Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

pawel82

New member
Panasonic TX-P42U10E czy LG 37LH3000 czy Philips 42PFL3604h

Witam,
stoje przed wyborem nowego tv wczesniej bylem zainteresowany tylko LCD ale wizyta tutaj zasiała we mnie ziarno zwątpienia. Po wstepnej selekcji przez wzglad na oferowane funkcje na placu boju zostaly 3 modele:

Panasonic TX P42U10E
LG 37LH3000
Philips 42PFL3604H

prosze o pomoc w wyborze, dodam, ze bede ogladal z odleglosci ok 3,2m glownie filmy(z kompa lub z USB/SD [dobrzeby bylo gdyby uciagnal tez 1080p]) oraz relacje sportowe
od czasu do czasu chcialbym takze pograc. Dodam jeszcze ze sygnal TV mam sredniej jakosci. Z tego co sie orientuje ta plazma jest chyba paradoksalnie najbardziej energooszczedna.
Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi
pozdrawiam
Paweł
 

grzeseik

New member
@mckintosz
przyjrzyj sie Samsungowi PS50B550. opinie ma b. dobre, tylko uwazaj na buczace modele (postaraj sie sprawdzic, ew przygotuj sie na odsylanie).
ja (teoretycznie, jeszcze nie mam, dopiero sie zastanawiam) jestem zwolennikiem plazm. tobie tez do profilu przypasuja: w SD podobno lepiej skaluja i sport tez sie lepiej prezentuje. minus to moze byc sloneczko odbite w szybie (masz zachodnie okno wiec przyda sie roleta/zaluzja etc.)
pozatym wiele glosow Ci podpowie ze 50" na 4,5m to malutka przekatna. ale rozumiem ze budzetowo wiekszy nie przejdzie.

@brroda
moim zdaniem sprobuj polaczenia przez TV. lepiej powinno to działać niz jakies przelotki czy rozgałeziacze. tak przynajmniej jest na analogu, ale i cyfrowo podejrzewam tez bedzie lepiej.
 

El Greco

New member
@digitalus,
sorry ale wyszukiwarka to troche za malo;)

Z tym bitrate to jest roznie, bo chodzi o srednia, a nie mowi o tym, ze czasami moze spasc wskaznik do tragicznej wielkosci, tak, ze przy ciemnych scenach nie widac nic tylko ziarno, schody itp. Dochodzi tez technika jak komprymowanie, i pozostale obrobki materialu przez nadajacego. Wielkosc bitrate nie zalezy tylko od oplat ale od tego ilu nas jest,albo ile kanalow jest na transporderze. Obecnie jest Hotbir tak przeladowany, ze zadne cuda nie pomoga. Jezeli jakis kolporter ma 2 programy HD i te odbieraja tak sobie, a potem reklamuje, ze nagle ma ich 10 ale... na tym samym transponderze, to wiadomo, ze beda musialy sie podzielic pasmem i wiadmo jaki bedzie tego efekt. Placi sie za transporder okreslona stala sume i tego, ktory ci go wynajmuje nie interesuje co i ile bedziesz na nim umieszczal.
Podszedlem z wielkim hurra do tematu zamiany SKY na Cyfra+ i ... bardzo szybko przepriosilem SKY i teraz wydaje mi sie jakby nadawali kosmiczna jakosc:D. Programy polskie SD, to nie ARD , poza tym rozciagaja notorycznie format 4:3 do 21:9:shock: co prowadzi do jeszcze wiekszego pogorszenia jakosci i deformuje wszystko widoczne(przydupiaste panie), zobacz jak kuleczka cenzury sa jajowate.
Dodatkowe jest dla mnie kompletna wioska fakt, ze podczas trwania filmu na platnej PAY TV Canal+ widoczne sa wszelkie loga i znaki igit dla mnie no go! Poza tym obrazy HD sa dosc nerwowe.
Przestan przytaczac wieczne przestarzale tezy, ze Full HD skalluje gorzej SD niz ready:spam: to kompletna bzdura.
 

tchomikt

New member
Witam,

W moim PS50B550 występuje dziwne zjawisko. Mniej więcej godzinę po wyłączeniu sam nachwilę się włącza i wyłącza. Jest na to jakiś sposób?


Pozdrawiam
 

ulteo

New member
tchomikt napisał:
Witam,

W moim PS50B550 występuje dziwne zjawisko. Mniej więcej godzinę po wyłączeniu sam nachwilę się włącza i wyłącza. Jest na to jakiś sposób?

W menu wyłącz funkcję automatycznej aktualizacji wtedy przestanie się właczać.
 

