Pioneer G8

p13ka

New member
robiik_pl napisał:
Gol70 -> Ciesze sie, ze podzielasz moje obserwacje, bo do tej pory nikt kto widzial w akcji Kuro na kablowce sie nie wypowiadal. robiik_pl
Ja również wypowiadałem się w tym wątku. Po zakupie 508XD miałem bardzo mieszane uczucia odnośnie jakości obrazu na kanałach z UPC. Wprowadziłem ustawienia -AS- 'a (jeszcze raz dzięki za publikację) i teraz widzę znaczącą poprawę. Piszę teraz, bo chyba mam za sobą okres adaptacji oka do nowej wizualizacji. ;)
Publiczna 1 i 2, TVN i Polsat są bardzo OK, ale zależy to też od programu (reklamy i programy informacyjne zawsze są super).
HBO i C+ są takie sobie. Wydaje mi się, że w szczególności HBO na CRT było lepsze, bo C+ nawet na CRT był jakiś taki "poszarpany" (tak jak teraz).
A NG, Discovery i pochodne są wyraźnie gorsze od tego co widziałem na CRT (Thomson 32" Black Diva).
Ta plazma niestety obnażyła wszystkie niedoskonałości otrzymywanego u mnie sygnału SD z UPC.
 

robiik_pl

New member
p13ka napisał:
A NG, Discovery i pochodne są wyraźnie gorsze od tego co widziałem na CRT (Thomson 32" Black Diva).
Ta plazma niestety obnażyła wszystkie niedoskonałości otrzymywanego u mnie sygnału SD z UPC.

Ciekawe, ten sam dostawca kablowki, prawie ten sam telewizor. Thomson gora, ja dalej sie moge sie przyzwyczaic do obrazu SD w Kuro, widzialem na lotnisku w W-wie obraz TVP2 a jakiegos LG i wygladal bardzo ladnie. I to chyba nie byla kwestia sygnalu, bo widzialem odbicia(np. w logo TVP2), wiec tym bardziej mi sie zrobilo tak jakos smutno, ze jednak sie da... I to pewnie za duzo mniejsza kase.

pozdrawiam,
robiik_pl
 

-AS-

New member
Robiik_pl - przeczytałem właśnie Twój ostatni post i taka mi myśl przez głowę przeszła. Mianowicie różni ludzie, różnie definiują "dobry" obraz. Może w tym tkwi sęk. Zacznę od siebie.

Dla mnie dobry obraz w telewizorze charakterezuje się przede wszytskim realizmem, czyli:
- stonowane, realne, nieprzejaskrawione kolory - generalnie takie, jakie widzimy na codzień w realnym świecie (najłatwiej jest to ocenić patrząc na twarze w TV i "na żywo");
- bez zbyt wysoko podbitego kontrastu i jasności - nie lubię, jak telewizor mi świeci w oczy tak, abym musiał mrużyć oczy;
- niezbyt ostry - preferuję obraz bardziej "miękki", nie lubie krawędzi ostrych (tak jak widać np w monitorach komputerowych), lubie lekko rozmyte, bardziej stonowane tak, aby nie rzucały się za bardzo w oczy;
- czerń głęboka, ale nie za głęboka taka, aby widać było też odcienie czerni i szarości;
- biel (tu może być kontrowersyjnie) wg mnie, nie powinna być super biała, powinna być bardziej stonowana, lekko pastelowa (taką biel można np zaobserwować w kinie).

Takie są moje preferencje obrazu w telewizorze, domyślam się, że część z Was (może nawet większość) po przeczytaniu tego wywodu, popuka się w głowę. Wiadomo są gusta i guściki. Każdy szuka czegoś innego w obrazie TV. Ktoś, kto jest przyzwyczajony do obrazu z LCD, prawdopodobnie będzie lubił zupełne przeciwieństwo obrazu, jak ja. Czyli jaskrawe kolory, dość wyśrubowany kontrast, ostre krawędzie itd. Aby mówić o "dobrym" obrazie, powinniśmy go najpierw zdefiniować. Robiik, pytanie do Ciebie (jak i do innych użytkowników) - jaki obraz uważasz za "dobry", jakiego poszukujesz w telewizorze?

Chciałbym oszczędzić ludziom kolejnych rozczarowań, więc od razu napiszę, że jeżeli ktoś szuka bardzo ostrego, jaskrawego obrazu i dużą ilością jaskrawych kolorów, to w Kuro go raczej nie znajdzie. Wg mnie w tym TV można znaleźć bardziej realistyczny obraz, lekko stonowany i dość "miękki" (mówię o obrazie, który oglądamy w domu, a nie o wyśrubowanych "sklepowych" ustawieniach), wg mnie podobny do obrazu w CRT albo w kinie (ale jak można się przekonać, rożni się to z opisami innych użytkowników, które można znaleźć w tym wątku).

