Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

pac

New member
ponawiam zapytanie:
poszukuje tv dla rodziców, jestem za lcd ale do ich warunków chyba plazma lepsza,kilka informacji:
-okno po zachodniej stronie
-tv używany z rana i wieczorem
-32/37 cali, na pewno nie wiekszy,już na 37 marudzą
-sygnał z anteny dachowej/ cyfra + sd
-tuner mpg4
-cena do 2tys
-zakup w sklepie stacjonarnym (Szczecin i okolice)
chyba najlepszy byłby jakiś panas 37 hd ready/100hz/mpg4
tylko który model?
 

El Greco

New member
pac napisał:
ponawiam zapytanie:
poszukuje tv dla rodziców, jestem za lcd ale do ich warunków chyba plazma lepsza,kilka informacji:
-okno po zachodniej stronie
-tv używany z rana i wieczorem
-32/37 cali, na pewno nie wiekszy,już na 37 marudzą
-sygnał z anteny dachowej/ cyfra + sd
-tuner mpg4
-cena do 2tys
-zakup w sklepie stacjonarnym (Szczecin i okolice)
chyba najlepszy byłby jakiś panas 37 hd ready/100hz/mpg4
tylko który model?

No dobra, mieszkalem kiedys w Szczecinie, moja brat prowadzo sklep w Policach, sam posiada Panasonika plaznme jak i nasz ojczulek. Ten ostatni ma 37" i jest bardzo zadowolony jak i klienci, ktorzy ten sprzet maja. Skontaktuj sie z bratem moze zrobi ci dobra cene, a moze... zaprezentuje jak pracuje sprzet ojca, ale wez pod uwage, ze nie ma wysmienitego receivera(bez HDMI) wiec moze byc tylko lepiej.
Jezeli gwarantujesz mi dyskrecje, to zglos sie na moj mail i dam ci namiary ewentualnie mozesz do nie przedzwonic, a ja oddzwonie(flatrate).

Dla zabicia czasu zobacz co sadza o tym Panasoniku klienci z Niemiec(przewin do dolu link).:
http://www.guenstiger.de/gt/main.asp?suche=&kid=76&sub=618

Nawet nie wiedzialem, ze tyle odmian 37"-owki istnieje, najlepiej jezeli poradzisz sie brata jest elektronikiem z zawodu i po studiach, to uczciwy i sympatyczny gosciu.
 

pac

New member
świat jet mały :)
pracuje w Policach więc nie ma problemu, jest tu klika sklepów do wyboru, tylko musze znalesc ten nalepszy tv do 2tys ,
o którym modelu pisałes?
 

El Greco

New member
pac napisał:
świat jet mały :)
pracuje w Policach więc nie ma problemu, jest tu klika sklepów do wyboru, tylko musze znalesc ten nalepszy tv do 2tys ,
o którym modelu pisałes?

Dlatego wpisalem ci link z wszystkimi, a nie okreslonym modelem, bo dostalem oczoplasu, kiedys byl tylko dwa. Jak widzisz wszystkie maja b.dobre noty i jezeli troche tlumaczyles opinie, to wielu przytaczalo watek " LCD bez szans". Sugeruj sie iloscia klientow danego modelu jak i data wystawianych opinii, ktore wskazuja na nowszy model ale te z reguly sa drozsze mimo, ze niewiele sie roznia.
TX-P37X10E ma wszystko czego dusza zapragnie i kosztuje w Polsce ...:

http://www.redcoon.pl/index.php/cmd...042/cid/15001/Panasonic_VIERA_TX_P_37_X_10_E/

http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B177042/cid/15001/page/6/#detailtop

Jest w twoim pulapie i skoro moj tata sie z niego b.cieszy, to chyba nikt nie podklada ci swini.Szkoda tylko, ze polski RedCoon nie daje gwarancji na 5 lat za doplata paru €uronow...
 

pac

New member
mam w ręce gazetke neonet i jest tam plazma panasonica TX-37C10Y
za 1999zł, własnie przekonałem rodziców ,że to dla nich najlepszy wybór :D
sklep jest własnie w policach ,więc zakup na miejscu,
narazie na cyfre+ sd powinno im wystarczyć,

chociaż cały czas są pod wrazeniem obrazu z lg 37 lf 2510, (też jest w promocji za 1899)
tylko bluray to nie antena z dachu :-D
dzieki za podpowiedzi
 