El Greco

New member
kiki napisał:
poproś o prezentację we własnym domu i sam najlepiej wybierzesz w swoim domu.
Jezeli ma taka mozliwosc, to nie ma o czym mowic, mam jednak obawy czy to nie wplywa na cene i czy prezentujacy nie patrzy na zegarek, a wiadomo ze potrzeba czasu zeby sie oswoic z tv. Czasami to co wydaje sie byc piekne po pewnym czasie staje sie be.
 

grzeseik

New member
El Greco napisał:
Jezeli ma taka mozliwosc, to nie ma o czym mowic, mam jednak obawy czy to nie wplywa na cene i czy prezentujacy nie patrzy na zegarek, a wiadomo ze potrzeba czasu zeby sie oswoic z tv. Czasami to co wydaje sie byc piekne po pewnym czasie staje sie be.
El Greco, kiki i jego sklep prowadza taka prezentacje, on sie poniekad reklamuje takimi wpisami (myslalem, ze wszyscy juz wiedza ze mozna taka u niego zamowic :p) . takie rozwiazanie jest idealne, szczegolnie jesli bylby przy tym kiki lub ktos o wiedzy porownywalnej do niego. nie wiem czy sama prezentacja cos kosztuje, czy zamawiajac nalezy zobowiazac sie do zakupu, ale ceny to oni maja niestety nie-internetowe :(

chyba, ze forumowicze maja jakies wieksze rabaty? :D
 

grzeseik

New member
El Greco napisał:
No to w czym problem zakupic sprzet, uzbroic sie w cierpliwosc i jezeli bedzie be, skorzystac z prawa zwrotu i nastepna proba.
masz na mysli kupic pierwszy TV z listy, dac sobie kilka dni i jak sie cos nie podoba zwrocic i kupic nastepny? no jest to jakas metoda, choc mozolna i srednio uczciwa wzgledem sprzedawcy jesli zakladasz, ze prawdopodobnie go zwrocisz.
 

El Greco

New member
grzeseik napisał:
masz na mysli kupic pierwszy TV z listy, dac sobie kilka dni i jak sie cos nie podoba zwrocic i kupic nastepny? no jest to jakas metoda, choc mozolna i srednio uczciwa wzgledem sprzedawcy jesli zakladasz, ze prawdopodobnie go zwrocisz.[/quote
Z tej metody korzysta kazdy Niemiec na forum, ktorego znam, z tym nigdzie nie jest napisane, ze musisz zwroci tv, bo zaczynasz od faworyta i jak spelnia twoje oczekiwania zatrzymujesz go sobie, przeciez jak bys zamowil potem drugi mimo, ze pierwszy byl ok. to przy wysokim standardzie pierwszego, nie zauwazylbys golym okiem wielkich roznic gdyby nie staly oba obok siebie(jesli przyjac, ze drigi blyb tez ok.).
Internetowi sprzedawcy licza sie z tym i wszystko jest wkalkulowane oni cieszyc sie beda z pozyskania klienta, a jezeli jeden na 10-ciu zamieni lub zwroci ale ma byc to argumentem dla klientow kupujacych w necie, ze z tego komfortu wymiany tak skorzystac mozna, to sprzedawca wolina to przystac, bo...zyskuje rzesze klientow, ktorych bez tego prawa by nie mial.
A tak w ogole, to nie martw sie za bardzo tylko mysl o swoim interesie, czy moze chcesz kupic tv n aryzyko i moze bedzie cie potem gryzlo przez kika lat, ze to nie bylo optimum, ale za to patrzylbys na niesatysfakcjonujacy obraz z.. czystym sumieniem.

Wlasnie dostalem zewnetrzny dysk 1Tera MyBook wiec spadam...:lol:
 

pac

New member
poszukuje tv dla rodziców, jestem za lcd ale do ich warunków chyba plazma lepsza,kilka informacji:
-okno po zachodniej stronie
-tv używany z rana i wieczorem
-32/37 cali, na pewno nie wiekszy,już na 37 marudzą
-sygnał z anteny dachowej/ cyfra + sd
-tuner mpg4
-cena do 2tys
-zakup w sklepie stacjonarnym (Szczecin i okolice)
chyba najlepszy byłby jakiś panas 37 hd ready/100hz/mpg4
tylko który model
 

slony

New member
Witam pisze bo wczoraj mialem okazje obejrzec tv lcd 42 cale w domowych warunkach .
Jak dla mnie tragedia ! jak chcemy ogladac tv wieczorem i w nocy to nie da się ogladac filmow bo autentycznie nie ma czerni. Jest jakis grafit , traci sie duzo przejsc tonalnych i przy zgaszonym tv lepiej sobie darowac filmow z ciemnymi scenami bo duzo nam zniknie , wogule ogladanie filmow na lcd w calkowitej ciemnoscii to meczarnia.