Rada dla ludzi myślących o kupnie Kuro (i nie tylko):

Krok 1. Proszę sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie "jaki obraz lubię", "jaki bym chciał/chciała widzieć w moim TV".

Krok drugi (wg mnie), to sporządzenie listy kilku TV o podobnym obrazie i wszystkimi warunkami, których oczekujemy od TV - popytać się użytkowników na różnych forach, poczytać recenzje, opinie i wszystko co się da (pamiętając, że do wydania jest parę, ciężko zarobionych złotych).

Krok 3 - wizyta w sklepie. Zobaczenie wybranych przez nas TV "na żywo". Obejrzenie z przodu, z boku i z tyłu. Ocenienie, czy dany TV spełnia wszystkie warunki, które ma spełniać (Ważne - obraz w sklepie będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż w domu, więc nie radzę oceniać obrazu w sklepie).

Krok 4 - (bardzo ważny wg mnie) prezentacja w domu. Można znaleźć mnóstwo opinii na tym forum i na innych, ludzi, którzy po zakupie TV piszą, iż żałują, że nie zamówili prezentacji. Koszty takiego pokazu są dużo niższe niż telewizora, o którym myślimy, a wyniki mogą być zupełnie inne od oczekiwanych. Faworyt, o którym czytaliśmy dużo pozytwynych opinii, może odpaść w przedbiegach nawet z błahego powodu, iż nie pasuje do naszego pokoju (to jest przykład). Proszę rozważyć tą opcję, aby uniknąć rozczarowań.

Kończę moje przynudzanie i przypominam - obraz, który dla mnie jest super, dla innych może być do d**y.

Pozdrawiam i proszę o komentarze i uwagi
 

p13ka

New member
robiik_pl napisał:
Ciekawe, ten sam dostawca kablowki, prawie ten sam telewizor. Thomson gora, ja dalej sie moge sie przyzwyczaic do obrazu SD w Kuro, widzialem na lotnisku w W-wie obraz TVP2 a jakiegos LG i wygladal bardzo ladnie. I to chyba nie byla kwestia sygnalu, bo widzialem odbicia(np. w logo TVP2), wiec tym bardziej mi sie zrobilo tak jakos smutno, ze jednak sie da... I to pewnie za duzo mniejsza kase.

pozdrawiam,
robiik_pl

No ja z kolei widziałem plazmę Philipsa na jednej z pływalni w Warszawie, która w godzinach otwarcia tego obiektu non-stop jest włączona i nadaje Eurosport albo TVN. Jakość tego przekazu to MASAKRA w porównaniu z tym co mam w domu (nie mówiąc już o tym, że logo Eurosportu jest na stałe wypalone).

-AS- napisał:
Proszę sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie "jaki obraz lubię", "jaki bym chciał/chciała widzieć w moim TV".
Moje preferencje pokrywają się z tymi jakie opisałeś , ale jak sam słusznie zauważasz są różne gusta, a jak wiadomo, o gustach się nie dyskutuje.

Moim zdaniem, to co napisałeś w kroku 2 dla mnie byłoby niewykonalne, czyli sporządzić listę TV o podobnym obrazie na podstawie opisów. Krok 3 to tylko "obmacanie" telewizora ignorując najważniejsze, czyli obraz.

Na pewno każdy oczekuje od nowego TV nowej jakości, a w tym możliwości dopasowania ustawień obrazu do tych ulubionych. A ponieważ wpływ na odbiór końcowy obrazu mają również inne składowe (odległość od ekranu vs. jego przekątna, oświetlenie, rozdzielczość sygnału i jego jakość) dlatego w pełni zgadzam się z krokiem 4.
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
p13ka napisał:
Moje preferencje pokrywają się z tymi jakie opisałeś , ale jak sam słusznie zauważasz są różne gusta, a jak wiadomo, o gustach się nie dyskutuje.

Nie chodzi o dyskutowanie w sensie - komentowanie i ocenianie gustów, chodzi o zdefiniowanie "dobrego" obrazu.