El Greco

New member
Klasa, z bratem mimo wszystko mozesz pogadac o swojej decyzji, bo on czasami podlacza LCd u kientow i ma mieszane uczucia kiedy oni sie upieraja. Pamietaj, ze tv jest tak dobre jak jego najslabsze ogniwo, wiec zadbaj o optymalny receiver. Rodzice zmienia zdanie w domu i beda cie po rekach calowac, to najbardzeij zblizona obrazem technika do crt. Spadam do dentysty...:shock:
 

slony

New member
Potwierdzam jakosc panasa tx37 palzma - mam tez taki w domu, obraz z kabla jest bdb , a i divx moge spokojnie ogladac . w tej cenie zaden lcd nie dorownuje jakoscią obrazu jaki się gneruje z nadawanego w Polsce sygnalu. Bo przeciez ogladając wiadomosci nikt w blue ray tego nie nadaje, tylko mamy sd .
 

El Greco

New member
Juz pisalem tu kiedys, ze w zeszlym roku kilka miesiecy temu w Szczecinie sprzedawca/wlasciciel sklepu SONY (Jednosci Narodowej)ze zloscia wmawial mi, ze...plazmy zostaly zakazane przez UE:fool:
 

slony

New member
a ja kiedys bylem pod wrazeniem lcd sony po obejrzeniu ich prezentacji z blue ray i sie powaznie zstanawialem nad kupnem ich tv az do momentu kiedy w sklepie na tym samym tv puszczono mi zwykly obraz z n-ki i z kabla - jakie bylo moje zdziwienie kiedy okazalo sie ze kolory juz nie sa tak nasycone i nie sa tak rzeczywiste jak na prezentacji, a o jakosci obrazu wole nie mowic , a tv byl za 4tys wiec spodziewalem się rewelacji a tu taki zonk.

Marketing i dobra sciema(czyli tak perfidnie przygotowana prezentacja) robi swoje , tylko ludzie w domu pozniej się zastanawiaja co się stalo ze mam tv z cyfrowej tv i jest taki kiepski, przeciez tv mam rewelacyjny:p

Malo tego niejedna osoba na roznych forach przechwal się ze na wlasne oczy widziala "w sklepie" ze na lcd jest lepszy obraz i czern niz na plazmie, nie zwracajac uwagi ze na obu tv byl puszczony inny kanal , innym kablem i jest inne naswietlenie pomieszzcenia niz bedzie mial w domu... ach dzieku za to forum i uswiadomionych sprzedawcow w Media expert w moim miescie w Stargardzie gdzie moglem swobodnie testowac tv , nawet z moim laptopem podlaczalem do roznych tv obraz z rmvb by zobaczyc jak sobie radza ze slabym sygnalem i kupilem Plazme panasa :razz:
 

