Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

gibki

New member
Mowa była o polsacie a nie telewizji N.Chociaż z tego co piszą na forach to z jednym i drugim nie ma problemu.:mrgreen:

Z tego co wiem to z CP nie trzeba kombinować bo jest możliwość podłączenia modułu cam z ich kartami i taki moduł jak już pisałem dają za 1 zeta. N-ki niestety się nie da. Czyli nie wyjaśnisz co i jak?? Kilka osób na forum by skorzystało.
 

gibki

New member
to stwierdzi ktoś jednoznacznie czy moduł z kartą tnk pójdzie na tym tv czy nie bo już sam się w tych postach pogubiłem

W Nce jest opcja telewizji na kartę i można zamówić u nich moduł chyba za 246 zł. Mi jednak chodzi o telewizje na abonament w Nce i żeby puścić przez moduł. Tak jednak już się podobno nie da zrobić. Tak mi baba w salonie N-ki powiedziała i konsultant na infolinii również.
 

shyha

New member
Czy ktoś może zrobić zdjęcie wtyczki zasilania do TV? Czy to jest typowa koniczynka czy może jakiś niestandardowy wynalazek Samsunga? A może kabel zasilania jest zintegrowany z TV? Jaka jest jego długość
 

shyha

New member
Czy ktoś może zrobić zdjęcie wtyczki zasilania do TV? Czy to jest typowa koniczynka czy może jakiś niestandardowy wynalazek Samsunga? A może kabel zasilania jest zintegrowany z TV? Jaka jest jego długość

Pytanie nieaktualne - jest płaska, malutka standardowa wtyczka jak do radia.
Przy okazji robiłem zdjęcia zestawiające UE55D8000 i PS64D8000. Może komuś się przydadzą.
http://www.hdtv.com.pl/forum/687824-post5.html
 

pm.roger

New member
Witam.
Ponieważ jest to mój pierwszy post chcę wszystkich powitać:)
Mam trochę dziwną prośbę do posiadaczy modelu ue55d8000-czy mógłby ktoś podać mi wymiary kartonu do którego pakowany jest ten tv?Jest mi to potrzebne,gdyż chcę go przewieść ok. 1000km i muszę wiedzieć przed zakupem czy wejdzie mi do auta;)Z góry dziękuję.
 

arek15

New member
Witam wszystkich po raz pierwszy . Mam pytanie o rzeczywiste róznice pomiędzy 46D7000 a 46D8000- wiem że bylo juz coś o tym na forum - ale czy rzeczywiście jedyna różnica do podświetlone logo i ramka aluminiowa a specyfikacja techniczna ( kontrast, efekt 3 d ) to to samo/Pytam bo zastanawiam sie nad kupnem któregos z tych modeli- w Vobis jest fajna promocja - okulary + pilot dotykowy na D7000. D8000 jest deoższy o 300 zł tyle że bez pilota. Z gory dzieki za odpowiedz- moze ktos tez miał taki dylemat.
 

szemmo

New member
bylem w podobnej sytuacji moj wybor padl na 46d7000 w media za 5500 2 pary okularow + pilot touch control. Miedzy tymi dwoma tv sa tylko roznice estetyczne
 

S-krobek

New member
Witam Wszystkich.
Od wczoraj posiadam UE55D8000 i zaczynam szukac coś w ofertach C+,CP czy "N" Co polecacie pod to tv?

Ew. drugie pytanie,jak można puścic eN-kę przez moduł i czy warto?
Czy lepiej przez normalny dekoder?

Pozdrawiam
 
bylem w podobnej sytuacji moj wybor padl na 46d7000 w media za 5500 2 pary okularow + pilot touch control. Miedzy tymi dwoma tv sa tylko roznice estetyczne
a mozesz mi powiedziec w którym sklepie była taki zestaw może gdzie w Wa-wie? może kojarzysz ile kosztował 55d7000 i czy był w takim samy zestawie?
a tak poza widziałem w MM UE60D8000 robi wrażenie jest w końcu konkurencja dla PS64
czy ktos ma wrażenia z dłuższej obserwacji w domu modelu 60"?
 

jujasek

New member
Jak ten internet w UE40D7000 w praktyce się sprawdza?????

Mam taki dylemat i nie wiem czy warto inwestować w ten model ze względu na internet. Pytanie do wszystkich użytkujących ten TV:
czy w praktyce korzystacie z netu w TV???

Nie wiem na ile przeglądanie www jest łatwe i przyjemne, a na ile jest upierdliwe i trudne. Obawiam się, że może to być kolejny zbędny gadżet, którego w praktyce i tak się nie używa bo łatwiej jest odpalić laptoka lub kompa niż męczyć się z pilotem.

