pokoju wyglądają rolety na oknach jeśli miałby być jakiś problem z obrazem (plazma w takich warunkach wygląda gorzej niż gdy jest ciemno jednak i tak to gorzej nie jest takie złe).

Pozdrawiam,
 

Mister K

New member
marciniozo, jest tam stwierdzenie, że LCD ma sporą przewagę...(nad tymi plazmami) co by się nie napisało, pozostanie jakieś niedomówienie, z tym jasnym pokojem.... chciałem raczej powiedzieć, że byłem zawiedziony tym jak słabo plazma radzi sobie z mocnym oświetleniem, wiem ze poprzez zmianę ustawień itd... ale chyba nie o to chodzi, pozostaje skorzystać ze stwierdzenia kolegi Masta_J.
Tak napisałem bo sądziłem ze LCD dużo gorzej wypada przy plazmie niż ma to miejsce w rzeczywistości, jednak to i tak pozostanie tylko subiektywnym odczuciem, kupowałem LCD-ka z mieszanymi uczuciami, głównie ze względu na jego małą prądożerność szczególnie, ze chodziło o 52" - tutaj plazma już potrafi się popisać.... Jestem po prostu mile zaskoczony i wcale nie chodzi tutaj o jakieś szczególne zachwyty nad LCD. Stwierdziłem tylko że technologia idzie do przodu i różnice są coraz mniejsze, a że przy tym mam mniej kombinacji regulacyjno-roletowych.... tym lepiej
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Plazma 50" potrafi się tak samo popisać jeśli chodzi o prądożerność jak 52" LCD - nie siej mitów.

Pozdrawiam,
 

Mister K

New member
Masta_J napisał:
Plazma 50" potrafi się tak samo popisać jeśli chodzi o prądożerność jak 52" LCD - nie siej mitów.

Pozdrawiam,
Uważam to stwierdzenie za bardzo ciekawe.....
Do niedawna plazma (szczególnie taka duża) wymagała podciągniecia specjalnej linii zasilającej z elektrowni - teraz to się nieco zmieniło... sądzę "nieco" bo nie do końca wierzę w tak radykalne zmiany. Jakieś tam na pewno są bo inaczej plazma by się nie sprzedawała. Powszechnie wiadomo że LCD pobiera mniej prądu i mogę Cię zapewnić iż nie jest to mitem. Nie chcę tutaj robić wykładu na temat poboru prądu przez poszczególne odbiorniki, ponieważ gdzieś na forum takie dyskusje juz są, to proszę poczytaj je sobie kolego. Do tego wszystkiego akurat te LCD Sony są wyjątkowo oszczędne i zadna plazma tutaj nie ma czym imponować. Jeśli chcesz sbie podyskutować w tym temacie to zapraszam na priv.

pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No z tą linią zasilającą to trochę przesadziłeś:grin:....

A co do wątku o którym piszesz to kolega Masta_J z pewnością go czytał, o ile sam nie jest jego autorem....
 

Forest89

Active member
Bez reklam
A ja myślałem, że LCD zużywają mniej prądu :D Średnio 170W przy 37 calach to i tak dla mnie za dużo, ale coś za coś. :) Ale pociesza mnie to, że plazma tej wielkości pobiera około 240W średnio :D
 

bluray

Banned
A które plazmy mają mozliwość wyświetlania 1080p/24 oprócz KURO PIONEER ?
Rozumiem, że odświżanie pionowe będzie 72 Hz lub inną krotność 24 fps.
Widziałem tabelę Panasa na 2009 i tylko dwa najwyższe modele zostały w opisie wyposażone w tę opcję.
Na rynku jest już sporo LCD z taką cechą.
 

Mister K

New member
marciniozo napisał:
No z tą linią zasilającą to trochę przesadziłeś:grin:....

A co do wątku o którym piszesz to kolega Masta_J z pewnością go czytał, o ile sam nie jest jego autorem....

Ta linia to tak dla zobrazowania, pewnie ze to nie "oszczędna kuchnia elektryczna 5kW".... ale coś w tym jest.

Jeśli tak, to dziwię się, że zakwestionował moje stwierdzenie....... może niezbyt jasno się wyraziłem...


Forest89 napisał:
A ja myślałem, że LCD zużywają mniej prądu :D Średnio 170W przy 37 calach to i tak dla mnie za dużo, ale coś za coś. :) Ale pociesza mnie to, że plazma tej wielkości pobiera około 240W średnio :D

Dobrze myslałeś kolego..... może tylko to, że plazma to raczej podają maxymalne a LCD takie jakie jest. Średnie w plazmie będzie niższe, w LCD mniej więcej takie jak podane - to tak z grubsza bez wdawania się w szczegóły.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ależ ileż można o jednym i tym samym?
Oczywiste jest, że inaczej odczytuje się tabliczki znamionowe mówiące o zużywaniu energii w LCD a inaczej w plaźmie.
Testów było co nie miara na ten temat.
Wniosek jest jeden - średnio plazma zużywa tyle samo lub MINIMALNIE (nieodczuwalnie dla portfela) wiecej prądu.
Każdy kto uważa inaczej najzwyczajniej w świecie sieje mity.

Pozdrawiam,
 

spanker

New member
to sa jyz oddawna mity

lcd wszystkie praktycznie maja regu;acje podswietlenia swietlowki, jesli znamionowo moj 46 cali bierze 240w, to srednio przy podswietleniu na 7 bierze 190, dla porownania plazma tej samej wielkosci panasonic znamiobnowo 470w!!! natomiast sam producent podaje ze srednio "jedynie" ok 390, gdzie tu porownanie? plama pobiera 2x wiecej pradu niz lcd, przynajmniej przy wielkosciach rzedu 46-52"
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nonsens.
Każdy TV można wyregulować pod kątem podświetlenia (jasności) zarówno plazmę jak i LCD.
Różnica może być jeśli mówilibyśmy o LCD z podświetleniem LED - ale to też odpowiednio kosztuje, więc bilans wyjdzie na jedno.

Pozdrawiam,
 

spanker

New member
nonsens

nie chodzi o jasnosc, tylko podswietlenie matrycy, a liczby mowia same za siebie o 2x wieksze zuzycie, zreszta najlepiej jesli ktos ma plazme 46-50 i watomierz niech pomierzy i zamiesci zdjecia ile ciagna przy 70% podswietlenia
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nonsens jeśli Ty się kierujesz tym co podaje tabliczka znamionowa w plaźmie.
W plaźmie zużycie prądu możesz wysterować jasnością tak jak podświetleniem w LCD.

Pozdrawiam,
 

spanker

New member
nonsens, sugeruje przecytac moje posty ze zrozumieniem, sam panascanic podaje typowe zuzycie jako 390, a nominalnne to 470!!!, u mnie typowo jest 190 a ta sama przekatna
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nonsens.
Jeśli zmierzysz te 390 to wtedy pogadamy.
Jak na razie snujesz domysły i teorie nie poparte żadnymi dowodami.
Dla mnie EOT.

Pozdrawiam,
 

spanker

New member
ale o czym ty piszesz, to sa dane ze strony producenta sugerujesz ze panasonic podaje zawyzone przecietne zuzycie? buhahahha, zreszta tak jak napisalem niech ktos kto ma duza plazme pomierrzy i da znac co i jak
 
Do góry