endiholek

New member
Pomocy! Pomocy! Pomocy!
Prośba głównie do Kiki,El Greco i digitalus.
Niestety za nowoczesną techniką nie umiem nadążyć no to se myślę poczytam,dowiem się czegoś więcej i fru do sklepu po nowy telewizor.
Przeczytałem pierwsze 40 stron i już byłem głupi więc następne 40 odpuściłem,od 82 czy83 przeleciałem do końca i teraz to już zupełnie nic nie wiem.Widzę że jesteście tu bardzo aktywni więc piszę właśnie do was jako tych ''GURU'' bo oprócz was to chyba nikt mi nie pomoże.Teraz ekran mam dokładnie w odległości 2,6m,ponieważ nowe tv są płaskie to dojdzie mi 40cm,a jak bym powiesił na ścianie to mam następne 30cm więc będzie to dokładnie 3 lub 3,3m.Jedyne co udało mi się ustalić z tego forum to przy tej odległości większość osób optuje przy 42 calach i chyba tak zrobię.TV głównie będzie służył do kablówki i filmów.Kablówkę mam z VECTRA przez tuner(DIGIT MF-4K)podobno sygnał cyfrowy (marketing czy fakt?) nie wiem,znajomi którzy ją mają twierdzą że cyfrowy więc przyjmijmy że tak jest.Filmy mam ponagrywane zarówno na laptopie jak i przenośnym twardym dysku.Nie jestem typowym maniakiem filmowym więc nie będzie to film za filmem ale nie będzie to też bardzo rzadkie zjawisko więc przyjmijmy że będzie to ze średnią częstotliwością.
Podsumowując:
Odległość oglądania- 3 do 3.3m
Kablówka -glównie
Filmy - średnio,z trzech żródeł(odtwarzacz DVD,laptop,dysk przenośny)
Podobno w Vectra można dokupić HD więc jeśli to prawda i faktycznie jest tak duża różnica w obrazie to też bym się ku temu skłaniał.Prośbę swą kieruję głównie co do rozdzielczości i HZ bo ci wszyscy tzw.fachowi doradcy że jak brac to tylko te co maja 1920x1080 i 600 HZ,a inni że 50 HZ wystarczy bo i tak nie zauważę żadnej różnicy,tylko HD inni że absolutnie tylko FULL HD.RóKażdy co innego doradza i co jeden to mądrzejszy bo gdzies tam słyszał itd,itd...przez co jestem już drugi tydzień bez tv i jak tak dalej pójdzie to bez tv spędzę również Święta,HORROR...
Napiszcie proszę jakie byście tv polecali,ile w końcu tych HZ ma być i jaka ta rozdzielczość?Zupełnie nie wiem jak to dobrać.Kwota ok 2000-2500 podobno idzie kupić już dobre plazmy.Próbowałem porównać 42cale,wyskoczyło mi od cholery różnych modeli no i wtedy się poddałem bo zupełnie nie wiem czym się kierować.Różnice w cenach są a nie wiem czy połowa z tych rzeczy jest faktycznie potrzebna czy to tylko bajery których i tak nie będę używał.Chciałbym uniknąć sytuacji gdzie jest np.pięć tv każdy ma inny symbol bo ten ma 1 gniazdko więcej,następny 2 a jeszcze inny 3+jakieś wejście a w gruncie rzeczy to te same tv tylko więcej wejść a różnica w cenie np.500 zł.Wolę te 500 zł dołożyć żeby mieć lepszy obraz.Nie jestem maniakiem sprzętowym więc nie muszę mieć pełno różnych wejść i gniazdek bo może kiedyś się przydają i akurat teraz są na topie,poprostu jak chyba każdy chciałbym mieć jak najładniejszy obraz abym oglądał go z wielką przyjemnością i nie żałował że nie kupiłem np. jakiegoś LCD.Wy najlepiej wiecie co najlepszego da się wycisnąć z tej kwoty.
Panowie trochę się rozpisałem ale nie wyobrażam sobie Świąt bez telewizora a wy jesteście ostatnią deską ratunku i mam nadzieję że to właśnie wy zrobicie mi najlepszy prezent pod choinkę.
Póki co to na razie wielkie wielkie dzięki za samo przeczytanie.
Pozdrawiam serdecznie

endiholek
 

El Greco

New member
Sygnal z kablowki jest chyba taki sobie wiec chocby z tego wzgledu raczej plazma, ale dlazego 42" 46" jest spoko, gdybys mial satelitarna, nawet wiecej. 46" Panasonika, jezeli koniecznie 42", to zaoszczedzisz kupujac ktoregos z aktualnych Samsungow.

I nie zawracja sobie zbytnio glowy herzami itp., bo zwariujesz;)
 

achim69

Member
El Greco polecasz chłopakowi 46" panasa którego cena zaczyna się od 3,6 tys a chłopak ma do wydania max 2,5.chłopie kupuj panasa 42X10Y cena od 2,000 lub jeśli miało to by być full hd 42S10E,cena zaczyna się od 2,5.Na panasoniki masz 5 lat gwarancji do końca stycznia.:D
 

hojlo1

New member
Bez reklam
endiholek - przepraszam że ja odpowiadam (nie jestem na liście.., ale np użytkuję także "Vectrę")...


Jeżeli słońce nie pada na ekran (Plazmy nie lubią.....) to:
1. kupić najtańszą w promocji PDP (chodzą wszystkie dość podobnie) z ukierunkowaniem na model HD READY (pięknie chodzi i przy słabym sygnale i przy filmikach nawet rmvb z komputerków, czyli też tych słabej jakości)

2. oszczędzone pieniądze przeznaczyć na zmianę pakietu w Vectrze (min. "Platynowy" dojdzie trochę kanałów HD) i zmianę dekodera na ten z HD = otrzymasz spory skok jakości obrazu w porównaniu z tym co masz i to na wszystkich programach (nie tylko HD).

3.tuner połączyć przez HDMI, resztę też przyzwoicie i....