Takie nasuwają mi się pytania do użytkowników netu w TV Smartach Samsunga
- z jakiej maksymalnej odległości można czytać strony (dla 40'') tzn tekst jest wystarczająco duży i czytelny - muszę siedzieć 1m od ekranu czy mogę spokojnie usiąść w fotelu 3m od TV?
- czy przeglądanie stron, nawigowanie, przechodzenie między linkami nie sprawia problemów (o wpisywaniu teksu ze standardowego pilota już wiem)?
- czy wszystkie strony otwierają się prawidłowo, jeśli nie to w przybliżeniu ile działa ok 25%, 50%, 75%???

Będę wdzięczny za każde opisane wrażenia posiadaczy TV w temacie "internet w praktyce".
 

nilix

New member
Mam taki dylemat i nie wiem czy warto inwestować w ten model ze względu na internet. Pytanie do wszystkich użytkujących ten TV:
czy w praktyce korzystacie z netu w TV???

Nie wiem na ile przeglądanie www jest łatwe i przyjemne, a na ile jest upierdliwe i trudne. Obawiam się, że może to być kolejny zbędny gadżet, którego w praktyce i tak się nie używa bo łatwiej jest odpalić laptoka lub kompa niż męczyć się z pilotem.

Takie nasuwają mi się pytania do użytkowników netu w TV Smartach Samsunga
- z jakiej maksymalnej odległości można czytać strony (dla 40'') tzn tekst jest wystarczająco duży i czytelny - muszę siedzieć 1m od ekranu czy mogę spokojnie usiąść w fotelu 3m od TV?
- czy przeglądanie stron, nawigowanie, przechodzenie między linkami nie sprawia problemów (o wpisywaniu teksu ze standardowego pilota już wiem)?
- czy wszystkie strony otwierają się prawidłowo, jeśli nie to w przybliżeniu ile działa ok 25%, 50%, 75%???

Będę wdzięczny za każde opisane wrażenia posiadaczy TV w temacie "internet w praktyce".

Generalnie internet w TV (40") to upierdliwy gadżet. Wpisywanie tekstu z pilota jest żmudne (zapewne posiadacze pilota dotykowego lub sterowania w smartphonie mają łatwiej). Ja mam TV w odległości 3m i strony czytam bez większego problemu. Nawigację ułatwia odrobinę mini touch pad w pilocie, który zastępuje myszkę, ale nie można powiedzieć, że nawigacja nie sprawia żadnych problemów tak jak komp. Dla mnie główny plus przeglądarki w Samsungu to możliwość wejścia bezpośrednio na youtube, a nie przez wbudowaną aplikację, która nie daje filmików w pełnej jakości i ogranicza wyniki wyszukiwania (niektóre filmiki, które są dostępne przez www nie są dostępne przez aplikację). Podsumowując, dla mnie www w Samsungu to bajer nie nadający się do codziennego użytku zamiast kompa.
Jeżeli chodzi o dostęp do internetu w ogóle, czyli również za pomocą wbudowanych aplikacji, to tu jest trochę lepiej. U mnie duży plus ma PicasaWebAlbums - można sobie zrobić pokaz slajdów na tv bezpośrednio z neta. Fajnie też się wyświetla google mapsy na dużym ekranie.
 
Ostatnia edycja:

Chris_M

New member
Potwierdzam, że internet w TV to tylko upierdliwy gadżet i pozostanie nim tak długo, dopóki Samsung nie dorobi do niego obsługi normalnej klawiatury na USB.
 

Geezer

New member
Pytanie nieaktualne - jest płaska, malutka standardowa wtyczka jak do radia.
Przy okazji robiłem zdjęcia zestawiające UE55D8000 i PS64D8000. Może komuś się przydadzą.
http://www.hdtv.com.pl/forum/687824-post5.html

Prosty wybór - najlepszy obraz i cenę do przekątnej oferuje PS64D8000
LEDy to wypalacze gałek (a na dodatek to tylko Edge LED)

A płaski kabel(ek) zasilający do serii LED D8000 to śmiech na sali (brak uziemienia !)
 

Geezer

New member
bylem w podobnej sytuacji moj wybor padl na 46d7000 w media za 5500 2 pary okularow + pilot touch control. Miedzy tymi dwoma tv sa tylko roznice estetyczne

Nie do końca prawda.
D8000 ma Micro Local Dimming (software udaje, że TV jest Full LED / a jest przecież Edge); lokalne przygaszanie dla poprawy kontrastu...
Samsung D8000 3D LED TV Is Edge-Lit But Mimics Local-Dimming Backlight
D7000 tego nie ma.

D8000 miał mieć jeszcze Touch pilota ale to obcięli w ramach oszczędności i ładują zwykłego... :twisted:
 
Do góry