Pisze to do wszystkich co ogladali lcd w sklepie i tak jak ja uwazali ze tv lcd sa ok , tylko moze nieco gorzej z kolorami i jakoscią przy slabym sygnale... ale to tylko pozorne wady, wlasnie najwieksze z nich wychodza w nocy.

Nie moge pojąc dlaczego w sklepach sprzedawcy czesto sa tak nieuswiadomieni i sprzedając nie mowią klientom ze na lcd bedą rozczarowani wieczorami przy zgaszonym swietle a plazma w nocy to bajka. Bez lampki na plazmie w calkowitej ciemnosci mogę ogladac filmy i przy ciemnych scenach jest swietnie czyli horrory , dramaty, sci-fi - ogladam z przyjemnoscią.

Od dzis podzielam zdanie El Greco do filmow tylko i wylacznie PLAZMA.

Jedyna zaleta tv lcd to ogladanie filmow w dzien przy b.duzymm swietle- ale kto oglada filmy w takich warunkach ? Jak ogladam dobry film to nawet w dzien zaslaniam zaslony to inaczej nie ma sensu ogladac np terminatora przy swietle dziennym.

A i ceny plazm są bardzo niskie , ogladalem obraz na 42 calach plazmie lg za 1800zl i 42 cale lcd lg za 2300 i bezapelacyjnie wygrywa plazma zarowno w dzien i w nocy.
 
Ostatnia edycja:

sokarsg-1

New member
Z 5500 są moim zdaniem najlepszymi głośnikami komputerowymi dostępnymi na polskim rynku ale musisz pamiętać że to tylko głośniki komputerowe. Do gier i filmów są bardzo dobre do poważnego słuchania muzyki się nie nadają( chyba że muzyka ma przestawiać meble w mieszkaniu bo do tego to one się nadają)
 

Kris_6

Member
Zastanawiam się nad kupnem TV i mam dylemat jaki model wybrać:
- Sharp LC-40LE700E
-
Panasonic G10 lub G15
- Samsung B7000

a może jakiś inny model

Proszę o podpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
Kris_6 napisał:
Zastanawiam się nad kupnem TV i mam dylemat jaki model wybrać:
- Sharp LC-40LE700E
-
Panasonic G10 lub G15
- Samsung B7000

a może jakiś inny model

Proszę o podpowiedź.

Chce sobie pojezdzic, ale nie powiem wam czy po bulki do sklepu za rogiem, czy dla sportu, dla szpanu, czy ma byc oszczedny srodek lokomocji i ile ma kosztowac, pomozcie, jaki mam sobie kupic!

Rower Specialized, Canonndalle, a moze Porsche, a moze Fiat Panda?

Nie kochany, to byloby zbyt latwe jezeli ty pojawiasz sie na forum rtzucasz jakies haslo i pewnie tylko czekac az wszyscy zabijac sie beda by udzielic ci pomocy. Czasami dobrze jest przeszukac forum, bo tam znalazl bys mnostwo odpowiedzi na nurtujace cie pytania.

Ile chcesz wydac pieniedzy, do czego ma sluzyc te tv, jakiej wielkosci i jak oswietlony jest twoj pokoj, jaka odleglosc do panela itd. itp....?
 

Kris_6

Member
Cena jaką mogę dać za TV to od 4500 do 5000 tys.TV ma służyć do oglądania filmów,sportu w jakości SD i HD .Będzie odbierany Cyfrowy Polsat .Telewizor będzie ustawiony koło okna balkonowego(okno skierowane jest na zachód)więc telewizor będzie stał tyłem do okna.TV będzie oglądany z odległości od 2,5 do 3 metrów.Wielkość tv to 40 lub 42 cale
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
Kris_6 napisał:
Cena jaką mogę dać za TV to od 4500 do 5000 tys.TV ma służyć do oglądania filmów,sportu w jakości SD i HD .Będzie odbierany Cyfrowy Polsat .Telewizor będzie ustawiony koło okna balkonowego(okno skierowane jest na zachód)więc telewizor będzie stał tyłem do okna.TV będzie oglądany z odległości od 2,5 do 3 metrów.Wielkość tv to 40 lub 42 cale

Panasonic G10 lub V Serie(jeszcze lepiej) ale w 46".
Powodzenia

 
Do góry