4. Cieszyć się z nowej jakości (kasa wydana mała, to za parę lat zmienisz na nowszą technologię).. .:D
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
hojlo1 napisał:
endiholek - przepraszam że ja odpowiadam (nie jestem na liście.., ale np użytkuję także "Vectrę")...


Jeżeli słońce nie pada na ekran (Plazmy nie lubią.....) to:
1. kupić najtańszą w promocji PDP (chodzą wszystkie dość podobnie) z ukierunkowaniem na model HD READY (pięknie chodzi i przy słabym sygnale i przy filmikach nawet rmvb z komputerków, czyli też tych słabej jakości)

2. oszczędzone pieniądze przeznaczyć na zmianę pakietu w Vectrze (min. "Platynowy" dojdzie trochę kanałów HD) i zmianę dekodera na ten z HD = otrzymasz spory skok jakości obrazu w porównaniu z tym co masz i to na wszystkich programach (nie tylko HD).

3.tuner połączyć przez HDMI, resztę też przyzwoicie i....

4. Cieszyć się z nowej jakości (kasa wydana mała, to za parę lat zmienisz na nowszą technologię).. .:D

Podpisuje sie, nie doszukalem sie tego, ze jego kurny pulap, to 2,5 tys.

Chlopacy, cieszy mnie, ze w kraju jak Polska, gdzie jeszcze niedawno na Plazme patrzylo sie z ironia, coraz wiecej ludzi sie przekonalo do tej technologii i to w tak krotkim czasie nastapil zwrot o 180°:cool:
Mysle, ze nie bez znaczenia byl tu tez faktor cenowy.
 

Falcon911

New member
Jeśli mogę coś doradzić to:
PLAZMA PANASONIC TX-P42S10E 400hz MPEG4 P42S10E 1080p
(nie mogę dać linków - za mało postów)
Jest w podobnej cenie i znacznie szybsze w działaniu.


Mam osobiście Panasonica starszej generacji ale puki co i tak najlepiej działa pod PS2 (jeszcze), niż LCD a o tym z CYFRY+ nie wspomnę (monitor z tunerem).
Jak kupowałem Panasa to goście w sklepie mieli hmy... TH42py700 - Na pewno FullHD i X-Box'a do prezentacji.
FULLHD na Plazmie zapiera dech w piersiach.

I niech nikogo nie dziwi że w EURO stoi włączonych (14h/dobe) 126TV LCD i 2 TV plazma( wyłączone żeby nie odstraszyć klientów od w/w LCDków - komentarz sprzedawcy sklepu EURO)
 

TV_Man

New member
trudno nie wybrać Plazmy Panasa 50X10Y

Witam i Pozdrawiam wszystkich forumowiczów hdtv.com.pl :)

Od kilku dni wertowałem fora aby znależć NAJLEPSZY TV za ok. 2500 PLN i trudno nie wybrać PLAZMY !
Miałem zamiar kupić 42X10Y...
( Ponieważ wystarczy mi HD Ready, a nie mam szmalu na Full HD - wybrałem HD Ready - 42 cale HD ready za ok 2.000 to niesamowicie tanio !!!! - chyba się zgadzacie)

Wybrałem jednak 50 cali, gdyż warto dać kilka stówek więcej za CODZIENNE ZADOWOLENIE (i aby nie było dylematów w trakcie oglądanie, że "mogłem wiąć wiekszy TV " ).

Jeśli chodzi o wybór marki to JEDNAK Panasonic ma znakomitą plazmową markę (wśród internautów).

Trudno nie wybrać 50X10Y.... (wobec przeglądu e-opinii, także tych na hdtv.com.pl

PS. Swoją drogą to stosunkowo tania ta plazma 50X10Y jak na potęgę ekranu, no i za jakość (w opinii zadowolonych posiadaczy)
 

TV_Man

New member
Jutro zamawiam - gdzie i jak?

Aha,

Tą plazmę panasa (50X10Y) chcę zamówić jutro (ZA OK 3100).

Zastanawiam się nad SKLEPAMI - kuptv lub - maximedia ( bo od tych drugich TV dostarcza gość, który podłącza sprzęt przed zapłata.
(tak wyczytałem na hdtv.com.pl )

JeEŚLI KTOŚ MOŻE COŚ DODAĆ OD SIEBIE W KONTEKŚCIE WYBORU SPRZĘTU I SKLEPU ZANIM ZAKUPIĘ TEN SPRZĘCIK - BĘDĘ WDZIĘCZNY !!!
 
Do góry