Dyskutujemy tutaj o takich rzeczach, jak: "mój TV ma dobry obraz", albo "zawiodłem się na obrazie mojego TV", albo "po zmienieniu ustawień obraz stał się lepszy". Wydaję mi się, że dużo łatwiej nam by się dyskutowało, uniknelibyśmy dużo nieporozumień, gdybyśmy zdefiniowali sobie, co to jest, ten zagadkowy "dobry obraz", bo według mnie ciężko będzie dojść nam do porozumienia i ocenić, czy faktycznie Kuro ma "dobry" obraz, gdy każdy będzie myślał o czymś innym pisząc o "dobrym" obrazie.

p13ka napisał:
Moim zdaniem, to co napisałeś w kroku 2 dla mnie byłoby niewykonalne, czyli sporządzić listę TV o podobnym obrazie na podstawie opisów.

Nie rozumiem. Dlaczego?

Pozdrawiam
 

p13ka

New member
-AS- napisał:
Nie rozumiem. Dlaczego?
Sporządzenie listy TV o podobnym obrazie na podstawie przeczytanych opinii, wypowiedzi jest moim zdaniem niewykonalne. Jak sam pisałeś, dla każdego pojęcie "dobry obraz" może oznaczać całkiem coś innego.
Opinie posiadaczy TV będą subiektywne. Nie potrafię sobie wyobrazić jak ktoś może sporządzać taką listę.
Kuro jest reklamowany jako model z obrazem o głębokiem czerni, kontrastem 16000:1, szeregiem ulepszaczy, z nowym filtrem antyodblaskowym itd. itd.
Czy ktoś czytający taki opis jest w ogóle w stanie wyobrazić sobie, czy taki TV da obraz zgodny z jego pojęciem "dobrego obrazu"?

Tu na tym forum był wątek o porównaniu dwóch PDP (Kuro i Panasonic), w tych samych warunkach (sklep), podobno na tych samych ustawieniach. Ten test wzbudził sporo emocji, szczególnie właścicieli modelu ocenionego gorzej. Czy ktoś czytając ten test może wpisać sobie oba TV na listę?

Próbuję powiedzieć, że dla mnie to nie tędy droga. Ja nie stworzyłbym listy odbiorników o podobnym obrazie, który prawodpodobnie spełniałby moje preferencje, na podstawie opisów, opinii, recenzji.

Stworzyłbym za to listę TV, które:
1. mieszczą się w moim budżecie,
2. spełniają kryterium wielkości,
3. generalnie mają dobre recenzje/opinie.

Powyższa kolejność nie jest przypadkowa.

Potem krok 4.
 

-AS-

New member
Masz rację P13ka, nie wiedziałem dokładnie o co Ci chodzi. Poniosło mnie już z tym obrazem, chodziło mi o listę TV o podobnych parametrach, a nie o podobnym obrazie. Mój błąd, dzięki za poprawienie. :eek:k:
 

kaszel2

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Czytam ten watek od dawna i chyba nadszedł już czas na zakup plazmy przeze mnie, wiec bardzo proszę was o pomoc.
Wybór padł juz dano na Pionka i na model PRO-FHD1 (mieszkam w USA) czyli PDP-5000EX odpowiednik europejski. Jednak cena 8000$ była dla mnie za wysoka. Teraz gdy cena jest naprawdę rozsądna Pionieer wprowadził nowa serie KURO. Ich cena nie jest już tak wygórowana jak FHD1 (którego to cena na stronie producenta się nie zmieniła do dziś). I znowu mam mętlik w głowie. Wiem że FHD1 jest „tylko” monitorem, ale posiadam cyfrowy tuner HD z kablówki wiec z tym nie byłoby problemu a pamiętam ze włśnie ten ekran zbierał swego czasu najwięcej pochwał. Moj wybór będzie się odbywał pomiędzy modelami:
- PRO-FHD1 (PDP-5000EX)
- PDP-5010FD (PDP-LX508D)
No chyba ze 60” (odległość od telewizora będzie 13FT ok. 4m) wiec byłby to odpowiednio: PDP-6010FD (PDP-LX608D)
Podaje przykładowe ceny tych ekranów:

http://www.butterflyphoto.com/shop/product.aspx?sku=PROFHD1&cm_mmc=PriceGrabber-_-Pioneer-_-PLTV%20-%2050%2060%20Inch-_-PROFHD1&zmam=8564958&zmas=1&zmac=83&zmap=PROFHD1

http://www.butterflyphoto.com/shop/...FD&zmam=8564958&zmas=1&zmac=83&zmap=PDP5010FD

http://www.beachcamera.com/shop/basket.aspx?sku=PRPDP6010FD&act=add&sks=PRPDP6010FD,

Jak widać ceny są stosunkowo do siebie zbliżone i tutaj moja prośba: co wy byście wybrali i co ja mam wybrać?
I co z modelami ELITE KURO czy one wystepuja w Europie? Ich ceny sa jeszcze wyzsze:

http://www.abesofmaine.com/item.do?item=PRPRO110FD&id=PRPRO110FD&l=PRICEGRABB

http://www.butterflyphoto.com/shop/...0FD&zmam=8564958&zmas=1&zmac=83&zmap=PRO150FD

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
 

-AS-

New member
jtd napisał:
Ktos wie ilu bitowy dokladnie jest panel w pionku 8G ?

Wygląda na to, że Kuro ma 10-bitowy panel, ale jest w stanie wyświetlić 8, 10, 12 (chyba), 16, 20, 24 i 36-bitowy sygnał. Może to być trochę mylące, ale jest różnica w tym ilu bitowy jest panel a ile bitowy sygnał może wyświetlić.

Jeżeli chcesz porównywać to do innych TV, to uprzedzę Cię, że część producentów mylnie podaje ilu bitowe są ich panele, np. Panasonic twierdzi, że ich panele są 13 lub 14 bitowe, Samsung twierdzi, że ich panele są 16-bitowe i wygląda na to, że, w obu przypadkach, to nie jest prawda.

Pozdrawiam
 

bankrootghost

New member
-AS- napisał:
Wygląda na to, że Kuro ma 10-bitowy panel, ale jest w stanie wyświetlić 8, 10, 12 (chyba), 16, 20, 24 i 36-bitowy sygnał. Może to być trochę mylące, ale jest różnica w tym ilu bitowy jest panel a ile bitowy sygnał może wyświetlić.

Jeżeli chcesz porównywać to do innych TV, to uprzedzę Cię, że część producentów mylnie podaje ilu bitowe są ich panele, np. Panasonic twierdzi, że ich panele są 13 lub 14 bitowe, Samsung twierdzi, że ich panele są 16-bitowe i wygląda na to, że, w obu przypadkach, to nie jest prawda.

Pozdrawiam

strasznie namieszałeś !
nie jestem (podejrzewam, że nie tylko ja) w stanie wyciągnąć z tego żadnych wniosków.
Proponuję na początek rozróżnić sygnał wejściowy do procesora od sygnału wejściowego na panel czyli wyświetlacz.
Wtedy będzie łatwiej wycofać się z oskarżenia, że Samsung kłamie.
Samsung nie kłamie, Samsung stosuje chwyt marketingowy
 

gol70

New member
bankrootghost napisał:
..Proponuję na początek rozróżnić sygnał wejściowy do procesora od sygnału wejściowego na panel czyli wyświetlacz...
Zadam dwa pytania jako średnio zorientowany ;)
1. Czy parametr "ilość bitów sygnału wejściowego na wyświetlacz" jest zawsze równy zdolności samego panela do odwzorowania barw? czy jednak jest to trzeci element układanki, oprócz tych które wymieniłeś?
2. Czy zdolność do odwzorowania barw całego zestawu jest determinowana przez "najsłabsze ogniwo"? z tej trójki? (dwójki?) parametrów

Może trochę o/t ale jednak tu zaczęte.
 
Ostatnia edycja:

bankrootghost

New member
gol70 napisał:
Zadam dwa pytania jako średnio zorientowany ;)
1. Czy parametr "ilość bitów sygnału wejściowego na wyświetlacz" jest zawsze równy zdolności samego panela do odwzorowania barw? czy jednak jest to trzeci element układanki, oprócz tych które wymieniłeś?
2. Czy zdolność do odwzorowania barw jest determinowana przez "najsłabsze ogniwo"? z tej trójki? (dwójki?) parametrów

Może trochę o/t ale jednak tu zaczęte.

odpowiem jako średnio zorientowany ;)

1. Moim zdaniem zdolność odwzorowania barw panela opisuje trójkąt kolorów, właściwy i charakterystyczny dla każedgo panela. Ilość bitów sygnału wyjściowego na panel określa gradację każdego koloru podstawowego (każdego z trzech).
2. co rozumiesz przez "zdolność odwzorowania barw" ?
 

gol70

New member
OK - czyli zakres odwzorowania barw przez wyświetlacz (powiedzmy powierzchnia trójkąta barw) nie równa się zakresowi palety kolorów jakie dany wyświetlacz jest w stanie odebrać na wejściu.
Dobrze zrozumiałem?
Zdolność odwzorowania barw - ilu bitową paletę jest w stanie wyświetlić wyświetlacz (taka definicja na szybko ;) )

A tak nawiązując do tematu ogólnego - jak to jest z KURO?
Załóżmy, że podłączam PC z ustawioną 32bit paletą.
Czy na "wyświetlaczu" zobaczę każdy z kolorów tej palety?
 

bankrootghost

New member
Do góry